Uzależnienie od alkoholu

Dział poświęcony uzależnieniom. Na forum dyskutujemy na tematy: alkoholizm, hazard, uzależnienie seksualne, uzależnienie od gier komputerowych, pracoholizm, palenie nikotyny oraz inne.

Uzależnienie od alkoholu

przez huśtawka 29 mar 2015, 19:57
Wiecie,to nawet nie jest takie istotne co on myśli o uzależnieniu i czy w ogóle jest od alkoholu uzależniony.Ja zwróciłam uwagę na to że mimo iż jest to osoba,która jeszcze w życiu niczego nie osiągnęła,jest w stanie zarzucać komuś innemu że walczy o swoje.I nie ważne kto w co wierzy.Ważne by mieć odwagi by za tym dążyć,by starać się o lepsze jutro.Każdy z nas zmaga się z różnymi problemami-raz lepiej ,raz gorzej nam się to udaje.Ale pojawia się taka osoba,która na "dzień dobry" oznajmia że jest "gównem",że "niektórzy tak po prostu mają",nie robi z tym nic a nic,a jednocześnie pisze z pogardą o innych,którzy tak na prawdę są tu na tym forum nie po to by sobie pomarudzić jak to ich los skrzywdził,tylko po to bo chcą coś w swoim życiu zmienić.Uważa innym brakuje inteligencji,że on jest ponad przeciętnie inteligentny,ma otwarty umysł,lecz nic z tym nie robi,nie jest w stanie tej swojej "inteligencji" spożytkować.Siedzi w domu,użala się nad sobą że nie ma wyboru w życiu,a ma czelność oskarżać innych użytkowników forum,że nie potrafią myśleć logicznie,że "szufladkują",kiedy on sam dawno już się zaszufladkował jako nieudacznika.Dobry materiał dla psychologa czy terapeuty...
"Prawdziwa podróż życiowa nie polega na poszukiwaniu nowych krajobrazów lecz na spojrzeniu na stare w odmienny sposób"
Lamitrin 150 mgmg
Trittico CR 150 mg

Uzależnienie od alkoholu

przez zima 29 mar 2015, 22:20
jak to czytam to sie zastanawiam kiedy huśtawka, i Hitman, pójdą w koncu ze sobą do łóżka.
Obrazek
specjalista ds. fobii społecznej, depresji i nerwicy.
propagator asertinu i trittico.
setralin [high speed resource] 200mg - 100 mg - 0 mg
trazodon [so good to back home] 75mg/ 0 mg
benzo one day dancer
live yourself.
watch, see your chances, live now.

Uzależnienie od alkoholu

przez blah! 29 mar 2015, 22:39
zima, weź sobie daj na wstrzymanie bo jesteś chamska i perwersyjna.
blah!

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Uzależnienie od alkoholu

przez zima 29 mar 2015, 22:47
blah!, :D
wez sie odczep.
benzo one day dancer
live yourself.

Uzależnienie od alkoholu

przez blah! 29 mar 2015, 23:12
zima, a niby dlaczego. To publiczne miejsce i fajnie byłoby zachować chociaż odrobinę dobrego "smaku"...nie każdemu może odpowiadać sposób w jaki komentujesz oraz dołączone do tego obrazki. Takie rzeczy to sobie wrzucaj w Off-topie...
blah!

Uzależnienie od alkoholu

przez zima 29 mar 2015, 23:19
blah!, wszystko jest na temat. mi tez wiele rzeczy nie odpowiada ktore tu wypisujesz ale ja nie jestem zawistną babą.
benzo one day dancer
live yourself.

Uzależnienie od alkoholu

przez blah! 29 mar 2015, 23:53
Ale co innego jest dyskusja w temacie alkoholu a co innego takie perwersyjne komentarze i wrzucanie zdjęć. Po prostu - odrobina szacunku, nikt Cię tu nie obraża więc pohamowałabyś się trochę.
blah!

