Uzależnienie od alkoholu

Dział poświęcony uzależnieniom. Na forum dyskutujemy na tematy: alkoholizm, hazard, uzależnienie seksualne, uzależnienie od gier komputerowych, pracoholizm, palenie nikotyny oraz inne.

Uzależnienie od alkoholu

przez Arhol 16 kwi 2015, 17:58
Za postanowieniem ekipy od dziś pan Hitman, ma zakaz wypowiadania się i trollowania w tym wątku,nie jest to pierwszy raz gdy prosimy o spokój.
Za 1 złamaniem zakazu ostrzeżenie słowne
za drugim ostrzeżenie i wylotka z forum.
"Whoever fights monsters should see to it that in the process he does not become a monster. And when you look into the abyss, the abyss also looks into you"
Why was it I seeing more beauty in death rather than life?
Moderator

Uzależnienie od alkoholu

przez blah! 16 kwi 2015, 18:02
Arhol, ale jak to...to nie będzie kolejnego odcinka Drama Hitmana :(. Obraziłam się...
blah!

Uzależnienie od alkoholu

przez Hitman 16 kwi 2015, 18:35
Przepraszam bardzo ale ja tylko przedstawiłem swoje zdanie i nie otrzymałem przeciwko ani jednego kontrargumentu i to moje wypowiedzi zostały strollowane przez motłoch. Mogę się nie wypowiadać jeśli komuś to przeszkadza ale trollowanie to nie moja domena. Dlaczego blah!, może sobie trollować i pisać masę bezsensownych postów a moje merytoryczne posty są uważane za trolling? Bo co, bo większość się nie zgadza? Serio takie tu panują reguły? :roll:

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Uzależnienie od alkoholu

przez huśtawka 16 kwi 2015, 20:49
Hitman,załóż nowy wątek pod tytułem "Alkoholizm według Hitmana".Tam będziesz mógł indoktrynować tych którzy będą tego chcieli i trollowany pezez elite,czyli przez siebie samego.A tu to co?Motłoch tylko ;)

Uzależnienie od alkoholu

przez Hitman 16 kwi 2015, 21:11
Arhol, i zobacz, kolejny przykład na to, że to nie ja trolluję tylko moje wypowiedzi są trollowane przez innych. Byłbym wdzięczny gdybyście wzięli to pod uwagę przy dawaniu ostrzeżeń. Więcej w tym wątku się nie wypowiadam skoro prosicie ale liczę na to, że to co napisałem będzie wzięte pod uwagę.

Uzależnienie od alkoholu

przez alone05 17 kwi 2015, 15:21
Ostatnio piłam alkohol na Wielkanoc i na urodzinach siostry.
Sometimes I pretend to be normal but it gets boring so I go back to being me

Uzależnienie od alkoholu

przez kazimierz61 17 kwi 2015, 17:00
Minęło trzy lata jak nie piję, i od pewnego czasu nachodzi mnie myśl jaki jestem szczęśliwy że nie piję i dochodzi do mnie jakim ciężarem był dla mnie alkohol.
Lamotrix 300mg
Kwetaplex 100mg
Escitalopram Actavis 20mg
Trittico CR 75mg 1.1/3 tabletki
F-31, F-31.0, F-31.3

Uzależnienie od alkoholu

przez huśtawka 20 kwi 2015, 08:31
http://dziwowisko.pl/mechanizm-uzaleznienia/

Kto przeżył to będzie wiedział,ale faktycznie bardzo trafna animacja...
"Prawdziwa podróż życiowa nie polega na poszukiwaniu nowych krajobrazów lecz na spojrzeniu na stare w odmienny sposób"
Lamitrin 150 mgmg
Trittico CR 150 mg

Uzależnienie od alkoholu

przez rosomak89 23 kwi 2015, 18:01
Mam pytanie do wszystkich tutaj obecnych.
Otóż, aktualnie jestem w separacji, a właściwie, to rozstałam się z moim chłopakiem, ze względu na jego alkoholizm i kłamstwa z tym związane. Po rozstaniu on kilka razy się upił, i któregoś dnia napisał do mnie, że sięgnął dna i że beze mnie nie da sobie rady. Zasugerowałam oczywiście leczenie, ale on chciał, żebym go tam zaprowadziła. Nie zgodziłam się, stwierdziłam, że pierwszy, najważniejszy krok musi zrobić sam. Podesłałam mu tylko na maila numery poradni.
No, i stało się, zadzwonił, porozmawiał, dzisiaj był na pierwszej wizycie i ma wytyczne: dwa tygodnie trzeźwości, a następnie dwa tygodnie codziennych wizyt w poradni. 5h terapii, rozmów z lekarzami, psychologami i terapeutami.
Moje pytanie brzmi-jak się wobec niego zachowywać? Nie widzieliśmy się od rozstania, przez dwa tygodnie w ogóle się do niego nie odzywałam, ale teraz, gdy stwierdził, że chce podjąć leczenie, utrzymujemy kontakt telefoniczny. On oczywiście chciałby się spotkać, ale ja nie wiem, czy to dobry moment. Na pewno nie spotkam się z nim do czasu rozpoczęcia terapii. A potem? Można? Nie można?
Szukałam informacji w Internecie, ale o 'młodych' alkoholikach jest niewiele napisane. On co prawda przepił bardzo dużą sumę pieniędzy, dostawał mandaty za picie w miejscach publicznych/jazdę bez biletu, dwa razy zawalił studia i inne takie kwiatki, ale jest młody, nigdy nie wylądował na izbie wytrzeźwień, nie miał kilku(nasto)dniowych ciągów itp. Liczę, że z tego wyjdzie. Obojgu nam zależy na tej relacji, a ja nie chcę czegoś spieprzyć przez swoją niewiedzę.

