Uzależnienie od alkoholu

Dział poświęcony uzależnieniom. Na forum dyskutujemy na tematy: alkoholizm, hazard, uzależnienie seksualne, uzależnienie od gier komputerowych, pracoholizm, palenie nikotyny oraz inne.

Uzależnienie od alkoholu

przez kazimierz61 21 mar 2015, 01:01
Zapijałem swoje problemy, swojego czasu byłem majstrem w naszej firmie ok. 10 lat i pracy z ludżmi nie wspominam zbyt miło, czasami piłem z nimi co nie wychodziło mi to na dobre. Potem pracoholizm wydawało mi się że firma bezemnie nie będzie istnieć, byłem kreatywny , pomysłowy, przy wódce lepiej mi się myślało przynajmiej tak mi się wydawało. Często kupowałem dwusetkę do domu bo miałem jakiś problem do rozwiązania, pewnie już wtedy będąc ChADowcem działo się jak się działo. Jeszcze sprawy dzieciństwa mają wiele do życzenia, mama przyznała że przechodziła depresję głęboką przy dzieciach, a tata nie zdążył się przyznać bo umarł, ale był alkoholikiem, z dzieciństwa to pamiętam ojca przeważnie pijanego, może dlatego że byłem najmłodszym z pięciorga braci. A poza tym ciągle przed czymś uciekalem, nawet z domu zdażało mi się uciekać i wałęsałem gdzieś po mieście, no a najwięcej uciekałem w alkohol.
Lamotrix 300mg
Kwetaplex 100mg
Escitalopram Actavis 20mg
Trittico CR 75mg 1.1/3 tabletki
F-31, F-31.0, F-31.3

Uzależnienie od alkoholu

przez blah! 21 mar 2015, 01:06
NaaN napisał(a):Fajnie byłoby uznać :D

;).
blah!

Uzależnienie od alkoholu

przez kazimierz61 21 mar 2015, 07:15
Ucieczka w alkohol powodowała że stawałem się odważniejszy problemy stawały się proste do rozwiązania. Alkohol sprawiał że wydawało mi się że drugie Ja stawało koło mnie i było dla mnie przyjacielem w doli i niedoli.Z czasem alkohol stawał się coraz bardziej zaborczy poświęcałem mu coraz więcej czasu, poprostu więcej piłem, przez co całkowicie utraciłem kontrolę nad swoi życiem. Alkohol połączony z llekami przynosił opłakane skutki, oczywiście zanim żuciłem leczenie i potem leki się skończyły, alle akohol był dostępny 24 na dobę. Im więcej piłem tym pijacka karuzela szybciej się kręciła nie pozwalając zsiąść. Zawsze przerywalem leczenie depresji z powodu alkoholu i również z jago powodu wracałem w chorobę z podwójną siłą, im byłem starszy tym epizody chorobowe byly zoraz gorsze. Mimo że teraz nie piję to choroba staje dla mnie coraz bardziej trudna, głębsza, im jestem starszy tym gorzej przechodzę ten ChAD, aż boję się starości.
Lamotrix 300mg
Kwetaplex 100mg
F-31, F-31.0, F-31.3

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Uzależnienie od alkoholu

przez *Monika* 21 mar 2015, 11:58
kazimierz61, chodzisz na terapię?
Obrazek
Główny Moderator

Uzależnienie od alkoholu

przez huśtawka 21 mar 2015, 13:09
NaaN,
Byłaś alkoholiczką ale już nią nie jesteś??Bo nie wiem czy dobrze zrozumiałam,ponieważ na moje pytanie odpowiedziałaś pytaniem. Ale o.k,nie mam już nic do dodania,a na złośliwość złośliwością nie odpowiem,bo nie w tym sens dyskusji.Niech Ci będzie-masz racje i wszystko co mówisz jest prawdą.Cieszę się że się wyleczyłaś z alkoholizmu ;) A nauka jest do dupy,nie wiem po co
w ogóle ludzie się uczą ;)
"Prawdziwa podróż życiowa nie polega na poszukiwaniu nowych krajobrazów lecz na spojrzeniu na stare w odmienny sposób"
Lamitrin 150 mgmg
Trittico CR 150 mg

Uzależnienie od alkoholu

przez kazimierz61 21 mar 2015, 13:54
*Monika*, Chodziłem od 21.05.2012r. do 10.09.2014r. no to mniej więcej 2 i pół roku.
Lamotrix 300mg
Kwetaplex 100mg
F-31, F-31.0, F-31.3

Uzależnienie od alkoholu

przez blah! 21 mar 2015, 15:07
huśtawka, wyluzujmy trochę ;). Wymieniliśmy się poglądami, doświadczeniami itp. Każdy ma swoją rację w tej kwestii i jest ok ;).
blah!

