Uzależnienie od alkoholu

Dział poświęcony uzależnieniom. Na forum dyskutujemy na tematy: alkoholizm, hazard, uzależnienie seksualne, uzależnienie od gier komputerowych, pracoholizm, palenie nikotyny oraz inne.

Uzależnienie od alkoholu

przez Marcin2013 14 kwi 2015, 15:29
hobbyturysta, witojcie to moja kobieta :-) ja tylko z takimi sie zadaje

Uzależnienie od alkoholu

przez mark123 14 kwi 2015, 16:04
blah! napisał(a):Kalebx3, nie kazdy. Mozna byc "alkoholikiem" a mimo wszystko pracowac i zarabiac ;).

Są tacy, co np. od 30 lat wypijają codziennie mniej więcej podobną ilość alkoholu, ale nie wiem, czy tacy są alkoholikami w medycznym znaczeniu.
Pociąg do bycia ofiarą toksycznego mężczyzny leży w naturze każdej kobiety, tyle że u niektórych kobiet ta natura jest mocno aktywna, a niektórych słabiej i te się jej przeciwstawiają.

Uzależnienie od alkoholu

przez kazimierz61 15 kwi 2015, 07:26
Blah ma rację, wielu jest takich co bez wieczornego drinka się nie obejdą. Jak już ma wszystko porobione i nie musi nigdzie jechać to wtedy ze dwa drinki wchodzą, ale czy można ich nazwać alkoholikami, nie wiem, chyba że nie umie się bez tego obejść i tak kombinuje żeby jednak padło tych kilka drinków.
Lamotrix 300mg
Kwetaplex 100mg
Escitalopram Actavis 20mg
Trittico CR 75mg 1.1/3 tabletki
F-31, F-31.0, F-31.3

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Uzależnienie od alkoholu

przez blah! 15 kwi 2015, 08:34
kazimierz61, no cóż, to właśnie jest kwestia wrzucania wszystkich w konkretne ramy. Czy trzeba stracić pracę i pić tanią wódkę, żeby być alkoholikiem? Moim zdaniem nie, a wynika to m.in. z tego, z jakiego powodu człowiek pije. Ja wiem, że w Polsce przyjął się konkretny model alkoholika i jeśli " ktoś" nie spełnia warunków, to oznacza, że nim nie jest.

-- 15 kwi 2015, 07:36 --

mark123 napisał(a):Są tacy, co np. od 30 lat wypijają codziennie mniej więcej podobną ilość alkoholu, ale nie wiem, czy tacy są alkoholikami w medycznym znaczeniu.

Wiesz co, wg. mnie to zależy z jakiego powodu i po co ktoś tak robi. Jeśli ktoś co dziennie wypija kilka drinków po pracy, żeby się odstresować to wg. mnie jest uzalezniony od alkoholu bo po pierwsze - widocznie alkohol faktycznie odstresowuje i człowiek uzależnił się od takiego sposobu rozładowania emocji, a po drugie może okazać się, że taka osoba już się nie obejdzie bez tych kilku drinów i jesli ich po pracy nie wypije, to będzie jeszcze bardziej rozdrażniona. To zależy od człowieka i sytuacji.
blah!

Uzależnienie od alkoholu

przez kazimierz61 15 kwi 2015, 08:47
blah!, To znaczy stereotyp, którego trudno obalić bo wszyscy w to wierzą, a cała prawda leży w ukryciu. Moja żona przyniosła kiedyś z pracy określenie na mnie "cichy alkoholik" co ma oznaczać picie w domu w ukryciu.
Lamotrix 300mg
Kwetaplex 100mg
F-31, F-31.0, F-31.3

Uzależnienie od alkoholu

przez huśtawka 15 kwi 2015, 12:12
Kalebx3 napisał(a):
nie kazdy. Mozna byc "alkoholikiem" a mimo wszystko pracowac i zarabiac .

KAŻDY . Pracować i zarabiać ?,,,do czasu . Alkohol stacza ,,, powoli , ale stacza konkretnie .

Dokładnie.Zależy w jakiej fazie rozwoju jest choroba.Taki mój "kolega" niepijący już od dłuższego czasu,lubił mówić:"A pij sobie,jeszcze wszystko przed tobą".I tak jest czy ktoś chce w to wierzyć czy nie-alkoholizm rozwija się bardzo powoli ale pewnie.Jeśli alkoholik nie zatrzyma ten proces to wcześniej czy później pod sklepem będzie stał i puszki ze śmietnika będzie zbierał.Alkoholik który pracuje(jeszcze) to szczęściarz ,ale tylko wtedy kiedy zdaje sobie sprawy z tego że ma problem.
Co do tego że niektórzy przez 30 lat sobie wypijają po pracy dwa drinki ,no cóż-nie każdy się uzależnia od alkoholu i tyle.
Powody dla których ludzie piją to bardzo ważny element,ale to tylko część problemu.
I tak mi się wydaję że nie tylko w Polsce istnieje pojęcie "alkoholik" i "choroba alkoholowa"...

