Uzależnienie od alkoholu

Dział poświęcony uzależnieniom. Na forum dyskutujemy na tematy: alkoholizm, hazard, uzależnienie seksualne, uzależnienie od gier komputerowych, pracoholizm, palenie nikotyny oraz inne.

Uzależnienie od alkoholu

przez na_leśnik 15 kwi 2015, 18:41
hobbyturysta, kilka osób z tego wątku to nie całe forum. Jest tu kilka mądrych osób. Np zima zgadzała się z tym co pisałem w tym wątku. Problem polega na tym, że więcej osób myśli stereotypowo, zero jedynkowo i szufladkuje a nieliczne jednostki potrafią wyjść ponad ten poziom.

Kuźwa tyle lat studiów, pół biblioteki przeczytane, noce nieprzespane, włosy powyrywane, ażeby znaleźć odpowiedź na odwieczne pytanie ludzkości: czym jest mądrość?
A wystarczyło zalogować się na nerwicę, odwiedzić ten wątek i cieszyć się odpowiedzią: mądrość to zgadzanie się z Hitmanem... :8):
Ostatnio edytowano 15 kwi 2015, 18:51 przez na_leśnik, łącznie edytowano 1 raz
"Każdy, kto kiedykolwiek zbudował jakieś nowe niebo, znajdował moc do tego dopiero we własnym piekle."

Uzależnienie od alkoholu

przez hobbyturysta 15 kwi 2015, 18:43
mądrość to zgadzanie się z Hitmanem... :8):

:uklon: :uklon: :uklon:

proponuje zalozyc nowy temat hitmanoterroryzm
The truth is... everyone is going to hurt you. You just have to decide... who is worth the pain.

http://www.youtube.com/watch?v=EK_Fe4wL-t4
http://www.youtube.com/watch?v=3A5uf8FE ... plpp_video

Uzależnienie od alkoholu

przez ego 15 kwi 2015, 18:46
Hitman napisał(a):W taki, że alkohol rządzi osobą uzależnioną a kiedy taka osoba wie, że ma kontrolę to ona rządzi alkoholem. To jest kluczowe przy wyleczeniu alkoholizmu.
A po co Ty chcesz leczyć z alkoholizmu, skoro alkoholizm wg Ciebie to nie choroba? leczy się z chorób, jak coś nie jest chorobą, to co Ty chcesz leczyć?

Gdzie ono jest? Czym ono jest?
http://sjp.pwn.pl/slowniki/uzale%C5%BCnienie.html

Czy uzależnienie powoduje, że alkoholik nie może podjąć decyzji żeby nie pić?
Może podjąć, ale nie umie jej sprostać...

Czy może on nie chce tego robić?
Bywa tak czasem, że również nie chce, bo nie widzi żadnego problemu.

A co to za magiczna siła, która zabrania im powiedzieć "nie"?
żadna nie zabrania ,skąd taki pomysł, że zabrania? jak pisałam wyżej, oni często mówią "nie", ale swojego postanowienia nie są w stanie dotrzymać..właśnie z powodu uzależnienia.

Dlaczego mówisz o każdej sytuacji robiąc z wypowiedzi absurd?
Co absurdalnego napisałam? Póki co, To Ty sam wyjechałeś z leczeniem "niechoroby"...

Wybacz, że pominąłem w twoich wypowiedziach nielogiczny bełkot. Nie da się z tobą rozmawiać bo piszesz zupełnie nie na temat.
Ja pierdu, znów, to Ty masz racje! a jak ktoś się nie zgadza, to dowód, że bełkocze. Kolejny hit tego wątku. :)
Ostatnio edytowano 15 kwi 2015, 18:47 przez ego, łącznie edytowano 1 raz
ego

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Uzależnienie od alkoholu

przez na_leśnik 15 kwi 2015, 18:47
Ja pierdu, znów, to Ty masz racje! a jak ktoś się nie zgadza, to dowód, że bełkocze. Kolejny hit tego wątku. :)

Nick zobowiązuje 8) .
"Każdy, kto kiedykolwiek zbudował jakieś nowe niebo, znajdował moc do tego dopiero we własnym piekle."

Uzależnienie od alkoholu

przez Hitman 15 kwi 2015, 18:56
No i jak /cenzura/ dyskutować z trollingiem? :) Ale beka :lol:

Uzależnienie od alkoholu

przez blah! 15 kwi 2015, 19:11
A po co na sile chcesz dyskutowac skoro inni z Toba nie chca? Ale beka :D
blah!

