Uzależnienie od alkoholu

Dział poświęcony uzależnieniom. Na forum dyskutujemy na tematy: alkoholizm, hazard, uzależnienie seksualne, uzależnienie od gier komputerowych, pracoholizm, palenie nikotyny oraz inne.

Uzależnienie od alkoholu

przez klex 04 mar 2016, 10:18
No wiadomo nie można generalizować z przypadkowych opowieści co słyszałem śmiali się że ktoś wyszedł z odwyku i od razu poleciał do monopolowego może akurat o takich przypadkach słyszałem ale z badań wynika że skuteczność terapii antyalkoholowej jest to parę procent choroba ma charakter falowy. Jeden z największych niepijących alkoholików Dyjak w jakimś wywiadów przyznał że "Nie wspomaga się lekami, nie chce znieczulania, nie chodzi na terapię ani mityngi AA ("bo mnie to wkurwia, nic mi nie daje i tak myślę, że najważniejszy jest Bóg w tym wszystkim").
12513238

Uzależnienie od alkoholu

przez huśtawka 04 mar 2016, 12:21
plusio34 napisał(a):A ja sie z Klexem nie zgodze. Generalnie jak ktos nie chce pic to terapia jest swietna i wielu po niej nie pije i nie musi trzymac na duposcisku czy sile woli. Terapia leczy emocje, uczucia i uczy zyc na trzezwo. AA tez jest dobre, tam sami usmiechnieci ludzie. Ale jak ktos mysli, ze jak terapia da mu jakis cud, ze mu sie odniechce pic to sie myli. Decyzje o trzezwosci podejmuje czlowiek. Dodam, ze na terapie idzie bardzo wielu co nie chca przestac pic, najwyzej sie podleczyc, a w szczegolnosci ida tam Ci z nakazow sadowych, z nakazow zon, pracodawcow itp.

PRAWDA
"Prawdziwa podróż życiowa nie polega na poszukiwaniu nowych krajobrazów lecz na spojrzeniu na stare w odmienny sposób"
Lamitrin 150 mgmg
Trittico CR 150 mg

Uzależnienie od alkoholu

przez kazimierz61 05 mar 2016, 10:44
huśtawka napisał(a):
plusio34 napisał(a):A ja sie z Klexem nie zgodze. Generalnie jak ktos nie chce pic to terapia jest swietna i wielu po niej nie pije i nie musi trzymac na duposcisku czy sile woli. Terapia leczy emocje, uczucia i uczy zyc na trzezwo. AA tez jest dobre, tam sami usmiechnieci ludzie. Ale jak ktos mysli, ze jak terapia da mu jakis cud, ze mu sie odniechce pic to sie myli. Decyzje o trzezwosci podejmuje czlowiek. Dodam, ze na terapie idzie bardzo wielu co nie chca przestac pic, najwyzej sie podleczyc, a w szczegolnosci ida tam Ci z nakazow sadowych, z nakazow zon, pracodawcow itp.

PRAWDA

Zgadza się ci co chcieli tylko papierek, pohodzili parę tygodni i już ich nie było. Później w mojej grupie zostali tylko ci co żeczywiście nie chcieli pić, trwało to długo bo 2,5 roku, ale są efekty. Ci z którymi utrzymuję kontakt, wszyscy się trzymią i miłe wspominamy czas terapii, to już 4 lata, i żaden z nas nie ma już problemu z alkoholem.
Lamotrix 300mg
Kwetaplex 100mg
Escitalopram Actavis 20mg
Trittico CR 75mg 1.1/3 tabletki
F-31, F-31.0, F-31.3

