Uzależnienie od alkoholu

Dział poświęcony uzależnieniom. Na forum dyskutujemy na tematy: alkoholizm, hazard, uzależnienie seksualne, uzależnienie od gier komputerowych, pracoholizm, palenie nikotyny oraz inne.

Uzależnienie od alkoholu

przez czarnydiabeł 08 lut 2014, 08:57
majcyk30 napisał(a):Nikt nie powiedział że jest łatwo ale jest możliwe. Jesteś młody masz całe życie przed sobą tylko od ciebie zależy co z nim zrobisz.

Świete słowa. Byłem wczoraj na mityungu AA, dopiero zaczynam chodzic bo w przeciwieństwie do terapii AA mi nie podeszło na początku ale pomalutku i do tego dojrzewam... ale do rzeczy. Warto było wczoraj pójść choćby z tego powodu aby posłuchac wypowiedzi jednego z uczestników, lat ok. 65-70 jak opowiada o swoich zmaganiach w trzeźwieniu...o swojej drodze do zrozumienia czym jest trzeźwienie, jak mówi, że najgorsze w jego życiu było cztry lata jak ... nie pił! TAK, JAK NIE PIŁ, bo jak sam powidział te cztery lata to była straszna udręka, bo jak pił to miał chociaż trochę przyjemności a wtedy to kompletna pustka była. Ale jak sam zaraz dodał on wtedy TYLKO NIE PIŁ ALKOHOLU ale NIE TRZEZWIAŁ. Kiedy udało mu się dojść do tego czym jest trzeźwienie (CZTERY TERAPIE, LATA NA AA) to, i pomalutku wszystko się poukładało. Teraz od kilku lat jest SZCĘŚLIWY i życie dla niego jest piekne - a jak sam mówił NIGDY nie przypuszczał, że takie coś jest możliwe. Bardzo ciekawa i inspirująca była jego wypowiedź.

Tak... Nikt nie powiedział że jest łatwo ale jest możliwe.

Kros, jeśli chcesz posłuchac to powiem Ci tak:
- zaufaj drugiemu człowiekowi, ucz się od niego
- daj sobie czas, ale pracuj
zastanów się nad tymi słowami, szkoda życia, jak widzisz życie może byę piekne... (też chcę się o tym przekonać)

-- 08 lut 2014, 18:20 --

asclub napisał(a):dobrze jest chciałem by film w oknie sie wyświetlił na forum -chyba takiej opcji niema :/

http://youtu.be/RhevWlANpPs

Tak chciałeś?

czarnydiabeł

Uzależnienie od alkoholu

przez majcyk30 08 lut 2014, 21:31
czarnydiabeł
Trzymam kciuki wierze że się uda idziesz w dobrym kierunku. Wiem że początki są cholernie trudne życie jest takie puste i bezsensu ale to mija i potem jest już tylko lepiej. Powodzenia

Uzależnienie od alkoholu

przez czarnydiabeł 08 lut 2014, 22:00
majcyk30 napisał(a):czarnydiabeł
Trzymam kciuki wierze że się uda idziesz w dobrym kierunku. Wiem że początki są cholernie trudne życie jest takie puste i bezsensu ale to mija i potem jest już tylko lepiej. Powodzenia

Bardzo dziękuję za wsparcie :great:. Staram się bardzo i pomalutku widzę efekty. Mam przyjemność z trzeźwego życia, zaczynam dostrzegać co straciłem przez picie ale i widzę co mogę jeszcze zyskać/zrobić w życiu jeśli będe trzeźwy, wychodzi mi, że opłaca się pawalczyć, jak się postaram to dużo fajnych chwil przedemną. WARTO.

To moja pierwsza terapia i kontakt z AA, wcześniej było wiele prób zerwania z piciem ale samemu to sobie można...cieszę się, że to zrozumiałem. Miałem dużo szczęścia.

Pozdrawiam. Dziś nie piję!
czarnydiabeł

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Uzależnienie od alkoholu

przez Kalebx3 08 lut 2014, 22:02
ale samemu to sobie można...

wiele juz zrozumiałeś , samemu to tylko w gacie ;)
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

Uzależnienie od alkoholu

przez czarnydiabeł 08 lut 2014, 22:21
Kalebx3 napisał(a):
ale samemu to sobie można...

wiele juz zrozumiałeś , samemu to tylko w gacie ;)

Tak wiele, a najbardziej to, że prawie nic nie wiem ;)

W gacie po pijaku oczywiście :lol:
czarnydiabeł

Uzależnienie od alkoholu

przez coma 12 lut 2014, 11:07
Muszę Wam powiedzieć, że bardzo dobrze się prowadzę i jestem z siebie dumna, nareszcie robię to wszystko dla siebie samej a nie dlatego, że tak wypada. Przez ostatnich kilka miesięcy moje myślenie bardzo się zmieniło, jestem innym człowiekiem :105: Oczywiście jestem świadoma, że trzeba mieć pokorę do choroby, że trzeba o niej pamiętać, być ostrożnym... Moja terapeutka nie może się nadziwić, że zrobiłam takie postępy, ja sama czasem się dziwię bo kiedyś myślałam, że to jest niemożliwe. A okazuje się, że to jest możliwe... Trzy lata pracy nad sobą nie idą jednak na marne, terapie, szpitale, odwyki, oddziały zamknięte, otwarte, tygodnie bądź miesiące poza domem, upadanie i wstawanie.. To była bardzo ciężka praca. Nie ma nic za darmo.

