Uzależnienie od alkoholu

Dział poświęcony uzależnieniom. Na forum dyskutujemy na tematy: alkoholizm, hazard, uzależnienie seksualne, uzależnienie od gier komputerowych, pracoholizm, palenie nikotyny oraz inne.

Uzależnienie od alkoholu

przez Kontrast 24 paź 2015, 15:47
^^ to co napisal przedmowca, plus jeszcze sa terapie 2 razy w tygodniu po 3 godziny i codziennie po 5h. Takie sa najbardziej skuteczne.
Nie znam roli którą gram. Wiem tylko, że jest moja, niewymienna.

Uzależnienie od alkoholu

przez Purpurowy 24 paź 2015, 16:33
A nie ma jakiejś terapii indywidualnej?

Uzależnienie od alkoholu

przez achino 24 paź 2015, 17:14
Bardzo w to wątpię. Oni idą w ilość. Uzależnienia to masowy, społeczny problem. Srodki na ten cel są ograniczone, potrzeby ogromne, a przy tym wszystko bezpłatne. No i wszystkich wrzuca się do jednego worka, bo zakładają, ze istota problemu jest taka sama.

Poza tym nawet jak sie chce isc do zwykłego psychologa na NFZ w PZP, to kolejki są długie, a sesja średnio raz na miesiąc, zatem nie oczekiwałbym, ze takie poradnie leczenia odwykowego byłyby w stanie zapewnić indywidualna terapie.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Uzależnienie od alkoholu

przez Kontrast 24 paź 2015, 17:22
Na dzienniej opowiadasz swoj dzien, wiedza w jakich sytuacjach siegasz, jakie jest spustoszenie, od jak dawna itp. Mozesz sporo dowiedziec sie na przykladzie innych o sobie. Potem mozesz pojsc na tzw terapie poglebiona, gdzie sie dowiesz skad sie wziął problem. jak wytrzymasz.
Nie znam roli którą gram. Wiem tylko, że jest moja, niewymienna.

Uzależnienie od alkoholu

przez Purpurowy 25 paź 2015, 23:02
Dziękuję za dotychczasowe odpowiedzi. Mam jeszcze jedno pytanie: gdzie się trzeba zgłosić żeby się zapisać na taką terapię?

Uzależnienie od alkoholu

przez huśtawka 29 paź 2015, 21:57
Purpurowy napisał(a):Dzisiaj pani psycholog powiedziała mi żebym zgłosił się do terapeuty uzależnień. I tu mam kilka pytań:
1. Czy jest taka terapia na NFZ (bo prywatnie to wiadomo, kasa)
2. Jeśli jest na NFZ to rozumiem że trzeba mieć skierowanie od lekarza. Może być od rodzinnego, czy musi być od psychiatry?
3. O czym się z takim panem / z taką panią rozmawia?

Nie potrzebujesz skierowania.U mnie było tak-naszło mnie,zdecydowałam się,zadzwoniłam i zapisałam się.Jedynym warunkiem był ten bym była ubezpieczona-wiadomo,ale nic poza tym
"Prawdziwa podróż życiowa nie polega na poszukiwaniu nowych krajobrazów lecz na spojrzeniu na stare w odmienny sposób"
Lamitrin 150 mgmg
Trittico CR 150 mg

Uzależnienie od alkoholu

przez huśtawka 29 paź 2015, 21:59
Purpurowy napisał(a):Dziękuję za dotychczasowe odpowiedzi. Mam jeszcze jedno pytanie: gdzie się trzeba zgłosić żeby się zapisać na taką terapię?

Do poradni uzależnień-u mnie akurat to było w przychodni.Poszukałam w necie,zebrałam trochę odwagi,zadzwoniłam i się zapisałam
"Prawdziwa podróż życiowa nie polega na poszukiwaniu nowych krajobrazów lecz na spojrzeniu na stare w odmienny sposób"
Lamitrin 150 mgmg
Trittico CR 150 mg

Uzależnienie od alkoholu

przez huśtawka 29 paź 2015, 22:01
Purpurowy napisał(a):A nie ma jakiejś terapii indywidualnej?

Jak najbardziej jest.Ja na takiej byłam.
Lamitrin 150 mgmg
Trittico CR 150 mg

Uzależnienie od alkoholu

przez NaaN 31 paź 2015, 00:48
huśtawka napisał(a):
Purpurowy napisał(a):Dzisiaj pani psycholog powiedziała mi żebym zgłosił się do terapeuty uzależnień. I tu mam kilka pytań:
1. Czy jest taka terapia na NFZ (bo prywatnie to wiadomo, kasa)
2. Jeśli jest na NFZ to rozumiem że trzeba mieć skierowanie od lekarza. Może być od rodzinnego, czy musi być od psychiatry?
3. O czym się z takim panem / z taką panią rozmawia?

Nie potrzebujesz skierowania.U mnie było tak-naszło mnie,zdecydowałam się,zadzwoniłam i zapisałam się.Jedynym warunkiem był ten bym była ubezpieczona-wiadomo,ale nic poza tym

Leczenie w poradni uzależnień jest bezpłatne. Dla wszystkich, osób nieubezpieczonych również.
Wiem, że w rejestracji wymagają ale robią to dla własnej wygody.

Uzależnienie od alkoholu

przez abrakadabra xx 22 gru 2015, 04:05
Wypiłem 2 razy w tym roku, na poczatku roku i kilka dni temu. Wcześniej 3 lata bez. Dlaczego się napiłem? Zacznijmy od tego dlaczego przestałem, alkohol destabilizował moje życie, zaprzestanie picia było początkiem walki o powrót do zdrowia i do pełnej stabilności. Później był odwyk od benzo, wszystko szło w dobrą stronę, dosyć długo odczuwałem lekko euforyczny stan kiedy byłem wolny od nałogów i moje życie powoli zaczęło się układać. Jednak pod pewnymi względami było coraz gorzej a ten stan minął, po odwyku od benzo nie doszedłem do siebie, po kilku latach walki opadłem z sił no i uległem, to zwątpienie w wyzdrowienie mnie do tego pchnęlo, raz a później drugi raz, czy będzie następny raz, tego nie wiem. Wiem, że mogę nie pić latami, pytanie tylko czy warto?

Uzależnienie od alkoholu

przez Alien81 23 gru 2015, 01:43

Pan Naczelnik już idzie do domu, bo ten zbój zaraz tu będzie...

Uzależnienie od alkoholu

przez Purpurowy 01 sty 2016, 17:53
Lekarz przepisał mi relanium i fluxemed, po opisaniu przeze mnie objawów jakie występują gdy próbuję rzucić picie. Zaznaczył że przez ten tydzień brania relanium mam w ogóle nie pić, jeśli nie wytrzymam, to pozostanie tylko detoks. Wytrzymałem jeden dzień, stąd moje pytanie, ile trwa pobyt na detoksie?

Uzależnienie od alkoholu

przez Kalebx3 01 sty 2016, 18:23
ile trwa pobyt na detoksie?

na detoxie alkoholowym średnio pobyt trwa od 2-3 dni do tygodnia .Wszystko zależy od objawów zatrucia alkoholem .
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

Uzależnienie od alkoholu

przez Purpurowy 01 sty 2016, 18:28
Kalebx3 napisał(a):
ile trwa pobyt na detoksie?

na detoxie alkoholowym średnio pobyt trwa od 2-3 dni do tygodnia .Wszystko zależy od objawów zatrucia alkoholem .

Dziękuję bardzo za odpowiedź.

Sortuj wg