Uzależnienie od alkoholu

Dział poświęcony uzależnieniom. Na forum dyskutujemy na tematy: alkoholizm, hazard, uzależnienie seksualne, uzależnienie od gier komputerowych, pracoholizm, palenie nikotyny oraz inne.

Uzależnienie od alkoholu

przez Kontrast 13 lut 2015, 11:38
Tak, alkoholizm to hobby, albo sport. Ma nawet swój numer w grupie hobby [ICD-10 F10.2] Poczytaj sobie o swoim nawyku, dokształć, to nie będziesz robił z siebie takiego pośmiewiska i nie musiał robić prywatnych wycieczek. Pozdrawiam.
Nie znam roli którą gram. Wiem tylko, że jest moja, niewymienna.

Uzależnienie od alkoholu

przez wisnia80 13 lut 2015, 14:22
Kontrast napisał(a):Tak, alkoholizm to hobby, albo sport. Ma nawet swój numer w grupie hobby [ICD-10 F10.2] Poczytaj sobie o swoim nawyku, dokształć, to nie będziesz robił z siebie takiego pośmiewiska i nie musiał robić prywatnych wycieczek. Pozdrawiam.

Rozśmieszasz mnie ziomuś.

W "mondrych ksionrzkach" wyczytałeś ten numer? :mrgreen:

Uzależnienie od alkoholu

przez Einsamkeit 13 lut 2015, 14:34
Jeśli głód alkoholowy to po prostu chęć wypicia alkoholu to istnieje ;) Analogicznie występują inne głody (np głód pływacki - chęć pływania, głód samochodowy - chęć prowadzenia samochodu) tylko czemu one nie są opisane na wikipedii?

A tak na poważnie, to nie jest żaden fizjologiczny stan! Nie lubię, gdy ze zwykłej chęci zrobienia czegoś nazywa się daną czynność jakimiś demonicznymi mechanizmami, które uniemożliwiają wytrwanie w abstynencji. To tylko chęć wypicia. Ja pożegnałem się definitywnie z alkoholem, nie tęsknię za nim i potrafię przebywać wśród ludzi pijących. Nie mam wyrzutów sumienia, ciągotek do picia czy poczucia niższości z tego powodu, że nie mogę się napić. Rozumie się samo przez siebie, że jeśli NIE MAM OCHOTY PIĆ ALKOHOLU TO I GŁÓD ALKOHOLOWY MI NIE DOSKWIERA.

Głód alkoholowy... hehe jakie to głupie :)

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Uzależnienie od alkoholu

przez Kontrast 13 lut 2015, 15:02
Boże skąd się takie debile biorą.

Uzależnienie od alkoholu

przez Einsamkeit 13 lut 2015, 15:22
Myślę, że temat został wyczerpany. :papa:

Uzależnienie od alkoholu

przez Kontrast 13 lut 2015, 15:31
Też tak myślę i myślę, że chyba odczuwasz głód nie?:D Sorry chęć! nie! przymus! przysiad!? Czy jak to ty to tam pojmujesz.O!! Głód wiedzy - bo dawno takiego bełkotu myślowego nie widziałem. Idź poczytaj.

Uzależnienie od alkoholu

przez Einsamkeit 13 lut 2015, 15:36
W przeciwieństwie do Ciebie potrafię samodzielnie myśleć. Buźka.

Uzależnienie od alkoholu

przez Kontrast 13 lut 2015, 15:39
Nie popłacz się. Nara.

Uzależnienie od alkoholu

przez suiseiseki 13 lut 2015, 16:02
:D

Einsamkeit, to, co piszesz, jest tak absurdalne, że aż się wypowiem.
"Głód" różni się od zwykłej chęci zrobienia czegoś - towarzyszy mu napięcie psychiczne, jest trudny do odparcia.
Jeżeli ktoś jest uzależniony od pływania lub prowadzenia samochodu, to także może odczuć głód wykonywania tych czynności. Nie jest to opisane na Wikipedii pewnie dlatego, że znacznie częściej występuje uzależnienie od substancji odurzających.

Einsamkeit napisał(a):A tak na poważnie, to nie jest żaden fizjologiczny stan! Nie lubię, gdy ze zwykłej chęci zrobienia czegoś nazywa się daną czynność jakimiś demonicznymi mechanizmami, które uniemożliwiają wytrwanie w abstynencji.

Nikt nie twierdzi, że głód uniemożliwia wytrwanie w abstynencji, ale może to bardzo utrudniać. Dlatego warto być świadomym, co się przeżywa i skąd się to bierze.

Einsamkeit napisał(a):To tylko chęć wypicia. Ja pożegnałem się definitywnie z alkoholem, nie tęsknię za nim i potrafię przebywać wśród ludzi pijących. Nie mam wyrzutów sumienia, ciągotek do picia czy poczucia niższości z tego powodu, że nie mogę się napić. Rozumie się samo przez siebie, że jeśli NIE MAM OCHOTY PIĆ ALKOHOLU TO I GŁÓD ALKOHOLOWY MI NIE DOSKWIERA.

Mam nadzieję, że próbujesz przekonać innych, a nie siebie... Tylko skąd te emocje?
Tak czy inaczej, życzę Ci powodzenia, jednak ja również namawiam:
Kontrast napisał(a):Idź poczytaj.

:great:

Uzależnienie od alkoholu

przez wisnia80 13 lut 2015, 16:09
Einsamkeit napisał(a):W przeciwieństwie do Ciebie potrafię samodzielnie myśleć. Buźka.

Zaszalałeś :mrgreen:

Kontrast mózgu nie ma to jak ma myśleć? Dupą? :mrgreen:

Szkoda dyskutować...
Ostatnio edytowano 13 lut 2015, 16:11 przez wisnia80, łącznie edytowano 1 raz

Uzależnienie od alkoholu

przez huśtawka 13 lut 2015, 16:11
Kontrast napisał(a):Boże skąd się takie debile biorą.

Nie daj się wkręcać,bo mam wrażenie że tym o to właśnie chodzi,gdyż niemożliwe by byli aż tak niedouczeni.Ta dyskusja nie ma sensu..."ziomku" :D
"Prawdziwa podróż życiowa nie polega na poszukiwaniu nowych krajobrazów lecz na spojrzeniu na stare w odmienny sposób"
Lamitrin 150 mgmg
Trittico CR 150 mg

Uzależnienie od alkoholu

przez wisnia80 13 lut 2015, 16:13
huśtawka napisał(a):
Kontrast napisał(a):Boże skąd się takie debile biorą.

Nie daj się wkręcać,bo mam wrażenie że tym o to właśnie chodzi,gdyż niemożliwe by byli aż tak niedouczeni.Ta dyskusja nie ma sensu..."ziomku" :D

Ale o co chodzi? Że co mam swój sposób na trzeźwienie? I komuś to przeszkadza bo nie mieści mu się w jego ciasnym umyśle?

W ogóle gwiazdeczka przeczytałaś co napisałem? Bo wydaje mi się że też dupą myślisz. Otóż powtórzę raz jeszcze, że głód może istnieć ale jedynie w początkowej fazie trzeźwienia.

Uzależnienie od alkoholu

przez Kontrast 13 lut 2015, 16:14
huśtawka, Spoko, rozjeżdżanie hołoty lirycznie sprawia mi nie lada frajdę, choć fakt, dawno nie miałem do czynienia z aż tak tępą frajernią 8)

Uzależnienie od alkoholu

przez ekert 15 lut 2015, 16:10
Czy lampka wina dziennie, wieczorem do snu to już alkoholizm?

Sortuj wg