Uzależnienie od alkoholu

Dział poświęcony uzależnieniom. Na forum dyskutujemy na tematy: alkoholizm, hazard, uzależnienie seksualne, uzależnienie od gier komputerowych, pracoholizm, palenie nikotyny oraz inne.

Uzależnienie od alkoholu

przez Kalebx3 24 mar 2012, 23:31
Michał ,dobrze mówisz . Tu trzeba jednokierunkowo ,bezwarunkowo ,bez najmniejszych kompromisów.
Jedno piwko ,,,a po góra trzech miesiącach płyniesz na starej dziurawej łajbie , za pół roku toniesz na niej.
Nie daj się nabrać chorobie na "jedno piwko do golonki". Lepsza i bezpieczniejsza czysta mineralna woda żródlana ;)
Wszystkich wokół oszukasz ,nawet samego siebie ,tylko nie swoją chorobę...
Pozdrawiam .
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

Uzależnienie od alkoholu

przez Michuj 24 mar 2012, 23:42
Michał 1972, kumam, jako hazardzista. Mechanizmy te same...
Loża szyderców

Uzależnienie od alkoholu

przez Michał 1972 24 mar 2012, 23:45
Potrzebowałem kilku lat żeby to zrozumieć i potwierdziło się kilkanaście razy, że w tym wypadku kompromis nie istnieje. Albo wóz albo przewóz , najgorsze jest to , że ja nawet nie mam ochoty się nawalić tylko wypić jedno piwko i tu jest ten haczyk . Bogu dzięki wiem o tym, że to spisek :evil: i nie ze mną te numery 8)

-- 24 mar 2012, 22:46 --

Michuj, no dokładnie ;)
Życie jest jak transwestyta, wszystko ładnie pięknie , a tu nagle ch...!

Velaxin 150sr 1-0-0
Chloroprothixen 15 0-0-2
Velaxin 75er 0-0-1

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Uzależnienie od alkoholu

przez Kalebx3 25 mar 2012, 00:15
Michuj ,jeśli chodzi o hazardzistów ,to w ostatnim ośrodku odwykowym w jakim przebywałem w W JEDNEJ GRUPIE RAZEM leczono tak samo alkoholików jak i hazardzistów.Te same mechanizmy choroby i objawy osiowe uzależnienia.Zresztą obydwa uzależnienia bardzo często idą w parze.
Z tego co tam od nich usłyszałem i jak bym miał wybierać :alkoholizm czy uzależnienie od hazardu, wolałbym jednak alkoholizm . Uzależnienie od hazardu jest dla mnie gorsze, bardziej wyniszczające i samobójcze ...ale na szczęście nie mam w tym kierunku predyspozycji,Bogu dzięki.
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

Uzależnienie od alkoholu

przez tahela 25 mar 2012, 05:35
paweł3,
uzależnienie psychiczne może i podobne, z tym ,ze w zaawansowanym alkoholizmie wchodzi silne uzależnienie biologiczne, znam pewną osobę, która właśnie piła potajemnie i nikt nie podejrzewał,ze może być alkoholiczką, jak ja trzepło porządnie dostała takich jazd, zwidów alkoholowych, że w kaftaniku trafiła na przymusowe, później już dobrowolnie przestała pic i poszła na leczenie, miał bardzo długa toksykologię i lekarz zabronił nawet cukierka z alkoholem jej wziąść do ust mówiąc ,że ma takie silne uzależnienie organizmu fizyczne, że najmniejsza dawka może wywołać u niej ciąg alkoholowy, który może być już tak silny ,że może się skończyć śmiercią z powodu zatrucia organizmu,
Kto utraci raz będzie zawsze czekać
Zatrzymujesz czas i zaglądasz w przepaść
Zostaje smutek i tylko smutek
Ostry jak nagły serca głód
Wiatr co zwala z nóg
Smutek i ty

Uzależnienie od alkoholu

przez Michuj 25 mar 2012, 11:21
Raz byłem na mitingu AA, w akcie desperacji, ponieważ miałem wybór: w lewo do salonu, albo w prawo na miting. Akurat był AA, więc zostałem. Pomogło :)
Loża szyderców

Uzależnienie od alkoholu

przez carlosbueno 25 mar 2012, 11:37
Ja czasami myślę że jak byłbym alkoholikiem byłoby mi łatwiej inni ludzie nie patrzyli by na mnie jako lenia i nieudacznika i miałbym jakieś wytłumaczenie swojego stanu. Alkoholizm jest bardziej społecznie akceptowalny niż bycie leniem, psycholem nie przystosowanym do życia. Wiem że pisze głupoty i obrażam uczucia alkoholików ale mam czasem takie uczucia.
Największy Forumowy Maruda

Uzależnienie od alkoholu

przez ziomek118118 25 mar 2012, 12:43
carlosbuenoGłupoty piszesz tylko wtedy kiedy mówisz że wolałbyś być alkoholikiem...wież mi że gdybyś nim był zmienił byś zdanie.

