Uzależnienie od alkoholu

Dział poświęcony uzależnieniom. Na forum dyskutujemy na tematy: alkoholizm, hazard, uzależnienie seksualne, uzależnienie od gier komputerowych, pracoholizm, palenie nikotyny oraz inne.

Uzależnienie od alkoholu

przez sweethomealabama 05 gru 2012, 18:05
Niestety umarła moja babcia i zapijam cały żal nie radzę sobie była dla mnie jak matka a mój chłopak zupełnie mnie zlekceważył :oops: :oops: :oops:

Uzależnienie od alkoholu

przez Denial 27 gru 2012, 23:27
Apofis napisał(a):Ja się ogarnąłem z piciem podczas wizyty u psychiatry. W zupełnie innej sprawie. Zapytał
- a jak u Ciebie z alkoholem?
- Noo, normalnie w miarę.
- to znaczy? Ile pijesz w miesiącu?
- Normalnie. Jakieś dwa piwka na dzień
- 60 browarów miesięcznie to normalne?!

Chciałam tylko powiedzieć, że wielokrotnie przypominałam sobie w sposób "dydaktyczny" to, co tu napisano.

A co do tego jak u mnie to: generalnie nie piję. Ale jeśli już piję to zawsze jest jakiś dziwny impuls obok tego. Kto normalny ładuje się do sklepu i wypija puszkę w drodze do domu z pracy? Co z tego, że to incydent(y) - tylko kilka razy oj tam, oj tam, przecież to tylko puszka? A to, że jak gdzieś już wyjdę to słychać tylko "ok, dolej"? E tam. Kto by się przejmował?

Zgrzytam zębami... Wiem, że to są małe kroczki. Zawsze jakieś usprawiedliwienie się znajdzie, by to zbagatelizować. Wiem do czego to prowadzi. Wiem, że się wyprowadzam i pewnie znowu zacznę pić wieczorami. Niesamowicie zadziwia i denerwuje mnie fakt, że to WIEM, ale tak jakby... nie mogę wyhamować.

Jaki człowiek jest durny!
I sing the body electric...

Uzależnienie od alkoholu

przez re33 30 gru 2012, 20:00
Witam, jestem tu nowa. Zmagam się z uzależnieniem od alkoholu. Zgłaosiłam się na terapię do przychodni uzależnień. Byłam dopiero na 1 spotkaniu, ale pozytywnie. Nie piję 4 dzień i dla mnie to już mały sukces. Jutro Sylwester. Zamierzam spędzić go przy soczku. Kolejna terapia w czwartek. Mam nadzieję wytrwać i pochwalić się na terapii tygodniową absynencją. Moje picie wyglądało już tak, ze piłam jednego dnia, drugiego trzeźwiałam, kolejnego dnia znowu piłam. Dzieci mówiły mi, ze jestem pijaczką, że nie będą się do mnie odzywać. To mnie zmotywowało i poszłam na terapię. Mam nadzieję, że mi sie uda, chociaż jest ciężko :(
"Nie rób z siebie mostu po którym inni spacerują"

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Uzależnienie od alkoholu

przez Denial 30 gru 2012, 20:08
re33, życzę Ci dużo siły, wytrwałości. W trudnych chwilach pamiętaj o tym co Cię motywuje. Niech to będzie takim "filarem", którego będziesz się mogła przytrzymać. Dobrze, że zgłosiłaś się na terapię - może tam dostaniesz odpowiednie wsparcie od kompetentnych ludzi.

Sylwester przy soczku - też jestem za.
I sing the body electric...

Uzależnienie od alkoholu

przez re33 30 gru 2012, 20:49
Denial dziękuję za słowa wsparcia :smile:

Uzależnienie od alkoholu

przez Kalebx3 30 gru 2012, 20:59
Re33brawo!
Proponował bym Ci jeszcze ( mówię to bardzo poważnie) byś oprócz Terapii , codziennie na zakończenie zwycięskiego dnia bez alkoholu brała MUSOWO ćwiartkę tabletki ANTICOL. Wtedy masz pewność ,że nie napijesz się alkoholu następnego dnia , nawet jak wszystkie filary motywacji do niepicia runą. Wtedy Jedynie STRACH... ale się nie napijesz, a to sie liczy najbardziej ( przynajmniej przez pierwszy rok abstynencji).
Przeszedłem 4 Terapie antyalkoholowe ,ale gdyby nie Anticol juz dawno bym zapił. Nie piję 8 lat i 31 dni( dziś ).
pozdro i trzym się, warto...
Jak będziesz potrzebowała pomocy pisz śmiało na PW.
Nara.
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

Uzależnienie od alkoholu

przez re33 30 gru 2012, 21:11
Myślałam o tych tabletkach. Mam kontakt z psychiatrą i na pewno nie byłoby problemu.

Uzależnienie od alkoholu

przez Kalebx3 30 gru 2012, 21:19
Wal w to śmiało ( w Anticol).
Ja tak robiłem ...i wtedy nie ma bata ,że się napijesz . Pierwsze piwo ...i gryziesz zębami tynk .
Ćwiartka starcza na pewne 24 godziny,,, i kolejnego wieczora TAK SAMO! Nie weżmiesz dajesz sobie samej szanse na ciąg.
A Terapia jak najbardziej . Wiesz , jednak czasem przychodzą na człowieka takie słabości,że w kit idą i na odstawkę wszystkie mądrości zdobyte na terapii . Rozumiesz?

Uzależnienie od alkoholu

przez re33 30 gru 2012, 21:22
Rozumiem, rozważe poważnie tę propozycję. 18 stycznia mam psychiatre, poproszę go o receptę.

Uzależnienie od alkoholu

przez Kalebx3 30 gru 2012, 21:25
Byłoby także z pożytkiem dla Ciebie i Twojego Trzeżwienia udac się na jakis Mitting AA. Tam jest SIŁA , we Wspólnocie płynie Moc, w grupie łatwiej.

Uzależnienie od alkoholu

przez re33 30 gru 2012, 21:30
Na razie nie mam możliwości uczestniczenia w takich mitingach, ale chodzę na terapię grupową i tam mi się podoba.

Uzależnienie od alkoholu

przez Kalebx3 30 gru 2012, 21:44
To i tak bardzo wiele, BARDZO!
Chyba podłapałaś bakcyla trzeżwienia ;) i w tym trwaj. Bo co jak co ,ale wytrwałości będzie potrzeba Ci najbardziej.
Bierzesz jakieś antydepresanty ,leki z " bożej psychiatrycznej apteki"?

Uzależnienie od alkoholu

przez re33 30 gru 2012, 21:59
Biorę wenlafaksynę - antydepresant.

Uzależnienie od alkoholu

przez Kalebx3 30 gru 2012, 22:10
Jak Ci pomaga to OK.
Pięknym i skutecznym lekiem niwelującym wszelkie głody alkoholowe jest Akomprazat ( Aotal333).
W Polsce to jeszcze Futuryzm ,ale we Francji każdemu na odwyku przepisują to obowiązkowo ( jak cukierki).
Bardzo pomaga! Poczytaj .

Sortuj wg