Uzależnienie od alkoholu

Dział poświęcony uzależnieniom. Na forum dyskutujemy na tematy: alkoholizm, hazard, uzależnienie seksualne, uzależnienie od gier komputerowych, pracoholizm, palenie nikotyny oraz inne.

Uzależnienie od alkoholu

przez huśtawka 12 kwi 2015, 18:51
Hitman,
Ja się nie kłócę,ja Cię kocham przecież!Jedyna osoba która potrafi zabarwić ten wątek! :mrgreen:
Swoją drogą porównanie alkoholika z mordercą to wow!Ale mi zainponowałeś,na prawdę!!
"Prawdziwa podróż życiowa nie polega na poszukiwaniu nowych krajobrazów lecz na spojrzeniu na stare w odmienny sposób"
Lamitrin 150 mgmg
Trittico CR 150 mg

Uzależnienie od alkoholu

przez Hitman 12 kwi 2015, 20:45
Jasne, jasne :)

A czemu nie można porównywać alkoholika z mordercą? Można stosować dowolne porównania jeśli jest jakaś analogia. Przecież analogie nie oznaczają, że stawia się na równi dwie analogiczne sytuacje, no ale może ja o czymś nie wiem... :roll: ;)

Uzależnienie od alkoholu

przez blah! 13 kwi 2015, 09:37
huśtawka napisał(a):
Hitman napisał(a):Mnie dodatkowo motywują żule - dlatego się nie upijam bo jak widzę najebanych leszczy na ulicy to mnie skręca w środku. Przypieprzają się do ludzi bez powodu, są chamscy a dostanie taki strzała w mordę to leży i leje się farba z kinola.

Są chorzy po prostu,ale widzę że stereotypy działają-jak jest ktoś "żulem" to trzeba mu przyjebać.Niech żyje tolerancja!

Hitman napisał(a):Swoją drogą alkoholik a żul to różne pojęcia. No ale może bandyta też morduje bo jest chory i nie wolno go oceniać. NIech żyje "tolerancja" :)

Tutaj akurat zgodzę się z Hitman-em. To, że ktoś jest chory, to nie jest żadne usprawiedliwienie i dawanie przyzwolenia ludziom chorym na takie zachowania jest nietolerancją wobec innych "normalnych" osób.
Mnie takie zule też strasznie wkurzają. Teraz, gdy jestem w Polsce to strasznie to widzę, siedzą na murkach witryn sklepowych, na ławkach przy planach zabaw - ciekawe czemu wybierają takie miejsca w centrum uwagi...a jak sobie pomyślę, że np. na tej ławce bym mogła usiąść...aż rzugać się chce. Zaczepiają ludzi o pieniądze, papierosy i z tym, to jeszcze pół biedy bo w większości przypadków człowiek powie "nie" i tyle ale najgorszy jest smród od nich bijący...Jak człowiek obok takich ludzi przejdzie, to potem ma wrażenie przez pół dnia, że ten zapach na nich osiadł i wiecznie go czuje :/. Najgorzej tez ,gdy wejdzie się do klepu spożywczego, w którym tacy ludzie kupują alkohol to zawsze mam przeświadczenie, że sprzedawca wyda mi resztę, którą taka osoba właśnie płaciła.
Strasznie się odzwyczaiłam od takich rzeczy bo w kraju, gdzie mieszkam nie do pomyślenia są takie sytuacje. Nie ma w ogóle ludzi łażących po ulicy z alkoholem, nie ma czegoś takiego jak sklepu osiedlowe więc nie ma zbiegającej się wokół nich żulerii. A alkohol mozna kupić tylko i wyłacznie w specjalistycznych sklepach z alkoholem, nigdzie indziej więc dzięki temu ten problem jest praktycznie zniwelowany do minimum.
blah!

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Uzależnienie od alkoholu

przez Dziobak 13 kwi 2015, 13:33
Trochę o samym alkoholizmie można przeczytać tutaj http://agnusterapia.pl/alkoholizm ogólnie alkoholizm to nic fajnego, bardzo niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że tak na prawdę jest uzależniona, im się wydaje, że piją bo lubią a tak na prawdę piją bo musza ..

