Uzależnienie od alkoholu

Dział poświęcony uzależnieniom. Na forum dyskutujemy na tematy: alkoholizm, hazard, uzależnienie seksualne, uzależnienie od gier komputerowych, pracoholizm, palenie nikotyny oraz inne.

Uzależnienie od alkoholu

przez kazimierz61 10 mar 2016, 06:53
Sspacja,
Odwykowa terapia grupową to jest połączenie mityngu z edukacją o alkoholizmie, możesz bardzo dużo z tego wynieść i zastosować w swoim życiu, przede wszystkim te wszystkie wiadomości o alkoholizmie powodują że odechciewa ci się pić, no i dużo czasu poświęca się każdemu z osobna, bo tam dla każdego znajduje się czas i prubuje się rozwiązywać problemy każdego. Po zakończeniu terapii zostaje ci tylko mityng na którym nie musisz czasem nic mówić, ale bardzo dużo wynosisz z tego co inni mówią o sobie i swoich problemach. Po kilku latach możesz być już tylko gościem na mityngu i na specjalne zaproszenie opowiedzieć swoją historię picia alkoholu i jak z tego wyszłaś.
Lamotrix 300mg
Kwetaplex 100mg
Escitalopram Actavis 20mg
Trittico CR 75mg 1.1/3 tabletki
F-31, F-31.0, F-31.3

Uzależnienie od alkoholu

przez Ewgf 15 mar 2016, 11:38
8 lat ! Słownie OSIEM LAT nie pije, dwa tygodnie temu minelo 8 lat jak wyszedlem z odwyku w gorzycach, jeszcze potem przez 2 tygodnie jaralem trawe ale dzieki Bogu chodzilem na mitingi i uswiadomilem se na tych mityngach ze to nie ma sensu, ze oszukuje sam siebie i tych ludzi i przestalem cpac też. Dzięki Ci Bożę i AA.
Bo i tak wszyscy umrzecie, toteż czym się przejmujecie?
Turbolaxa 600mg
Owyksztyrytymytyrinanol 5mg
Hipermegazajebiścina 100mg

Uzależnienie od alkoholu

przez oskaka 22 mar 2016, 20:19
Witam zgromadzonych.

Moj ojciec jest alkoholikiem i jest wlasnie w kolejnym ciagu...
Jest jakis sposób żeby mu pomóc czy go po prostu zostawić samemu sobie?
Sami tworzymy własne demony.

F41.2, DDA
Citalopram 20 mg

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Uzależnienie od alkoholu

przez SzaroBura 23 mar 2016, 16:11
Oskaka, a jak chciałabyś mu pomóc? Jak Ty to widzisz? Zabierzesz mu butelkę? Pieniądze? Zamkniesz na klucz w domu?

Uzależnienie od alkoholu

przez oskaka 23 mar 2016, 16:55
Wiem, że to nie jest proste... On może tylko chcieć wyzdrowieć a my jako rodzina i najbliżsi nic nie możemy w sumie. Ale jak coś można zrobić to chyba bym to zrobił. Problem w tym że dobrze zarabia i ma pracę na wyjazdach... Właśnie jadę go ogarnąć do innego miasta żeby roboty nie stracił -_- i na święta jakoś wyglądał...

Generalnie musiałbym to gdzieś ale matka panikuje przez niego a potem jeszcze oberwie mi się od rodziny...

F41.2, DDA
Citalopram 20 mg

Uzależnienie od alkoholu

przez SzaroBura 23 mar 2016, 22:37
W takim razie już nic nie rozumiem. Myślałam, że to Tobie głównie zależy na tym żeby pozbierać ojca. Ale skoro Ty masz to gdzieś...to po co to robisz? "Tylko" dla rodziny? Bo Ci się oberwie...? Sorry, ale ile masz lat?

