Uzależnienie od alkoholu

Dział poświęcony uzależnieniom. Na forum dyskutujemy na tematy: alkoholizm, hazard, uzależnienie seksualne, uzależnienie od gier komputerowych, pracoholizm, palenie nikotyny oraz inne.

Re: Uzależnienie od alkoholu

przez marzena78 24 wrz 2011, 11:57
Lili-ana napisał(a):
Vasques napisał(a):Mój ojciec pije dużo i nie jest alkoholikiem, alkoholicy zazwyczaj piją vódkę.

ale bzdura :roll:
Alkoholikiem może być też ten co pije piwo czy wino. To wszystko to alkohol, nie ma tu żadnej różnicy.

[Dodane po edycji:]

Vasques napisał(a):
Mój ojciec pije dużo i nie jest alkoholikiem, alkoholicy zazwyczaj piją vódkę.

znasz takie pojęcie jak wypieranie? Ja też twierdziłam kiedyś że mój ojciec nie jest alkoholikiem bo pije tylko piwo prawie codziennie, a rzadziej mu się zdarzało nawalić wódką tak że nie mógł trafić do domu.
I co to nie jest alkoholizm??
Jest jak najbardziej !

Osoba, która codziennie zmienia sobie świadomość, nastrój jakąś używką jest osobą uzależnioną.

Uzależnienie od alkoholu

przez Zenonek 24 wrz 2011, 17:33
A co powiecie na upijanie sie regularne od lat powiedzmy raz w tygodniu ? Ostatnio przeanalizowalem, ze na okolo 50 moich kolegow (studia, LO, podstawowka) z ktorymi mam jakis tam kontakt to co najmniej 20-25 upija sie raz albo dwa razy w tygodniu...(piatek-sobota).

Tutaj raczej nie moze byc mowy o uzaleznieniu fizycznym tylko chyba psychicznym ?

Uzależnienie od alkoholu

przez Nel 24 wrz 2011, 21:38
Zenonek, no chyba tak, bo człowiek w efekcie nie potrafi sie bawic jak sie nie napije, natomiast do niczego innego alkohol nie jest mu potrzebny...Ale wogóle wydaje mi sie ze uzależnienie psychiczne przychodzi szybciej i jest gorsze...nie ma na nie detoxu :(
...Wracam w siebie i znajduję świat!
Znowu raczej w przeczuciu i niejasnym pożądaniu niż w rzeczywistym kształcie i żywej sile...

Johann Wolfgang von Goethe
Nel

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Uzależnienie od alkoholu

przez fiolka34 24 wrz 2011, 21:45
Alkoholizm kojarzy się z degeneratami, a to kompletna bzdura mają problem z tym Ci którzy nie potrafią sobie bez przysłowiowego kopa poradzić,muszą sobie strzelic bo inaczej nie potrafią funkcjonować mój ojciec był alkoholikiem ...poza tym są różni alkoholicy Ci co upijają się do upadłego ale tez Ci co musza być lekko podchmieleni.Piją bo zapijają problemy stresy dla rozrywki a potem walą bo muszą ...

Uzależnienie od alkoholu

przez Badziak 24 wrz 2011, 22:15
fiolka34, racja. Moja mama codziennie pije po 2-3 piwa. I tak już od 10 lat. Po prostu wypija je i idzie spać. Nie robi pijackich burd, nie jest agresywna, nie zatacza się, ani nie przewraca. A jednak uważam ją za alkoholiczkę.
Zaburzenia depresyjno-lękowe z elementami fobii społecznej:
Anafranil SR (klomipramina) 150 mg
Amizepin (karbamazepina) 400 mg

+ terapia behawioralno-poznawcza :)

Uzależnienie od alkoholu

przez fiolka34 24 wrz 2011, 23:00
Badziak właśnie to,że się nie przewraca to nie oznacza ,że nie ma problemu jesli nie potrafi bez przysłowiowej lufy poradzić sobie to ma problem niestety...