Uzależnienie od alkoholu

przez kazimierz61 14 kwi 2015, 07:43
Żul zostanie żulem i wątpię czy chciałby się leczyć, będzie pił aż do śmierci. Ale jest masa alkoholików któży normalnie pracują mają rodziny i popijają sobie w domu gdzieś w odosobnieniu codziennie po szychcie 200g wódki i do tego ze 2 piwa, wekendowe upijanie sie w domu albo w barze, piją za swoje. Ja tak miałem do momętu że za dużo piłem i choroba się ujawniła z którą do dzisiaj nie daję sobie rady. Dobrze że już alkohol mi nie przeszkadza w leczeniu ChADu.
Lamotrix 300mg
Kwetaplex 100mg
Escitalopram Actavis 20mg
Trittico CR 75mg 1.1/3 tabletki
F-31, F-31.0, F-31.3

Uzależnienie od alkoholu

przez blah! 14 kwi 2015, 09:20
Kazimierz, pewnie ze zul to co innego niz normalny alkoholik. Zreszta, czytalam raz raport, ze wsrod kobiet alkoholikow bardzo duza czesc osob, to bussinesswoman, ktore na co dzien elegancko sie ubieraja i jezdza drogimi autami ;). Zol, to czlowiek, ktory wybral taka droge i tyle.
blah!

Uzależnienie od alkoholu

przez NieznanySprawca2.0 14 kwi 2015, 13:24
a stres odreagowują kieliszeczkiem dobrego wina... ;)

Uzależnienie od alkoholu

przez blah! 14 kwi 2015, 13:33
NieznanySprawca2.0 napisał(a):a stres odreagowują kieliszeczkiem dobrego wina... ;)

Zdziwił byś się ile tych "kieliszczków" potrafią na raz wypić ;). Zresztą, znam kilka takich osób, które pijąc drogi alkohol usprawiedliwiają się, że alkoholicy przeciez piją tylko tanią wódę więc oni do nich nigdy zaliczać się nie będą ;).
blah!

Uzależnienie od alkoholu

przez Hitman 14 kwi 2015, 13:42
Znam porządnych alkoholików, o których nikt by nie powiedział, że mogą mieć z tym problem gdyby nie to, że ich żony o tym mówią. Żul to zwykły piździelec, który jest prymitywem, stoi pod sklepem albo w grupce koło klatki. Alkoholizm to nie jest choroba - tak mówią ludzie, którzy się usprawiedliwiają.

Uzależnienie od alkoholu

przez Kalebx3 14 kwi 2015, 14:44
Żul to zwykły piździelec, który jest prymitywem, stoi pod sklepem albo w grupce koło klatki.

KAŻDY alkoholik , gdyby dać mu dostatecznie dużo czasu ( na życie ) dojdzie do momentu , w którym będzie pił denaturat w najgorszej melinie . Większość żuli do tego nie dochodzi , bo wcześniej zdycha ( nie umiera ) ,,,
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

Uzależnienie od alkoholu

przez blah! 14 kwi 2015, 14:56
Kalebx3, nie kazdy. Mozna byc "alkoholikiem" a mimo wszystko pracowac i zarabiac ;).
blah!

Uzależnienie od alkoholu

przez Kalebx3 14 kwi 2015, 15:11
nie kazdy. Mozna byc "alkoholikiem" a mimo wszystko pracowac i zarabiac .

KAŻDY . Pracować i zarabiać ?,,,do czasu . Alkohol stacza ,,, powoli , ale stacza konkretnie .
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

Uzależnienie od alkoholu

przez blah! 14 kwi 2015, 15:24
Kalebx3, do kwestia dyskusyjna - nie wrzucałabym wszystkich do jednego wora ;).
blah!

Uzależnienie od alkoholu

przez hobbyturysta 14 kwi 2015, 15:26
widze ze blah!, to ciekawa kobietka, lubi sobie wypic i polatac po miescie z spluwa :great:
The truth is... everyone is going to hurt you. You just have to decide... who is worth the pain.

http://www.youtube.com/watch?v=EK_Fe4wL-t4
http://www.youtube.com/watch?v=3A5uf8FE ... plpp_video

Sortuj wg