Uzależnienie od alkoholu

Dział poświęcony uzależnieniom. Na forum dyskutujemy na tematy: alkoholizm, hazard, uzależnienie seksualne, uzależnienie od gier komputerowych, pracoholizm, palenie nikotyny oraz inne.

Uzależnienie od alkoholu

przez Jupiler 81 22 mar 2015, 15:23
Witam Wszystkich Użytkowników Forum.Mój pseudonim to Jupiler.Mam 34 lata i jestem alkoholikiem.Od 5 dni w abstynencji.Jestem na lekach deprexolet 30 mg.oraz ranofren 5 mg.Czytałem na forum opinie innych użytkowników,że taka dawka leków zwala z nóg,jednakze mnie tylko zamula,działanie nasenne zadne-zero wpływu na mój organizm.Wieczorem przechodze męczarnie żeby usnąć.Moja Pani Psychiatra na ostatniej wizycie wogole nie chciała mi przepisać leków tylko od razu skierować na zamknietą psychoterapię,jednakze się nie zgodziłem gdyż mam zobowiazania i muszę wyjechać do pracy.Chciałbym nadmienic ,że nie dosiegłem jeszcze dna-jestem zadbanym facetem,jednakże wiem ,ze wpadłem w sidła alkoholizmu a mój wynik przez ostatni czas to 11 piw dziennie i ciagle było mi mało-dlatego podjąłem walke.Ale czy mi sie uda -nie wiem.Czy ktoś zmagał sie również z takim problemem? Pozdrawiam Wszystkich :)
Servenon(Escitalopramum)10 mg. (1-0-0)
Anticol 500 mg. (1-0-0)
Ranofren(Olanzapinum) 10mg.(0-0-1)
Mirtagen(Mirtazapinum) 30 mg. (0-0-1)
Ketipinor(Quetiapinum)100 mg(0-0-1)

Uzależnienie od alkoholu

przez Kontrast 22 mar 2015, 15:37
Jupiler 81, Witaj. Na sen aby nie mieć takich faz wyburzeniowych/lękowych najlepiej jest się dobrze wymęczyć, dużo potu aby wyrównać gospodarkę wodną którą masz zaburzoną.
Nie znam roli którą gram. Wiem tylko, że jest moja, niewymienna.

Uzależnienie od alkoholu

przez Kalebx3 22 mar 2015, 15:44
Jupioter
w tej fazie odtruwania musisz mieć porządne dawki leków nasennych .Musisz być wyspany i nieważne jak . Na detoxach alkoholowych nie patyczkują się i ostro jadą z benzodiazepinami na początku odstawiania alkoholu .
Jest wiele leków nasennych , któryś musisz wybrać dla siebie i poprosić o niego lekarz.
Jednak niepokoi mnie fakt ,że bierzesz naprawdę silne leki po których teoretycznie powinieneś spać , a jak piszesz nie śpisz .
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Uzależnienie od alkoholu

przez Jupiler 81 22 mar 2015, 15:54
Kalebx biorę rano deprexolet 30mg. a wieczorem deprexolet 30 mg plus ranofren 5 mg. i zero mozliwości zaśnięcia,dopiero po długich meczarniach zasypiam.Moja lekarka odmówiła mi innych leków gdyż z pewnościa sie zezłościła na mnie ,ze ponowny raz siegnałem po alkohol .Juz rok temu wyciagała mnie z nałogu i pół roku nie piłem.le wtedy na poczatek dała mi klonazepam .Teraz odmówiła stanowczo mi go przepisania. Apo tych lekach jakoś wszystko sie we mnie trzęsie,a kazde jedno zajęcie do wykonania stanowi niemal olbrzymie wyzwanie. Chciałbym wyrwać sie z nałogu w jaki popadłem.!!!!
Anticol 500 mg. (1-0-0)

Uzależnienie od alkoholu

przez Kalebx3 22 mar 2015, 16:09
Klony pozwalały Ci zasnąć wtedy ?
te leki o których mówisz( a które obecnie bierzesz ) maja sporo uboków . U Ciebie objawy odstawienne alkoholu mieszają się z objawami ubocznymi leków i stąd masz tę kaszanę , którą masz. Współczuję szczerze .Ile to będzie u Ciebie trwało ? Różnie u różnych ludzi . 100 dni to minimum .W tym czasie prawdopodobnie skoki z euforii w totalne doły . Jak piłeś miałeś problemy ze snem ?
Temat alkoholizmu znam bardzo dobrze . Niepiję ponad 10 lat . Zaliczyłem 4 długie Odwyki .

Uzależnienie od alkoholu

przez Jupiler 81 22 mar 2015, 16:22
Kalebx3, Tak po klonazepamie spałem wtedy bez problemu. Dziś jest kompletna porazka,tak jak piszesz chwilami jestem happy a za chwile mam doła ,myśli samobójcze sie wkradają.kompletna lipa i ten niepokój wewnetrzny.Dodam jeszcze ,ze w wieku 20 lat kiedy poszedłem do wojska i wyladowałem w zakładzie psychiatrycznym stwiertdzono u mnie zaburzenia osobowości a mianowicie -Osobowość niedojrzała emocjonalnie.Ale to było lata temu.Nie mówiłem o tym obecnej Pani doktor-może żle zrobiłem .Ona widzi u mnie tylko alkoholizm jako głowna chorobę.Sam nie wiem.Wiem jedno życie jest teraz okropnie trudne dla mnie.A klonazepamu napewno mi nie przepisze,bo uczepiła sie terapii.Sam nie wiem co robić .

