Uzależnienie od alkoholu

Dział poświęcony uzależnieniom. Na forum dyskutujemy na tematy: alkoholizm, hazard, uzależnienie seksualne, uzależnienie od gier komputerowych, pracoholizm, palenie nikotyny oraz inne.

Uzależnienie od alkoholu

przez Kalebx3 15 lut 2015, 16:14
Czy lampka wina dziennie, wieczorem do snu to już alkoholizm?

- to nie jest alkoholizm .
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

Uzależnienie od alkoholu

przez ivo34 16 lut 2015, 12:13
[color=#808000]
ekert napisał(a):Czy lampka wina dziennie, wieczorem do snu to już alkoholizm?

Zależy jakiego wina i jaka jest jego ilość. Generalnie zasada jest taka, żeby nie pić więcej niż 200 ml wina raz na 2-3 dni. Wtedy nie obciąża się aż tak mocno wątroby. Picie codziennie może nie jest alkoholizmem, ale łatwo przekroczyć tą granicę. My z żoną od czasu do czasu przyrządzamy sobie takiego grzańca galicyjskiego lub zbójnickiego - link - ale to maksymalnie raz w tygodniu - najczęściej w sobotę.

Uzależnienie od alkoholu

przez Ewgf 24 lut 2015, 09:47
Jak pijesz dziennie i to sam, obojętne jaką ilośc to już zaczyna być problem. Alkoholizm to może jeszcze nie jest ale już jedną nogą w tym siedzisz.
Ja nie piję już 7 lat, teraz w marcu będzie rocznica ;d
Bo i tak wszyscy umrzecie, toteż czym się przejmujecie?
Turbolaxa 600mg
Owyksztyrytymytyrinanol 5mg
Hipermegazajebiścina 100mg

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Uzależnienie od alkoholu

przez huśtawka 24 lut 2015, 14:58
Ewgf napisał(a):Jak pijesz dziennie i to sam, obojętne jaką ilośc to już zaczyna być problem. Alkoholizm to może jeszcze nie jest ale już jedną nogą w tym siedzisz.
Ja nie piję już 7 lat, teraz w marcu będzie rocznica ;d

Zgadzam się z tym.Zresztą polecam książkę "Picie kontrolowane"-tam jest opisane jaką ilość można pić codziennie i to przy warunku że dwa razy w tygodniu nie pijesz w ogóle.Cała reszta to droga do szkodliwego picia/alkoholizmu.
A tak w ogóle to gratulację!Też bym chciała mieć taki okres niepicia za sobą... :great:
"Prawdziwa podróż życiowa nie polega na poszukiwaniu nowych krajobrazów lecz na spojrzeniu na stare w odmienny sposób"
Lamitrin 150 mgmg
Trittico CR 150 mg

Uzależnienie od alkoholu

przez Ewgf 24 lut 2015, 17:13
Dla chcącego nic trudnego! Tylko okazało się dopiero jakie mam problemy jak przestałem pić i ćpać. Wyszło całe te DDA i nerwica i się dopiero zaczęło. Ale daję radę. Fajki tez rzuciłem :D Na mitingi trzeba chodzić.
Turbolaxa 600mg

Uzależnienie od alkoholu

przez huśtawka 24 lut 2015, 22:49
Ewgf,
Mnie mitingi niestety nie pomagają,zupełnie się tam nie odnajduję,chociaż znam stamtąd wielu osób i są to osoby baedzo wartościowe...m
"Prawdziwa podróż życiowa nie polega na poszukiwaniu nowych krajobrazów lecz na spojrzeniu na stare w odmienny sposób"
Lamitrin 150 mgmg
Trittico CR 150 mg

Uzależnienie od alkoholu

przez Ewgf 25 lut 2015, 08:31
Ja dopiero na mitingu dostałem nadzieję że mogę przestać pić i wyjść z tego bagna. Bez tego bym się jeszcze lata błąkał po odwykach bezsensownie. Tzn. że nie słuchasz albo jeszcze nie walnąłeś/aś o glebę wystarczająco mocno.
Turbolaxa 600mg

Uzależnienie od alkoholu

przez huśtawka 25 lut 2015, 12:08
Ewgf napisał(a):Ja dopiero na mitingu dostałem nadzieję że mogę przestać pić i wyjść z tego bagna. Bez tego bym się jeszcze lata błąkał po odwykach bezsensownie. Tzn. że nie słuchasz albo jeszcze nie walnąłeś/aś o glebę wystarczająco mocno.

