Uzależnienie od alkoholu

Dział poświęcony uzależnieniom. Na forum dyskutujemy na tematy: alkoholizm, hazard, uzależnienie seksualne, uzależnienie od gier komputerowych, pracoholizm, palenie nikotyny oraz inne.

Uzależnienie od alkoholu

przez blah! 27 mar 2015, 21:52
huśtawka, no właśnie ;). Nie wiem czy czytaliście inne tematy i wypowiedzi Hitmana...generalnie nie ma sensu ;).
blah!

Uzależnienie od alkoholu

przez kazimierz61 27 mar 2015, 21:55
Do roboty z takimi filozofami co to nic w życiun jeszcze nie zrobił, tylko myśli jaki to nie jest biedny i wszyscy się nad nim litujcie.
Lamotrix 300mg
Kwetaplex 100mg
Escitalopram Actavis 20mg
Trittico CR 75mg 1.1/3 tabletki
F-31, F-31.0, F-31.3

Uzależnienie od alkoholu

przez blah! 27 mar 2015, 22:06
kazimierz61, no właśnie na dodatek pewnie siedzi na zasiłku, na który inni się składają ;).

-- 28 mar 2015, 12:20 --

Mam jeszcze do Was pytanie: jakie mieliście objawy somatyczne gdy odstawialiście alkohol?
blah!

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Uzależnienie od alkoholu

przez patryk_22 28 mar 2015, 19:49
blah! napisał(a):
Mam jeszcze do Was pytanie: jakie mieliście objawy somatyczne gdy odstawialiście alkohol?

Gdyby nie relanium to bym chyba padaczki dostał przez pierwsze dni abstynencji . Serce mi waliło, ciśnienie wysokie, myślałem ze mnie rozerwie. No ale również bylem w ten czas po intensywnym przepiciu chyba sześciodniowym i wylądowałem na SOR w psychiatryku . W pracy wziąłem chorobowe , na niczym się nie moglem skupić . Gdy to przeszło to pozostało się uczyć żyć bez alkoholu . Juz leci rok i czwarty miesiąc jak nie chleje . Jestem zajarany :great:
patryk_22

Uzależnienie od alkoholu

przez blah! 28 mar 2015, 20:08
A po jakim czasie przeszly Tobie te wszystkie dolegliwosci, ze mogles juz normalnie fizycznie funkcjonowac?
blah!

Uzależnienie od alkoholu

przez zima 28 mar 2015, 20:16
ale pierdolicie. to się nazywa wstep do teorii alkoholizmu. pojecia nie macie o tym WYBORZE drogi zyciowej. mozna chlac kilka lat a potem nagle przestac bo tak, a mozna pic kilka miesiecy i zakochac się w wódzie na amen, tylko ze to absolutnie nie ma nic wspolnego z tym jakim sie jest pijakiem.
nie mam zadnej litosci dla meneli ani dla ich sponiewieranych bab, ale nic mi do czyichs wyborów, po prostu chamsko umywam ręce. jedno wiem na pewno -kazdy wie co dla niego najlepsze.
Obrazek
specjalista ds. fobii społecznej, depresji i nerwicy.
propagator asertinu i trittico.
setralin [high speed resource] 200mg - 100 mg - 0 mg
trazodon [so good to back home] 75mg/ 0 mg
benzo one day dancer
live yourself.
watch, see your chances, live now.

Uzależnienie od alkoholu

przez patryk_22 28 mar 2015, 20:26
zima napisał(a):ale pierdolicie. to się nazywa wstep do teorii alkoholizmu. pojecia nie macie o tym WYBORZE drogi zyciowej. mozna chlac kilka lat a potem nagle przestac bo tak, a mozna pic kilka miesiecy i zakochac się w wódzie na amen, tylko ze to absolutnie nie ma nic wspolnego z tym jakim sie jest pijakiem.
nie mam zadnej litosci dla meneli ani dla ich sponiewieranych bab, ale nic mi do czyichs wyborów, po prostu chamsko umywam ręce. jedno wiem na pewno -kazdy wie co dla niego najlepsze.

No pierdolimy , chyba od tego jest forum żeby sobie popierdolić .
patryk_22

Uzależnienie od alkoholu

przez zima 28 mar 2015, 20:28
patryk_22, mówilam o sytuacji w ktorej wszyscy naskakują na HITMANA.
benzo one day dancer
live yourself.

Uzależnienie od alkoholu

przez patryk_22 28 mar 2015, 20:31
zima napisał(a):patryk_22, mówilam o sytuacji w ktorej wszyscy naskakują na HITMANA.

Przepraszam , myślałem ze do mnie masz problem. Sorry :uklon: .
patryk_22

Uzależnienie od alkoholu

przez zima 28 mar 2015, 20:34
patryk_22, nieeee :D
benzo one day dancer
live yourself.

