Uzależnienie od alkoholu

Dział poświęcony uzależnieniom. Na forum dyskutujemy na tematy: alkoholizm, hazard, uzależnienie seksualne, uzależnienie od gier komputerowych, pracoholizm, palenie nikotyny oraz inne.

Uzależnienie od alkoholu

przez kazimierz61 27 kwi 2015, 08:53
"Bar­tek Joń­ski po pro­stu któ­re­goś dnia po­sta­no­wił – nigdy wię­cej. – Do­sze­dłem do wnio­sku, że je­że­li moja dziew­czy­na mówi: "Picie jest złe", to po­wi­nie­nem jej uwie­rzyć. Le­czy­łem się w szpi­ta­lu, sto­so­wa­łem NLP i różne sza­ma­ni­zmy, ale tak na­praw­dę po­mo­głem sobie sam. Po­czu­łem, że muszę to zro­bić, je­że­li życie ma mieć sens. Kiedy prze­sta­łem, wszyst­ko wy­wró­ci­ło się do góry no­ga­mi. Lu­dzie nie chcie­li się ze mną spo­ty­kać, robić biz­ne­sów. Trze­ba mieć świa­do­mość, że taka może być cena ze­rwa­nia z na­ło­giem. Gdy pra­cu­ję teraz z uza­leż­nio­nym, to nie ob­cho­dzi mnie, dla­cze­go ktoś za­czął pić. Wpro­wa­dzam się do niego i razem pra­cu­je­my nad zmia­ną ru­ty­ny, na­wy­ków, my­śle­nia. Celem jest trzeź­wość."

Hitman, To jest cytat z tego samego artykułu i to mi jest bardzo bliskie. Jeśli chodzi o to co ty zacytowałeś to ja nie będę się spierał, świat idzie do przodu i wszelkie nowe stwierdzenia naukowców i badaczy są cenne i myślę, że trzeba im wieżyć. Widzisz piszą też tam o hipnozie i za chwilę jakieś grono naukowców może stwierdzić że raka można wyleczyć siłą własnej woli i też to będzie sygnał do zastanowienia się czy to możliwe. Ja osobiście wierzę wszelkim nowinkom naukowym jakoś naukowcy i badacze przekonują, z drugiej strony na dzień dzisiejszy alkoholizm jest chorobą i jeśli świat to podejście zmieni to i ja zmienię zdanie. Ja wiem że Ty masz swoje zdanie i lubisz go bronić, poniekąd podziwiam Cię za to, bo ja bym dawno zrezygnował i trzymał to swoje zdanie dla siebie, no ja już taki jestem. Jestem szczęśliwy że nie piję, może późno przestałem pić, ale lepiej późno niż wcale. Dąż do prawdy, a nie wymyślaj jej.
Lamotrix 300mg
Kwetaplex 100mg
Escitalopram Actavis 20mg
Trittico CR 75mg 1.1/3 tabletki
F-31, F-31.0, F-31.3

Uzależnienie od alkoholu

przez wisnia80 29 kwi 2015, 17:36
kazimierz61 napisał(a):Jestem szczęśliwy że nie piję, może późno przestałem pić, ale lepiej późno niż wcale. Dąż do prawdy, a nie wymyślaj jej.

Każdy w końcu przestaje pić, niektórym się udaje, jeszcze za życia. :D

Uzależnienie od alkoholu

przez kazimierz61 29 kwi 2015, 20:13
wisnia80 napisał(a):
kazimierz61 napisał(a):Jestem szczęśliwy że nie piję, może późno przestałem pić, ale lepiej późno niż wcale. Dąż do prawdy, a nie wymyślaj jej.

Każdy w końcu przestaje pić, niektórym się udaje, jeszcze za życia. :D

Tak to prawda.
Lamotrix 300mg
Kwetaplex 100mg
Escitalopram Actavis 20mg
Trittico CR 75mg 1.1/3 tabletki
F-31, F-31.0, F-31.3

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Uzależnienie od alkoholu

przez Sebi 07 maja 2015, 14:31
witam, mam pytanie. Zna ktoś jakieś specjalne ćwiczenia na zniknięcie "mięśnia piwnego" ? Nie jest on jakiś duży, ale jest. Brzuszki będą tylko rozbudowywać mięśnie brzucha, ale problemu nie usuną. Za bieganiem bardzo nie przepadam. Tylko nie piszcie mi, że wyjściem na to jest niepicie piwa, bo to już wiem. Pomoże mi ktoś?

Uzależnienie od alkoholu

przez Ponury fapper 07 maja 2015, 15:18
problem usunie tylko dieta redukcyjna. Nie ma zmiłuj. Nie da się częściowo zlikwidować tkanki tłuszczowej. Sam się trochę tym interesowałem i powiem ci, że to temat rzeka. Ale przedstawię ci najważniejsze rzeczy jak się odchudzać:
1. Jedz często, ale mało - np. 4-5 razy dziennie. Mało czyli np. pół torebki ryżu, 130g mięsa. Jajecznica z 3 jajek. To już indwywidualnie trzeba podejść, zależy ile ważysz. - dzięki temu przyspieszysz metabolizm
2. Jedz głównie mało przetworzone produkty, czyli np. pierś z kurczaka. Chodzi o to, że np. mielonka czy wędlina już jest bardziej przetworzonym produktem mięsnym i jest mniej zdrowa
3. Nie jedz 3 godziny przed snem
4. Jak nie chcesz - to nie ćwicz, tylko uwzględnij to w bilansie kalorycznym - czyli jedz mniej niż jakbyś miał dodatkowo ćwiczyć w tygodniu, bo organizm potrzebuje mniej energii
5. Nie podjadaj. Tzn. raz na powiedzmy 3 dni pozwól sobie na słodycze, żeby nie zwariować, ale bez przesady.
6. Nie używaj cukru - nie słódź herbaty i kawy.
7. Nie pij słodkich napojów. Chyba, że jest to Cola Zero - ona nie ma kcal i ma w sobie tylko słodziki.
To tyle z tych ważniejszych. Nie daj zwariować oczywiście. Jakbyś wykonał połowę tych podpunktów to byłby sukces :p. No ale nie ma innego wyjścia - dieta jest jedynym rozwiązaniem.