Uzależnienie od alkoholu

przez Hitman 30 mar 2015, 02:33
Kalebx3, ja piję 4 piwka dziennie i od czasu do czasu jest większy melanż, po którym nie miewam kaca. Palę więcej jointów niż piję. Jest to mój wybór i nie sądzę żebym w przyszłości wypijał 10 piw bo ktoś mi tak pisze na forum. Mam ogarnięcie i znam ludzi jadących tak od lat w mojej rodzinie. Ojciec i wujek piją w ten sposób.

Ciekawe jest tylko to, że nikt z tych ludzi twierdzących, że piją/pili nie zauważa jednej kluczowej rzeczy. JA TU KU.RWA PRÓBUJĘ POMÓC I WYLECZYĆ LUDZI Z ICH BŁĘDNYCH PRZEKONAŃ SZUFLADKUJĄCYCH ICH DO KOŃCA ŻYCIA JAKO ŻULI MIMO ŻE JUŻ NIE PIJĄ W CH.UJ CZASU. A jakieś pojebane pijackie ego żula powoduje że widzicie atak na siebie. To jest faktycznie choroba, na którą cierpicie mimo, że już nie pijecie. Racjonalne argumenty nie mieszczą wam się w przepitych baniach więc bierzecie to za intelektualizowanie.

Przedstawiłem pogląd, z którego inteligentna osoba wyciągnie następujące wnioski:
- nie istnieje coś takiego jak ALKOHOLIZM - nie dotkniesz tego, nie zmierzysz, nie poczujesz. Alkoholizm to idea, która powstała na bazie obserwacji wielu osób, z różnymi problemami gdzie w grę wchodził taki czynnik jak picie alkoholu prowadzące do uzależnienia. Wybrano kilka powtarzających się rzeczy, zamknięto to w sztywną szufladkującą teorię, opisano to w taki sposób jak religia opisuje istnienie Boga - "Bóg istnieje ale nie pojmiesz go logiką bo jest niepojęty a jego logika jest wyższa niż twoja" - spłycenie argumentu przeciwnika, zaszufladkowanie go i nie danie mu możliwości argumentacji takiej żeby nie być zaszufladkowanym. Za inne myślenie odpowiada szatan, demony, zło. Jest to myślenie zero jedynkowe, szufladkujące. Analogicznie teoria alkoholizmu potrafi też zaszufladkować abstynenta - "jesteś alkoholikiem a każdy alkoholik twierdzi, że nie pije" - to są takie tezy stawiane a priori niby dowiedzione z innych rzeczy ale tak naprawdę to tylko szufladka.
- istnieje indywidualny problem każdej osoby, którego nie można zaszufladkować do teorii ogólnej, szczególnie kiedy nie zna się przypadku, nie umie się dopasować wywiadu i wyciągnąć ważnych informacji tylko ma się strzępki na forum i już z góry się zaszufladkowało.
- nadrzędna jest wolna wola

A więc jeszcze raz:
- to czy piję czy nie zależy od mojej wolnej woli
- wpływ na wolę mają problemy i moje sposoby radzenia sobie z nimi i jeśli to jest zaburzone można to zmieniać, naprawiać
- alkoholizm nie jest wrodzony i nie jest chorobą. Uczymy się pić więc można się oduczyć.

A wy mi kur.wa wyjeżdżacie z tym, że niby kogoś obrażam, że niby jestem alkoholikiem i dlatego tak twierdzę, że niby intelektualizuję. A przyczyną takiego myślenia jest to, że jesteście dalej mentalnie żulami i nie chcecie wyjść z tej szufladki. Boicie się zmiany, tak wam jest wygodnie. Niepijący czy pijący żul to zawsze żul - mentalność. A mentalność można zmienić. Ale większość żuli tego nie chce i dlatego mówią, że alkoholizm jest nieuleczalny a kiedy przestało się pić to jest się niepijącym alkoholikiem (szufladka). Nie wiem jak można to prościej wytłumaczyć. I tak jest wytłumaczone prosto i każdy powinien to pojąć na logikę. Przedstawiam sposób praktycznie leczący alkoholizm a jadą mi tu od kogoś kto popiera alkoholizm. Po prostu kabaret i totalny brak inteligencji.

huśtawka, wychodzi szydło z worka i twoj post świadczący o totalnym chamstwie. Mentalność żula znów się potwierdza a do tego dochodzi mentalność komunisty (interesowanie się cudzym życiem, zdrowiem i portfelem).

zima, haha dobre żarty :D

blah!, hahaha ty tak na serio z tą perwersją? :lol: Coraz śmieszniej się tu robi.