Michał ..to co opisujesz ja przeżyłem nie raz nie dwa...W chwilach kiedy myślałem że mogę mieć jakąś kontrole nad nałogiem
...obiecałem sobie że codziennie po pracy przez tydzień ....chodzę do knajpy i piję jedno piwo i wychodzę...minął tydzień..i co ???...udało się
...nic bardziej złudnego.
Za miesiąc pod koniec następnego takiego treningu wyszedłem z knajpy najebany jak szpak i zaczął się koleiny ciąg alkoholowy .
Michuj..mechanizmy uzależnień są zawsze takie same...możesz spróbować przez tydzień chodzić do kasyna i prztykać po20 zł
na automacie .Nie minie 3 miesiące a zobaczysz jak się to skończy....ja przeżyłem i jedno i drugie.
Dziś nie próbuję nawet piwa..kasyna omijam z daleka...a w pokera nie zagram nawet za najmniejsze stawki.
Myślę że ten dreszczyk emocji..poziom adrenaliny..niesamowite napięcie ... tak mi się to podobało w hazardzie że doprowadziło do uzależnienia.
Problem mój polega na tym że pozbywając się jednego wpadałem w kolejne bagno...

Uzależnienie od alkoholu

przez Michuj 25 mar 2012, 13:34
Michuj..mechanizmy uzależnień są zawsze takie same...możesz spróbować przez tydzień chodzić do kasyna i prztykać po20 zł
na automacie .Nie minie 3 miesiące a zobaczysz jak się to skończy....ja przeżyłem i jedno i drugie.

No niestety znam to, aż za dobrze... U mnie nie ma możliwości powrotu do gry, nawet za drobne pieniądze, żebym nie popłynął.
Pewna bariera została złamana i nigdy się już nie odbuduje.
Szczęście, że nie szaleje strasznie za alkoholem, bo pewnie już bym 100 razy był alkoholikiem...
Loża szyderców

Uzależnienie od alkoholu

przez carlosbueno 25 mar 2012, 16:42
ja alkoholikiem nie jestem mogę przez długo okres czasu nic nie pic ale jak wypiję 3-4 drinki lub piwa to włącza mi się coś takiego że trudno mi przestać i najchętniej piłbym aż do nieprzytomności. Kiedyś tego nie miałem bo szybko chciało mi się wymiotwac ale lata potężnych weekendowych chlańsk z budowlańcami zrobiły swoje

Uzależnienie od alkoholu

przez ladywind 25 mar 2012, 16:56
Ja również za alkoholem nie przepadam, ale w gorszym stanie zdażało mi sie wypić wiecej niż jedno piwo, lub pół wina.

Teraz nie pije tyle, na jednym piwku się teraz kończy, ponieważ picie nie odciąga tak naprawde od problemów, tylko na moment mozna o tym zapomnieć. Z tego wole małe dawki benzo, przynajmniej po nich ma dłuższy dystans, i nie mam gorszego samopoczucia jak po alkoholu kiedy przestaje już działać.
Festiwal psiego mięsa? Tak. Podpisując petycję wzrasta szansa na zaprzestanie tego mordu https://secure.avaaz.org/pl/stop_the_pu ... 52&v=76652

Uzależnienie od alkoholu

przez ziomek118118 25 mar 2012, 17:54
carlosbueno....a co robisz na kaca po takim chlańsku z budowlańcami..
Ja też jestem budowlańcem i pamiętam jako siedemnastolatek chlałem wódę na budowie z instruktorem...ale to były dopiero.... złego początki.

Uzależnienie od alkoholu

przez Michał 1972 26 mar 2012, 14:32
Michuj napisał(a):Raz byłem na mitingu AA, w akcie desperacji, ponieważ miałem wybór: w lewo do salonu, albo w prawo na miting. Akurat był AA, więc zostałem. Pomogło :)

Ja na mitingu nie byłem ale byłem u pani psycholog na terapii uzależnień, musiałem wargi przygryzać żeby nie parsknąć śmiechem. W ciągu jednej godziny usłyszałem chyba więcej banałów niż przez całe swoje dotychczasowe życie. Zastanawiam się jak taka terapia może komuś pomóc :bezradny: a na miting bym się przeszedł, tylko nie wiem jak i gdzie czegoś takiego szukać.
Życie jest jak transwestyta, wszystko ładnie pięknie , a tu nagle ch...!

Velaxin 150sr 1-0-0
Chloroprothixen 15 0-0-2
Velaxin 75er 0-0-1

Uzależnienie od alkoholu

przez carlosbueno 26 mar 2012, 15:27
ziomek118118 napisał(a):carlosbueno....a co robisz na kaca po takim chlańsku z budowlańcami..
Ja też jestem budowlańcem i pamiętam jako siedemnastolatek chlałem wódę na budowie z instruktorem...ale to były dopiero.... złego początki.

nic nie robię, a raczej robiłem bo od prawie roku nie pracuję tam i zerwałem całkowicie kontakty.
Doszedłem do takiej wprawy że w ogóle kaca nie miałem albo takiego lekkiego z podniesionym pragnieniem no ale kilkadziesiąt ciężkich poniedziałków w pracy w życiu przeżyłem. Nigdy nie zapijałem kaca piwem tak jak większość to czyni uważałem że to krok do alkoholizmu wolałem się przemęczyć. Pracowałem w takiej firmie gdzie w robocie się nie piło bo by cię wywalili ale za to po tak a szczególnie w weekendy.

Sortuj wg