Uzależnienie od alkoholu

przez kazimierz61 24 mar 2016, 04:29
oskaka,
Jak nie robi nikomu krzywdy (maltretowanie fizyczne czy psychiczne), i pije tylko po to żeby się upić i nie okazuje agresji, to spróbujcie namówić go na terapię odwykową, albo mityngi AA.
Lamotrix 300mg
Kwetaplex 100mg
F-31, F-31.0, F-31.3

Uzależnienie od alkoholu

przez oskaka 24 mar 2016, 07:45
SzaroBura, mammto gdzieś bo wszystko co mogłem to już zrobiłem. Nie chcę mieć na głowie jego i rodziny. Mam dość już swoich problemów z depresją i nerwica... Wystarczająco dużo razy go zbieralem. Za każdym razem miałem nadzieję że coś zmieni ale dochodziło do tego samego punktu. Zapytanie tutaj to jego ostatnia szansa raczej na to że w jego sprawie dalej będę coś robić.

kazimierz61, kiedyś był agresywny bardziej jak miał stala pracę. Teraz jest na wyjazdach i ma lepsze stanowisko i to chyba temu że przez to czuję się lepiej to tylko chleje. Już kilka razy mówiliśmy mu o tym ale jak szybko zaczynał tak szybko kończył "bo on nad tym panuje"...

Właśnie przez niego zrobiłem sobie małą wycieczkę po Polsce żeby go ogarnąć na święta... Zrobiłem jakoś 900km i jak wczoraj o 14 wyruszyłem tak dopiero niedawno weszliśmy na chatę...

F41.2, DDA
Citalopram 20 mg

Uzależnienie od alkoholu

przez kazimierz61 24 mar 2016, 08:17
oskaka,
Powiedziałbym że nad tym wszystkim (swoim alkoholizmem) nie panuje bo przecież jeździsz za nim żeby go pozbierać, i on na to zawsze liczy że nie pozwolicie na to żeby został sam ze swoją wódką. Może najwyższy czas żeby w swojej chorobie sam zmierzył się z jej konsekwencjami, wiem że może stracić pracę, ale może się wtedy opamiętać i podjąć jakieś leczenie.
Lamotrix 300mg
Kwetaplex 100mg
F-31, F-31.0, F-31.3

Uzależnienie od alkoholu

przez SzaroBura 24 mar 2016, 12:46
Oskaka, mi też się wydaje, że najlepiej byłoby przestać coś robić w sprawie ojca. Może dzięki temu właśnie się opamięta. Jeśli on sam nie będzie chciał przestać pić, to Ty nic nie możesz zrobić. A skoro męczysz się z depresją i nerwicą, to pomyśl o sobie. Energię którą "marnujesz" na ojca..przeznacz na ratowanie siebie ;)

Uzależnienie od alkoholu

przez oskaka 24 mar 2016, 15:59
Właśnie w tym wszystkim najgorsze jest to że jak proboje przekonać rodzinę że nie można mu pomóc w sensie jeżdżenia i ratowania go to spotykam się w sumie reakcja agresywna że strony rodziny (jak tak można?! Przecież to twój ojciec! Tylko chory i potrzebuje pomocy!). Chciałem go teraz tak zostawić ale nie wyszło...
No dobra czas pokaże co z tego teraz wyjdzie... Dzieki za odpowiedzi :)

F41.2, DDA
Citalopram 20 mg

Uzależnienie od alkoholu

przez SzaroBura 24 mar 2016, 16:31
Oskaka, zawsze możesz próbować odpowiedzieć rodzinie, że właśnie zostawiając go, pomagasz mu. Bo może dzięki temu zobaczy, że ma problem. A poza tym skoro ta rodzina taka chętna do pomocy to niech sami jeżdżą i go ratują...

Uzależnienie od alkoholu

przez Marcin2013 24 mar 2016, 16:40
napijemy sie zimnego piwka :)

Uzależnienie od alkoholu

przez oskaka 24 mar 2016, 16:43
SzaroBura, właśnie taka próba ostatnio zakończyła się zablokowaniem rozmowy przez telefon z pewnym członkiem rodziny z jej strony :D (ani ja ani mama nie mogliśmy do tej osoby dzwonić).
Czasami mam wrażenie że to jazda bez trzymanki z górki :twisted:

F41.2, DDA
Citalopram 20 mg

Sortuj wg