-- 30 mar 2015, 01:40 --

haha i chcecie szacunku za to, że już nie pijecie. No kurw.a może trzeba wam od razu pomniki postawić z tego powodu :lol:
To normalne, że przestajecie pić. To nic nadzwyczajnego tylko doskoczenie pod jakimś względem do poziomu normy a nie wyczyn.

Uzależnienie od alkoholu

przez kazimierz61 30 mar 2015, 04:55
Hitman, O akohoizmie nie masz zielonego pojecia i nie widzisz do jakiego stopnia jesteś szurnięty. Piszesz że alkoholizm nie jest chorobą, to znaczy że podważasz światowe gremia naukowców i lekarzy któży już dawno uznali że alkoholizm jest chorobą. Uważam że twoja inteligencja w niczym się nie różni i nie jest w ogóle wyższa od przeciętnego żula ponieważ sam jesteś zaszufladkowany na amen, umiesz tylko ubierać w piękne słówka te swoje pseudoteorie o jakichś tam szufladkach nie mając poparcia z żadnych środowisk naukowych, lekarskich, psychologicznych, czy środowisk AA i innych uzależnień. To są tylko i wyłącznie teorie człowieka któremu wydaje się że jest inteligentny, ale niestety to co reprezentuje nie ma nic wspólnego z inteligencją, to jest tylko przekomażanie się bez żadnego celu, bo już dawno wszyscy powinni przestać z tobą dyskutować. Z człowiekiem z narcystycznym i egocentrycznym podejściem nie da się dyskutować ponieważ będzie on klepał jedno i to samo na okrągło.

-- 30 mar 2015, 04:26 --

Tak swoją drogą to powinieneś podziękować tym forumowiczom któży zechcieli z tobą dyskutować i próbować naprowadzić cię na dobrą drogę i na dobry tor myślenia, ale jesteś za głęboko zakłamany w sobie i właśnie to zakłamanie nie pozwala ci przyznać komuś racji. Wydaje mi się że kiedyś jak dosięgniesz swojego dna to zrozumiesz co większość z nas chciała ci przekazać i zrozumiesz co to jest alkoholizm. Narazie jesteś młody i brak ci rozumu żeby to wszystko zrozumieć i wydaje ci się że wszystkie rozumy pozjadałeś, ale niestety tak nie jest, prawda jest dużo bardziej skomplikowana której twój rozum nie jest w stanie pojąć. Z czasem może jak nabierzesz doświadczenia obracając się wśród mądrych ludzi to zdobędziesz się chociaż na minimum pokory, i zaczniesz widzieć prawdę która cię otacza, bo narazie żyjesz w iluzji i fałszywym świecie który ciebie stawia na pierwszym miejscu, niestety prawda jest zupełnie inna. Nawiasem mówiąc przydał by ci się jakiś psycholog.
Lamotrix 300mg
Kwetaplex 100mg
Escitalopram Actavis 20mg
Trittico CR 75mg 1.1/3 tabletki
F-31, F-31.0, F-31.3

Uzależnienie od alkoholu

przez huśtawka 30 mar 2015, 06:16
Hitman,
Kto Ci na te 4 piwa dziennie i na jointy daje?Jesteś ubezpieczony?Zadałam proste pytania a TY znów odwracasz kota ogonem ,unikasz odpowiedzi i że to ja chamska jestem,chociaż to Ty od kilku dni wyzywasz mnie od żuli i że brakuje mi inteligencji i nie tylko mnie.I jeszcze jedno pytanie-w jaki sposób Ty używasz swoją inteligencję?
Pomników nie musisz budować,starczy trochę kultury osobistej.
"Prawdziwa podróż życiowa nie polega na poszukiwaniu nowych krajobrazów lecz na spojrzeniu na stare w odmienny sposób"
Lamitrin 150 mgmg
Trittico CR 150 mg

