Uzależnienie od alkoholu

Dział poświęcony uzależnieniom. Na forum dyskutujemy na tematy: alkoholizm, hazard, uzależnienie seksualne, uzależnienie od gier komputerowych, pracoholizm, palenie nikotyny oraz inne.

Uzależnienie od alkoholu

przez re33 27 sty 2013, 18:01
9 dzień abstynencji :D
"Nie rób z siebie mostu po którym inni spacerują"

Uzależnienie od alkoholu

przez depas 28 sty 2013, 18:16
Od dwóch lat, z kilkoma przerwami na jednorazowe wybryki nie piję. Brałem w tym czasie disulfiram. Od grudnia zaszyłem się. Często marzę o alkoholu, fantazjuję na temat picia każdego rodzaju jaki istnieje, na temat bycia naj_banym i w euforii. Po zaszyciu nie można pić rok. Nie wiem co potem. Póki co na codzień są inne problemy, depresja i fobia.
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

RIP Robin Williams (1951-2014)

Uzależnienie od alkoholu

przez Kalebx3 28 sty 2013, 19:32
Depas , a jaka profesjonalną Terapię antyalkoholową tudzież AA przeszedłeś czy tylko straszak?
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Uzależnienie od alkoholu

przez depas 28 sty 2013, 22:04
Kalebx3, przez rok spotykałem się indywidualnie ze specjalistką w ośrodku dla uzależnionych w Dublinie. Świetna babka, 30 lat doświadczenia, ogromne wsparcie i pomoc. Nigdy nie bawiłem się w AA, jakoś brak mi wiary.

-- 28 sty 2013, 22:07 --

Tak więc tylko straszak i stopniowe odzwyczajanie się od sięgania po alkohol. W najlepszych momentach mógł dla mnie nie istnieć. Parę miesięcy temu miałem wpadkę i teraz dochodzę do siebie, stopniowo mniej myślę o alkoholu, znów znika z mojej głowy powolutku, do stanu optymalnego, czyli jak gdyby nigdy nie istniał.
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

Uzależnienie od alkoholu

przez Michał 1972 29 sty 2013, 00:25
depas, też mam kłopot z AA, nie mogę jakoś nabrać przekonania. Miałem zewsząd ciśnienie , żeby zrobić terapię, więc wybrałem się na stacjonarną , taką z prawdziwego zdarzenia i szczerze mówiąc niczego bardziej nie żałuję. Pobyt w ośrodku cofnął mnie o jakieś pół roku w leczeniu, wróciły lęki, depresja, pojawiły się suche kace , których nigdy wcześniej nie miałem i stałem się lżejszy o jakieś kilkadziesiąt tysięcy, bo wtedy kiedy inni korzystali z sezonu ( mam serwis opon) , ja siedziałem z zeszytem w ręku pisząc piciorysy. Dowiedziałem się też ,że jak przerwę terapię to do miesiąca zacznę pić :hide: mimo , iż nie piłem już od dziesięciu miesięcy. Terapię przerwałem 3 miesiące temu, nie muszę chyba mówić, że dalej nie piję ani nie mam takiego zamiaru. Po prostu się znam i wiem ,że żadna terapia nie będzie miała wpływu na to czy będę pił czy nie. Po pierwsze nie miewam już ochoty na alkohol a w momencie kiedy ta się pojawi , robię 35 sekundowy bilans zysków i strat i po problemie. Na terapii było nas pięciu , ja jako jedyny pierwszy raz, każdy z pozostałych w takich terapiach brał już wcześniej udział ( rekordzista 4 razy ) , wszyscy prócz mnie terapię skończyli, wszyscy prócz mnie piją znowu :roll: Trzeba po prostu chcieć ! To wszystko...
Życie jest jak transwestyta, wszystko ładnie pięknie , a tu nagle ch...!

