Uzależnienie od alkoholu

Dział poświęcony uzależnieniom. Na forum dyskutujemy na tematy: alkoholizm, hazard, uzależnienie seksualne, uzależnienie od gier komputerowych, pracoholizm, palenie nikotyny oraz inne.

Uzależnienie od alkoholu

przez huśtawka 01 kwi 2015, 21:50
Kontrast napisał(a):No ale alkohol ci jest obojętny? Pijesz dłużej niż weekend? Klinujesz?

Z tym klinowaniem to różnie bywa.Ja nigdy nie klinowałam...
"Prawdziwa podróż życiowa nie polega na poszukiwaniu nowych krajobrazów lecz na spojrzeniu na stare w odmienny sposób"
Lamitrin 150 mgmg
Trittico CR 150 mg

Uzależnienie od alkoholu

przez blah! 01 kwi 2015, 21:52
Pije tylko w piatki miedzy 20-24. Chociaz jak nie siedzialam caly czas w domu to pilam po 2-3 dni pod rzad a potem 2-3 dni przerwy. Alkohol nie jest mi obojetny mentalnie, czasem gdy sie napije to lepiej mi sie mysli.
blah!

Uzależnienie od alkoholu

przez huśtawka 01 kwi 2015, 21:54
blah! napisał(a):
Może w sumie nie warto się nad tym zastanawiać jednak.

A jednak się zastanawiasz ;)
A że tak spytam,Ciebie ktoś diagnozował w tym kierunku,bo kiedyś coś na ten temat napisałaś,ale nie zrozumiałam do końca?Bo skoro się zastanawiasz(chociaż może nie warto ;) ) nad tym czy masz czy nie masz problem z alkoholem,to jakieś podstawy do tego musisz mieć.
"Prawdziwa podróż życiowa nie polega na poszukiwaniu nowych krajobrazów lecz na spojrzeniu na stare w odmienny sposób"
Lamitrin 150 mgmg
Trittico CR 150 mg

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Uzależnienie od alkoholu

przez Kontrast 01 kwi 2015, 22:02
blah!, Tak to jest to ciężko zdiagnozować. Najważniejszy jest taki jakby przymus, alkoholik odczuwa taki stan przymusu przez co nie może przestać. Skończy się alko to nie pójdzie spać pojedzie do sklepu i objawy fizyczne. Czy potrafisz pić i nie jeść, to jest ważne czy na poziomie organizmu zachodzą już takie zmiany, ze organizm zamienia wodę w komórkach na alkohol (do działania) czy do tych zmian nie dochodzi i powstaje reakcja obronna organizmu. Czyli wymioty, złe samopoczucie. pocenie, czy po tych popijawach pocisz się i czy powstaje hipoglikemia.
Nie znam roli którą gram. Wiem tylko, że jest moja, niewymienna.

Uzależnienie od alkoholu

przez blah! 01 kwi 2015, 22:10
Kiedyś sama uznałam, że mam z tym problem bo przez kilka lat piłam prawie codziennie przed szkołą, w szkole i po szkole. Poszłam do terapeuty ale koleś w sumie nie przeprowadził jakiegoś głebszego wywiadu i przez kilka sesji pierniczył mi co to jest alkohol, alkoholizm, do czego prowadzi itd. Powiedziałam mu, że wiem co to jest i że nie mam czasu na takie historie. Powiedział, że taki jest program terapii więc się pożegnałam i olałam temat. Potem w trakcie studiów przystopowałam trochę i piłam tylko na imprezach ze znajomymi. W sumie to nikt żadnej 100% diagnozy nigdy nie potwierdził.

Kontrast, jeśli się nie napiję to nie mam jakiejś delirki czy coś. Gdy nie spożywam alkoholu to działa to u mnie właściwie tylko umysłowo, po prostu z nikąd bierze mi się myśl: o już niedługo piatek więc sie napiję. Wymiotów nie mam ani od nie picia ani od picia. Jak pobaluje troche to na nastepny dzień po prostu - kac i tyle. Ale też nie żaden poważny - po prostu zmęczenie straszne no i faktycznie czasem się pocę ale to chyba normalne.
blah!

Uzależnienie od alkoholu

przez Kontrast 01 kwi 2015, 22:20
blah!, możesz być w grupie osób podwyższonego ryzyka ale nie być jeszcze alkoholiczka. Musisz po prostu uważać i się obserwować. Nie każdy będzie uzależniony ale z tego co pisałaś jesteś narażona. Alkoholizm to choroba deficytow braków, ty je w sobie chyba masz.

Uzależnienie od alkoholu

przez blah! 01 kwi 2015, 22:25
Najbardziej gnębi mnie to, że ostatnimi czasy tak po prostu zastanawiałam się czy w ogóle nie przestać spożywać alkoholu bo w sumie - po co, tylko człowiek się kiepsko czuje na następny dzień no ale potem przychodzi piątek i jakoś tak z automatu człowiek już pije. No i czasem właśnie to, że w środku tygodnia mam myśl, że już się piątku doczekać nie mogę.
No nic, przedyskutuję może z nowym psychoterapeutą bo już tym razem nie odpuszczę tych sesji.

