Uzależnienie od alkoholu

Dział poświęcony uzależnieniom. Na forum dyskutujemy na tematy: alkoholizm, hazard, uzależnienie seksualne, uzależnienie od gier komputerowych, pracoholizm, palenie nikotyny oraz inne.

Uzależnienie od alkoholu

przez sleepwalker 20 paź 2012, 17:52
Prawda, że każdy kolejny raz wtedy staje się łatwiejszy, ale tak się niszczymy, a przynajmniej ja jeszcze nie chcę się poddawać. Dlatego przeraża mnie, gdy potrafię stwierdzić, że 'urwany film' podoba mi się dalatego, że mnie nie ma. Bo jednak chciałabym jakoś odnajdywać się w tym świecie, a nie uciekać do snów albo używek.
Saying all I know is I gotta get away from me.

Uzależnienie od alkoholu

przez Dominikaaa 26 paź 2012, 08:59
Monar . Dziękuje , że napisałaś . Cieszę się , że są tacy ludzie na świecie . Nigdy nie byłam na żadnym forum i nie bardzo jeszcze wiem o co chodzi . A co do tematu to z moją mamą też tak idealnie nie jest. To znaczy moja mama nie pije ani nic z tych rzeczy. bardzo się stara by było nam jak najlepiej . Jednak sama w dzieciństwie miała ciężko . Jej ojciec był alkoholikiem, bił ją , jej rodzeństwo i matkę . Sama przeżyła bardzo dużo . Co niestety się 'przenosi' na nas . Często ma swoje humory , które wiążą się z depresją. Po mimo tego , że jest wspaniałą mamą nie raz ma swoje dni , w których czepia się o wszystko , kłóci ze mną , moim bratem . A wieczorami lub na drugi dzień płacząc przeprasza nas za swoje zachowania i za to że 'dała nam taki dom' . Bardzo często obwinia siebie za to , że mój ojciec jest alkoholikiem . Często też są ich 'dobre dni' wtedy mama broni tatę i daje nam do zrozumienia, że będzie lepiej , że się zmieni jednak on na drugi , trzeci dzień dalej pije .

' Mam jedną sprawę całkiem osobistą
czasem już nie potrafię żyć z tą myślą
to, czego pragnę od lat to dla mnie wszystko
Boże, myślę że mogę nazwać to modlitwą '

Uzależnienie od alkoholu

przez siostrawiatru 03 lis 2012, 23:44
Jestem uzależniona. Męża nie ma a ja chlam. Chyba nie da się tego powstrzymać.
“Ja… ja naprawdę w tej chwili nie bardzo wiem, kim jestem, proszę pana. Mogłabym powiedzieć, kim byłam dziś rano, ale od tego czasu musiałam się już zmienić wiele razy.”

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Uzależnienie od alkoholu

przez niewypowiedziana 04 lis 2012, 00:54
siostrawiatru, a mąż wie, że pijesz?
Bywa, iż sobą zdumiewam siebie.

Uzależnienie od alkoholu

przez siostrawiatru 04 lis 2012, 00:56
niewypowiedziana, nie za bardzo wie. I chcę żeby tak zostało.
“Ja… ja naprawdę w tej chwili nie bardzo wiem, kim jestem, proszę pana. Mogłabym powiedzieć, kim byłam dziś rano, ale od tego czasu musiałam się już zmienić wiele razy.”

Uzależnienie od alkoholu

przez niewypowiedziana 04 lis 2012, 01:00
Rozumiem. Ja też teraz piję a mój już śpi. Ja jednak tego przed nim nie ukrywam, nieraz już słyszałam, że piję za dużo jak na kobietę. Skoro Ty jednak ukrywasz swoje picie to chyba rzeczywiście masz z tym problem :( .

-- 04 lis 2012, 01:02 --

Hmm, głupio to zabrzmiało: "za dużo jak na kobietę". chodzi mi o to, że on czasem wypije 2 piwa tylko a ja aż 5, więc chyba rzeczywiście za dużo.

Uzależnienie od alkoholu

przez siostrawiatru 04 lis 2012, 01:06
Ja staram się ukrywać bo kiedyś piłam prawie codziennie po 5 piw i staczałam się na samo dno. Teraz chyba mam to samo.

