Uzależnienie od alkoholu

Dział poświęcony uzależnieniom. Na forum dyskutujemy na tematy: alkoholizm, hazard, uzależnienie seksualne, uzależnienie od gier komputerowych, pracoholizm, palenie nikotyny oraz inne.

Uzależnienie od alkoholu

przez deader 25 cze 2014, 10:49
poem, nie wiem czy cię to pocieszy ale jak rok temu jechaliśmy do Arturówka to się nie nudziłem :)
When I die, bury me upside down so the world can kiss my ass

Uzależnienie od alkoholu

przez poem 25 cze 2014, 11:10
Wiedziałam, że to pisząc "wyłudzę" od Ciebie tego typu stwierdzenie :P
Nie wiem sama czy pociesza mnie to, może trochę :)

Temat zlotu i alkoholu w sumie też się łączą. Zastanawiałam się nad tym troszkę.
Sama nie wiem jak traktować temat alkoholu, z jednej strony: rozluźnienie, dobra zabawa, z drugiej zapijanie smutków. Miałam pomysł np. by na kolejnym zlocie wcale nie pić, potraktować to terapeutycznie, robić coś innego, gdzieś się przejechać, pozwiedzać itp.

Uzależnienie od alkoholu

przez deader 25 cze 2014, 11:38
poem napisał(a):Wiedziałam, że to pisząc "wyłudzę" od Ciebie tego typu stwierdzenie :P
Nie wiem sama czy pociesza mnie to, może trochę :)

Wszystko co wyłudzone powinno cieszyć :D

Co do zlotu i alkoholu to co prawda w tym roku "problem" mnie omija, ale mam o dziwo rozkminę w drugą stronę - bo od zeszłego lata nie piję prawie wcale alkoholu. Nie z postanowienia, nie z konieczności, po prostu... przeszła mi ochota (a wcześniej piło się, oj, piło) i wchodząc do sklepu dużo bardziej nęci mnie zmrożona cola niż browar. "Problem" w tym że na takim zjeździe "wypada" coś wypić, wypada poszaleć. A mi się... już nie chce :P
When I die, bury me upside down so the world can kiss my ass

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Uzależnienie od alkoholu

przez kalka 25 cze 2014, 13:11
tyle piszecie o Baclofenie, czy ktoś mi podpowie,gdzie wypisza mi receptę? Mój psychiatra odmówił, bo wiem,że lobby psychoterapeutów jest anty z wiadomych względów

Uzależnienie od alkoholu

przez Doberman 27 cze 2014, 15:06
Chyba powoli staję się alkoholikiem. Myślałem że potrafię to kontrolować, ale się myliłem.
Doberman

Uzależnienie od alkoholu

przez Kalebx3 27 cze 2014, 19:06
tyle piszecie o Baclofenie, czy ktoś mi podpowie,gdzie wypisza mi receptę?

sam mam z tym ostatnimi czasy problem ,,, i niestety musze sie zaopatrywać z drugiego obiegu w ten lek .Jednak jest on wart swojej ceny .
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

Uzależnienie od alkoholu

przez evil never dies 27 cze 2014, 21:33
Doberman napisał(a):Chyba powoli staję się alkoholikiem. Myślałem że potrafię to kontrolować, ale się myliłem.

E tam, zbyt łatwo się poddajesz. Spróbuj jeszcze raz, a potem kolejny, aż do skutku.
"Z powodu awarii toalety, prosimy klientów aby załatwiali się na własną rękę"

"Lepiej jest nie odezwać się i wydać się głupim, niż odezwać się i rozwiać wszelkie wątpliwości". - Mark Twain
zbanowany

Uzależnienie od alkoholu

przez Doberman 27 cze 2014, 22:44
evil never dies napisał(a):
Doberman napisał(a):Chyba powoli staję się alkoholikiem. Myślałem że potrafię to kontrolować, ale się myliłem.

E tam, zbyt łatwo się poddajesz. Spróbuj jeszcze raz, a potem kolejny, aż do skutku.

Wiem że to nie zabrzmi zbyt dobrze, ale... dobrze mi z tym.
Doberman

Uzależnienie od alkoholu

przez scarlett33 27 cze 2014, 22:47
Doberman, jestem niepijącą alkoholiczką i wiem jedno -jeśli już samemu czujęe się ze ma się problem to jak najszybciej trzeba coś z tym robić. Ja przez to że w miarę szybko nie zareagowała straciłam bardzo wiele
clonazepam -co najmniej 4 mg dziennie
rexetin 20 mg 1-1-0
chlorprothixen15 mg-15 mg-100 mg
propranolol 30 mg

Uzależnienie od alkoholu

przez Doberman 27 cze 2014, 22:50
scarlett33 napisał(a):Doberman, jestem niepijącą alkoholiczką i wiem jedno -jeśli już samemu czujęe się ze ma się problem to jak najszybciej trzeba coś z tym robić. Ja przez to że w miarę szybko nie zareagowała straciłam bardzo wiele

A w jakiż to sposób mogę zareagować?
Doberman

Uzależnienie od alkoholu

przez wisnia80 27 cze 2014, 23:02
Ja jestem niepijącym/trzeźwiejącym alkoholikiem od ponad 2 lat. Nieleczona depresja i inne rzeczy, spowodowały wtórną chorobę - alkoholizm.

Od kiedy zacząłem leczyć depresję jest dużo lepiej, i nie mam już potrzeby "leczenia się" alkoholem.

Uzależnienie od alkoholu

przez chcezyc 28 cze 2014, 03:41
Alkohol to najpodlejsza używka jaką dało mi dane spróbować. Paliłem zioło, nigdy nic głupiego nie zrobiłem bo po prostu analizowałem sytuację i wyciągałem z działań plusy i minusy. Raz wziąłem LSD i dzięki temu uświadomiłem sobie, że korzystam z życia w 10%, czyli je marnuje po prostu.
Po alkoholu przeważnie robię głupie rzeczy bo nie analizuję sytuacji. Jest pomysł... brak analizy i działanie, które przeważnie nie ma żadnego sensu, a później pozostaje tylko kac moralny, fizyczny i czasem ból fizyczny.
Alkohol to zło, tyle rodzin przez niego zostało zniszczonych, a oni przecież mogli być szczęśliwi. Pewnie gdyby nie ta używka bym mieszkał ze szczęśliwymi rodzicami i nigdy nie poczuł potrzeby szukania forum dotyczącego zaburzeń psychicznych...
Jak się nudzisz to możesz napisać coś miłego. :)
"zmieniasz to jak widzisz siebie, zmieniasz absolutnie wszystko" Oxon - Zmieniasz siebie

Uzależnienie od alkoholu

przez adam323 29 cze 2014, 17:36
Na tej stronie http://www.zielonaklinika24.pl/blog znajdziecie ciekawe wpisy, m.in. traktujące o wpływie alkoholu na zdrowie psychiczne.

Uzależnienie od alkoholu

przez scarlett33 02 lip 2014, 15:29
Doberman, są terapie dla ludzi z takimi problemami,jest bardzo ciężko ale jak się zaweżmiesz to dasz rade :smile:
clonazepam -co najmniej 4 mg dziennie
rexetin 20 mg 1-1-0
chlorprothixen15 mg-15 mg-100 mg
propranolol 30 mg

Sortuj wg