Uzależnienie od alkoholu

Dział poświęcony uzależnieniom. Na forum dyskutujemy na tematy: alkoholizm, hazard, uzależnienie seksualne, uzależnienie od gier komputerowych, pracoholizm, palenie nikotyny oraz inne.

Uzależnienie od alkoholu

przez Michał 1972 26 gru 2011, 14:15
Podejmuje ostatnia próbe zwalczenia tego samemu bez lekow i terapi , znam ludzi ktorym to sie udalo, wiec czemu mnie by sie mialo nie udac ? Motywacji nie brakuje, byle by starczylo silnej woli. Jesli i tym razem bedzie klapa to pojde na terapie, pierwsza proba juz wkrotce bo w Sylwestra , jak dam rade w Sylwestra to pozniej powinno pojsc juz z gorki.
Życie jest jak transwestyta, wszystko ładnie pięknie , a tu nagle ch...!

Velaxin 150sr 1-0-0
Chloroprothixen 15 0-0-2
Velaxin 75er 0-0-1

Uzależnienie od alkoholu

przez L:) 26 gru 2011, 17:03
Michał 1972 napisał(a):Podejmuje ostatnia próbe zwalczenia tego samemu bez lekow i terapi , znam ludzi ktorym to sie udalo, wiec czemu mnie by sie mialo nie udac ? Motywacji nie brakuje, byle by starczylo silnej woli. Jesli i tym razem bedzie klapa to pojde na terapie, pierwsza proba juz wkrotce bo w Sylwestra , jak dam rade w Sylwestra to pozniej powinno pojsc juz z gorki.

Idea szczytna, ale daruj sobie. Terapia owszem, ale zacznij od kontaktu z lekarzem. Nie odstawisz alko od razu, jak dużo i długo piłeś, ale lekarz może pomóc Ci zejść stopniowo. Dalej to już walka z psychiką.
L:)

Uzależnienie od alkoholu

przez Michał 1972 26 gru 2011, 22:41
Dzieki za rade, ale jeszcze raz podejme rekawice, zeby nie zasmiecac watku,przez najblizszy miesiac raz w tygodniu napisze jak mi idzie. Pozniej co miesiac i mam nadzeje, ze beda to pomyslne wiesci :great:

Velaxin 150sr 1-0-0
Chloroprothixen 15 0-0-2
Velaxin 75er 0-0-1

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Uzależnienie od alkoholu

przez nextMatii 26 gru 2011, 22:44
Michał 1972, powodzenia.
nextMatii

Uzależnienie od alkoholu

przez *Monika* 26 gru 2011, 23:06
Michał 1972 napisał(a):Dzieki za rade, ale jeszcze raz podejme rekawice, zeby nie zasmiecac watku,przez najblizszy miesiac raz w tygodniu napisze jak mi idzie. Pozniej co miesiac i mam nadzeje, ze beda to pomyslne wiesci :great:

Czekam na relacje i oczywiście ja trzymam kciuki!
Obrazek
Główny Moderator

Uzależnienie od alkoholu

przez Nel 26 gru 2011, 23:33
byłam u sąsiadów po kolędzie....to chyba dobry wątek zeby wszystkich o tym poinformować :mrgreen:
...Wracam w siebie i znajduję świat!
Znowu raczej w przeczuciu i niejasnym pożądaniu niż w rzeczywistym kształcie i żywej sile...

Johann Wolfgang von Goethe
Nel

Uzależnienie od alkoholu

przez *Monika* 26 gru 2011, 23:37
BłękitnaAbstrakcja, Zapiłaś pałę? :mrgreen:
Obrazek
Główny Moderator

Uzależnienie od alkoholu

przez Nel 26 gru 2011, 23:41
Monika1974,
Moniś oh...alez nieladnie :mrgreen:
owszem...spożyłąm w nadmiarze :mrgreen:
ale jak inaczej wyytrzymac towarzystwo obcego DNA :mrgreen:
Znowu raczej w przeczuciu i niejasnym pożądaniu niż w rzeczywistym kształcie i żywej sile...