Uzależnienie od alkoholu

przez zima 23 kwi 2015, 18:07
Arhol, a czemu Ty masz jedno ostrzezenie?
specjalista ds. fobii społecznej, depresji i nerwicy.
propagator asertinu i trittico.
setralin [high speed resource] 200mg - 100 mg - 0 mg
trazodon [so good to back home] 75mg/ 0 mg
benzo one day dancer
live yourself.
watch, see your chances, live now.

Uzależnienie od alkoholu

przez Kontrast 23 kwi 2015, 18:48
rosomak89 napisał(a):Mam pytanie do wszystkich tutaj obecnych.
Otóż, aktualnie jestem w separacji, a właściwie, to rozstałam się z moim chłopakiem, ze względu na jego alkoholizm i kłamstwa z tym związane. Po rozstaniu on kilka razy się upił, i któregoś dnia napisał do mnie, że sięgnął dna i że beze mnie nie da sobie rady. Zasugerowałam oczywiście leczenie, ale on chciał, żebym go tam zaprowadziła. Nie zgodziłam się, stwierdziłam, że pierwszy, najważniejszy krok musi zrobić sam. Podesłałam mu tylko na maila numery poradni.
No, i stało się, zadzwonił, porozmawiał, dzisiaj był na pierwszej wizycie i ma wytyczne: dwa tygodnie trzeźwości, a następnie dwa tygodnie codziennych wizyt w poradni. 5h terapii, rozmów z lekarzami, psychologami i terapeutami.
Moje pytanie brzmi-jak się wobec niego zachowywać? Nie widzieliśmy się od rozstania, przez dwa tygodnie w ogóle się do niego nie odzywałam, ale teraz, gdy stwierdził, że chce podjąć leczenie, utrzymujemy kontakt telefoniczny. On oczywiście chciałby się spotkać, ale ja nie wiem, czy to dobry moment. Na pewno nie spotkam się z nim do czasu rozpoczęcia terapii. A potem? Można? Nie można?
Szukałam informacji w Internecie, ale o 'młodych' alkoholikach jest niewiele napisane. On co prawda przepił bardzo dużą sumę pieniędzy, dostawał mandaty za picie w miejscach publicznych/jazdę bez biletu, dwa razy zawalił studia i inne takie kwiatki, ale jest młody, nigdy nie wylądował na izbie wytrzeźwień, nie miał kilku(nasto)dniowych ciągów itp. Liczę, że z tego wyjdzie. Obojgu nam zależy na tej relacji, a ja nie chcę czegoś spieprzyć przez swoją niewiedzę.

Sa niby takie wytyczne aby na czas terapii nie powodować żadnych skrajnych emocji, aby go nic nie wyprowadziło z równowagi i nie poszedł pić, ale on musi to zrobić dla siebie, bo inaczej będzie lipa. Co wtedy jak okaże się, ze jednak nie jesteście dla siebie stworzeni a on nie będzie pił? Zacznie z powrotem, więc jeśli robi to dla związku to marne szanse, ze to sie uda, a i pewnie nie raz będzie to przytaczał, ze się podjął a sie nie udaje.
Ogólnie to rób wszystko naturalnie, jakieś sztuczne działania na pewno będą powodować napięcie.

Uzależnienie od alkoholu

przez huśtawka 24 kwi 2015, 08:29
rosomak89,na Twoim miejscu(chociaż nie jestem) na razie podeszłabym do chłopaka z dużym dystansem.Wspierać można,ale bez obietnic że znów będziecie razem.To po to by upewnić się,jak już Kontrast zauważył,czy chce się zmienić dla siebie(bardzo istotne dla powodzenia terapii) czy dla Ciebie.Poza tym alkoholicy to świetni manipulatorzy i nie wiadomo czy Twój chłopak na prawde czuje że musi się leczyć,czy robi to tylko by do Ciebie wrócił,a kiedy już wróci,to jazda się zacznie od nowa...
"Prawdziwa podróż życiowa nie polega na poszukiwaniu nowych krajobrazów lecz na spojrzeniu na stare w odmienny sposób"
Lamitrin 150 mgmg
Trittico CR 150 mg

Uzależnienie od alkoholu

przez rosomak89 24 kwi 2015, 09:47
Dziękuję Wam za odzew.
U nas ta historia trwa już jakiś czas. Ponad dwa lata temu rozstaliśmy się już z powodu jego picia. Wtedy nic nie zrobił, choć oczywiście obietnic były setki. Urwałam zupełnie kontakt. Każde z nas było w tym czasie w jakichś związkach, ale obojgu nic z tego nie wyszło. Ja za siebie mogę powiedzieć, że cały czas o nim wtedy myślałam. Jak wróciliśmy do siebie te 5 miesięcy temu, to on twierdził tak samo. Że jestem miłością jego życia i takie tam.
A co do leczenia, to myślę, że pewnie ten związek ma na to jakiś wpływ, ale chyba większy ma to, że zrobił sobie 'rachunek sumienia'. Usiadł, poczytał o alkoholizmie, policzył ile traci. Doszedł do tego, że w swoim życiu przepił, mniej więcej, równowartość małego dwupokojowego mieszkania w średniej wielkości mieście, i to go mocno walnęło po głowie. Relacje z jego matką też wyglądają fatalnie przez jego ciągłe imprezy (jego ojciec zapił się jak miał jakieś 45 lat).
Liczę na to, że doszedł do wniosku, że to mu się zwyczajnie nie opłaca. Że traci więcej, niż może zyskać, jeśli odstawi chlanie.

Uzależnienie od alkoholu

przez huśtawka 24 kwi 2015, 11:39
rosomak89,
Powodzenia,trzymam kciuki! :)
Lamitrin 150 mgmg
Trittico CR 150 mg

Sortuj wg