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Uzależnienie od alkoholu

przez klex 05 mar 2016, 13:05
Widocznie znów sentencja mojej wypowiedzi została źle odebrana :D . Nie napisałem że odradzam podjęcie terapii antyalkoholowej czy że nie jest pomocna, skłaniałem się ku twierdzeniu że najważniejsze znaleźć siłę w sobie motywację i wyeliminować przyczynę picia a terapia może być jedynie dodatkiem dla osób które potrzebują wsparcia, człowiek jest istotą stadną i wiadomo istnieje potrzeba rozmowy o problemach. Skuteczność terapii według badań jest niska to samo słyszałem od ludzi którzy ją ukończyli natomiast największy odsetek osób nie pijących jest z tzw podziemia którzy sami znaleźli swój sposób nie wiem siłę w sobie albo wyeliminowali przyczynę. Na przykład taki Dyjak 15 lat picia po 1,5 litra wódki dziennie, liczne detoksy terapie, próby samobójcze i nic teraz twierdzi że nie pije, nie chodzi na AA i terapie. Nie widzę po prostu analogii pomiędzy pójściem na terapie a niepiciem staram się nie myśleć uproszczonymi schematami typu terapia albo zdrowie życie nie jest czarno białe.
12513238

Uzależnienie od alkoholu

przez kazimierz61 05 mar 2016, 14:19
Ciekawe wg. jakich badań jest niska, wg. tych które ja znam jest przynajmniej średnia. Na całym świecie użądza się zjazdy i potężne mityngi niepijących alkoholików nawet na stadionach i dzielą się ludzie swoimi doświadczeniami dzięki którym utrzymują trzeźwość, większość alkoholików jast którzy żeczywiście chcą przestać pić. Poza tym takie słuchanie jakichś tam alkoholików którzy przeszli tylko odwyk stacjonarny 6 tygodni to rzeczywiście większość z nich wraca do picia i takie słuchanie ich nie ma sensu, bo mówią tak żeby sobie usprawiedliwić swoje picie.
Lamotrix 300mg
Kwetaplex 100mg
F-31, F-31.0, F-31.3

Uzależnienie od alkoholu

przez klex 05 mar 2016, 17:33
kazimierz61, Chyba dlatego mam takie podejście bo wmawiano mi alkoholizm z którego sam wyszedłem a nie dzięki terapii :D
12513238

Uzależnienie od alkoholu

przez tahela 05 mar 2016, 19:42
klex,
sporo ludziom tak sie wydawało ,ale bez wsparcia AA wracaja częsciej do picia niz po terapii a jak sie jest alkoholikiem to nie można nawet łyka wziasc do pyska bo może to sie skończyc takim ciagiem, ze mozna sie zapić na smierć
Kto utraci raz będzie zawsze czekać
Zatrzymujesz czas i zaglądasz w przepaść
Zostaje smutek i tylko smutek
Ostry jak nagły serca głód
Wiatr co zwala z nóg
Smutek i ty

Uzależnienie od alkoholu

przez kazimierz61 05 mar 2016, 20:07
tahela napisał(a):klex,
sporo ludziom tak sie wydawało ,ale bez wsparcia AA wracaja częsciej do picia niz po terapii a jak sie jest alkoholikiem to nie można nawet łyka wziasc do pyska bo może to sie skończyc takim ciagiem, ze mozna sie zapić na smierć

Zgadzam się

klex, Może nie jesteś alkoholikiem, tylko waliłeś bo miałeś taką ochotę, a potem z wyczerpania musiałeś przestać i przyszło Ci to całkiem łatwo. Taka wersja mi przyszła do głowy, nie musisz tego brać do siebie.
Lamotrix 300mg
Kwetaplex 100mg
F-31, F-31.0, F-31.3

Uzależnienie od alkoholu

przez klex 05 mar 2016, 21:13
sporo ludziom tak sie wydawało ,ale bez wsparcia AA wracaja częsciej do picia niz po terapii a jak sie jest alkoholikiem to nie można nawet łyka wziąść do pyska bo może to sie skończyc takim ciagiem, ze mozna sie zapić na smierć

Dobrze prawisz ale wiadomo to indywidualna sprawa jeden uzależni się po paru miesiącach picia inny sam po kilku latach przestanie pic organizm organizmowi nie równy są osoby które kilka razy przekroczyły dawkę śmiertelna i jakoś żyją. Jeden latami będzie chodził na AA i będzie dalej pił drugi sam w sobie znajdzie na tyle samozaparcia żeby przestać.

kazimierz61 napisał(a):klex, Może nie jesteś alkoholikiem, tylko waliłeś bo miałeś taką ochotę, a potem z wyczerpania musiałeś przestać i przyszło Ci to całkiem łatwo. Taka wersja mi przyszła do głowy, nie musisz tego brać do siebie.