Nel

Uzależnienie od alkoholu

przez *Monika* 26 gru 2011, 23:55
BłękitnaAbstrakcja, Oj...wiedziałam, że tak zareagujesz, wiesz, że to było specjalnie.
Na co dzień tak nie piszę.
Chciałam dowiedzieć się czy Wać Pani znajduje się obecnie w stanie upojenia alkoholowego ;)

Dlaczego miałabyś się nie napić kochana?
Obrazek
Główny Moderator

Uzależnienie od alkoholu

przez Nel 26 gru 2011, 23:59
Monika1974, ah ty niedobra ;) podpuszczko moja :mrgreen:
w stanie upojenia to moze lekko za duzo
ale w stanie po spożyciu
napiłam sie za zdrowie świąt i Mikołaja :)

Nel

Uzależnienie od alkoholu

przez *Monika* 27 gru 2011, 00:00
BłękitnaAbstrakcja, I dobrze zrobiłaś.
:*
Obrazek
Główny Moderator

Uzależnienie od alkoholu

przez Michał 1972 02 sty 2012, 15:40
Moge smialo powiedziec, ze pierwszy tydzien zaliczony bez najmniejszego problemu :great: Czuje sie silny i pewny, ze wytrwam w swoim postanowieniu. Zeby nie stawiac sobie poprzeczki zbyt wysoko, chce na razie wytrwac do weekendu majowego, pozniej sie zobaczy :D

Velaxin 150sr 1-0-0
Chloroprothixen 15 0-0-2
Velaxin 75er 0-0-1

Uzależnienie od alkoholu

przez Kalebx3 02 sty 2012, 19:09
bez AA to chyba wiekszosc ludzi by z tego bagna nie wyszła

Bez (setek dosłownie spotkań)AA , 4 długich stacjonarnych (po 6,7 tygodni)Terapiii i kilkunastu pomniejszych ,bez antydepresantów ,anticolu,wsparcia i pomocy Rodziny, bez przeokrutnych kaców ,lęków i depresji poalkoholowych ,padaczki i delirium tremens ,Samych strat ,że aż w buty wchodzi,i tego wszystkiego ciemnych wspomnień ,Dziś piłbym dalej ścierwo w płynie ,jesli ( w co wątpię )organizm by to wszystko jeszcze złe wytrzymał.Pewnie jak każda alkoholowa historia skończyło by się na cmentarzu ,niestety.Taka jest ta choroba, i ma tylko 4 konkretne zakończenia: 4 zakłady : pogrzebowy,karny, psychiatryczny i odwykowy.Przemyśl to @Michał1972.
Z tym AA do bardzo dobry pomysł. Jak zaczynałeś wchodzić w nałóg to w Grupie ,tak teraz w Grupie trzeba z niego wyjść .Pewnie ,że można inaczej ,tylko czy(łatwiej) jakość Twojej Trzeżwości będzie Cię zadowalać ,czy raczej będzie to ciągła walka i zmaganie się se sobą w stylu-wypić -niewypić ? Przemyśl .Pozdrawiam.
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

Uzależnienie od alkoholu

przez Michał 1972 02 sty 2012, 20:27
Jak na razie czuje sie dosyc pewnie, a na samo wspomnienie kaca, lekow i napadow paniki jakie ostatnio przechodzilem, robi mi sie wata w kolanach. Biore antydepresanty, chce zmienic lekarza i pojsc na terapie, ale bardziej pod katem leczenia nerwicy i depresji niz alkoholizmu. Szczerze mowiac alkohol juz od dluzszego czasu mnie odrzucal a picie traktowalem bardziej jako smutna koniecznosc niz przyjemnoosc. Postanowilem tez zmienic towarzystwo bo dotychczasowi znajomi zamiast starac sie pomoc, nie wykazuja w najmniejszym stopniu zrozumienia, dla mojej abstynencji :angel:

-- 06 sty 2012, 16:05 --

http://facet.wp.pl/kat,70996,wid,141387 ... omosc.html. Hmmmm, daje do myślenia :roll:

Velaxin 150sr 1-0-0
Chloroprothixen 15 0-0-2
Velaxin 75er 0-0-1

Sortuj wg