Uzależnienie od alkoholu

przez na_leśnik 15 kwi 2015, 19:14
Hitman napisał(a):No i jak /cenzura/ dyskutować z trollingiem? :) Ale beka :lol:

Czasem trolling filozoficzny warto leczyć kontrtrollingiem tradycyjnym :mrgreen: .

Uzależnienie od alkoholu

przez Hitman 15 kwi 2015, 19:27
blah!, czyli forum jest tylko dla tych, którzy zgadzają się z innymi. Proponuję zmianę nazwy z forum dyskusyjne na forum osób o określonych poglądach a do regulaminu warto dodać podpunkt, że jeśli większość się z tobą nie zgadza to nie dyskutuj :great:

-- 15 kwi 2015, 18:28 --

1. większość zawsze ma rację
2. jeśli większość nie ma racji wróć do pkt 1 :D

No tak.... ;)

Uzależnienie od alkoholu

przez na_leśnik 15 kwi 2015, 19:30
1. większość zawsze ma rację
2. jeśli większość nie ma racji wróć do pkt 1 :D

Dla mnie spoko. Tylko słówko "większość" zamieniłbym na Twojego nicka :mrgreen: .

Uzależnienie od alkoholu

przez ego 15 kwi 2015, 19:37
na_leśnik, :great:

Hitman, się nie spodziewał, że na forum nerwica, trafi na lepszy trolling niż jego własny i stąd Hitmanowe rozczarowanie dyskusją.
ego

Uzależnienie od alkoholu

przez kazimierz61 15 kwi 2015, 20:18
Wszystkim zainteresowanym alkoholizmem lub mającym braki na ten temat polecam materiały Bohdana Woronowicza Pioniera w dziedzinie uzależnień od alkoholu. http://pl.m.wikipedia.org/wiki/Bohdan_Woronowicz.
Tu się nie ma o co kłócić może chłopak ma ChAD i obecnie jest w fazie ostrej manii i wydaje mu się, że może obalić teorie uczonych. Tacy ludzie najczęściej nie wiedzą i nie dają sobie powiedzieć, że są w manii, mówię to na poważnie nie jako złośliwość i właśnie mnie zastanawia dlaczego jest taki uparty w swoich niczym nie popartych teoriach, jeśli mam rację, to trzeba mu współczuć.
Lamotrix 300mg
Kwetaplex 100mg
Escitalopram Actavis 20mg
Trittico CR 75mg 1.1/3 tabletki
F-31, F-31.0, F-31.3

Uzależnienie od alkoholu

przez huśtawka 15 kwi 2015, 20:23
Ja pierdykam,kilka godzin mnie tylko nie było,a widzę że tu ubaw po pachy.Uśmiałam się do łez :mrgreen:
Hitman znowu przesadził z marychą jak widzę... :mrgreen:
Dyskusja z nim jest zawsze zajefajna,ech :great:

-- 15 kwi 2015, 19:24 --

na_leśnik napisał(a):
Hitman napisał(a):No i jak /cenzura/ dyskutować z trollingiem? :) Ale beka :lol:

Czasem trolling filozoficzny warto leczyć kontrtrollingiem tradycyjnym :mrgreen: .

:great: :mrgreen:

-- 15 kwi 2015, 19:27 --

Zima,ratuj Hitmana,Ty jedyna go rozumiesz!
Chociaż...nie wiem czy Zima szybko wróci,bo przecież już mamy wiosne... :mrgreen:
"Prawdziwa podróż życiowa nie polega na poszukiwaniu nowych krajobrazów lecz na spojrzeniu na stare w odmienny sposób"
Lamitrin 150 mgmg
Trittico CR 150 mg

Uzależnienie od alkoholu

przez Hitman 15 kwi 2015, 20:51
ego, ja nie trolluję.

kazimierz61, nie masz swoich argumentów tylko musisz się posiłkować linkiem do kolesia, który zarabia pieniądze na tym, że głosi takie a nie inne teorie?

huśtawka, nie paliłem marychy bo mam wirusa więc nie byłoby to teraz wskazane ;)

Alkoholizm tak jak np borderline nie istnieje. To, że używa się takich pojęć nie znaczy, że to prawda. Istnieje grupa zachowań, objawów, które opisuje się jako alkoholizm i borderline. Czy to tak trudno pojąć?

Uzależnienie od alkoholu

przez blah! 15 kwi 2015, 21:06
Hitman, czy tak trudno jest pojąć, że ludzie mogą mieć inne zdanie od Twojego i nie chcą, abyś Ty im swoje narzucał?
blah!

Sortuj wg