-- 04 lis 2012, 01:07 --

Jestem tak słaba w tym momencie, że chyba dossam się do likieru.

Uzależnienie od alkoholu

przez niewypowiedziana 04 lis 2012, 01:12
To lepiej by chyba było gdyby wiedział, ukrywanie nic nie da. A ostatni problem z piciem jak pokonałaś? Zresztą ja nie powinnam nic radzić, bo sama mam słabość do alkoholu i w pełni Cię rozumiem.

Uzależnienie od alkoholu

przez siostrawiatru 04 lis 2012, 01:24
niewypowiedziana, wtedy wylądowałam na 6 tyg. w psychiatryku więc jakoś musiałam odstawić alkohol bo po prostu nie miałam dostępu. Ale teraz nie dam się wpakować do szpitala. Zachlam się i tyle.

Uzależnienie od alkoholu

przez sleepwalker 04 lis 2012, 02:17
Też przesadzam z piciem od dłuższego czasu i widzę, że jest tego coraz więcej, coraz częściej i doprowadzam się do coraz to gorszego stanu... Chcę spróbować do końca listopada nie pić absolutnie nic. Chciałabym, żeby to się udało.
Saying all I know is I gotta get away from me.

Uzależnienie od alkoholu

przez siostrawiatru 08 lis 2012, 00:44
Jestem u matki i myślę jak tu dossać się do barku.

-- 08 lis 2012, 01:26 --

Dobra, czuję kojące zobojętnienie. Likierek w dużych dawkach zaczął działać.

Uzależnienie od alkoholu

przez tahela 08 lis 2012, 03:48
siostrawiatru,
mam wie? moim zdaniem bliscy powinni wiedziec moze by Cie jakos kopli w d... za przeprszeniem zebys przestała, kurde?
Kto utraci raz będzie zawsze czekać
Zatrzymujesz czas i zaglądasz w przepaść
Zostaje smutek i tylko smutek
Ostry jak nagły serca głód
Wiatr co zwala z nóg
Smutek i ty

Uzależnienie od alkoholu

przez Dave38 08 lis 2012, 11:01
Dziewczyny ! Problem alkoholu i naszych dolegliwości niestety idą w parze . Upijamy się żeby złagodzić objawy , przez chwilę jest lepiej ale później znowu źle i nawet jeszcze gorzej , zapętlamy się , droga do nikąd, na sam dół . Ja sam z tym walczę od 2 lat nie piję choć szczerze powiem czasami mi się zdarza , też w ukryciu , samotnie - bo wiem jaki byłby odbiór -" sam sobie fundujesz depresję , nie wiesz jak to działa ". No i sprawa leków jakikolwiek lek bierzecie na swoją psychikę (no może oprócz kilku) nie może być mieszany z alkoholem zakłóca dzialanie leków albo je w ogóle eliminuje i nie mądrze się czytając ulotkę tylko wiem to z własnego doświadczenia . Po za tym u mnie zaraz włączała się myśl - kurde jaki ja jestem słaby , nie mogę przejść obojętnie obok piwa i kolejny powód do zaniżania sobie samooceny - gratis!!! . Nie długo zaczyna się adwent ja własnie zacząłem " niepicie" od postanowienia adwentowego , czterdzieści klika dni bez alkoholu to dobra próba polecam to postanowienie . Zobaczycie po 3 tygodniach lepiej sie poczujecie , może nie będzie fajerwerków ale będzie troszke lepiej na duszy. I jeszcze jedno pokarzcie mi kogoś kto regularnie pije , nadużywa i ma fajne poukladane zycie - ja takich nie znam , albo on cierpi albo cierpi jego rodzina , bliscy . To tyle Wasze zdrowie ! Acha jeszcze jedno - NIEPICIE -JEST KUREWSKO TRUDNE !
Melisa , spacer , basen ;)

Na pewno każdy choć raz
Utracił wiarę jak ja .
Obym nie bliżej stał
Sennego dnia w królestwie mroku....

Uzależnienie od alkoholu

przez siostrawiatru 08 lis 2012, 11:03
Wychlałam wczoraj obydwa likierki matki. Tylko tyle miała z alkoholi. Co będzie jak sie skroi, że są puste? Mam siebie dość. Przed chwilą wyrzygałam śniadanie. Totalny upadek człowieczeństwa.

Sortuj wg