Uzależnienie od alkoholu

Dział poświęcony uzależnieniom. Na forum dyskutujemy na tematy: alkoholizm, hazard, uzależnienie seksualne, uzależnienie od gier komputerowych, pracoholizm, palenie nikotyny oraz inne.

Uzależnienie od alkoholu

przez curse 19 maja 2014, 18:59
Jeśli chodzi o przymusowe leczenie alkoholika to jest jeszcze jedna istotna kwestia - niestety częstokroć jest tak, iż wniosek oraz opinia tylko i wyłącznie rodziny nie wystarcza. Sądy często oddalają takie wnioski ze względu na brak obiektywnych opinii.
W takiej sytuacji warto poprzeć swoje stanowisko sąsiadami, jeśli macie taką możliwość. Oczywiście zgłosić sprawę również do takich placówek jak np. MOPS. Jeśli matka np. pod wpływem alkoholu robi awantury - wezwać Policję. Chociażby z tego względu, żeby mieć większe podparcie w Sądzie, że to faktycznie uciążliwy problem, który notorycznie się powtarza.
Wbrew pozorom to bardzo istotne detale, które mogą wręcz przesądzić sprawę.
W każdym bądź razie powodzenia Tobie życzę.

Uzależnienie od alkoholu

przez scarlett33 19 maja 2014, 21:59
curse, dokładnie. musi istnieć pewna ilość przesłanek ku temu,żeby kogoś skierować na leczenie. z tego co wiem to jednym z nich jest to,że osoba pijąca zagraża życiu lub zdrowiu sobie bądz innych. dlatego dobrze jest wzywać policję na interwencję kiedy dzieje się coś złego
clonazepam -co najmniej 4 mg dziennie
rexetin 20 mg 1-1-0
chlorprothixen15 mg-15 mg-100 mg
propranolol 30 mg

Uzależnienie od alkoholu

przez blah! 25 maja 2014, 07:26
Aja Rzucam alko blah blah. Zobaczymy czy dotrwam do jutra 8)

Ale ciekawe, ze ludzie wkrecaja, ze alkoholik to musi permanentnie rzucic picie, wiec kto musi obalic ta teorie.
blah!

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Uzależnienie od alkoholu

przez Użytkownik123 25 maja 2014, 14:28
nie piłam tydzień. do wczoraj. a przez tą tygodniową przerwę nie pomyślałam nawet o alkoholu. jestem z siebie dumna :D
OD 16 MAJA
CONVULEX300mg
SERONIL40mg

nic nie pomaga, jeżleli i to nie pomoże wracam do PAROGENU

Uzależnienie od alkoholu

przez pająk 25 maja 2014, 14:57
blah! napisał(a):Aja Rzucam alko blah blah. Zobaczymy czy dotrwam do jutra 8)

Ale ciekawe, ze ludzie wkrecaja, ze alkoholik to musi permanentnie rzucic picie, wiec kto musi obalic ta teorie.

Jeśli jesteś alkoholikiem to nie obalisz tej "teorii". Najwyżej zapijesz się na śmierć próbując, again & again...
pająk

Uzależnienie od alkoholu

przez evil never dies 26 maja 2014, 07:40
tarantula napisał(a):
blah! napisał(a):Aja Rzucam alko blah blah. Zobaczymy czy dotrwam do jutra 8)

Jeśli jesteś alkoholikiem to nie obalisz tej "teorii". Najwyżej zapijesz się na śmierć próbując, again & again...

Jeśli jest alkoholikiem to Twoje czy moje gadanie i tak nic nie da. Niestety, musi zaryć w beton aby to poczuć.
"Z powodu awarii toalety, prosimy klientów aby załatwiali się na własną rękę"

"Lepiej jest nie odezwać się i wydać się głupim, niż odezwać się i rozwiać wszelkie wątpliwości". - Mark Twain
zbanowany

Uzależnienie od alkoholu

przez blah! 26 maja 2014, 16:30
Przesadzacie 8). Skoro ktos sie pic nauczyl to i moze sie oduczyc, nie. Poza tym, mit, ze osoba uzalezniona nie moze do konca zycia pic szczerze mnie nie przekonuje. Malo logiki w tym jest.

Uzytkownik123, good for u ;).
blah!

Uzależnienie od alkoholu

przez evil never dies 27 maja 2014, 07:05
blah! napisał(a):Przesadzacie 8). Skoro ktos sie pic nauczyl to i moze sie oduczyc, nie. Poza tym, mit, ze osoba uzalezniona nie moze do konca zycia pic szczerze mnie nie przekonuje. Malo logiki w tym jest.

Uzytkownik123, good for u ;).

Hehe, udowodnij te tezy a zostaniesz autorytetem na skalę światową. Powodzenia i oby Ci się udało, chętnie skorzystam z Twoich badań.

"Lepiej jest nie odezwać się i wydać się głupim, niż odezwać się i rozwiać wszelkie wątpliwości". - Mark Twain
zbanowany

Uzależnienie od alkoholu

przez blah! 28 maja 2014, 19:55
I ku*wa zostane a co sie bede rozdrabniac. Takie pie*dolenie, nie pilam przez 3 dni poszlam sobie dzisiaj na drina i od jutra do zasadniczo nastepnego piatki nie ma szans, zebym sie napila.
blah!

Uzależnienie od alkoholu

przez evil never dies 29 maja 2014, 07:03
blah! napisał(a):I ku*wa zostane a co sie bede rozdrabniac. Takie pie*dolenie, nie pilam przez 3 dni poszlam sobie dzisiaj na drina i od jutra do zasadniczo nastepnego piatki nie ma szans, zebym sie napila.

Powodzenia. Mam prośbę, jak już Ci się uda daj znać i podziel się wiedzą jak to zrobić, wiele osób na pewno będzie Ci wdzięcznych. Pozdrawiam.

zbanowany

Uzależnienie od alkoholu

przez woowoo 09 cze 2014, 13:48
Hymm.
W sumie to nie wiem czy jestem uzależniona od alko.
Piłam sporo jak wszyscy znajomi na studiach. No i takie wkndwe picie, w sensie jak mocniejsze to na drugi dzień nie mogłam na alko spojrzeć. Ciąg- nie wiem, raczej nie pamiętam, choć zdążały się okresy, że piłam piwo na wieczór.
Jak się źle czuję psychicznie to nie tykam alko. Mam nerwicę i wiem że można sobie rozregulować wszystko, ale jak się dobrze czułam to ok.

Nie wiem co to odwyk. Niestety mam takie spadki nastroju i bóle głowy od czasu do czasu. No, ale mam przecież nerwicę.....no i jeszcze wcześniej non stop sobie wkręcałam choroby i teraz też to może być objaw hipochondrii.

Nie wiem. Buuu, buuu

Uzależnienie od alkoholu

przez scarlett33 09 cze 2014, 22:29
Prawie cztery miechy nie piję,w ogóle mnie nie ciągnie. Az się sama dziwię
rexetin 20 mg 1-1-0
propranolol 30 mg

Uzależnienie od alkoholu

przez wiejskifilozof 10 cze 2014, 10:00
scarlett33 napisał(a):Prawie cztery miechy nie piję,w ogóle mnie nie ciągnie. Az się sama dziwię

Silna wola,czyli fajna z Ciebie dziewczyna :mrgreen:

Uzależnienie od alkoholu

przez scarlett33 10 cze 2014, 22:29
detektywmonk, bardzo Ci dziękuję .Z Ciebie za to fajny facet :smile:
rexetin 20 mg 1-1-0
propranolol 30 mg

Sortuj wg