Uzależnienie od alkoholu

przez Sebi 07 maja 2015, 15:52
Powiem tyle, ja już tak mało jadłem żeby zlikwidować to, że schudnąłem na prawdę dużo, przy wzroście 192 cm ważyłem 71 kg. I Dieta niskokaloryczna nie pomogła, byłem chudy, a specyficzny brzuszek dalej był. Mogę ćwiczyć, ale nie cierpię biegania.

Uzależnienie od alkoholu

przez Sebi 07 maja 2015, 15:53
Bo tu nie chodzi o samo schudnięcie tylko usunięcie mięśnia piwnego, bo dużo nie waże.

Uzależnienie od alkoholu

przez huśtawka 08 maja 2015, 12:59
Sebi,
Diety już próbowałeś,jesteś chudy,masz tylko piwny brzuch od piwa ale z piwa zrezygnować nie chcesz...hm....sytuacja bez wyjścia,będziesz musiał się ze swoim brzuchem piwnym zaprzyjaźnić :mrgreen:
"Prawdziwa podróż życiowa nie polega na poszukiwaniu nowych krajobrazów lecz na spojrzeniu na stare w odmienny sposób"
Lamitrin 150 mgmg
Trittico CR 150 mg

Uzależnienie od alkoholu

przez Kalebx3 08 maja 2015, 15:03
Bo tu nie chodzi o samo schudnięcie tylko usunięcie mięśnia piwnego, bo dużo nie waże.

Proszę Pana Sebi tutaj jest Wątek o uzależnieniu od alkoholu , a nie o odchudzaniu . Proszę to uszanować .
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

Uzależnienie od alkoholu

przez Natol 13 maja 2015, 17:00
Odkąd miałam nawrót nerwicy (czyli 2,5 roku temu) piję jedno, dwa piwa co drugi, trzeci dzień. Najpierw piłam, bo to mi dawało ulgę chociaż na chwilę od lęku. Potem miałam leki, więc piłam sobie o tak, z przyzwyczajenia, do filmu czy serialu. Teraz nie mam leków, mam nawrót nerwicy, depresji i znów alkohol mnie na chwilę chociaż odpręża :/ słabo dość.... ale nie wiem co z tym zrobić, nie widzę sensu, ani nadziei na nic.

Uzależnienie od alkoholu

przez wisnia80 13 maja 2015, 17:17
Natol napisał(a):Odkąd miałam nawrót nerwicy (czyli 2,5 roku temu) piję jedno, dwa piwa co drugi, trzeci dzień. Najpierw piłam, bo to mi dawało ulgę chociaż na chwilę od lęku. Potem miałam leki, więc piłam sobie o tak, z przyzwyczajenia, do filmu czy serialu. Teraz nie mam leków, mam nawrót nerwicy, depresji i znów alkohol mnie na chwilę chociaż odpręża :/ słabo dość.... ale nie wiem co z tym zrobić, nie widzę sensu, ani nadziei na nic.

Alkohol potęguje lęki. Tzn, na chwilę daje ulgę, owszem. Ale w dłuższej perspektywie wyrabiasz sobie nawyk i jest co raz gorzej. Zamiast 1 piwa 3, później zamiast 3 piw pijesz 5, a jeszcze później nie chcesz kończyć, choć efektu i tak nie ma takiego jak kiedyś, kiedy po 1 piwie. Więc pijesz i pijesz.

Lepiej ich do lekarza psychiatry po leki.

Alkoholizm jest jeszcze goryszy od tych wszystkich nerwic i depresji.

Uzależnienie od alkoholu

przez Floptical 15 maja 2015, 11:34
Dokłądnie, jeśli pojawiają się stany lękowe to najlepiej jest zgłosić się do psychiatry... Psychiatra oczywiście może zaproponować terapię zamkniętą ale nie ma się co jej obawiać sam taką przechodziłem w bardzo fajnym ośrodku i jestem bardzo zadowolony z efektów. Na razie jest spokój i jestem czysty, mam nadzieję że jak najdłużej :)

Jak przerwac ciag alkoholowy

przez Elem1234 17 maja 2015, 15:52
Witam jestem uzalezniony od alkoholu , teraz mam 2 tygodniowy ciag , objawy odstawienia , drgawki dopiero po paru piwach mi przechodzi. Jak najlepeij przerwac to zeby jakiejs padaczki nie dostac. Jeszcze nigdy nie mialem. Dziennie od dwoch tyg wypijam min z 4 piwa czasem do 10

Jak przerwac ciag alkoholowy

przez Psychoanalepsja_SS 18 maja 2015, 00:57
Udaj się do lekarza, on może przepisać relanium i powoli zejdziesz. Ewentualnie z legalnie dostępnych długo działających benzo jest dostępny gdzieś z internetu flubromazepam, również można schodzić z dawki.

Sortuj wg