Uzależnienie od alkoholu

Dział poświęcony uzależnieniom. Na forum dyskutujemy na tematy: alkoholizm, hazard, uzależnienie seksualne, uzależnienie od gier komputerowych, pracoholizm, palenie nikotyny oraz inne.

Jak przerwac ciag alkoholowy

przez tahela 18 maja 2015, 02:14
spakuj manatki i udaj sie do osrodka odwykowego, gdzie przejdziesz detoks a jak bedzie miejsce to zaostaniesz na terapie albo dostaniesz termin bo sie na smierc jeszcze zapijesz i po co ci to
Kto utraci raz będzie zawsze czekać
Zatrzymujesz czas i zaglądasz w przepaść
Zostaje smutek i tylko smutek
Ostry jak nagły serca głód
Wiatr co zwala z nóg
Smutek i ty

przez Elem1234 18 maja 2015, 20:48
relanium probowalem wlasnie po przepiciu jakos bylo a na taki odwyk skierowanie jakies trzeba miec czy jak to wyglada

Uzależnienie od alkoholu

przez Zbychu 1977 04 cze 2015, 16:57
Zbychu 1977

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Uzależnienie od alkoholu

przez kazimierz61 05 cze 2015, 11:39
Szkoda że nie ma takich wykładów w naszych odwykach, bo takich argumentów idzie się wystraszyć, a i więcej alkoholików żucałoby piciem. Przeszedłem odwyk, ale nie stacjonarny 6 tygodniowy, tylko dochodzący 2,5 roku i nie mieliśmy żadnych wykładów odnośnie jakie spustoszenia w naszej głowie robi alkohol i nie tylko w głowie.
Lamotrix 300mg
Kwetaplex 100mg
Escitalopram Actavis 20mg
Trittico CR 75mg 1.1/3 tabletki
F-31, F-31.0, F-31.3

przez szymek19 17 cze 2015, 23:12
Idziesz na SOR, wykładasz kawę na ławę i zawożą Cię na odwyk. Bynajmniej ja tak miałem, udałem się w na SOR zatruty na cholera i za godzinkę byłem już naprawiany na odwyku.

przez Kalebx3 18 cze 2015, 14:09
Witam jestem uzalezniony od alkoholu , teraz mam 2 tygodniowy ciag , objawy odstawienia , drgawki dopiero po paru piwach mi przechodzi. Jak najlepeij przerwac to zeby jakiejs padaczki nie dostac. Jeszcze nigdy nie mialem. Dziennie od dwoch tyg wypijam min z 4 piwa czasem do 10

-o jak dobrze to znam . Picie przestaje byc juz jakąkolwiek przyjemnością , a wszystko skupia sie na niedopuszczeniu do jakiejś delirki .
Detox , a potem Odwyk , inaczej zawsze będziesz powtarzał ten schemat chorobliwego picia alko.
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

Uzależnienie od alkoholu

przez ugh 20 cze 2015, 17:03
wisnia80 napisał(a):Alkoholizm jest jeszcze goryszy od tych wszystkich nerwic i depresji.

Nie kategoryzowałabym tego tak. Zaróno alkoholizm, jak i depresja czy nerwica mogą spowodowac dokładnie takie samo spustoszenie (tak psychiczne jak i fizyczne) w życiu człowieka a wszystkie te przypadłości da się wyleczyć.
ugh

Uzależnienie od alkoholu

przez Marcin2013 20 cze 2015, 17:05
Człowiek nie wielbłot napic sie musi :-)

Uzależnienie od alkoholu

przez wisnia80 20 cze 2015, 17:27
Marcin2013 napisał(a):Człowiek nie wielbłot napic sie musi :-)

Niskich lotów żart.

Uzależnienie od alkoholu

przez Hans 20 cze 2015, 18:12
ugh napisał(a):
wisnia80 napisał(a):Alkoholizm jest jeszcze goryszy od tych wszystkich nerwic i depresji.

Nie kategoryzowałabym tego tak. Zaróno alkoholizm, jak i depresja czy nerwica mogą spowodowac dokładnie takie samo spustoszenie (tak psychiczne jak i fizyczne) w życiu człowieka a wszystkie te przypadłości da się wyleczyć.

Alkoholizmu nie da się wyleczyć.
Feed your head
Feed your head

Uzależnienie od alkoholu

przez wisnia80 20 cze 2015, 18:14
Hans napisał(a):
ugh napisał(a):

Alkoholizmu nie da się wyleczyć.

Da się. Ale alkoholicy wolą twierdzić, że się nie da.

Uzależnienie od alkoholu

przez Maikus20 20 cze 2015, 18:24
j.w wszystko da sie wyleczyć to jest kwestia PODEJŚCIA do alkoholu, jeżeli człowiek upadnie na samo dno, zrozumie.. to nigdy więcej nie sięgnie po alkohol nawet jak by stało przed nim pół lita i kazali by mu wziąć tylko tego łyk za 1000 zielonych, nie ma takiej opcji.
Maikus20

Uzależnienie od alkoholu

przez Hans 20 cze 2015, 18:35
wisnia80, Maikus20, czyli uważacie, że alkoholik po "wyleczeniu się" z alkoholizmu będzie mógł wrócić do kontrolowanego picia alkoholu. W takim razie udowodnijcie to.
Feed your head
Feed your head

Uzależnienie od alkoholu

przez Maikus20 20 cze 2015, 18:40
Alkoholik po wyjściu z alkoholizmu nie może już pić alkoholu bo alkohol odbiera wole i rozum i po takim łyknięciu "jedno piwko" poleci w trybie szybszym niż uderza piorun w ziemie w czasie burzy. Albo kończy z chlaniem albo nie kończy i tyle, jeżeli taki człowiek zrozumie to w co się wpakował, że sięgnął samego dna, pójdzie się leczyć DOBROWOLNIE, przepłacze okres abstynencji ale zaciśnie zęby i wytrwa, a po odwyku będzie dziękował ze dał rade i że wytrwał i czuł się jak by mu dali nowe życie to nigdy tego nie tknie, nawet jak by miał pracować całe ostatnie lata swojego życia w browarni. To jest kwestia podejścia do alkoholizmu i tego w jakim położeniu się znajdujemy i co jest dla nas priorytetem, jeżeli ktoś podchodzi do tego w stylu "zobacze.. mam nadzieje że wytrwam, może mi sie uda" to nigdy z tego nie wyjdzie, albo w stylu po odwyku "Obym tylko się nie napił piwa i nikt mnie nie skusił z czasem" to również z tego nie wyjdzie.
Maikus20

Sortuj wg