Uzależnienie od alkoholu

Dział poświęcony uzależnieniom. Na forum dyskutujemy na tematy: alkoholizm, hazard, uzależnienie seksualne, uzależnienie od gier komputerowych, pracoholizm, palenie nikotyny oraz inne.

Uzależnienie od alkoholu

przez akwen 09 lut 2016, 20:42
ajsza5555 napisał(a):Z tym piciem jest trudno. Gdy chorujemy próbujemy się rozluz nić pijąc piwo , czy inny alkohol. Przynosi to ulgę i trudno się dziwić, że do tego wracamy. Z mojego doświadczenia wynika, że po powrocie do zdrowia mamy picie pod kontrolą. Przynajmniej tak jest u mnie. W chorobie szukamy sposobu aby zabić ból i na chwilę zapomnieć o koszmarze.

Gorzej gdy hipomania udaje remisję, zaś alkohol wydaje się idealnym lekiem i motywacją do naprawiania swego zniszczonego przez depresję życia, to już prosta droga do manii.

W porządnej depresji, przynajmniej połączonej z borderline, mi alkohol nie pomagał nic a nic. Raczej zmuszałem się do jego picia w towarzystwie.

Uzależnienie od alkoholu

przez insadness 10 lut 2016, 00:56
achino napisał(a):Moim fanom należy się informacja o przebiegu ostatniego weekendu. Otoz od kilku dni jestem na fenibucie (przeciętnie 2,5 grama), a alkohol na tym środku już mi nie wchodzi. Kiedyś wchodził, teraz nie wytrzymuje. Jestem w stanie wypić jakieś 250 ml wódki, potem zaczyna się tragedia - ekstremalne najebanie, a także niestety biegunka. No i suchość w ustach w nocy. Tak wiec pijaństwa w weekend nie było, tylko ćpanie fenibuta.

To chyba szczęście w nieszczęściu, że coś powoduje w Tobie, że nie będziesz tyle pić. :roll: Ja się martwię :(

Uzależnienie od alkoholu

przez insadness 10 lut 2016, 01:15
akwen napisał(a):
ajsza5555 napisał(a):Z tym piciem jest trudno. Gdy chorujemy próbujemy się rozluz nić pijąc piwo , czy inny alkohol. Przynosi to ulgę i trudno się dziwić, że do tego wracamy. Z mojego doświadczenia wynika, że po powrocie do zdrowia mamy picie pod kontrolą. Przynajmniej tak jest u mnie. W chorobie szukamy sposobu aby zabić ból i na chwilę zapomnieć o koszmarze.

Gorzej gdy hipomania udaje remisję, zaś alkohol wydaje się idealnym lekiem i motywacją do naprawiania swego zniszczonego przez depresję życia, to już prosta droga do manii.

W porządnej depresji, przynajmniej połączonej z borderline, mi alkohol nie pomagał nic a nic. Raczej zmuszałem się do jego picia w towarzystwie.

Alkohol i napędzanie manii to standard. Masakra. Nawet niezaburzeni mają manie wielkościowe. Alkohol wykańcza psychicznie. Ze mną w najgorszych momentach było tak źle, że zrozumiałam, że nie mogę sobie dalej niszczyć życia. Napiłabym się, ale wiem z czym to się wiążę... i nie chce tego przeżywać na nowo... Ja i alkohol

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Uzależnienie od alkoholu

przez SzaroBura 28 lut 2016, 23:51
Właściwie to jak rozpoznać czy faktycznie ma się problem z alkoholem czy nie? Wydaje mi się, że gdy jest się już "na dnie", zawala pracę czy rodzinę to problem staje się mocno widoczny. Ale w innym przypadku...czasem wszystko dzieje się po cichu..ilość alkoholu niewielka..więc jak poznać czy to już problem czy jeszcze nie?

