Uzależnienie od alkoholu

Dział poświęcony uzależnieniom. Na forum dyskutujemy na tematy: alkoholizm, hazard, uzależnienie seksualne, uzależnienie od gier komputerowych, pracoholizm, palenie nikotyny oraz inne.

Uzależnienie od alkoholu

przez hobbyturysta 15 kwi 2015, 18:03
idz sie Hitman, nachlej i spisz swoje ZLOTE MYSLI I PRZEMYSLENIA potem wydasz jako ebooka :great:
The truth is... everyone is going to hurt you. You just have to decide... who is worth the pain.

http://www.youtube.com/watch?v=EK_Fe4wL-t4
http://www.youtube.com/watch?v=3A5uf8FE ... plpp_video

Uzależnienie od alkoholu

przez mark123 15 kwi 2015, 18:04
Hitman napisał(a):Jeśli alkoholizm jest chorobą to bycie złodziejem także nią jest. Bycie mordercą także. Są to tylko sztuczki językowe mające na celu odebranie odpowiedzialności alkoholikowi żeby mógł dalej pić.

Złodziejstwo nie jest chorobą, ani pijactwo nie jest chorobą. Ale alkoholizm i kleptomania są chorobami.
Pociąg do bycia ofiarą toksycznego mężczyzny leży w naturze każdej kobiety, tyle że u niektórych kobiet ta natura jest mocno aktywna, a niektórych słabiej i te się jej przeciwstawiają.

Uzależnienie od alkoholu

przez Hitman 15 kwi 2015, 18:07
blah!, pokaż mi w takim razie te przepychanki zamiast rzucać słowa na wiatr. Kogo obraziłem w tym momencie?

hobbyturysta, sam się nachlej.

mark123, jakie są dowody na to, że alkoholizm jest chorobą? Czym jest w takim razie alkoholizm, czym jest choroba? Myślę, że z łatwością powinieneś to udowodnić skoro masz taki pogląd.

-- 15 kwi 2015, 17:08 --

P.S. Nadal nie ma żadnego argumentu :) Jakie to typowe...

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Uzależnienie od alkoholu

przez hobbyturysta 15 kwi 2015, 18:08
hihi Hitman, walczy z 3 innowiercami naraz :) mistrz szermierki slownej
The truth is... everyone is going to hurt you. You just have to decide... who is worth the pain.

Uzależnienie od alkoholu

przez Hitman 15 kwi 2015, 18:09
O, kolejny argument. Fajnie, że trollujecie moje wypowiedzi. Naprawdę dostarczacie postronnym osobom dowodów na to, że to ja mam rację ;)

Uzależnienie od alkoholu

przez hobbyturysta 15 kwi 2015, 18:09
:uklon: :uklon: :uklon:

Uzależnienie od alkoholu

przez Hitman 15 kwi 2015, 18:10
Brawo! Prawie mnie przekonałeś. Podaj jeszcze kilka argumentów tego typu i przyznam ci rację :D

Uzależnienie od alkoholu

przez Kontrast 15 kwi 2015, 18:12
Alkoholizm jest chorobą, bo jest kwalifikowany jako zaburzenie w rejestrze ICD-10 F10.2 Nie leczony postępuję i zabija. Więc ma wszystkie znamiona i tak się go kwalifikuję.
Nie znam roli którą gram. Wiem tylko, że jest moja, niewymienna.

Uzależnienie od alkoholu

przez ego 15 kwi 2015, 18:14
Myślenie zero jedynkowe. Piszę o zewnętrznym umiejscowieniu kontroli to ty o wewnętrznym tak jakby nie było żadnych kontekstów.
Ale, jest kontekst , jest nim poczucie kontroli w zakresie podejmowanej aktywności życiowej czyli np. picia alkoholu. Kontekst jest więc zachowany.

W kontekście kontrolowania picia zewnętrzne poczucie kontroli jest zniewalające i daje usprawiedliwienie do picia.
Równie dobrze można powiedzieć, że poczucie wewnętrznej kontroli to robi-przecież jak człowiek postanowi, że więcej nie pije i się jednak napije, to dojdzie do wniosku że jest dupa, bo złamał postanowienie, a skoro jest dupa, to pije jak każda dupa..