Uzależnienie od alkoholu

przez mark123 21 mar 2015, 15:58
huśtawka napisał(a):NaaN,
Byłaś alkoholiczką ale już nią nie jesteś??Bo nie wiem czy dobrze zrozumiałam,ponieważ na moje pytanie odpowiedziałaś pytaniem. Ale o.k,nie mam już nic do dodania,a na złośliwość złośliwością nie odpowiem,bo nie w tym sens dyskusji.Niech Ci będzie-masz racje i wszystko co mówisz jest prawdą.Cieszę się że się wyleczyłaś z alkoholizmu ;) A nauka jest do dupy,nie wiem po co
w ogóle ludzie się uczą ;)

Sporo osób używa terminu alkoholizm w znaczeniu potocznym, czyli że alkoholik = każda osoba znacznie nadużywająca alkoholu i dlatego myślą, że można być alkoholikiem, a potem nim nie być.
Pociąg do bycia ofiarą toksycznego mężczyzny leży w naturze każdej kobiety, tyle że u niektórych kobiet ta natura jest mocno aktywna, a niektórych słabiej i te się jej przeciwstawiają.

Uzależnienie od alkoholu

przez huśtawka 21 mar 2015, 17:22
blah!blah!,
Mam dziś wiosennego wkurwa,sorki :)
"Prawdziwa podróż życiowa nie polega na poszukiwaniu nowych krajobrazów lecz na spojrzeniu na stare w odmienny sposób"
Lamitrin 150 mgmg
Trittico CR 150 mg

Uzależnienie od alkoholu

przez kazimierz61 21 mar 2015, 18:51
mark123, Nie to nie tak jak myślisz. Alkoholikiem się jest albo nie, nie każdy nadmiernie pijący zostaje alkoholikiem. Ktoś może dla zabawy balować 3 dni, często tak jest na weselach 2 dni i poprawiny, taki alkoholik pociągnie jeszcze ze dwa tygodnie z piciem ale pokryjomu z dala od bliskich tak żeby nikt się nie zoriętował ile wypija alkoholu. Robi to często nie świadomie, byleby zaspokoić pragnienie, pożniej jego myśli cały czas kłębią się koło alkoholu, wymyśla przeróżne okazje do wypicia. Podczas picia w samotności żyje mażeniami, iluzjami, nakręca się przeróżnymi emocjami, często agresywnymi, potrafi spać zaraz po wypiciu, a w nocy nie śpi. To z moich doświadczeń no i grupy na którą uczęszczałem.
Lamotrix 300mg
Kwetaplex 100mg
F-31, F-31.0, F-31.3

Uzależnienie od alkoholu

przez mark123 21 mar 2015, 18:57
kazimierz61 napisał(a):mark123, Nie to nie tak jak myślisz.

To nie ja tak myślę, tylko spora część społeczeństwa.
Pociąg do bycia ofiarą toksycznego mężczyzny leży w naturze każdej kobiety, tyle że u niektórych kobiet ta natura jest mocno aktywna, a niektórych słabiej i te się jej przeciwstawiają.

Uzależnienie od alkoholu

przez kazimierz61 21 mar 2015, 18:59
huśtawka, Widzę że jesteś delikatnie mówiąc zdenerwowana, współczuję, a na pocieszenie ja też nie rozmawiam z żoną bo żeśmy się popsztykali przed obiadem, no i dzień do du... Znowu muszę kombinować jak z tego wyjść.
Lamotrix 300mg
Kwetaplex 100mg
F-31, F-31.0, F-31.3

Uzależnienie od alkoholu

przez Kalebx3 21 mar 2015, 18:59
Hitman napisał -
Nikt mnie nie będzie zmuszał do życia bo nikt nie potrzebuje takiego gówna jak ja.

O to chodzi ,że w sytuacji podbramkowej będziesz potrzebował najbardziej sam siebie ( a nie ludzi bardziej ) i swoich sił by przetrwać,,, by nie zatracic sie pod jakimś mostem zaszczany i głodny brudny i śmierdzący .
Oczywiście zaraz mi odpowiesz ,że masz to w dupie jaki będzie Twój tragiczny koniec .
Możesz sobie teraz to mówić , trzymając w ręku kolejne piwo w ciepłym pokoiku , gorzej będzie jak Ci na to piwo zabraknie , a na łeb będzie padał rzęsisty deszcz a Ty nie będziesz miał juz dokąd pójść . Bo każdy robak i kazde gówno instynktownie cofa sie przed bólem i niebezpieczeństwem .
Ale To Twoja droga ,,, Twoja decyzja
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

Uzależnienie od alkoholu

przez kazimierz61 21 mar 2015, 19:14
mark123, Według mnie to nie istnieje w ogole edukacja spoleczeństwa, przecież wszystkie te żeczy których żeśmy się uczyli na terapii widzieliśmy i słyszeliśmy pierwszy raz w życiu. To jest nauka psychologi nasza terapeutka pani psycholog często posiłkowała się książkami do psychologii, tego nie uczą w żadnej szkole, raz za czas zobaczy się jakiś plakat na stacji paliwowej żeby nie jechać po alkoholu, i to wszystko z edukacji.
Lamotrix 300mg
Kwetaplex 100mg
F-31, F-31.0, F-31.3

Sortuj wg