Uzależnienie od alkoholu

Dział poświęcony uzależnieniom. Na forum dyskutujemy na tematy: alkoholizm, hazard, uzależnienie seksualne, uzależnienie od gier komputerowych, pracoholizm, palenie nikotyny oraz inne.

Uzależnienie od alkoholu

przez rosomak89 24 kwi 2015, 15:51
huśtawka, dziękuję!
Rozmawialiśmy dzisiaj ze sobą sporo przez telefon. Lubię z nim rozmawiać. Z nikim tak dobrze mi się nie gawędzi, jak z nim. No, i miło znowu słyszeć jego głos po tylu dniach ciszy.
Tylko najgorsze jest to, że ciągle boję się, że on pójdzie się upić lub wypije kilka piw, a ja nawet nie będę o tym wiedziała. W końcu weekend się zaczyna, a to jego ulubiony czas :roll: Wiem, że nie mogę go kontrolować, ani tak naprawdę wymuszać czegokolwiek. Po prostu te natrętne myśli mnie drażnią i nie wiem, jak je odpędzić :?

Uzależnienie od alkoholu

przez rosomak89 24 kwi 2015, 19:37
Noo, i poszedł z kolegą, niby do miasta, niby po 'cośtam' i nie odzywa się od 2h. Wiem, że to trochę moja paranoja, ale cóż, jestem pewna, że siedzi już gdzieś z browarem...Piątek, ładna pogoda, znajomi, knajpy. Ech.
/cenzura/ to, nie będę się umartwiać, sama gdzieś wyjdę, żeby o tym nie rozmyślać :?
F41.2
ale to chyba zbyt oszczędna diagnoza

Uzależnienie od alkoholu

przez Kalebx3 24 kwi 2015, 19:44
jestem pewna, że siedzi już gdzieś z browarem...Piątek, ładna pogoda, znajomi, knajpy. Ech.

"---Liczę na to, że doszedł do wniosku, że to mu się zwyczajnie nie opłaca. Że traci więcej, niż może zyskać, jeśli odstawi chlanie."
<<< Bo tak to juz u pijaków bywa ,że jak widzą alkohol( nawet wystarczą kolesie od kielicha) to wszelkie ich wcześniejsze przemyślunki idą w odstawkę .
Nie martw się , pewnie spija w barze soczek pomarańczowy , wiado przecież ,że tańszy i tyle orange nie pochłonie ,bo sie prędzej obszcza . ;)
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Uzależnienie od alkoholu

przez rosomak89 26 kwi 2015, 12:55
Nie pił. Za to ja wyszłam z domu i przeholowałam solidnie...Wkurzył się i w sumie miał rację. Skoro on rzuca, to ja też. Jestem na lekach, więc ogólnie rzecz biorąc też pić nie powinnam.
F41.2
ale to chyba zbyt oszczędna diagnoza

Uzależnienie od alkoholu

przez blah! 26 kwi 2015, 13:17
Ja to w sumie alkohol ostatni raz piłam chyba z 2 miesiące temu (w sumie, to nie liczę). W piątek mocno mnie ciągnęło ale jak sobie wyobraziłam jak w sobotę bym się fatalnie czuła, to odpuściłam sobie.
blah!

Uzależnienie od alkoholu

przez Jupiler 81 26 kwi 2015, 20:21
Siemka wszystkim :) No troszkę mnie tu nie było,jestem zajęty pracą-abstynencja w pełni utrzymana.Moge w 100 % powiedzieć ,ze jestem z siebie dumny.Leki pomagają,nastrój się ustabilizował,inne trzeżwe spojrzenie na życie.Wiem ,ze to tylko kropla w mporzu,ale najgorsze chyba za mną.Najwazniejsze utrzymanie abstynencji!!! Pozdrawiam Wszystkich :)
Servenon(Escitalopramum)10 mg. (1-0-0)
Anticol 500 mg. (1-0-0)
Ranofren(Olanzapinum) 10mg.(0-0-1)
Mirtagen(Mirtazapinum) 30 mg. (0-0-1)
Ketipinor(Quetiapinum)100 mg(0-0-1)

Uzależnienie od alkoholu

przez NaaN 26 kwi 2015, 20:28
Jupiler 81 napisał(a):Siemka wszystkim :) No troszkę mnie tu nie było,jestem zajęty pracą-abstynencja w pełni utrzymana.Moge w 100 % powiedzieć ,ze jestem z siebie dumny.Leki pomagają,nastrój się ustabilizował,inne trzeżwe spojrzenie na życie.Wiem ,ze to tylko kropla w mporzu,ale najgorsze chyba za mną.Najwazniejsze utrzymanie abstynencji!!! Pozdrawiam Wszystkich :)

