Uzależnienie od alkoholu

Dział poświęcony uzależnieniom. Na forum dyskutujemy na tematy: alkoholizm, hazard, uzależnienie seksualne, uzależnienie od gier komputerowych, pracoholizm, palenie nikotyny oraz inne.

Re: Uzależnienie od alkoholu

przez Fable 21 kwi 2010, 20:54
Taaaaa... zapijanie problemów..... to jest jakies wyjscie ale na krotka mete :( Chyba napije sie teraz wina :( Bo mam doła :(

przez Pstryk 21 kwi 2010, 21:39
czyli zapijesz problem ;) to w sumie tak jak ja - wymiękłam :roll:
Pstryk

przez Fable 21 kwi 2010, 21:44
Tak, zapije. Raz kozie smierć. Życie czasem jest POJEB**E !!!!!

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Pstryk 21 kwi 2010, 22:13
heh u mnie na ogół ale czy to sposób na życie - alko :roll: ja wleje w siebie tylko jednego desperadosa i konec... mam taką nadzieję :mrgreen:
Pstryk

przez Fable 22 kwi 2010, 12:54
Ja drinków wogole nie pije! :P

przez Pstryk 22 kwi 2010, 13:13
heh ja sobie mówię - jeden soczekXD zawsze się kończy na paru soczkachXD zdarzało się 0,7 tak obalić... samemu :roll:
Pstryk

przez Fable 22 kwi 2010, 13:46
Hehehehehe... xD A pijesz te soczki sama? Czy w towarzystwie ?????

przez Natascha 22 kwi 2010, 16:16
Dla mnie paradoksalnie bezpieczniejsze jest picie samej w domu niż w gdzieś w klubie. Bo w domu wypiję 2-3 lampki wina- tak samo, jak Wovacuum najlepiej lubię wino- i co najwyżej lepiej się wyśpię. A w klubie niestety przeważnie kończy się to jakimś żenującym seksem, bo po alko robię się bezwolna i nie umiem odmawiać :( .
Natascha

przez Fable 22 kwi 2010, 16:38
Natascha napisał(a):Dla mnie paradoksalnie bezpieczniejsze jest picie samej w domu niż w gdzieś w klubie. Bo w domu wypiję 2-3 lampki wina- tak samo, jak Wovacuum najlepiej lubię wino- i co najwyżej lepiej się wyśpię. A w klubie niestety przeważnie kończy się to jakimś żenującym seksem, bo po alko robię się bezwolna i nie umiem odmawiać :( .

To zdecydowanie nie pij w klubach !!!! Jeszcze coś Ci sie tam stanie! Ja to pije sam w domu bo nie mam z kim. Ale mysle ze najlepiej sie napic w kameralnym i sprawdzonym towarzystwie gdzies w domu niz z obcymi ludzmi w klubie :///

przez Natascha 22 kwi 2010, 16:50
No właśnie, jakiś czas temu dostałam porządną nauczkę i teraz tego unikam. Choć niestety korci mnie czasami.
Natascha

przez Fable 22 kwi 2010, 17:23
Ja np. nigdy bym sie z obcymi nie napil alkoholu...

przez Pstryk 22 kwi 2010, 22:19
mi to nie gra roli gdzie... najczęściej sama w domu - wtedy najwięcej wlewam do siebie bo nie muszę się aż tak pilnować, jak mnie zetnie to nawet jakbym na czworakach chodziła to co z tego... ironia jest taka, że im mniej wypiję tym bardziej jestem pijana fizycznie...
Pstryk

alkohol Ci wszystko wytłumaczy (>?>)

przez brokenwing 11 cze 2010, 07:06
Calikiem niedawno ,po burzy emocjonalnej (której przyczyn nie zdradzę)wróciłem do nałogu po latach ...no,może nie całkowitej abstynencji ..ale picia z umiarem .Jednym słowem nie upijania się.
Kilka dni temu ktoś w rozmowie,powiedział mi coś co strasznie mnie nurtuje mianowicie.

najgorzej kiedy ktoś z zaburzeniem lub uzależniony jest inteligentny...bo wtedy potrafi ,właśnie za pomocą intelektu logicznie acz na opak ..wszystko ale to wszystko wytłumaczyć i usprawiedliwić

Długo to analizowałem ,trudno się nie zgodzić (w moim przypadku)z tą myślą .Co Wy myślicie na ten temat? Moje pytanie jest szeroki dotyczy nie tylko uzależnienie ,dotyczy również zaburzeń.Czy z własnego doświadczenia lub z tzw słyszenia ,znacie przypadki podpinania pod chorobę własnej głupoty i tłumaczenie to w paradoksalny sposób ..że to choroba ...uzależnienie ..zaburzenie

...(gdyby ktoś poczuł się dotknięty moja myślą ,to przypominam ze właśnie w tym momencie został skomplementowany...uznany/a za jednostkę inteligentna ....Tak właśnie do Ciebie to piszę :D )
brokenwing

Re: alkohol Ci wszystko wytłumaczy (>?>)

przez ALEKS*OLO 11 cze 2010, 08:25
brokenwing, tak sobie myśle i coś w tym jest faktycznie. W moim przypadku tak jest , że często (świadomie lub nieświadomie), tłumacze jakieś niepowodzenia, niezdyscyplinowanie, głupote (?) tym, " bo ja jestem chora". Oczywiscie 99 % przyczyną jest naprawde choroba, ale ten 1 % jest jakby automatycznie w mojej głowie podpinany niesłusznie pod zaburzenie, bordera.
Często, też zauważam (nawet tu na forum), " wkońcu jestem psychiczna/y", " bo jestem chora/y", " to przez chorobe". To takie jakby "wyjście ewakuacyjne", dobre, ujmujące wytłumaczenie.
Moj ojciec alkoholik, też tak tłumaczył, na pytanie dlaczego nadużywa alkoholu, odpowiadał " Ja naduzywam? Ja jestem normalny, nie jestem alkoholikiem, ja poprostu mam problemy (życiowe, finansowe, itp)".
Dlatego, nie wydaje mi sie, że to inteligencja czy ponad przeciętność intelektualna, tylko zwykla ludzka chęć "wytłumaczenia" i "oczyszczenia" siebie, sumienia, popełnionych błedów. Tak mi sie wydaje.
"Kobiety i koty zawsze będą robić to, co chcą, a mężczyźni i psy powinni się zrelaksować i powoli oswajać z tą myślą."

"Panować nad sobą to największa władza" - Seneka
ExModerator

Sortuj wg