Pewnie nie jestem ale wszystkich wrzucają do jednego wora ogólne podejście jest takie że ktoś dużo pije to alkoholik i terapia może mu tylko pomóc a czasami wystarczy wyeliminować przyczynę zamiast na siłę terapeutyzować.
12513238

Uzależnienie od alkoholu

przez tahela 05 mar 2016, 21:19
kazimierz61 napisał(a):

Zgadzam się

klex, Może nie jesteś alkoholikiem, tylko waliłeś bo miałeś taką ochotę, a potem z wyczerpania musiałeś przestać i przyszło Ci to całkiem łatwo. Taka wersja mi przyszła do głowy, nie musisz tego brać do siebie.

właśnie też przyszło mi to do głowy,ze może nie jest jeszcze alkoholikiem tylko zwyczajnym pijakiem po prostu :angel: .A to róznica jest jednak i alkoholizm to juz jest cos gorszego .A białe myszki, padaczki alkoholowe i roztopienie mózgu to nic miłego. Czasem zamiast białych myszek duchy gonią .Znajoma mojej mamy z pracy tak miała, jak ją duchy w ciągu alkoholowym przegoniły po pokoju to mało nie wyskoczyła z 7 piętra.
Kto utraci raz będzie zawsze czekać
Zatrzymujesz czas i zaglądasz w przepaść
Zostaje smutek i tylko smutek
Ostry jak nagły serca głód
Wiatr co zwala z nóg
Smutek i ty

Uzależnienie od alkoholu

przez klex 05 mar 2016, 21:35
Ja myślę że dużą rolę w zapinaniu pełni neurotyczność i zapewne pod wpływem stresu ona się uaktywnia u wielu osób. Alkoholizm to ciężka choroba padaczki majaczenie omamy.
12513238

Uzależnienie od alkoholu

przez tictac 05 mar 2016, 21:51
Myślę, że dużym problemem alkoholizmu jest też powrot do trzeźwości, wiele z moich znajomych po prostu nie wyobrażało sobie dnia bez kilku piw czy okazji wypicia. na trzeźwo już wszystko było nudne szare i ponure.Tak samo ciezko jest odejs od papierosow. Mimo wszystko obie substancje są łatwo dostępne i często spożywane przy wielu okazjach, niektórzy potem źle kończą
Paroksetyna 10 mg - rano - w planach zejście na 5 mg
Bromazepam 6mg - sometimes :)
Spasmolina , Smecta - na IBS

Uzależnienie od alkoholu

przez plusio34 05 mar 2016, 22:09
Trawka jest duzo lepsza, przede wszystkiem pozytywna a nie negatywa jak alko, a jest nielegalna. Rzady chca ludzi oglupiac dlatego daja im alkohol.
Ja nie uwazam alkoholizmu za chorobe, alkoholizmu sie nie nabywa. Alkoholikiem sie jest. To osobowosc, stan duszy i umyslu. Gadanie, ze przekracza sie jakas bariere i staje alkoholikiem to belkot, nic wiecej. A ludze zapijaja w 90 proc z tego samego powodu co pili. Ze zycie jest do kitu.

Uzależnienie od alkoholu

przez plusio34 05 mar 2016, 22:17
Alkoholik zeby nie wrocic do picia musi czuc sens zycia. Musi sie rozwijac. Wiec nic dziwnego, ze najwiecej niepijacych alkoholikow jest wsrod ludzi zamoznych po terapiach. Opcja dla biednych to ucieczka w AA i dzialanie w ich strukturach. Nawet program 12 krokow to zaklada. Natomiast AA wielu ludziom nie pasuje.
Ja np mam 15 miesiecy abstynencji ale moje zycie jest tak do dupy, ze chyba nikt nie zyje tak jak ja, a nie mam mozliwosci zmiany czegokolwiek, jestem po terapii i w trakcie i mam dosc. Nie mowie o alko bo to gowno, ale chyba zaczne jarac trawe, PO tym jestem taki jaki chce byc

Sortuj wg