Uzależnienie od alkoholu

przez Purpurowy 28 lut 2016, 23:53
SzaroBura napisał(a):Właściwie to jak rozpoznać czy faktycznie ma się problem z alkoholem czy nie? Wydaje mi się, że gdy jest się już "na dnie", zawala pracę czy rodzinę to problem staje się mocno widoczny. Ale w innym przypadku...czasem wszystko dzieje się po cichu..ilość alkoholu niewielka..więc jak poznać czy to już problem czy jeszcze nie?

http://www.alko.opole.pl/alko0-4.html
Ta strona to żadna wyrocznia, ale myślę że może rozwiać sporo wątpliwości.

Uzależnienie od alkoholu

przez SzaroBura 29 lut 2016, 22:47
Purpurowy napisał(a):
http://www.alko.opole.pl/alko0-4.html
Ta strona to żadna wyrocznia, ale myślę że może rozwiać sporo wątpliwości.

Dzięki za namiar, ale to właśnie wszystkie tego typu testy czy pytania wzbudzają we mnie sporo wątpliwości. Dlaczego ? bo zazwyczaj w nich wychodzi mi, że mogę już mieć problem, ale jeszcze nie muszę...czyli, że dalej jestem w czarnej dup*e. Nie chcę niepotrzebnie siać paniki i sobie wkręcać problemów..a z drugiej strony nie chciałabym też przez nieuważność czy bagatelizowanie sprawy wpędzić się w jeszcze większe kłopoty.

Uzależnienie od alkoholu

przez Purpurowy 29 lut 2016, 23:58
SzaroBura napisał(a):Dzięki za namiar, ale to właśnie wszystkie tego typu testy czy pytania wzbudzają we mnie sporo wątpliwości. Dlaczego ? bo zazwyczaj w nich wychodzi mi, że mogę już mieć problem, ale jeszcze nie muszę...czyli, że dalej jestem w czarnej dup*e. Nie chcę niepotrzebnie siać paniki i sobie wkręcać problemów..a z drugiej strony nie chciałabym też przez nieuważność czy bagatelizowanie sprawy wpędzić się w jeszcze większe kłopoty.

W mojej (subiektywnej, bo nie jestem żadnym specjalistą) opinii już masz problem. Skoro interesuje Cię czy masz problem czy nie, to znaczy że już coś się dzieje. Gdyby wszystko było w porządku, nawet byś nie pomyślała że możesz być uzależniona.
Uwierz mi, wiem co mówię. ;)

Uzależnienie od alkoholu

przez SzaroBura 01 mar 2016, 00:11
Purpurowy napisał(a):W mojej (subiektywnej, bo nie jestem żadnym specjalistą) opinii już masz problem. Skoro interesuje Cię czy masz problem czy nie, to znaczy że już coś się dzieje. Gdyby wszystko było w porządku, nawet byś nie pomyślała że możesz być uzależniona.
Uwierz mi, wiem co mówię. ;)

Ale być może o tym myślę nie dlatego, że jestem uzależniona, a dlatego że się tego uzależnienia boję. A boję się bo mam powód ( hehe i nie ten że piję a taki że jedno z moich rodziców ma problem z alkoholem). I tak sobie myśle czy nie jestem za bardzo przewrażliwiona w tym temacie, szukając właśnie dziury w całym...
Tylko tutaj koło się zamyka, bo znowu zadaje sobie pytanie jak mogę obiektywnie to ocenić.

Uzależnienie od alkoholu

przez Purpurowy 01 mar 2016, 00:14
SzaroBura napisał(a):Ale być może o tym myślę nie dlatego, że jestem uzależniona, a dlatego że się tego uzależnienia boję. A boję się bo mam powód ( hehe i nie ten że piję a taki że jedno z moich rodziców ma problem z alkoholem). I tak sobie myśle czy nie jestem za bardzo przewrażliwiona w tym temacie, szukając właśnie dziury w całym...
Tylko tutaj koło się zamyka, bo znowu zadaje sobie pytanie jak mogę obiektywnie to ocenić.