Jest zajebiście :yeah: i trzeźwość jest zajebista, posiadanie pasji, życie, wolność, plany na przyszłość, pomysł na siebie... Myślę, że po woli mogę zaczynać mówić o prawdziwie trzeźwym życiu, a nie o naliczaniu dni abstynencji...

Przesyłam Wam dużo pozytywnej energii i pozdrawiam :smile:
PEACE & LOVE

Uzależnienie od alkoholu

przez czarnydiabeł 12 lut 2014, 11:44
coma napisał(a):Muszę Wam powiedzieć, że bardzo dobrze się prowadzę i jestem z siebie dumna, nareszcie robię to wszystko dla siebie samej a nie dlatego, że tak wypada.

Coma, super czytać takie słowa. Bardzo się cieszę, że sie odezwałaś, a tym bardziej z TAKIMI nowinami :brawo:

coma napisał(a):Jest zajebiście :yeah: i trzeźwość jest zajebista, posiadanie pasji, życie, wolność, plany na przyszłość, pomysł na siebie... Myślę, że po woli mogę zaczynać mówić o prawdziwie trzeźwym życiu, a nie o naliczaniu dni abstynencji...

Przesyłam Wam dużo pozytywnej energii i pozdrawiam :smile:

To prawda, też jestem na takim etapie, że chyba (czujności i pokory nigdy za wiele w tym przypadku) mogę mówić o powolnym trzeźwieniu a nie odliczaniu dni abstynencji (super to ujęłaś). Jeszcze raz, wielki szacunek dla Ciebie za to co już zrobiłaś. Trzymaj się ,dbaj i pracuj. Będzie dobrze. No i pisz częściej. :papa:
czarnydiabeł

Uzależnienie od alkoholu

przez Kalebx3 13 lut 2014, 13:01
BRAWO COMA! Może nadszedł u Ciebie właśnie TEN czas .Oby. ;)
U mnie zaś Masakra i nie ma znaczenia ile nie piję , nie ćpam . Mam ostatnio takie dni ,że tylko walić łbem w twardy mur . W dodatku ciągnie mnie do alkoholu , w Biedronce koło jebanych pułek z trucizną oglądam łapczywie , a i czasem przełknę slinę .HU_I!
Gdyby nie to ,że muszę poprowadzac i odprowd]adzać Syna do szkoły juz jutro poszedl bym na Odwyk .
W nastepnym Tygodniu idę na AA, zaniedbałem to i teraz są efekty . Ja pierdo---lę!

Uzależnienie od alkoholu

przez Samotny1990 13 lut 2014, 13:34
Zna ktoś dobre terapeutę od problemu, o którym mowa w tym temacie w Krakowie? Proszę o pomoc.
gg 49810227

Uzależnienie od alkoholu

przez czarnydiabeł 13 lut 2014, 13:44
Samotny1990 napisał(a):Zna ktoś dobre terapeutę od problemu, o którym mowa w tym temacie w Krakowie? Proszę o pomoc.

Ja niestety nie jestem z Krakowa, ale poradzę Ci tak:

idź na jakieś spotkanie AA, spotkasz ludzi takich jak Ty, którzy to samo przezywali / przezywają, oni na pewno Cię wysłuchają pomogą. Na pewno też doradzą gdzie są jacyś specjaliści w Krakowie, maja to obcykane.

tu masz wykaz gdzie odbywają się mityngi AA:

http://www.aa.org.pl/mityngi/index005.htm

-- 13 lut 2014, 12:47 --

Kalebx3 napisał(a): W nastepnym Tygodniu idę na AA, zaniedbałem to i teraz są efekty . Ja pierdo---lę!

Kurde stary, nie wariuj. Pilnuj się, bo szkoda by było. Powodzenia.

Pamiętaj: dziś nie pijemy ! :great:
czarnydiabeł

Uzależnienie od alkoholu

przez Kalebx3 13 lut 2014, 13:56
Pamiętaj: dziś nie pijemy !

bo tak naprawdę istnieje TYLKO Dziś.

Uzależnienie od alkoholu

przez czarnydiabeł 13 lut 2014, 14:25
Kalebx3 napisał(a):bo tak naprawdę istnieje TYLKO Dziś.

Dokładnie, nie ma jutra bez dziś. Tego się trzymamy. Pilnuj się. ;)
czarnydiabeł

Uzależnienie od alkoholu

przez majcyk30 14 lut 2014, 01:22
[quote="Kalebx3"]
U mnie zaś Masakra i nie ma znaczenia ile nie piję , nie ćpam . Mam ostatnio takie dni ,że tylko walić łbem w twardy mur . W dodatku ciągnie mnie do alkoholu , w Biedronce koło jebanych pułek z trucizną oglądam łapczywie , a i czasem przełknę slinę .HU_I!

Takie życie raz jest z górki raz pod górke ważne żeby się nie poddawać. Powiem Ci szczerze że jak się człowiekowi wszystko na głowe wali większość moich znajomych idzie się napić żeby się odstresować. Z nami jest inaczej. Bo oni popiją a na drugi dzień wracają do normalnego życia a my od razu popłyniemy. Zasuwaj na AA nie poddawaj się.

Uzależnienie od alkoholu

przez kros 14 lut 2014, 21:49
A ja pare dni nie pilem i spowrotem ciagne , bo zycie jest chu.jowe i nie zamiierzam przestac bo lubie :? , moze, a czy mam problem z tym? nie przejmuje sie tym widocznie to mi przeznaczone bo inaczej zyc nie umiem.

Sortuj wg