Uzależnienie od alkoholu

Dział poświęcony uzależnieniom. Na forum dyskutujemy na tematy: alkoholizm, hazard, uzależnienie seksualne, uzależnienie od gier komputerowych, pracoholizm, palenie nikotyny oraz inne.

Uzależnienie od alkoholu

przez SzaroBura 01 mar 2016, 18:29
huśtawka napisał(a):A jeśli chcesz by terapia na której teraz chodzić poskutkowała,to powinnaś rozwiać wątpliwości.Psychoterapia+alkohol nie bardzo ma sensu...)

Hm, a czemu psychoterapia + alkohol nie ma sensu? Bo trochę nie bardzo rozumiem co miałaś na myśli ;)

Uzależnienie od alkoholu

przez kazimierz61 01 mar 2016, 18:40
To tak jakbyś piła truciznę a potem antidotum i tak w kółko, bez sensu.
Lamotrix 300mg
Kwetaplex 100mg
Escitalopram Actavis 20mg
Trittico CR 75mg 1.1/3 tabletki
F-31, F-31.0, F-31.3

Uzależnienie od alkoholu

przez kazimierz61 01 mar 2016, 18:51
Jestem niepijącym alkoholikiem, nie piję 4 lata i jestem po 2,5 letniej terapii odwykowej, a więc możesz mi wierzyć. Poza tym jeśli ciągnie cię do alkoholu i nie potrafisz wytrzymać i pijesz gdzieś w samotności w ukryciu i najczęściej się upijasz ,to znaczy że jesteś alkoholiczką. Jest jeszcze wiele wskazań żeby to stwierdzić.
Lamotrix 300mg
Kwetaplex 100mg
F-31, F-31.0, F-31.3

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Uzależnienie od alkoholu

przez SzaroBura 01 mar 2016, 20:25
kazimierz61 napisał(a):To tak jakbyś piła truciznę a potem antidotum i tak w kółko, bez sensu.

Tylko że ja nie jestem w terapii z powodu alkoholu. Chodzę z zupełnie z innych powodów. Wiec w tym sensie nie rozumiem jak się ma alkohol do mojego leczenia, skoro leczę się na coś innego ;)

kazimierz61 napisał(a):Jestem niepijącym alkoholikiem, nie piję 4 lata i jestem po 2,5 letniej terapii odwykowej, a więc możesz mi wierzyć. Poza tym jeśli ciągnie cię do alkoholu i nie potrafisz wytrzymać i pijesz gdzieś w samotności w ukryciu i najczęściej się upijasz ,to znaczy że jesteś alkoholiczką. Jest jeszcze wiele wskazań żeby to stwierdzić.

Np jakich wskazań?
Póki co, te które wskazałeś dalej są dla mnie niejednoznaczne. Tzn moje odpowiedzi są niejednoznaczne. ;) i właśnie na tym polega moja trudność w zdefiniowaniu problemu.

Uzależnienie od alkoholu

przez Purpurowy 01 mar 2016, 21:41
SzaroBura napisał(a):Tylko że ja nie jestem w terapii z powodu alkoholu. Chodzę z zupełnie z innych powodów. Wiec w tym sensie nie rozumiem jak się ma alkohol do mojego leczenia, skoro leczę się na coś innego ;)

Nie wiem jak to jest u Ciebie na terapii, ale przedstawię Ci o co chodzi na przykładzie mojej terapii.
Pani psycholog mówi: "niech pan zapisze się do szkoły policealnej, pozna pan nowych ludzi, zajmie czas itp" a ja się do szkoły policealnej nie zapiszę, bo leżę codziennie pijany i po prostu nie jestem w stanie uczestniczyć w zajęciach.

Uzależnienie od alkoholu

przez SzaroBura 02 mar 2016, 00:37
Purpurowy, hmm..ok, dzięki, dałeś mi do myślenia!
Początkowo faktycznie, alkohol nasilał moje stany depresyjne. Przychodziłam na terapie i opowiadałam o tym w kółko, a nie słuchałam terapeuty który mówił..ze ok..depresja wynika z czegoś innego...aleee alkoholem tylko ja pogłębiam. Nawet pijąc małe ilości alkoholu.
Tylko ze to już za mną. Depresja dzięki terapii już za mną.
A jak jest teraz? To już trudniejsze do określenia. Ale chyba faktycznie alkohol blokuje mi przede wszystkim normalne przezywanie rożnych sytuacji. Bo zamiast coś zrobić inaczej, zmienić i obserwować co się ze mną dzieje, jak na to reaguje itp, to ja sięgam po łatwiejsze rozwiazanie..i zagłuszam alkoholem wszystko co czuje, myśle itd. Wiec...cieżko obserwować zmiany skoro się ich nie podejmuję...
Ale wiecie czemu tak się "bronię" przed tym określeniem czy jestem uzależniona czy nie? Bo wciąż mi się wydaje, ze mnie to nie dotyczy! No bo przecież nie jestem na dnie. Przez alkohol nie zawalilam pracy, obowiązków, rodziny. Bo nie pije do upadłego..nie urywa mi się film ( no może z trzy razy w roku się zdarzy..). Rano nie sięgam po alkohol na klina i nie mam problemów finansowych przez picie. Wiec...może to wystarczy żeby ocenić ze wcale nie mam żadnego problemu....