Uzależnienie od alkoholu

przez kazimierz61 30 mar 2015, 07:05
huśtawka, Nie ma co się tym dyletantem zajmować, on ma swój świat do którego nawet nie dorósł, wydaje mu się że jest kimś, a tymczasem jest nikim, bo przecież jest sam z tymi swoimi szufladkami. Tak sobie myślę że chyba mu zacznę współczuć w tej jego ułomności i zakłamaniu, bo przecierz on nie wie że obok niego istnieje świat zupełnie inny niż on sobie wymyślił. To jest człowiek niereformowalny, zaślepiony swoim narcyzmem, a więc ktoś już to tutaj powiedział szkoda czasu i energii na rozpisywanie się z nim i lepiej nie odpowiadać na jego posty, to jest chłopak który musi dorosnąć do tej rzeczywistości która go otacza.
Lamotrix 300mg
Kwetaplex 100mg
Escitalopram Actavis 20mg
Trittico CR 75mg 1.1/3 tabletki
F-31, F-31.0, F-31.3

Uzależnienie od alkoholu

przez blah! 30 mar 2015, 09:36
huśtawka, kazimierz61, wybacznie ale szczerze to jesteście teraz idiotami, że dajecie tak się wkręcić w tą bezsensową dyskusję Hitman...Niby mówicie, że jest Wam obojętne co pisze a z drugiej strony ciągle karmicie jego ego ;). Hitman już tak ma, w każdym temacie wkręca ludziom, że są tępi a On najmądrzejszy więc zróbcie mu i sobie przysługę, i wyluzujcie.

A Ty Hitman, skoro temal alkoholizmu Cię nie dotyczy to z łaski swojej zajmij się własnym życiem a nie pouczaj innych, tym bardziej nie nie potrafisz tegow kulturalny i wywazony sposób robić. A ludzie Twoich mądrości nie potrzebują.
blah!

Uzależnienie od alkoholu

przez Jupiler 81 30 mar 2015, 14:35
Hey Wszystkim.Dziś jest 13 dzień mojej abstynencji alkoholowej.Pod wieczór mam wizytę u nowego psychiatry.Moze ten mi pomoże-zmieni mi te leki bo one nic mi nie pomagaja.Przypominam ,ze biore deprexolet 30 mg (1-0-1) oraz ranofren 5 mg (0-0-1).Codziennie mecze się,zeby zasnąc a rano wstaje zamulony,wewnatrz czuje taki niepokój,łapie doły,wszystko mnie drazni.Moze mi tym razem inny lekarz pomoże-sam nie wiem.Wiem jedno nie chcę wracać do alkoholu ale sam sobie nie poradze.Potrzebuje przysłowiowego bata nad sobą i mam nadzieję ,ze przepisze mi takie leki że będą właśnie tym batem.Bez leków popłyne.Chciałbym jeszcze ,zeby dał mi takie leki po ,których przytyje,bo jestem naprawdę za szczupły.Mam nadzieje ,ze wygram tą walke-ale jestem w sumie pełen obaw.Podziele się z wami pózniej po wizycie co i jak.Pozdrawiam :)
Servenon(Escitalopramum)10 mg. (1-0-0)
Anticol 500 mg. (1-0-0)
Ranofren(Olanzapinum) 10mg.(0-0-1)
Mirtagen(Mirtazapinum) 30 mg. (0-0-1)
Ketipinor(Quetiapinum)100 mg(0-0-1)

Uzależnienie od alkoholu

przez Kalebx3 30 mar 2015, 14:47
Dziś jest 13 dzień mojej abstynencji alkoholowej

brawo :brawo:
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

Sortuj wg