-- 24 wrz 2011, 23:03 --

a co myślicie o tym ,że dzieci alkoholików dziedziczą w genach skłonność do uzależnienia ??

Uzależnienie od alkoholu

przez Badziak 24 wrz 2011, 23:25
fiolka34, wiem, napisałam to. Zresztą skoro nie zatacza się po takiej ilości (dla mnie 3 piwa to dużo) to tym bardziej sugeruje, że zwiększyła się jej tolerancja na alkohol, co też niejako jest wyznacznikiem nałogu. Sama częstość picia świadczy już o tym, że jest alkoholiczką. :(

Uzależnienie od alkoholu

przez Nel 24 wrz 2011, 23:38
fiolka34 napisał(a):a co myślicie o tym ,że dzieci alkoholików dziedziczą w genach skłonność do uzależnienia ??

To akurat juz jest dawno dowiedzione....nie mamy co myslec
skłonnosc do nerwic depresji tez jes dziedziczna.
SKŁONNOSC to jeszcze nie choroba
czesto potzrebny jest katalizator...
Znowu raczej w przeczuciu i niejasnym pożądaniu niż w rzeczywistym kształcie i żywej sile...

Nel

Uzależnienie od alkoholu

przez Badziak 24 wrz 2011, 23:46
Bo ja wiem czy w genach... W genach chyba nie, ale nabywa się skłonność środowiskową. I to nie tylko do alkoholu, ale do wszelkich używek.

Uzależnienie od alkoholu

przez fiolka34 24 wrz 2011, 23:49
Jedni piją drudzy nie,a ja miałam od groma powodów żeby popaść w alkoholizm i jakoś się nie uzależniłam ...

-- 24 wrz 2011, 23:52 --

Właśnie Badziak też tak myśle.
Mój ojciec pił nałogowo i z dnia na dzień powiedział ,że dosyć z tym i nie pije ani kropli od 5 lat wie doskonale czym by się skończyło jesli by ,,posmakowal,,kieliszeczek np.wina

Uzależnienie od alkoholu

przez Nel 25 wrz 2011, 00:02
fiolka34, bo nie alkoholizm sie dziedziczy tylko skłonność do uzależnien wszelakich
od zakupów, papierosów, drugiego człowieka, jedzenie, nie-jedzenia, sexu....
to ze teraz nie pijesz to niestety nie znaczy ze nie zaczniesz pic ....
takich gwarancji niestety nie ma
to tak jak z alergią...mozna jej dostac w 90 roku zycia :(

Jedni piją drudzy nie - to rzeczywiscie bardzo merytoryczny argument
a skoro jestes tu na tym forum...to jednak masz jakies problemy, mimo ze nie pijesz
a mnóstwo ludzi swoje problemy zapija....
bo kazdy ma problemy...ale nie kazdy sobie z nimi radzi....
a bezradnosc jest bardzo bolesna

Nel

Uzależnienie od alkoholu

przez fiolka34 25 wrz 2011, 00:08
Chciałam napisac,że dziedziczyć nie musi każdy ...
Bezradnosc jest bardzo bolesna wiem coś o tym aż za nadto...

Uzależnienie od alkoholu

przez CichoCiemny 25 wrz 2011, 18:37
fiolka34 napisał(a):a co myślicie o tym ,że dzieci alkoholików dziedziczą w genach skłonność do uzależnienia ??

To jest bzdura akurat, każdy może się uzależnić od wszystkiego, tak samo każdy może kontrolować swoje używki, kwestia psychiki i jakby "sposobu" na życie.

Uzależnienie od alkoholu

przez fiolka34 25 wrz 2011, 18:45
KeFaS napisał(a):

To jest bzdura akurat, każdy może się uzależnić od wszystkiego, tak samo każdy może kontrolować swoje używki, kwestia psychiki i jakby "sposobu" na życie.

no dokladnie

Sortuj wg