Obiektywnie najlepiej by Cię ocenił terapeuta, lub terapeuta uzależnień. Myślę że warto spytać o opinię taką osobę.

Uzależnienie od alkoholu

przez SzaroBura 01 mar 2016, 00:21
Purpurowy napisał(a):Obiektywnie najlepiej by Cię ocenił terapeuta, lub terapeuta uzależnień. Myślę że warto spytać o opinię taką osobę.

Pewnie masz rację...
Chodzę na terapie, ale do zwykłego terapeuty. Psychodynamicznego, a nie uzależnień.
I dziwne, ze temat podejmowałam już nie raz..ale tylko tak ogólnie. Chyba boje się zapytać wprost. Boje się tego co mogę usłyszeć..

Uzależnienie od alkoholu

przez Purpurowy 01 mar 2016, 00:24
SzaroBura napisał(a):Chyba boje się zapytać wprost. Boje się tego co mogę usłyszeć..

Zapewniam Cię że lepiej się spytać i nawet usłyszeć tą złą wiadomość, ale mieć świadomość problemu, a co za tym idzie możliwość zwalczenia go, niż obudzić się dopiero jak będzie już bardzo źle.

Tymczasem zwinę się już z komputera, ale powiem Ci (z własnego doświadczenia) że nie można bagatelizować problemu. Trzymam kciuki żeby było u Ciebie dobrze.
Dobranoc.

Uzależnienie od alkoholu

przez SzaroBura 01 mar 2016, 00:32
Purpurowy, dzięki ;) muszę się z tym przespać..ale ogólnie chyba faktycznie pora dojrzec do tej decyzji i podjąć temat na terapii. Muszę tylko jeszcze zwalczyć jakoś lęk...
Dobranoc ;)

Uzależnienie od alkoholu

przez huśtawka 01 mar 2016, 16:52
SzaroBura napisał(a):Purpurowy, dzięki ;) muszę się z tym przespać..ale ogólnie chyba faktycznie pora dojrzec do tej decyzji i podjąć temat na terapii. Muszę tylko jeszcze zwalczyć jakoś lęk...
Dobranoc ;)

Tak jak Purpurowy napisał-jeśli się nad tym zastanawiasz to znaczy że już się coś dzieje.A jeśli się boisz że się możesz uzależnić to nie pij- proste dla nieuzależnionych.Jeśli ktoś się boi że się przeziębi to się ubiera ;) Ale jeśli nie możesz się powstrzymać mimo swojego strachu,znaczy że coś nie gra.I ja także wiem co mówię...
"Prawdziwa podróż życiowa nie polega na poszukiwaniu nowych krajobrazów lecz na spojrzeniu na stare w odmienny sposób"
Lamitrin 150 mgmg
Trittico CR 150 mg

Uzależnienie od alkoholu

przez huśtawka 01 mar 2016, 16:56
SzaroBura napisał(a):
Purpurowy napisał(a):Obiektywnie najlepiej by Cię ocenił terapeuta, lub terapeuta uzależnień. Myślę że warto spytać o opinię taką osobę.

Pewnie masz rację...
Chodzę na terapie, ale do zwykłego terapeuty. Psychodynamicznego, a nie uzależnień.
I dziwne, ze temat podejmowałam już nie raz..ale tylko tak ogólnie. Chyba boje się zapytać wprost. Boje się tego co mogę usłyszeć..

Nie bój się.Tak czy inaczej i tak doznasz szoku ;) Ale jest do przeżycia.Lepiej dowiedzieć się prawdy niż żyć w słodkim zakłamaniu.A jeśli chcesz by terapia na której teraz chodzić poskutkowała,to powinnaś rozwiać wątpliwości.Psychoterapia+alkohol nie bardzo ma sensu...Trzymaj się i bądź odważna :)
"Prawdziwa podróż życiowa nie polega na poszukiwaniu nowych krajobrazów lecz na spojrzeniu na stare w odmienny sposób"
Lamitrin 150 mgmg
Trittico CR 150 mg

Sortuj wg