-- 15 kwi 2015, 11:18 --

blah!,
Nie ma już konkretnego modelu alkoholika.Po to jest właśnie psychoedukacja w zakresie uzależnień,by obalić stereotypu z tym związane...
"Prawdziwa podróż życiowa nie polega na poszukiwaniu nowych krajobrazów lecz na spojrzeniu na stare w odmienny sposób"
Lamitrin 150 mgmg
Trittico CR 150 mg

Uzależnienie od alkoholu

przez Hitman 15 kwi 2015, 14:16
Przestańcie wreszcie mówić o alkoholizmie jak o chorobie...

Uzależnienie od alkoholu

przez kazimierz61 15 kwi 2015, 14:44
http://www.mogeniepic.pl/wiedza/szczego ... oholu.html
Kto ma wątpliwości czy alkoholizm jest chorobą niech sobie poczyta trochę literatury na ten temat, takich stron jest dużo.
Lamotrix 300mg
Kwetaplex 100mg
F-31, F-31.0, F-31.3

Uzależnienie od alkoholu

przez Hitman 15 kwi 2015, 15:15
Nie istotne co piszą na ten temat. Użyjcie może trochę myślenia.

Czy alkoholik sam pije czy choroba go zmusza? Gdzie jest decyzja, odpowiedzialność? U pijącego.
Czy alkoholizm jest chorobą genetyczną czy wirusową/bakteryjną? :)
Co jest przyczyną alkoholizmu? Nie radzenie sobie z emocjami (może to jest choroba ale nie alkoholizm, który jest tego skutkiem) i nadmierne picie alkoholu.
Czy to alkoholik szuka wymówek i usprawiedliwień czy choroba to robi? Gdzie jest odpowiedzialność? U pijącego.

To jaka znowu choroba?

-- 15 kwi 2015, 14:17 --

Powtarzam się ale napiszę to po raz kolejny. Jeśli alkoholizm jest chorobą to bycie złodziejem także nią jest. Bycie mordercą także. Są to tylko sztuczki językowe mające na celu odebranie odpowiedzialności alkoholikowi żeby mógł dalej pić.

Uzależnienie od alkoholu

przez hobbyturysta 15 kwi 2015, 15:22
Hitman, ale glupoty gadasz ? to czym jest alkoholizm jak nie choroba ?
polecam ci sie udac na kolko AA i tam przedstawic swoje madrosci ludziom ktorych zycie zniszyczl ALKOHOL

rozszarpia cie na miejscu nawet nie skonczysz produkowac swoich BANIALUK do konca :great:
The truth is... everyone is going to hurt you. You just have to decide... who is worth the pain.

http://www.youtube.com/watch?v=EK_Fe4wL-t4
http://www.youtube.com/watch?v=3A5uf8FE ... plpp_video

Uzależnienie od alkoholu

przez blah! 15 kwi 2015, 15:23
To juz bylo tutaj x-razy walkowane. Kazdy niejednokrotnie juz swoja opinia sie podzielil na ten temat wiec nie ma sensu po raz kolejny tego walkowac.
blah!

Uzależnienie od alkoholu

przez Hitman 15 kwi 2015, 15:42
Jak ktoś twierdzi, że to alkohol zniszczył mu życie to znaczy,że ma zewnętrzne umiejscowienie kontroli. To nie on jest odpowiedzialny tylko alkohol, a jakże. Niezła wymówka ale to ma negatywne konsekwencje dla psychiki. http://www.charaktery.eu/slownik-psycho ... -kontroli/

Uzależnienie od alkoholu

przez hobbyturysta 15 kwi 2015, 15:47
idz na te spotkanie AA i tam produkuj swoje madrosci :great:
The truth is... everyone is going to hurt you. You just have to decide... who is worth the pain.

http://www.youtube.com/watch?v=EK_Fe4wL-t4
http://www.youtube.com/watch?v=3A5uf8FE ... plpp_video

Uzależnienie od alkoholu

przez Hitman 15 kwi 2015, 15:56
A pij sobie dalej jak chcesz i tłumacz to sobie tym, że to alkohol winny :D Martwi mnie stan społeczeństwa - szufladki nadane przez jakieś "oficjalne" źródło > racjonalne myślenie. Bez kitu, niektórym powiedzieliby żeby jeść kupę to by jedli bo ktoś gdzieś tak mówi. Nie wiem czy to bardziej smutne czy śmieszne :D

-- 15 kwi 2015, 15:05 --

Żeby wyjść z alkoholizmu trzeba jeszcze chcieć to zrobić - zrozumieć, że samemu rządzi się swoim stanem. Ciekawe, że piszę tutaj te oczywistości i spotyka się to z niechęcią a wśród świadomych ludzi usłyszałbym żeby nie tłumaczyć takich oczywistości bo przecież to oczywiste. Jeszcze by się obrazili bo przecież nie są przedszkolakami. No ale poszedłbym na AA i to opowiedział to większość by mówiła, że bredzę bo nie chcą wyzdrowieć. Wygodniej im wierzyć w to, że są chorzy a kontrola jest na zewnątrz. Oni wtedy są bezradni i usprawiedliwieni żeby pić.

Sortuj wg