Uzależnienie od alkoholu

Dział poświęcony uzależnieniom. Na forum dyskutujemy na tematy: alkoholizm, hazard, uzależnienie seksualne, uzależnienie od gier komputerowych, pracoholizm, palenie nikotyny oraz inne.

Uzależnienie od alkoholu

przez re33 31 gru 2012, 16:38
U mnie 5 dzień bez alkoholu. Nie kupiłam nic na Sylwestra oprócz coli i soku. Mam nadzieję wytrwać.
"Nie rób z siebie mostu po którym inni spacerują"

Uzależnienie od alkoholu

przez Kalebx3 31 gru 2012, 20:25
Wytrwasz ! Czemu masz nie wytrwać , TO JEST TWÓJ WYBÓR , TY TEGO CHCESZ , POSTANOWIŁAŚ BYĆ DZISIAJ TRŻEŻWA i ot cala filozofia. Chcesz się najebać , droga wolna , Ty wybierasz nikt inny.Ty WYBIERASZ!, nie okoliczności , oni i tamci.TY SAMA!!!!!
Najprościej w tym wszystkim jest nie pić alkoholu. Znacznie gorzej jest udżwignąć bez ścierwa trudy emocjonalnego życia , skrzywień , cierpienia etc... i to wszystko bez podpórki, alkoholowej podpórki.
Za rok jak wytrzymasz bez syfozy , inaczej będziesz śpiewać . TYLKOWYTRZYMAJ !, na Anticolach ,Terapiach czymkolwiek , wytrzymaj , zmuś się ,a wytrzymaj ,innej drogi nie ma.
Pozdrawiam.
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

Uzależnienie od alkoholu

przez re33 31 gru 2012, 22:31
Jest dobrze, miałam napad głodu alkoholowego, ale minął. Piję soczek i colę i mam zamiar niedługo iść spać. Jutro kolejny dzień i będę dumna, że nie nawaliłam się nawet w Sylwestra :mrgreen:

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Uzależnienie od alkoholu

przez sleepwalker 02 sty 2013, 20:39
Alkohol często tylko pogarsza samopoczucie, dodając do tego tylko wyrzuty sumienia. Dlatego jestem z Tobą i wierzę, że tak jest lepiej! :)
Saying all I know is I gotta get away from me.

Uzależnienie od alkoholu

przez kaja123 02 sty 2013, 20:50
re33 napisał(a):Jest dobrze, miałam napad głodu alkoholowego, ale minął. Piję soczek i colę i mam zamiar niedługo iść spać. Jutro kolejny dzień i będę dumna, że nie nawaliłam się nawet w Sylwestra :mrgreen:

Gratuluję :D
do poczytania: http://www.psychologia.edu.pl/czytelnia ... encje.html
http://www.jutrzenka.cba.pl/halt.html
alkoholicy mają zasadę 24h- dziś nie piję. Nie zakładają że tydzien nie piję czy nawet 3 dni bo to może wydać się trudne, może być jakimś tam obciążeniem - budzisz się rano i masz postanowienie : tylko dzisiaj nie piję, zrobie wszytsko zeby tylko dzisiaj bo na jutro nie mam wpływu . Powodzenia :great:

Uzależnienie od alkoholu

przez re33 02 sty 2013, 22:53
Dziś 7 dzień abstynencji. Jutro terapia.

Uzależnienie od alkoholu

przez PsychoQuest 03 sty 2013, 07:28
Witajcie :) Też jestem uzależniony, dziś zaczynam terapie, także mam wizytę u psychiatry.

Nie pije 2 dzień, po 8 dniowym ciągu (święta, sylwester) doskonałe okazje do napicia się, przecież są raz w roku :D

Głodu nie czuję, ale jest ciężko. Tym bardziej, że obecnie to okres po bardzo ale to bardzo toksycznym związku, z uzależnieniem od partnera z obu stron.
I także z uzależnieniem od alkoholu z obu stron, także możecie sobie wyobrazić tą walkę, chodź nie powiem, uczucie też było wielkie, ale problemy każdego z osobna jednak silniejsze.

