Uzależnienie od alkoholu

Dział poświęcony uzależnieniom. Na forum dyskutujemy na tematy: alkoholizm, hazard, uzależnienie seksualne, uzależnienie od gier komputerowych, pracoholizm, palenie nikotyny oraz inne.

Uzależnienie od alkoholu

przez blah! 15 kwi 2015, 18:21
Obraziles innych piszac, ze maja myslenie jak lemingi...w wolnym tlumaczeniu, ze Ci ktorzy sie z Toba nie zgadzaja sa debilami ;).
blah!

Uzależnienie od alkoholu

przez Hitman 15 kwi 2015, 18:22
Można stworzyć dowolne pojęcie i wymyślić dowolne kryteria, które to oznaczają ale to jeszcze nie jest dowód, że coś takiego faktycznie istnieje. Czynnik fizyczny - ooo wreszcie pojawił się jakiś zalążek argumentu. Można powiedzieć o uzależnieniu fizycznym, które oznacza silne objawy abstynencyjne. Ale wg definicji alkoholizmu jest to dopiero ostatnia faza a więc nie mogę się zgodzić ze stwierdzeniem, że alkoholizm to choroba. Może być chorobą w określonych przypadkach kiedy występuje uzależnienie fizyczne, ale to już inne stwierdzenie niż teza ludzi dyskutujących w tym wątku.

Uzależnienie od alkoholu

przez na_leśnik 15 kwi 2015, 18:23
Hitman, myślałeś o karierze profesora? :)
"Każdy, kto kiedykolwiek zbudował jakieś nowe niebo, znajdował moc do tego dopiero we własnym piekle."

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Uzależnienie od alkoholu

przez Hitman 15 kwi 2015, 18:23
blah!, no i jak w ten sposób interpretujesz wypowiedź wyciągając swoje wnioski z dupy to ja się nie dziwię, że nie da się z tobą dyskutować. To, że ktoś ma myślenie jak lemingi nie jest równoznaczne z tym, że jest debilem. Nie myślisz racjonalnie.

-- 15 kwi 2015, 17:24 --

na_leśnik, nie, jestem na to za głupi. To co tu piszę nie wynika z mądrości. To oczywiste dla każdego kto myśli racjonalnie i nie ulega stereotypom i nie szufladkuje.

-- 15 kwi 2015, 17:25 --

hobbyturysta, kilka osób z tego wątku to nie całe forum. Jest tu kilka mądrych osób. Np zima zgadzała się z tym co pisałem w tym wątku. Problem polega na tym, że więcej osób myśli stereotypowo, zero jedynkowo i szufladkuje a nieliczne jednostki potrafią wyjść ponad ten poziom.

Uzależnienie od alkoholu

przez blah! 15 kwi 2015, 18:25
Ma ktos pop-corn? :D
blah!

Uzależnienie od alkoholu

przez Hitman 15 kwi 2015, 18:26
Pisze się popcorn.

Uzależnienie od alkoholu

przez Kontrast 15 kwi 2015, 18:26
Są pewne stałe, kwalifikację i na nich należy się opierać. Jak nie, to nie uczestniczyć w czymś takim jak społeczeństwo i ma się problem z głowy.
Nie znam roli którą gram. Wiem tylko, że jest moja, niewymienna.

Uzależnienie od alkoholu

przez Hitman 15 kwi 2015, 18:28
Nie ma tak, że są pewne stałe kwalifikacje a już na pewno nie należy się opierać na czymś co jest bzdurą tylko dlatego, że tak robi większość. Te klasyfikacje nie wzięły się z powietrza - to tylko zaszufladkowanie pewnych realnych zachowań i mechanizmów. Nie wiem także co ma wspólnego uczestnictwo w społeczeństwie z wiarą w jakieś klasyfikacje DSM. Zaczynasz się plątać.

-- 15 kwi 2015, 17:29 --

Jako skrót myślowy można użyć słowa alkoholizm - łatwiej się nim posługiwać niż tłumaczyć wszystkie przyczyny i skutki po kolei. Ale w pracy nad uzależnieniem warto robić to drugie.

-- 15 kwi 2015, 17:31 --

Pojęcie alkoholizmu nie jest odzwierciedleniem realnego obiektu jakim jest alkoholizm - to tylko uproszczenie i przyjęcie tego jako fakt jest szufladkowaniem, upraszczaniem, powielaniem stereotypów. A błędne założenie na wstępie daje błędne wnioski.

Uzależnienie od alkoholu

przez blah! 15 kwi 2015, 18:32
Nie zgadzam sie, ze pop-corn pisze sie popcorn - to uleganie powszechnie przyjetej zasadzie. Prosze o rzeczowe argumenty uzasadniajace taki a nie inny zapis tego slowa.
blah!

Uzależnienie od alkoholu

przez Kontrast 15 kwi 2015, 18:33
Tak jest i pogódź się z tym. Tak samo ty piszesz, najpierw negując kwalifikację/regułki a zaraz podpierając się nimi. Można chyba uznać że temat zakończony. Sam napisałeś, że w określonych przypadkach - chorobą i ja też się z tym zgadzam.

Uzależnienie od alkoholu

przez Hitman 15 kwi 2015, 18:35
blah!, pisownia to akurat przyjęte zasady, które służą łatwiejszemu porozumiewaniu się. Znów udowadniasz, że nie myślisz racjonalnie ;)

Kontrast, "pogudź"? Może jeszcze przyszłem do pani doktur a ta jadua pop-corn :D

Uzależnienie od alkoholu

przez na_leśnik 15 kwi 2015, 18:35
blah! napisał(a):Nie zgadzam sie, ze pop-corn pisze sie popcorn - to uleganie powszechnie przyjetej zasadzie. Prosze o rzeczowe argumenty uzasadniajace taki a nie inny zapis tego slowa.

Jebłem :lol: .
"Każdy, kto kiedykolwiek zbudował jakieś nowe niebo, znajdował moc do tego dopiero we własnym piekle."

Uzależnienie od alkoholu

przez Hitman 15 kwi 2015, 18:36
Dobra, rozjebałem system to teraz klasycznie wyjdę i pójdę wziąć prysznic bo śmierdzi ode mnie więc pewnie jestem żulem no bo przecież żule śmierdzą :D Piona! Pozdro 600! :D

Uzależnienie od alkoholu

przez Kontrast 15 kwi 2015, 18:37
Haha gość nie odpowiedział, brak argumentów :P Zabawnie tu macie czasem.

Sortuj wg