Dzieki za odpowiedzi, trochę mi się temat rozjaśnił bo faktycznie chyba nigdy nie czułam się takim 100% alkoholikiem, zawsze jakoś miałam słabość do alkoholu ale nie taką 100%.
blah!

Uzależnienie od alkoholu

przez Kontrast 01 kwi 2015, 22:39
Spoko trzymaj się, mam nadzieję ze tym razem bardziej w sprawie pomogłem☺

Uzależnienie od alkoholu

przez huśtawka 01 kwi 2015, 22:42
Kontrast napisał(a):blah!, Tak to jest to ciężko zdiagnozować. Najważniejszy jest taki jakby przymus, alkoholik odczuwa taki stan przymusu przez co nie może przestać. Skończy się alko to nie pójdzie spać pojedzie do sklepu i objawy fizyczne. Czy potrafisz pić i nie jeść, to jest ważne czy na poziomie organizmu zachodzą już takie zmiany, ze organizm zamienia wodę w komórkach na alkohol (do działania) czy do tych zmian nie dochodzi i powstaje reakcja obronna organizmu. Czyli wymioty, złe samopoczucie. pocenie, czy po tych popijawach pocisz się i czy powstaje hipoglikemia.

Ale tu chyba piszesz już o ostatniej chronicznej fazie w rozwoju alkoholizmu...
Lamitrin 150 mgmg
Trittico CR 150 mg

Uzależnienie od alkoholu

przez blah! 01 kwi 2015, 22:46
Ojj Kontrast, mam nadzieję, że się wtedy nie oburzyłeś - zresztą i tak to co miałeś przeczytać to przeczytałeś ;).

Generalnie, sprawa na dzień dzisiejszy jest ciężka do okreslenia w 100% bo teraz bardziej się hamuję od picia ze względu na przebywanie cały czas w domu. Być może gdybym miała normalnie możliwość opuszczenia mieszkania to piłabym częściej - nie wiem.
blah!

Uzależnienie od alkoholu

przez huśtawka 01 kwi 2015, 22:52
blah! napisał(a):Najbardziej gnębi mnie to, że ostatnimi czasy tak po prostu zastanawiałam się czy w ogóle nie przestać spożywać alkoholu bo w sumie - po co, tylko człowiek się kiepsko czuje na następny dzień no ale potem przychodzi piątek i jakoś tak z automatu człowiek już pije. No i czasem właśnie to, że w środku tygodnia mam myśl, że już się piątku doczekać nie mogę.
No nic, przedyskutuję może z nowym psychoterapeutą bo już tym razem nie odpuszczę tych sesji.

Dzieki za odpowiedzi, trochę mi się temat rozjaśnił bo faktycznie chyba nigdy nie czułam się takim 100% alkoholikiem, zawsze jakoś miałam słabość do alkoholu ale nie taką 100%.

Poczytaj o fazach w rozwoju alkoholizmu.Może jesteś dopiero w wstępnej fazie...
http://alkoholik.org/odpowiedzi/czym-sa ... leznienia/
http://morawica.com.pl/alkohol/fazyalkoholizmu.html
Ja pamiętam,też sama stwierdziłam że mam problem z alkoholem.Poszłam się zdiagnozować ,ale zupełnie nie dopuszczałam do świadomości że coś jest nie tak.Poszłam bardziej dla swojego własnego uspokojenia.Po kilku spotkaniach był wielki płacz a potem mega dół,bo sobie uświadomiłam i nie miałam więcej złudzeń.Sama zdiagnozowałam sobie w jakiej fazie się znalazłam-w ostrzegawczej.A potem było raz lepiej,raz gorzej.
Lamitrin 150 mgmg
Trittico CR 150 mg

Uzależnienie od alkoholu

przez blah! 01 kwi 2015, 23:29
Ehh...w sumie to nie wiem, Część tych punktów pasuje, część nie a przy części mam zupełnie odwrotnie :/.
blah!

Uzależnienie od alkoholu

przez Hitman 01 kwi 2015, 23:42
Bo to tylko model opisujący pewne stereotypowe zachowania. Powinnaś szczerze podejść do siebie i odpowiedzieć sobie na pytanie czy alkohol ci przeszkadza, czy swoim zdaniem dużo pijesz czy nie a następnie podjąć decyzję "nie piję" albo "wyznaczyć sobie ramy picia i nie łamać ich zbyt często. Nie ma tu wielkiej filozofii jak próbują wmówić niektórzy "eksperci" po to żeby zarobić a inni uczą się tego i powtarzają. To co pisałem wyszło u ciebie na wierzch jeszcze szybciej niż myślałem - teraz już chyba widzisz o co mi chodziło.

-- 01 kwi 2015, 22:44 --

A ta "faza wstępna" to przecież w Polsce element kulturowy. Gdyby takie picie nazywać alkoholizmem to większość społeczeństwa jest uzależniona :)

Uzależnienie od alkoholu

przez abrakadabra xx 01 kwi 2015, 23:44
huśtawka, dzięki, tobie i reszcie świata życzę wytrwalości w nie piciu czy w nienadużywaniu ;)

Sortuj wg