Uzależnienie od alkoholu

Dział poświęcony uzależnieniom. Na forum dyskutujemy na tematy: alkoholizm, hazard, uzależnienie seksualne, uzależnienie od gier komputerowych, pracoholizm, palenie nikotyny oraz inne.

Uzależnienie od alkoholu

przez Denial 18 kwi 2012, 15:33
Zaglądałam w ten temat od jakiegoś czasu i jakoś głupio mi było odpisywać trzymając znowu szklankę...

Kalebx3 napisał(a):Dużo zależy od sposobu picia (na maxa ,lekka ciągła faza, itd ),oraz jego częstotliwości,ilości wypijanego alko. I jak bardzo i szybko alkohol Ci pomaga przegonić złe uczucia ,niemoc ,podnieść na duchu i (ciele oczywiście). Czy Twoje picie alko jeszcze 2lata temu a teraz (porównując) nie stało się częstsze,bardziej pożądliwo-łapczywe?

Nie piję na maxa, bo nie chcę stać się kopia mojego ojca.
W sumie tylko wieczorem, tyle, że bywa, że cały tydzień z rzędu.
Bo uspokaja, bo pomaga się zrelaksować, zasnąć, odsuwa myśli...

Najczęściej piję, nawet nie dlatego, że coś się stało, czy wyprowadziło mnie z równowagi, ale dlatego, że po prostu boję się jutra. Boję się zasnąć. Bo znowu będę musiała wstać...

Im dłużej o tym myślę tym bardziej widzę jakie to głupie z mojej strony.

Apofis napisał(a):Ja się ogarnąłem z piciem podczas wizyty u psychiatry. W zupełnie innej sprawie. Zapytał
- a jak u Ciebie z alkoholem?
- Noo, normalnie w miarę.
- to znaczy? Ile pijesz w miesiącu?
- Normalnie. Jakieś dwa piwka na dzień
- 60 browarów miesięcznie to normalne?!

Chyba wszystko zależy od perspektywy. Racja - na pewne rzeczy należy spojrzeć z dystansu - dopiero wtedy widać...

Michał 1972 napisał(a):Brać się za siebie !!! Im wcześniej tym lepiej. Najgorsze jest chyba usprawiedliwianie się przed samym soba i udawanie , że problem nie istnieje.

Święte słowa.

Wiecie co? Posłucham Was i pogadam o tym z kimś kompetentnym.
Kalebx3, Apofis, Michał 1972 - dziękuję.
I sing the body electric...

Uzależnienie od alkoholu

przez petra 19 kwi 2012, 01:10
a ja dzis postanawiam ze dopije reszte alko jakie mam w domu i nie bede pic przez tydzien
pewnie jak mi sie uda to sie napije znowu ehh
petra

Uzależnienie od alkoholu

przez nitro25 22 kwi 2012, 16:45
Witam ja również mam problemy z alkoholem... napewno do tego wrócisz, można nie pić miesiącami wystarczy pociągnąć banie i zaczyna się.. wiem to z doświadczenia a mam troche stażu :evil:

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Uzależnienie od alkoholu

przez Michał 1972 23 kwi 2012, 08:58
petra, u mnie to nie pomagało, też robiłem sobie takie przerwy ale tylko po to by usprawiedliwić siebie przed samym sobą.

dzisiaj mija 4 miesiac bez alko :great:
Życie jest jak transwestyta, wszystko ładnie pięknie , a tu nagle ch...!

Velaxin 150sr 1-0-0
Chloroprothixen 15 0-0-2
Velaxin 75er 0-0-1

Uzależnienie od alkoholu

przez petra 24 kwi 2012, 02:44
taaaa... wczorak jedna noc bez alko a to tylko dlatego ze myslalam ze cos jeszcze mam a nie było..
dzis zaczelam na nowo
nie chce tak zyc a nie mam sily z tym skonczyc :(
to tak pomaga....
petra

Uzależnienie od alkoholu

przez zmoriartyz 24 kwi 2012, 02:58
Apofis napisał(a):- 60 browarów miesięcznie to normalne?!

