Uzależnienie od alkoholu

Dział poświęcony uzależnieniom. Na forum dyskutujemy na tematy: alkoholizm, hazard, uzależnienie seksualne, uzależnienie od gier komputerowych, pracoholizm, palenie nikotyny oraz inne.

Uzależnienie od alkoholu

przez Laima 25 wrz 2011, 18:47
"dziedziczą"pewne wzorce zachowania-picia
Laima

Uzależnienie od alkoholu

przez CichoCiemny 25 wrz 2011, 18:48
Laima, nie koniecznie, dużo osób ma wstręt do alkoholu i innych używek, jeżeli ktoś w jego rodzinie był uzależniony.

Uzależnienie od alkoholu

przez fiolka34 25 wrz 2011, 18:50
Widzicie mój ojciec pił nałogowo a mnie odrzuca od alkoholu mnie i moje rodzeństwo też

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Uzależnienie od alkoholu

przez Laima 25 wrz 2011, 19:17
KeFaS, fiolka34, dlatego nie każdy DDA jest alkoholikiem
Laima

Uzależnienie od alkoholu

przez CichoCiemny 25 wrz 2011, 19:21
Ale nie każdy jest też "DDA", nie można od razu wrzucać wszystkich do jednego wora, bo to indywidualna sprawa.

Uzależnienie od alkoholu

przez Laima 25 wrz 2011, 19:27
KeFaS, odniosłam się do tego co było nad moim postem,o dziedziczności w genach przez dzieci alkoholików
Laima

Uzależnienie od alkoholu

przez wadimir 28 wrz 2011, 16:35
Dzień dobry,
Pisze do Was, ponieważ mam problem, objawiający się tym, że pod wpływem alkoholu robię się agresywny, zdarzyło mi się wykręcić rękę mojej dziewczynie, co jest okropne. Chciałem zrezygnować z alkoholu, lecz dziewczyna nie wyobraża sobie, żebym nie pił. Gdy pije, rzadko jestem w stanie kontrolować kiedy mam przestać.
Czy dałoby radę coś zrobić z tą moją agresją??
Z góry dziękuje za odpowiedź, pozdrawiam :)
Krzysztof
Ostatnio edytowano 28 wrz 2011, 18:52 przez *Monika*, łącznie edytowano 1 raz
Powód: połączono z w/w wątkiem z uwagi na treść Twojego postu

Uzależnienie od alkoholu

przez Artemizja 28 wrz 2011, 16:37
wadimir, witaj na forum.Dlaczego,jeśli moge zapytać,Twoja dziewczyna nie wyobraża sobie,żebyś przestał pić?
Lepiej być diablicą,niż w aureoli usychać z nudów.

Niektórym ludziom nigdy nie dogodzisz.Lepiej się z tym pogódź-mniejsze ryzyko choroby wrzodowej i psychicznej.
Administrator

Uzależnienie od alkoholu

przez wadimir 28 wrz 2011, 16:58
Ponieważ jej tata, lubi wypić (w granicach rozsądku) i jej głupio by było, że wszyscy piją a ja nie

Uzależnienie od alkoholu

przez *Monika* 28 wrz 2011, 18:55
wadimir, Wygląda na to ,że Ty pijesz bo ktoś chce, żebyś pił.
Moim zdaniem to głupie i nieodpowiedzialne zachowanie.
Ty sobie zadaj pytanie dlaczego Ty pijesz, dlaczego jesteś z kimś, kto zamiast Cię podnosić to Cię jeszcze namawia do picia.
Jesteś bardzo wpływowy. Nie masz swojego zdania.
Terapia i to bez dwóch zdań!
Obrazek
Główny Moderator

Uzależnienie od alkoholu

przez wadimir 28 wrz 2011, 21:50
A do kogo muszę się udać na poradę??
Nie chce żeby rodzice wiedzieli, ale też nie mam kasy na płatną.
Mój lekarz rodzinny jest w dobrych kontaktach z moją rodziną i jak postąpić, żeby się nie dowiedział

Uzależnienie od alkoholu

przez tahela 28 wrz 2011, 22:31
Gen odpowiedzialny za uzależnienie od alko jest juz odkryty przez naukę. Często jest to gen dziedziczny czyli jak jedno z rodziców było alkoholoikiem to istnieje duze prawdopodobieństwo że dziecko takiej osoby tez moze mieć skłonności do uzaleznienia sie od alko. Nie jest to konieczność ,ale ryzyko wzrasta może być tak, ze osoba taka nie odziedziczy tego genu lub moze mieć skłonnośc do alkoholizmu , ale nie zostanie alkoholikiem ponieważ czuje wstręt do alkoholu, boi sie go i nie chce powielac zachowań rodziców. Sama znam przypadek chłopaka , który miał ojca alkoholika nienawidził go, nie pił w ogóle do 25 roku zycia później zaczał popijać , ale tak od czasu do czasu w wieku 29 lat został alkoholikiem czyli był bardzo predysponowany do tego by alkoholikiem zostać genetycznie . Na świece sa równiez odnotowane przypadki uzaleznienia się od alkoholu po jednorazowym wypiciu alkoholu w życiu ,sa to przypadki skrajne i rzadkie , ale zdarzaja się i tu raczej odzywa sie genetyka.To ,że ktoś ma w sobie gen alkoholizmu wcale nie znaczy, że zostanie alkoholikiem znaczy to tylko tyle ,ze ma większe szanse i moze nim zostac szybciej niż człowiek, który tego genu nie ma.
I nie mylcie nogdy pijaka leżącego pod płotem pijenego z alkoholikiem , nie kazdy pijak musi byc alkoholikiem i nie kazdy alkoholik musi być w taki sposób by lezec pod płotem, często ludzie piją w ukryciu tak , ze nikt by sie po nich nie spodziewał alkoholizmu.

-- 28 wrz 2011, 21:36 --

wadimir,
a ile ona ma lat ,ze jej tak głupio z tego powodu, sorry , ale to bardzo głupie i troche wrecz śmieszne co n apisałeś
Kto utraci raz będzie zawsze czekać
Zatrzymujesz czas i zaglądasz w przepaść
Zostaje smutek i tylko smutek
Ostry jak nagły serca głód
Wiatr co zwala z nóg
Smutek i ty

Uzależnienie od alkoholu

przez Noopii 28 wrz 2011, 22:57
wadimir twoja dziewczyna namawia cię do picia?ja nie pije gdzies mam to co kto o mnie mysli z tego powodu..dajesz sie manipulować dziewczynie i to w piciu alkocholu..zacznij sie leczyć w ośrodku monaru możesz się poradzić co dalej tam leczą z uzależnień,a porady nie odmówią.
Noopii

Uzależnienie od alkoholu

przez *Monika* 28 wrz 2011, 23:48
wadimir, Zarejestruj się do Poradni Zdrowia Psychicznego, do psychiatry i poproś o skierowanie na psychoterapię.Będzie w ramach NFZ, bezpłatnie.
Obrazek
Główny Moderator

Sortuj wg