Uzależnienie od alkoholu

Dział poświęcony uzależnieniom. Na forum dyskutujemy na tematy: alkoholizm, hazard, uzależnienie seksualne, uzależnienie od gier komputerowych, pracoholizm, palenie nikotyny oraz inne.

Uzależnienie od alkoholu

przez Mag14 07 lip 2015, 17:05
Obecnie bardzo rzadko piję. Lata temu chlałem przez ładnych kilka lat z mniejszymi, większymi przerwami. Bywało, że dziennie upijałem się przez dłuższy okres. Bardzo lubię piwko. Po wódce mi często odbijało. Zależy od sytuacji. W przyjaznym gronie, mogę i wódkę wypić, gorzej jak przyjdzie nie lubiana osoba, bądź spotkam taką pod jej wpływem. Jednak teraz potrafię to kontrolować, lecz nie zawsze. Od incydentu w zimę tego roku, nie miałem problemów, pod wpływem wódki.

Uzależnienie od alkoholu

przez normal1 11 lip 2015, 15:59
Witam mam taki problem mam 22 lata, od 17 roku zycia spozywałem alkohol 4 lata codziennie po 6 piw od godziny 18 do 24.Piłem dlatego bo sie zle czułem.Kac objawiał sie stres,niepokoj,rozdraznienie,bezsennosc budziłem sie wystraszony,oszolomienie w glowie,nadmierna sennosc,oslabienie,wymioty,biegunka,przygnebienie ogolnie depresja.I piwo to bym moj lek na dolegliwosci nie wiem czy to z alkoholu te objawy.Przestałem pic po tych 4 latach, i dostalem jakiegos stresu a to ze obudziłem sie po sylwestrze i bylem dalej pijany, minelo 3 dni i dalej bylem pijany (odrealniony,widzialem dziwnie ludzi jak sztucznie,widzialem jak samymi oczami i mialem widzenie tunelowe wystraszylem sie tego stanu bo myslalem ze padaczki dostane itp sam sie nakrecilem mija pol roku i stany dalej sa.Napilem sie wczoraj po pol roku przerwie 5 piw i nie odczulem wcale eufori i rozluznienie tylko samo otepienie to jest taki sam stan jak mam ciagle na trzezwo tylko z alkoholem jest on wiekszy.Co to moze byc gdzie sie udac? Ja sie czuje tak jakbym byl ciagle pijany taki odrealniony od swiata itp.Byłem u lekarza zrobilem badania wszystko w porzadku.Czy warto udac sie do terapeuty do AA i on mi pomoze i powie co mi jest i czy to z alkoholu?

Uzależnienie od alkoholu

przez Mag14 13 lip 2015, 14:12
Piwoholik, tak jak ja. Te same objawy, tylko z tym, że ja piłem bardzo często z przerwami mniejszymi większymi od lat 15 bodajże, do 25. Potem ok 10 lat niby przerwy nie licząc picia na urodzinach i świętach czyli w tych 10 lat przerwy piłem z 10 razy ciągu roku kilka piwek w tym samym dniu. Co do objawów, miałem takie same, do dzisiaj jestem otępiony a piwo samo otępia, więc nie ma się co dziwić że jak wypijesz piwka to jesteś otumaniony. Miałem dilerkę, ale na szczęście padaczka mnie nie złapała, jak tak chlałem te ok 10 lat, czasami dzień w dzień miesiącami, potrafiłem pić nie tylko piwo, ale i sporo wina, trochę wódki, szampana. Przeważnie zdecydowanie piwka. Wiem ciężko, jest tak całkowicie rzucić piwko, kiedy się je kocha. Bardzo ograniczam. Pije nie pije jestem otępiały.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Uzależnienie od alkoholu

przez ktochcesz 13 lip 2015, 21:42
no ale co to jest? jak przestalem pic i takie cos sie stalo co to jest za choroba czy co to jest? ze te odrealnienie itp widzenie tunelowe

Uzależnienie od alkoholu

przez ugh 15 lip 2015, 22:36
To moze byc prawdopodobnie skutek odstawienia alkoholu. Takie zespoly lekowe, przez tyle lat organizm yl przyzwyczajany do codziennego picia, ze teraz nie potrafi sobie z tym poradzic. Przejdz sie do dobrego psychiatry najlepiej bo to moze byc niebezlieczne dla zdrowia a ponoc nawet I zycia.
ugh