Uzależnienie od alkoholu

przez plusio34 02 mar 2016, 00:58
SzaroBura nie rozsmieszaj mnie. To dowodzi, ze masz duzy problem, a mianowicie na pewno jestes alkoholiczką. NIe trzeba sypiac w rowach i miec jakies duze starty by byc uzaleznionym, a te twoje dyrdymaly swiadcza tylko o zaprzeczaniu i pomniejszaniu, czyli mechanizmie uzaleznionego czlowieka. Nie alkoholikowi nie zdarzaja sie urwane filmy, chocby i tylko 3 razy w roku. Nie alkoholik moze zyc bez alkoholu, a czy ty mozesz? Po drugie kazda terapia + zmieniacz emocji rowna sie gowno, dupa, dupa, gowno. To prosty schemat. Jak mozesz leczyc emocje, uczucia, jak se je nalogowo regulujesz? No jak?

Uzależnienie od alkoholu

przez kazimierz61 02 mar 2016, 05:17
Możesz lub nie sobie zapamiętać, że każdy alkoholik ma swoje dno, tzn. np. jeden kończy w rowie a drugi popija sobie pcichutku i żeby nikt nie widział. I ten alkoholik i ten drugi też alkoholik.
Lamotrix 300mg
Kwetaplex 100mg
F-31, F-31.0, F-31.3

Uzależnienie od alkoholu

przez kazimierz61 02 mar 2016, 06:27
SzaroBura, Każdy alkoholik się broni, ja też na początku się broniłem, ale moje dno było już dość głębokie i jeszcze w chadzie, a więc chciałem skończyć ten koszmar. Rada-zajdź do poradni od uzależnień (nie na ośrodek stacjonarny ), i poproś o jedną wizytę indywidualną z terapeutą, i porozmawiacie sobie. Jest to wszystko na NFZ.
Lamotrix 300mg
Kwetaplex 100mg
F-31, F-31.0, F-31.3

Uzależnienie od alkoholu

przez huśtawka 02 mar 2016, 09:47
Szaro Bura,kochana,u kobiet alkoholizm rozwija sie i przebiega nie co inaczej niż u mężczyzn...
To co piszesz jest niepokojące,ale nie zdiagnozuje Cię nikt inny jak terapeuta od uzależnień.Wtedy będziesz miała pewność.Diagnoza ta nie robi się już na pierwszej wizycie.Potrzeba kilka spotkań w ciągu których terapeuta ocenia indywidualnie Twój stan,to co mówisz.Robisz także kilka testów.
Podaję Ci link do "Mechanizmy obronne przy chorobie alkoholowej" i spróbuj je uważnie przeczytać i przeanalizować.To Ci pomoże..
Co do Twojego pytania dlaczego terapia + alkohol nie daje efektu...Nie można nauczyć się radzić sobie z problemami,z emocjami na terapii(a takie jest założenie każdej terapii) jednocześnie regulując nałogowo tych emocji alkoholem.Alkohol zmienia sposób postrzegania Swiata i naszego otoczenia,a uwierz mi,mechanizmy obronne działają niezawodnie.Dopiero kiedy alkoholik uświadomi je sobie,dopiero wtedy ma szansę sobie poradzić.Przede wszystkim bądź szczera ze samą sobą.
Nie bierz tak całkiem na serio to co tu Ci inni użytkownicy mówią że jesteś alkoholiczką.Może jesteś,a może jeszcze nie...Chociaż z tego co piszesz dochodzę do wniosku że powinnaś jak najszybciej zająć się tym do pói jeszcze nie jest za późno,bo nawet jeśli jeszcze nie jesteś uzależniona,to jestes na dobrej drodze by się to stało.Poza tym alkoholizm rozwija się powoli,przechodzi przez kilka etapów i też ważne jest na jakim etapie znajdujesz się Ty(ewentualnie).Zawalanie pracy,straty materialne i poranny klin jest charakterystyczny dla późniejszych faz alkoholizmu. Byc może Ty jesteś dopiero we wstępnej fazie...
Podaję Ci kilka linków,przeczytaj..