To fajnie, że tak u Ciebie:)
Trzymaj się.....najważniejsza to abstynencja a później zmiana myślenia :)

Uzależnienie od alkoholu

przez Jupiler 81 26 kwi 2015, 20:55
Dzięki NaaN :) Jednak to prawda ,ze na trzeżwo życie wygląda lepiej,a przez kilka ostatnich lat ciągle byłem na haju,ciagle nie upity ale zadżumiony alkoholem. Dziś inaczej patrzę na życie.Codziennie prosze Boga o siłę do walki z tą przekletą chorobą jaką jest alkoholizm.
Servenon(Escitalopramum)10 mg. (1-0-0)
Anticol 500 mg. (1-0-0)
Ranofren(Olanzapinum) 10mg.(0-0-1)
Mirtagen(Mirtazapinum) 30 mg. (0-0-1)
Ketipinor(Quetiapinum)100 mg(0-0-1)

Uzależnienie od alkoholu

przez Hitman 27 kwi 2015, 00:03
Ja tylko na chwilę. Tak, wiem, że odszedłem z forum i miałem tu nie pisać ale przypadkowo natknąłęm się na pewien artykuł potwierdzający to co tu pisałem: http://kobieta.onet.pl/zdrowie/psycholo ... oby/y0gkpg

Świat podsuwa nam coraz nowe uzależniacze. To zdecydowanie zła wiadomość. Ale jest i dobra – naukowo zostało obalone twierdzenie, jakoby człowiek raz od czegoś uzależniony pozostał nim do końca życia. – W najnowszym podręczniku diagnostycznym Amerykańskiego Towarzystwa Psychiatrycznego w ogóle usunięto termin "uzależnienie" – mówi Agnieszka Bratkiewicz. – Uznano, że jego używanie wprowadza pewnego rodzaju niejasność. Dotychczas mówiło się bowiem, że uzależnienie to nieodwracalna choroba, tymczasem wyniki najnowszych badań w ogóle tego nie potwierdzają. Dlatego zamiast "uzależnienia", używa się dzisiaj określenia "zaburzenia używania substancji". Nie mamy zatem już żadnej wymówki. Można wyleczyć się i to skutecznie.

Przeproście trolle :)

Uzależnienie od alkoholu

przez jetodik 27 kwi 2015, 00:29
nie no to jest akurat racja, nie ma sensu stygmatyzować alkoholików, że zostaną nimi do końca życia.
http://www.poomoc.pl/beta.php - na jednej stronie wszystkie kółeczka do klikania (pajacyk, pusta miska itd.)

Uzależnienie od alkoholu

przez Hitman 27 kwi 2015, 00:30
jetodik, ciekawe czy nagrabiłeś sobie u huśtawki i kazimierza61 czy też tylko ja jestem tak traktowany a Ty dostaniesz taryfę ulgową :D

Uzależnienie od alkoholu

przez jetodik 27 kwi 2015, 00:34
Hitman, u huśtawki już dawno sobie nagrabiłem tematem o kawkowaniu :]
http://www.poomoc.pl/beta.php - na jednej stronie wszystkie kółeczka do klikania (pajacyk, pusta miska itd.)

Uzależnienie od alkoholu

przez huśtawka 27 kwi 2015, 07:46
Jupiler81,super! Trzymam kciuki! :)
Hitman,nie prowokuj bo Ci się nie uda.
"Prawdziwa podróż życiowa nie polega na poszukiwaniu nowych krajobrazów lecz na spojrzeniu na stare w odmienny sposób"
Lamitrin 150 mgmg
Trittico CR 150 mg

Uzależnienie od alkoholu

przez kazimierz61 27 kwi 2015, 08:13
Jupiler 81, Twoje rzucenie, czy dochodzenie od alkoholu przypomina mi moje, 3 lata nie piję i nadal jestem z tego dumny, ale trzeba pamiętać żeby tą dumę pielęgnować np jak najdzie Cię ochota coś wypić to pomyśl że ją utracisz i znowu będziesz chodził zadżumiony alkoholem. Ja też proszę Boga o siły do abstynencji bo uważam że tylko on może mi pomóc. Życzę Ci siły w swoim postanowieniu i trzymaj się swojej dumy.
Lamotrix 300mg
Kwetaplex 100mg
Escitalopram Actavis 20mg
Trittico CR 75mg 1.1/3 tabletki
F-31, F-31.0, F-31.3

Sortuj wg