Uzależnienie od alkoholu

przez achino 24 lip 2015, 07:02
Jeśli ktoś upija się w każdy weekend od kilku lat (wysoka dawka - pól litra wódki), to czy może to oznaczać, ze jest alkoholikiem?
Fevarin 100, Trittico 15 mg (okruszek), Alpragen 0,5
Zolpidem, Phenibut
(to jest tragedia ! jeszcze po łbie mu chodzą GBL , kodeiny i inne odrdzewiacze ! Szok !Wóda go za mało niszczy. )

Uzależnienie od alkoholu

przez asyouwish 24 lip 2015, 13:58
Nie ważne ile, ważne czy zdarza się to systematycznie, w mniej więcej takich samych odstępach.
I czy, gdy przyjdzie, jak w tym przypadku weekend, bez alkoholu to czy tej osobie nie znacznie czegoś brakować, nie stanie się nerwowa, pobudzona, nie będzie wiedział/a co ze sobą zrobić. COŚ będzie nie tak.

Uzależnienie od alkoholu

przez achino 24 lip 2015, 21:57
Wlasnie zaczyna sie weekend... jestem tak nerwowy, ze wlasnie wzialem Relanium 5 mg. Mysle, zeby dowalic zolpidemem. A w siatce z lekami mam dwusetke wodki i nie jestem w stanie wytrzymac, zaraz ja wypije.
Fevarin 100, Trittico 15 mg (okruszek), Alpragen 0,5
Zolpidem, Phenibut
(to jest tragedia ! jeszcze po łbie mu chodzą GBL , kodeiny i inne odrdzewiacze ! Szok !Wóda go za mało niszczy. )

Uzależnienie od alkoholu

przez alone05 26 lip 2015, 02:21
Ja dzisiaj napiłam się wina, pół butelki, byłam strasznie smutna, płakałam, musiałam się napić :cry:

Uzależnienie od alkoholu

przez Mag14 26 lip 2015, 10:38
achinio bierz dalej leki z alko jeszcze sobie idź kup dopalacza, może będzie, bo wątpię, że psiarnia wszystkie zarekwirowała. Po co Ty tu o tych mieszankach piszesz, chcesz żeby ludzie Ci współczuli ? pewnie się i tacy znajdą.

Uzależnienie od alkoholu

przez Poli4 27 lip 2015, 17:10
Z tego co napisał tutaj lekarz (https://www.medpytania.pl/3915-problem-alkoholem-farmakologiczny-najbardziej-skuteczny) skuteczne są leki zawierające akamprozat lub naltrekson - mają dość niewielkie skutki uboczne. Nie polecałabym natomiast dość popularnego swego czasu Disulfiramu, który ludzie wszywają sobie pod skórę. Potrafi wywołać bardzo niebezpieczne skutki uboczne, a u niektórych słyszałam, że nawet powodował śmierć w reakcji z niewielką ilością alkoholu :/

Uzaleznienie od alkoholu

przez Elem1234 28 lip 2015, 23:22
Witam mam takie troche nietypowe pytanie. Ostatnio zdazylo mi sie wezwac po pijanemu pogotowie , tzn nie ja tylko osoba z rodziny. Gadalem ze zle sie czulem a tak naprawde byem pijany ze o bozym swiecie nie wiedzialem. Pogotowie wzielo mnie na kroplowke ja sie zgodzilem , tam gadalem im niewiem czemu ze biore narkotyki itd jakies glupoty totalne. Bylo tak temu ze polaczylem relanium z duza dawka alkoholu. Bylem tam na izbie przyjec drugi raz , na tej kroplowce. I mam na kartce napisane zalecenie : konieczne leczenie w poradni uzaleznien. Przy wczesniejszej sytuacji nie bylo konieczne napisane. Czy moze byc tak ze bede przymusowo skierowany na odwyk przez szpital czy sad jezeli nikt z rodziny nigdzie tego nie zglosi ? z gory dzieki za odp

Uzaleznienie od alkoholu

przez Elem1234 28 lip 2015, 23:24
Jedynie rodzina na pogotowiu powiedziala ze bylem agresywny i ze ciagle pije itd

Uzależnienie od alkoholu

przez wisnia80 29 lip 2015, 11:51
No niestety alkoholizm to gówno większe od depresji. Po 4 latach trzeźwienia i w miarę spokojnego życia, popłynąłem. Nie mam jeszcze ciągów, ale czuję że jest co raz gorzej. Nie wiem czy to przez tą gównianą tianeptynę? Zacząłem brać sertralinę ale nie mogę brać, bo czuję się jak na kacu, wstaję o godz. 9 nieprzytomny. I pojawiają mi się migawki aby sobie piwo strzelić.

Pić się nie da, żyć też nie.

Sortuj wg