Ludzie strasznie demonizują alkohol, a te dwa piwa dziennie to naprawdę niewiele i na pewno nie zaszkodzą, a mogą dać komfort psychiczny. Ja właśnie piję po te 2 piwka dziennie, ale mam żelazną zasadę- nie zwiększać ilości spożywanego alkoholu. Ćwiczę siłowo, dobrze się odżywiam, sylwetkę mam przyzwoitą, więc nie sądzę, by to mi zaszkodziło. Bywały też okresy, kiedy w ogóle nie piłem i rzucenie tych piwek nie sprawiło mi żadnego problemu, ale po prostu lubię piwo i nie widzę sensu, by z niego rezygnować. Absolutnie nie uważam się za alkoholika.

Równie dobrze można nazwać seksoholikiem kogoś, kto kilka razy w tygodniu przeleci swoją żonę. Alkohol podobnie jak seks to przyjemność, ale nie można przesadzać, jednak dwa piwa dziennie to tyle co nic.

Uzależnienie od alkoholu

przez nitro25 24 kwi 2012, 10:30
To się ciesz, od takich 2-óch piwek się zaczynało a teraz się pije ciągami po pare dni :twisted: A Ty petra ile masz lat i czy ten 13 sierpień to jakie ma znaczenie? piłaś od tego czasu non stop czy zaczęłaś pić więcej? :D bo coś mi się zdaje, że nie jest tak zle

Uzależnienie od alkoholu

przez uzytkownik 24 kwi 2012, 10:37
Teraz pytanie co to jest ciąg? Picie od rana do wieczora przez ileś czasu czy po prostu codziennie np. tylko wieczorem.
uzytkownik

Uzależnienie od alkoholu

przez Denial 24 kwi 2012, 11:30
zmoriartyz napisał(a):dwa piwa dziennie to tyle co nic.

W mojej opinii:

Patrząc z perspektywy dni, miesięcy - wszystko w porządku.
Patrząc z perspektywy lat - marnowanie własnego zdrowia.
I sing the body electric...

Uzależnienie od alkoholu

przez nitro25 24 kwi 2012, 13:08
Jeśli 2 piwa nie więcej to nic się nie powinno dziać ze zdrowiem(wątroba może mieć ciężko) ale nie da się zatrzymać na tych umownych 2-óch piwach bo jak się pije codziennie to zaczyna się nałóg(prędzej czy póżniej) a ciąg to jest ciągłe dopijanie alkoholu przez pare dni, niekoniecznie bez przerwy 24/h :twisted:

Uzależnienie od alkoholu

przez petra 27 kwi 2012, 01:58
znowu... ku.rwa mac
petra

Uzależnienie od alkoholu

przez kapitan_bomba 27 kwi 2012, 10:27
Moja historia jest taka. Piję w weekendy po czteropak piwa. Ostatnio wypiłem dwa dni pod rząd, po sześć piw. Rodzice zabrali mnie na oddział szpitala psychiatrycznego, gdzie dostałem F10 i zalecenie leczenia się na zamkniętym oddziale. Niepije dużo a pomimo to rodzice zapowiedzieli że jeszcze wypje raz a do sądu wystąpią do sądu o leczenie pszymusowe. Ja nie mam kiedy się leczyc ja mam plany studia. Czy mogo to zrobic nie wiem już nic nie wiem ….
Anafranil, Relanium, Trilafon

F10
F40

Uzależnienie od alkoholu

przez Zenonek 27 kwi 2012, 12:20
Picie jeden-dwa razy w tygodniu po pare piw to nic...większość społeczenstwa tak robi.

Dodatkowo piwo to nie to samo co wódka czy whisky.

Uzależnienie od alkoholu

przez nitro25 27 kwi 2012, 16:53
kapitan_bomba to współczucie :D jeśli to prawda to starzy wyolbrzymiają problem, 4-pak to niekiedy pije koło południa ;) w miesiącu koło 150 piw (czasem mam dni, że wogóle nie pije) a dwa dni pod rząd to też nic, mi się zdarzało po 2 tygodnie pić po 8 dziennie

Sortuj wg