http://morawica.com.pl/alkohol/fazyalkoholizmu.html

http://www.annabiczewska.pl/index.php/o ... d-alkoholu
"Prawdziwa podróż życiowa nie polega na poszukiwaniu nowych krajobrazów lecz na spojrzeniu na stare w odmienny sposób"
Lamitrin 150 mgmg
Trittico CR 150 mg

Uzależnienie od alkoholu

przez Ewgf 02 mar 2016, 11:57
Dziś mi mija jak 8 lat nie piję.
Bo i tak wszyscy umrzecie, toteż czym się przejmujecie?
Turbolaxa 600mg
Owyksztyrytymytyrinanol 5mg
Hipermegazajebiścina 100mg

Uzależnienie od alkoholu

przez Ewgf 02 mar 2016, 12:03
SzaroBura, skoro cie to nie dotyczy to po prostu przestań pić. Osoba nie uzalezniona nie ma z tym zadnego problemu. Ja znam ludzi co dopiero po 50tce sie zorientowali ze są alkoholikami, a mieli dom, samochody, firmy i ich nie przepijali.
Uzaleznienie to nie rynsztok, bo to koncowa faza uzaleznienia która sie nazywa tak zwaną "betoniara", bo od niej juz tylko sie da awansować do smierci albo psychiatryka. Uzaleznienie jest wtedy gdy nie potrafisz se poradzić z emocjami bez alko. Nawet pijąc 1 piwo dziennie to juz jest problem.
Samo to że urywa ci sie film świadczy o tym że nie kontrolujesz już swojego picia.
Bo i tak wszyscy umrzecie, toteż czym się przejmujecie?
Turbolaxa 600mg
Owyksztyrytymytyrinanol 5mg
Hipermegazajebiścina 100mg

Uzależnienie od alkoholu

przez Kalebx3 02 mar 2016, 13:46
Dziś mi mija jak 8 lat nie piję.

Wielkie Brawa ! :brawo:
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

Uzależnienie od alkoholu

przez SzaroBura 02 mar 2016, 13:56
plusio34 napisał(a):To dowodzi, ze masz duzy problem, a mianowicie na pewno jestes alkoholiczką.

Nie ma to jak internetowa diagnoza, na podstawie kilku postów na forum :great:

plusio34 napisał(a):Jak mozesz leczyc emocje, uczucia, jak se je nalogowo regulujesz? No jak?

Fakt, na własne życzenie sobie to utrudniam i blokuję działanie terapii. Dla mnie sprawa do przemyślenia, dzięki ;)

kazimierz61 napisał(a):Możesz lub nie sobie zapamiętać, że każdy alkoholik ma swoje dno, tzn. np. jeden kończy w rowie a drugi popija sobie pcichutku i żeby nikt nie widział. I ten alkoholik i ten drugi też alkoholik.

Zgadza się. Stąd moje wątpliwości czy mam problem czy nie. Ale to co pisałam o moich wyobrażeniach o alkoholiku bez pracy, rodziny, na dnie itd, to właśnie moja fantazja na ten temat. To jedna strona medalu jak postrzegam alkoholika. A druga strona medalu jest zupełnie inna..i dotyczy właśnie takiego picia które ja reprezentuję, które przyjmuję, że również może oznaczać chorobę. Gdybym widziała tylko tą jedną stronę medalu to by mnie tutaj nie było..bo przecież ja jestem inna, ja tak nie robię, wiec problemu nie ma. A skoro się nad tym zastanawiam tzn, że widzę również tą drugą stronę, to inne picie.

Huśtawka, dzięki wielkie za to co napisałaś ! :smile: Bardzo pomocne okazały się również te linki. Jeśli chodzi o fazy alkoholizmu, to wydaje mi się, że jestem pomiędzy wstępną a ostrzegawczą. Orientujecie się czy z tych początkowych faz można wyjść samemu (lub z pomocą obecnego terapeuty) czy konieczna jest już pomoc terapeuty od uzależnień?
A co do tego drugiego linku i mechanizmów...to jak dla mnie genialne napisane, szczególnie o nałogowym regulowaniu uczuć. Dało mi do myślenia.

Ewgf, brawo za Twoje 8 lat! :) Ciekawa jestem czy po takim czasie nadal odczuwa się ochotę napicia się w jakiś sytuacjach?
A co do tego urwanego filmu, to mam inne zdanie na ten temat...ale być może się mylę..

Sortuj wg