Jednak wracając do mojego pytania, w jaki sposób z Twojej perspektywy, zewnętrzne poczucie kontroli w kontekście picia alkoholu, jest szkodliwe dla psychiki alkoholika?

No i jak to się ma do tego wątku? Kolejny raz piszesz nie na temat. To są srogie zaburzenia poznawcze ;)
Mój post był o osobie uzależnionej od alkoholu, więc jak najbardziej zgodnie z tematem wątku .
Natomiast o kolejną pseudodiagnozę mojej osoby nie prosiłam...ciekawe jak ona ma się ona do tematu wątku?

A co to za magiczna siłą wlewa im do mordy alkohol?
Uzależnienie.

Oni sami o tym decydują i mogą powiedzieć nie. Ale nie chcą...
Gdyby każdy człowiek, w każdej sytuacji mógł zawsze powiedzieć "nie", to problem uzależnień( nie tylko od alkoholu) by nie istniał. :)
ego

Uzależnienie od alkoholu

przez Hitman 15 kwi 2015, 18:15
Kontrast, nie, mi chodzi o argumenty a nie o to co ktoś gdzieś napisał w jakiejś klasyfikacji a reszta w to wierzy bo tak jest napisane. Na tej zasadzie można wmówić ludziom dowolnie wszystko. Ja próbuję zmusić tutaj ludzi do wytężenia zwojów i przedstawienia racjonalnych argumentów a nie powtarzania za oficjalną wersją i na dodatek dyskryminowania mnie ze względu na to, że mam inne poglądy i przedstawiam na to argumenty nie do odrzucenia.

Uzależnienie od alkoholu

przez na_leśnik 15 kwi 2015, 18:16
O, kolejny argument. Fajnie, że trollujecie moje wypowiedzi. Naprawdę dostarczacie postronnym osobom dowodów na to, że to ja mam rację ;)

Postronna osoba dementuje. Czytam, paczę i dowodów na to, że masz rację nie widzę :D .
"Każdy, kto kiedykolwiek zbudował jakieś nowe niebo, znajdował moc do tego dopiero we własnym piekle."

Uzależnienie od alkoholu

przez Hitman 15 kwi 2015, 18:18
ego napisał(a):Jednak wracając do mojego pytania, w jaki sposób z Twojej perspektywy, zewnętrzne poczucie kontroli w kontekście picia alkoholu, jest szkodliwe dla psychiki alkoholika?

W taki, że alkohol rządzi osobą uzależnioną a kiedy taka osoba wie, że ma kontrolę to ona rządzi alkoholem. To jest kluczowe przy wyleczeniu alkoholizmu.

Uzależnienie.

Gdzie ono jest? Czym ono jest? Czy uzależnienie powoduje, że alkoholik nie może podjąć decyzji żeby nie pić? Czy może on nie chce tego robić?

Gdyby każdy człowiek, w każdej sytuacji mógł zawsze powiedzieć "nie", to problem uzależnień( nie tylko od alkoholu) by nie istniał. :)

A co to za magiczna siła, która zabrania im powiedzieć "nie"? Dlaczego mówisz o każdej sytuacji robiąc z wypowiedzi absurd?

Wybacz, że pominąłem w twoich wypowiedziach nielogiczny bełkot. Nie da się z tobą rozmawiać bo piszesz zupełnie nie na temat.

-- 15 kwi 2015, 17:19 --

na_leśnik, to przeczytaj jeszcze raz ze zrozumieniem (na poprzednich stronach).

Uzależnienie od alkoholu

przez Kontrast 15 kwi 2015, 18:19
Na podstawie takiego myślenia można wszystko podważyć. Tak zostało przyjęte i tyle. Są pewne kryteria według których się to ustala, czynnik fizyczny i wystarczy. Amen
Nie znam roli którą gram. Wiem tylko, że jest moja, niewymienna.

Uzależnienie od alkoholu

przez hobbyturysta 15 kwi 2015, 18:21
HITMAN kontra całe foro :D

Sortuj wg