Velaxin 150sr 1-0-0
Chloroprothixen 15 0-0-2
Velaxin 75er 0-0-1

Uzależnienie od alkoholu

przez majcyk30 29 sty 2013, 00:46
Michał 1972

Ja przeszłam odwyk w Bulowicach 6-tygodni i po pół roku zapiłam. Potem przeszłam detoks 2 tygodnie i od tego momentu nie pije czyli 9 lat. Dokładnie tak samo mi mówili że bez terapi zapije po miesiącu. Wszyscy mnie gnali na terapie dzienną więc poszłam i po pierwszej wizycie już zrezygnowałam. Ich regółki książkowe mnie dobijały znałam je na pamięć, a połowa uczestników prosto z terapi szła do baru. Radze sobie do dziś bez terapi niepotrzebuje jej tak jak ty. Ale nie chciałabym tu nikogo namawiać by z terapi rezygnował bo znam ludzi którzy dzięki terapi nie piją.

Uzależnienie od alkoholu

przez Michał 1972 31 sty 2013, 02:21
majcyk30, :great: , zgadzam się z każdym jednym Twoim słowem i również nie mam zamiaru nikogo namawiać by z terapii zrezygnował. To , że mnie akurat nie pomogła a wręcz zaszkodziła , nie znaczy , że komuś innemu nie uratuje zdrowia czy życia. Na terapii wmawiano nam , że życie każdego z nas toczy się według pewnych schematów opisanych w ich książkach i podręcznikach , na całe szczęście tak się nie dzieje a przynajmniej nie zawsze.
Życie jest jak transwestyta, wszystko ładnie pięknie , a tu nagle ch...!

Velaxin 150sr 1-0-0
Chloroprothixen 15 0-0-2
Velaxin 75er 0-0-1

Uzależnienie od alkoholu

przez re33 31 sty 2013, 06:21
13 dzień abstynencji. Łykam anticol i jakoś łatwiej mi znieść to wszystko. Chodzę na terapię 2 razy w tygodniu.

Uzależnienie od alkoholu

przez depas 31 sty 2013, 09:48
re33, masz jakieś problemy z Anticolem, jakieś skutki uboczne? Ja kiedy zaczynałem brałem 250mg dziennie i nic się właściwie nie działo, może lekka senność przez pierwszych parę dni, ale podobno niektórych może dość mocno zglebować.
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

Uzależnienie od alkoholu

przez majcyk30 31 sty 2013, 11:32
Swietnie wam idzie tak trzymać.

Uzależnienie od alkoholu

przez Kalebx3 31 sty 2013, 13:05
Depas , czyli pół tabletki ?
Ja brałem i po całej i po pół i po ćwierć , zawsze było dobrze( skutków ubocznych praktycznie zero),,, i skutecznie odstraszająco. Wiele mi ten lek pomógł. Wiele.
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

Uzależnienie od alkoholu

przez depas 31 sty 2013, 14:39
Kalebx3, zgadza się, najczęściej brałem połówkę, zdarzało się też i całą. Mi również disulfiram bardzo pomógł, mianowicie przetrwać chwile kiedy strasznie chciało się pić i kiedy bez niego nie dałbym rady i się nachlał. A tak udało się przeczekać i po jakimś czasie to mijało. Denerwuje mnie podejście niektórych ludzi, w tym lekarzy, dla których "to nie jest żadne leczenie, to tylko straszak i nic nie daje". Jak dla mnie bzdura, daje bardzo wiele, może i nie faktyczne leczenie ale człowiek nie pije i to jest najważniejsze. A zaszyłem się bo raz i drugi pozwoliłem sobie odstawić. Poza tym żona kazała :D
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

Uzależnienie od alkoholu

przez re33 31 sty 2013, 14:47
Ja się czuję dobrze po Anticolu. Jestem jakaś spokojniejsza. Zaczęłam brać od całej tabletki, ale dostałam wysypki na ciele. Teraz biorę połówkę i jest ok :) Jak dla mnie ten lek też jest dobry. Podtrzymuje abstynencję. A ja już się raz złamałam po 3 tygodniach trzeźwości, więc teraz się nie dam :D

Uzależnienie od alkoholu

przez depas 31 sty 2013, 22:57
re33, tak trzymać, z anticolem na pewno Ci się uda. Z czasem chęć do napicia się będzie co raz mniejsza.
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

Sortuj wg