Są momenty, że wierze, iż się uda, a za chwilę, że przecież to bez sensu, skoro piję od ponad 15 lat, w tym 11 lat byłem DJ'em - także sami wiecie :)

Rozwalone małżeństwo przez alko, rozwalone znajomości, praca, rozwalone całe 30 lat życia. I chyba dlatego w końcu trafiłem na swoje lustro w postaci EX z którą byłem, bym w końcu zobaczył i poczuł to co inni czuli wcześniej, dzięki mnie.

W myśl zasady, że w życiu wszystko powraca, co dajesz to dostajesz, prędzej czy później, ale wróci.

Uzależnienie od alkoholu

przez re33 03 sty 2013, 22:55
Ja dziś po terapii z nowymi siłami :) 8 dzień bez alkoholu :)

Uzależnienie od alkoholu

przez PsychoQuest 04 sty 2013, 15:06
Brawo re33, ja narazie 3 dzien, ale i tak jestem dumny, patrząc z perspektywy tego co było wcześniej.

Wczoraj na grupie, padło kilka fajnych zdań, że z uzależnieniem to jest tak, iż każdy kolejny dzień przetrwany jest sukcesem !

Uzależnienie od alkoholu

przez re33 04 sty 2013, 17:42
Właśnie, dlatego ja tan odliczam dni :mrgreen: Dziś już 9 dzień.

Uzależnienie od alkoholu

przez sweethomealabama 04 sty 2013, 23:14
Leczyłam się na depresję lekami jakiś rok.Powiedziałam pani doktor,że te piguły strasznie mnie zamulają a ona powiedziała ,że do stanu sprzed choroby czasem się nie wraca i,że przecież pomagają skoro nie śpię całymi dniami.Jakieś dwa miesiące temu poszłam do ośrodka terapii uzależnień w celu zapisania się na terapię dda. Byłam zamulona lekami ,że terapeutka uznała iż nie wyrażnie wyglądam i wysłała mnie do doktora od dragów który jednak nic u mnie nie zdiagnozował.Ona jednak uznała ,że jestem alkoholiczką mówiąc iż dwa piwa dziennie wieczorem no no.Zaleciła odwyk bo sama sobie nie poradzę.Powiedziałam ok.Poszperałam w internecie ,że alkohol to masakra ,ze tylko potęguje doła.W tym czasie odstawiłam leki,alkohol przeszłam na ziołowe specyfiki typu dziurawiec,żeń szeń i jest o wiele lepiej .Próbowałam nawet marihuany bo czytałam iż działa w małych ilościach antydepresyjnie .Może i działa ale nie w moim przypadku.Zasypiam od razu po spożyciu podobnie jest u mnie z teraz z alkoholem więc nie używam tego świństwa a nawet odczuwam do tego niechęć.Nie czuję ciągu do alkoholu.Jak pisałam na wstępie chcę iść bardziej na terapię dda bo to wydaje się być moim problemem .A może to jest jakieś zaprzeczanie problemom nie wiem co mam już myśleć.

Uzależnienie od alkoholu

przez PsychoQuest 05 sty 2013, 10:12
Z tego co się orientuje, to aby podjąc terapię DDA, najpierw należy przejść terapie dla uzależnionych od alkoholu.

Uzależnienie od alkoholu

przez re33 05 sty 2013, 16:00
Ja się w ogóle nie orientuję, co do terapii DDA. U mnie dobrze. 10 dzień bez alkoholu :D W poniedziałek terapia :D

Uzależnienie od alkoholu

przez sweethomealabama 05 sty 2013, 22:18
PsychoQuestTo by znaczyło ,że wszyscy którzy mieli lub mają rodziców uzależnionych od alkoholu muszą przejść terapię dla uzależnionych .Nigdy o tym nie słyszałam :?:

Sortuj wg