Słucham,słucham,i o glebę też już nie raz walnęłam.Tylko każdemu co innego pomaga.Tobie mitingi pomagają,mi co innego -to wszystko.Nie ma reguł...
Lamitrin 150 mgmg
Trittico CR 150 mg

Uzależnienie od alkoholu

przez Kalebx3 25 lut 2015, 15:17
każdemu w wyjściu z tej choroby pomaga coś innego . Mianownik jest jednak jeden dla wszystkich : < dzisiaj , przez 24 h nie pije choćby świat miał sie skończyć > , taka deklaracja na wstępie dnia .
Jeśli jednak tylko mówisz o swojej abstynencji i sposobach ( planach ) na to by uwolnić się z alkoholowego opętania , to wtedy to już nie jest żadne trzeżwienie . LICZĄ SIĘ FAKTY ! Liczy się Twoja Liczba Czystych dni .
Moja na dziś to 10 lat + 88 dni .
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

Uzależnienie od alkoholu

przez Hitman 25 lut 2015, 16:06
A mi picie pomaga. Wiem, że to szkodzi ale nie jestem żulem. Codziennie piję 4-6 piw i nigdy nie mam kaca. Poza alkoholem humor poprawia mi tylko palenie marihuany i jedzenie czegoś dobrego. Od picia spada libido, nie myślę wtedy o swojej głupocie i beznadziejności.

Uzależnienie od alkoholu

przez huśtawka 25 lut 2015, 19:21
Hitman,
Jażdemu alkoholikowi na początku alkohol pomaga.To że po 6 piwach nie masz kaca to nie jest powodem do dumy-zwyczajnie tolerancja Ci się zwiększyla a to już niepokojące.To że alkoholicy są żulami to stereotypy-alkoholik dawno przestał być zwykłym żulem.Wśród alkoholików są osoby na wysokich stanowiskach,zamożni,coraz więcej kobiet.I żaden z nich nie stoi pod sklepem od 6 rano...Jestem alkoholiczką-mam dobrą pracę,córkę którą się dobrze opiekuję,jestem zadbana,a jednak...
Jeśli mogę Ci coś poradzić,spróbuj przyjrzeć się swojemu piciu w sposó bardziej krytyczny...To że regulujesz sobie nastrój za pomocą alkoholu i to dzień w dzień może świadczyć o tym że już jesteś uzależniony.Bynajmniej Twoje picie jest już szkodliwe i ryzykowne.
Lamitrin 150 mgmg
Trittico CR 150 mg

Uzależnienie od alkoholu

przez Hitman 25 lut 2015, 19:40
Wiem, że masz rację ale ja po prostu nie mam nic do stracenia. Szybciej umrę a na samobójstwo nie mam odwagi. A póki żyję to przynajmniej mogę sobie pić.

Uzależnienie od alkoholu

przez huśtawka 25 lut 2015, 20:09
Hitman,
Oj,nie chcę Cię martwić ale umieranie alkoholika jest długie i bolesne.Lepiej znajdź sobie inny sposób na uśmiercenia się :mrgreen:
Dlaczego nie masz nic do stracenia? Co się dzieje?
Lamitrin 150 mgmg
Trittico CR 150 mg

Uzależnienie od alkoholu

przez Hitman 25 lut 2015, 20:47
No tak ale wtedy mogą wkroczyć inne narkotyki, które uśmierzą ból ;)

Nie mam nic do stracenia bo jestem pierdolonym gównem, które nie powinno się urodzić i nie zasługuje na życie tutaj a szczęście jest dla mnie niemożliwe bo jestem nieumiejętnym debilem i mam złe pragnienia i upodobania.

Sortuj wg