-- 22 mar 2015, 15:25 --

Kalebx3,P.S. Jak piłem to nie miałem zadnego problemu ze spaniem-przesypiałem całe noce.
Anticol 500 mg. (1-0-0)

Uzależnienie od alkoholu

przez Kalebx3 22 mar 2015, 16:36
Rozumiem .
Nieciekawie .
U mnie po pierwszej delirce na Odtruciu też stwierdzono zaburzenia osobowości- osobowość niedojrzała . Nigdy nie przywiązywałem wagi do etykietek . jedno wiąże się z drugim .Jedno szambo ciągnie za sobą drugie . Mi też nie dają żadnych benzodiazepin psychiatrzy , znając moje tendencje do nałogów . Oni jadą szablonowo . A ja czasem musze mieć benzodiazepine pod ręką , i ja mam .
A nie idzie ,żebyś sobie skołował tego klona u innej lekarz ?

Uzależnienie od alkoholu

przez Jupiler 81 22 mar 2015, 16:42
Kalebx3, Ja chodze prywatnie do tej Psychiatry,ponoć jest bardzo dobrym lekarzem,takie są o Niej opinie.Ale zarówno bardzo stanowczym.Czy mozesz mi napisać coś o tych lekach ,które obecnie biore ,czy one są dobre? I jeszcze moze mógł Byś mi doradzić cos na temat podjęcia tej terapi-czy to skuteczne,czy warto ?
Anticol 500 mg. (1-0-0)

Uzależnienie od alkoholu

przez huśtawka 22 mar 2015, 16:51
Jupiler 81,
Skoro doktor strzeliła focha za to że złamałeś abstynencję (choć powinna brać to pod uwagę) to zmień ją.bo leki jakieś musisz brać,bynajmniej na początku.Stabilizatory dobrze działają..
"Prawdziwa podróż życiowa nie polega na poszukiwaniu nowych krajobrazów lecz na spojrzeniu na stare w odmienny sposób"
Lamitrin 150 mgmg
Trittico CR 150 mg

Uzależnienie od alkoholu

przez Kalebx3 22 mar 2015, 16:52
Leki , które obecnie bierzesz sa jak dla mnie ( pamiętaj ,że mówię o sobie ) bardzo nietrafione i nieskuteczne . Poza tym dawki też masz spore , co mnie by rozłożyło na maxa .Próbowałem się nimi leczyć , ale za każdym razem szybko rezygnowałem , bo czułem się po nich gorzej niż na kacu .
Mi Odwyki i AA uratowały życie . Szczerze Ci mówię . Jak nie możesz iśc na 6 tygodniowy Odwyk , to znajdż sobie w swojej okolicy AA i tam spróbuj ratunku . Najlepszym lekarstwem dla alkoholika jest drugi alkoholik -niepijący . Samemu trudno z tego wyjść .
Co do leków najlepsze w tej chwili na alkoholizm sa Baclofen , Akomprozat , Naltrexon .- ( hamują głody alkoholowe )
Co do nastroju po odstawce alko musisz brać jakieś trafione SSRI + clona na sen .
I przede wszystkim nie pic ścierwa . Nioe spotykać się z kompanami od flaszki i nie trzymać alkoholu w domu .
Brać co dzień na "dzień dobry" Anticol , gdyż po nim jak się napijesz to już się nie obudzisz - straszak >
To tego Twoja lekarz nie wie ?

Uzależnienie od alkoholu

przez Jupiler 81 22 mar 2015, 17:06
Kalebx3, Moze masz rację i spróbuję umówić się do innego lekarza.Dzieki bardzo :)
Anticol 500 mg. (1-0-0)

Uzależnienie od alkoholu

przez justa1935 23 mar 2015, 01:01
Wydaje mi się, że to sprawa indywidualna. Problem będzie wtedy gdy jak zabraknie piwka powiedzmy to zaczniemy o nim myślec, tu chyba nie chodzi o ilość tylko o konieczność. Znam ludzi z takim problemem.
Pozdrawiam. Justa.

Uzależnienie od alkoholu

przez kazimierz61 23 mar 2015, 03:44
Jupiler 81, Bardzo trafna wypowiedź Kalebx3, ma wzupełności rację, ja też o sobie mogę powiedzieć że terapia odwykowa uratowała mi życie, a jeśli chodzi o leki to do dzisiaj moja lekarka przepisuje mi Sulpiryd 100mg, a teraz 200mg. on też jest dobry wspomagacz dla tych co kończą z piciem. Terapię i całą grupę tak polubiłem, że na koniec trudno było się rozstać, a z paroma mam kontakt telefoniczny i czasami porozmawiamy sobie nie tylko o alkoholu, codziennie czytam sobie medytację 24 godz. na dobę. Żałuję tylko że nie chodzę na mityngi, ale w każdej chwili mogę zacząć. Na mityngach jest fajnie bo podczas terapii chodziłem, jest całkowicie luźna i przyjacielska atmosfera i poznałem tam bardzo fajnych ludzi niepijących już po kilkanaście lat.
Lamotrix 300mg
Kwetaplex 100mg
Escitalopram Actavis 20mg
Trittico CR 75mg 1.1/3 tabletki
F-31, F-31.0, F-31.3

Uzależnienie od alkoholu

przez Jupiler 81 23 mar 2015, 13:36
Szósty dzień abstynencji-masakra.Ciagłe myśli o wypiciu piwa.Ale nie dam się złamać,podjałem walkę więc muszę dac radę.Najgorsze jest to,że nie odczUwam działania leków zupełnie-tak jakbym wogóle ich nie brał. A miały być niby takie dobre-nawet Lekarka mówiła,ze po nich przytyję,bo jestem szczupły.Czarne mysli w mojej głowie,moze tak ma być na poczatku -NIE WIEM :(
Anticol 500 mg. (1-0-0)

Sortuj wg