Uzależnienie od alkoholu

przez Hitman 28 mar 2015, 20:42
zima, :great:

Ale jak ktoś wierzy w swoje teorie to ciężko jest taką osobę przekonać do logicznego myślenia. Oni po prostu nie rozumieją, że teoria alkoholizmu powstała na podstawie obserwacji jakiejś grupy ludzi i jest generalizacją, szufladkowaniem i uogólnieniem bo to nie ma służyć przypisywania jakichś cech i zachowań każdemu kto pije tylko jest pomocne w pasujących przypadkach. Tymczasem ludzie dopasowują każdy przypadek do jednej teorii bo ciężko jest u nich z logicznym myśleniem.

Uzależnienie od alkoholu

przez kazimierz61 29 mar 2015, 06:51
Hitman, To ty tym razem /cenzura/, aibo inaczej cały czas /cenzura/ o tych swoich szufladkach. Weź i idż 2,5-letnią terapię to się wszystkiego dowiesz i kopara ci opadnie ze zdziwienia, a potem będziesz mogł rozmawiać na temat alkoholizmu, na razie nie masz zielonego pojęcia o tej chorobie i nie morzesz opowiadać w ten sposób bo ubliżasz tym wszystkim którym terapia pomogła i nie piją po kilkanaście lat i twierdzą że terapia uratowała im życie, a takich jest ok. 60 procent z tych co podejmują leczenie. Ogolnie wiadomo że jest to choroba nieuleczalna i niemożliwe jest jej wyleczenie, podobnie jak cukrzyca, poprostu trzeba nauczyć się z nią żyć. Cukrzykowi jest potrzebna dieta i insulina a alkoholikowi abstynencja i na tym się cała filozofia kończy, nie ma co doszukiwać się jakichś szufladek bo mogą doprowadzić do ponownego picia a tym samym nawet i do śmierci. Szufladki są dla tych któży poprostu nie chcą nie pić idą na terapię często z przymusu np. nakazu sądowego i odbębnią 6 tygodni odwyku zamkniętego na dupościsku, a jak wyjdą to idą odrazu chlać wódę.
Lamotrix 300mg
Kwetaplex 100mg
Escitalopram Actavis 20mg
Trittico CR 75mg 1.1/3 tabletki
F-31, F-31.0, F-31.3

Uzależnienie od alkoholu

przez NaaN 29 mar 2015, 10:05
kazimierz61 napisał(a):Hitman, To ty tym razem /cenzura/, aibo inaczej cały czas /cenzura/ o tych swoich szufladkach. Weź i idż 2,5-letnią terapię to się wszystkiego dowiesz i kopara ci opadnie ze zdziwienia, a potem będziesz mogł rozmawiać na temat alkoholizmu, na razie nie masz zielonego pojęcia o tej chorobie i nie morzesz opowiadać w ten sposób bo ubliżasz tym wszystkim którym terapia pomogła i nie piją po kilkanaście lat i twierdzą że terapia uratowała im życie, a takich jest ok. 60 procent z tych co podejmują leczenie. Ogolnie wiadomo że jest to choroba nieuleczalna i niemożliwe jest jej wyleczenie, podobnie jak cukrzyca, poprostu trzeba nauczyć się z nią żyć. Cukrzykowi jest potrzebna dieta i insulina a alkoholikowi abstynencja i na tym się cała filozofia kończy, nie ma co doszukiwać się jakichś szufladek bo mogą doprowadzić do ponownego picia a tym samym nawet i do śmierci. Szufladki są dla tych któży poprostu nie chcą nie pić idą na terapię często z przymusu np. nakazu sądowego i odbębnią 6 tygodni odwyku zamkniętego na dupościsku, a jak wyjdą to idą odrazu chlać wódę.

Wiedza nt.uzależnień w tym od alkoholu nie jest jedynie przekazywana podczas terapii uzależnień. Mozna zdobyć ją w inny sposób.
Nie są stale prowadzone badania dotyczące długotrwałej skuteczności terapii, przyjmuje się, że 2.letnia abstynencja jest takim wskażnikiem.
A procent który podałeś być może zaobserwowałeś na swojej terapii, bo tyle osób ją ukończyło. Nie ma to żadnego odniesienia do ogólnych danych, które oscylują koło 30 % przy tak niskim wskażniku.
Nie ubliża się nikomu mając inne zdanie. Czy przypadkiem jedną z zasad AA nie jest - nie oceniaj innych ??????

Uzależnienie od alkoholu

przez blah! 29 mar 2015, 10:24
Wyluzujcie. Kazdy ma swoje zdanie i powinno sie to uszanowac. Czy mylne czy nie to juz jest indywidualna kwstia i sprawa danej osoby. Wiec po co sie spinac ;). Z Hitman-em i tak sie nikt nie dogada - On ma swoj swiat i tyle. A Ty Kazimierzu swoja energie spozytkuj na cos innego zamiast sie spinac niepotrzebnie ;).
blah!

Sortuj wg