Uzależnienie od alkoholu

Dział poświęcony uzależnieniom. Na forum dyskutujemy na tematy: alkoholizm, hazard, uzależnienie seksualne, uzależnienie od gier komputerowych, pracoholizm, palenie nikotyny oraz inne.

Uzależnienie od alkoholu

przez czarnydiabeł 12 gru 2013, 14:34
Kalebx3 napisał(a): Ważne ,że jak zdarzy się okazja to nie tłumaczył się baranom i zaczynał rozmowę - tlumaczenia ,oraz tak samo ją kończył na dwóch słowach >>> NIE PIJĘ . A czemu ? Bo nie , i nogi za pas .

Ok, myślę, że z tym nie będzie aż takiego problemu, nie lubię jak mi ktoś coś narzuca i gadki typu "ze mną się nie napijesz" tylko mnie wk.. bardziej na "nie", gorzej jak sam zechcę ... no ale to inny temat.

Kalebx3 napisał(a):Nie trzymaj tez w domu alkoholu . To ważne.

Dlaczego? Może się zdarzyć że wypije tylko dlatego, że mam pod ręką? Przecież mogę iść do sklepu i kupić w każdej chwili. Możesz trochę objaśnić temat?
Jeszcze jedno, czy mam powyrzucać wszystkie ulubione kufle od piwa i tym podobne gadżety alkoholowe które są związane z piciem? Czy to nie ma znaczenia i mogę sobie to zostawić jako niechlubną pamiątkę (tylko po co)?

ps. Ile już nie pijesz, jeśli można wiedzieć.
czarnydiabeł

Uzależnienie od alkoholu

przez Kalebx3 12 gru 2013, 21:18
Dlaczego? Może się zdarzyć że wypije tylko dlatego, że mam pod ręką? Przecież mogę iść do sklepu i kupić w każdej chwili. Możesz trochę objaśnić temat?
Jeszcze jedno, czy mam powyrzucać wszystkie ulubione kufle od piwa i tym podobne gadżety alkoholowe które są związane z piciem? Czy to nie ma znaczenia i mogę sobie to zostawić jako niechlubną pamiątkę (tylko po co)?

ps. Ile już nie pijesz, jeśli można wiedzieć.

Od razu widac ,że nie byłes na Terapii ;) , ale mniejsza, i tego się nauczysz .
Do barku masz 5 sekund drogi , mniejwięcej na wyciągnięcie ręki , dwa , trzy kroki . Do sklepu powiedzmy około 200 metrów. Kiedy Cię przyszpili , aby sie napić alkoholu będąc w domu( a będziesz go tam trzymał) to masz pewne zapicie . Jednak już w trakcie drogi do sklepu po alkohol możesz i trzykrotnie zmienić zdanie i zawrócic sie na pięcie . W domu już tej szansy nie masz . Rozumiesz ? Nie wiem czy dośc jasno wyjaśniłem Ci tę kwestię?
Powyrzucaj wszystkie gadżety związane z alkoholem , po co masz to oglądać , przypominac sobie , przełykając ślinę. Zamknij ten rozdział , powurzycaj wszelkie alkoholowe symbole , nie kuś diabła.
Nie piję juz ( bez wpadki ) ponad 9 lat . Miałem od 97 roku miesięczne ,roczne , póltora roczne okresy niepicia , ale i miałem wpadki - ciągi . Tak to już jest ,że w drodze po Trzeżwośc często upadamy ,,, ale i tak osiągamy - jeśli wytrwamy - swój cel.
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

Uzależnienie od alkoholu

przez marwil 12 gru 2013, 21:27
Polecam książkę "byłem na dnie, a Bóg podał mi rękę"
Dostałem ją przypadkiem. Dała mi dużo do myślenia, jeśli chodzi o nałogi.
Karkulowsiał zwartusiał ratuwsianko Bożywsio.
Wellbutrin 300mg od 13.10.2016 Trittico 25mg Na sen Nikotyna, Kofeina, Teina, Cerveza

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Uzależnienie od alkoholu

przez czarnydiabeł 12 gru 2013, 22:16
Kalebx3 napisał(a):Nie wiem czy dośc jasno wyjaśniłem Ci tę kwestię?

Idealnie, dzięki :D

Kalebx3 napisał(a):
Nie piję juz ( bez wpadki ) ponad 9 lat . Miałem od 97 roku miesięczne ,roczne , póltora roczne okresy niepicia , ale i miałem wpadki - ciągi . Tak to już jest ,że w drodze po Trzeżwośc często upadamy ,,, ale i tak osiągamy - jeśli wytrwamy - swój cel.

Szacunek za wiarę i wytrwałość. Taki przykład jak Twój najlepiej motywuje takich jak ja. Muszę wytrwać.
czarnydiabeł

Uzależnienie od alkoholu

przez kros 17 gru 2013, 11:08
27 grudnia smigam na terapie alko na 2 miesiace, moze wkoncu cos sie zmieni :?

Uzależnienie od alkoholu

przez majcyk30 17 gru 2013, 17:58
:great: Super.Powodzenia

Uzależnienie od alkoholu

przez coma 22 gru 2013, 23:12
mam ochotę się napić albo coś wziąć, żeby nie czuć chociaż przez chwilę :-|
najbardziej boję się stycznia, będę sama w domu.... chocaż w sumie zachlać i zaćpać się na smierć... czemu nie :roll: to jest w sumie jakieś rozwiązanie...
coma

Uzależnienie od alkoholu

przez Arhol 22 gru 2013, 23:49
coma napisał(a):mam ochotę się napić albo coś wziąć, żeby nie czuć chociaż przez chwilę :-|
najbardziej boję się stycznia, będę sama w domu.... chocaż w sumie zachlać i zaćpać się na smierć... czemu nie :roll: to jest w sumie jakieś rozwiązanie...

Jednak dosyć chujowe Karola,czyż nie?

Twoje życie,twoje decyzje,stwierdzam jednak tylko fakt.

"Do whatever you want",heh.
"Whoever fights monsters should see to it that in the process he does not become a monster. And when you look into the abyss, the abyss also looks into you"
Why was it I seeing more beauty in death rather than life?
Moderator

Uzależnienie od alkoholu

przez czarnydiabeł 23 gru 2013, 08:57
Kestrel napisał(a):
coma napisał(a):mam ochotę się napić albo coś wziąć, żeby nie czuć chociaż przez chwilę :-|

Jednak dosyć chujowe Karola,czyż nie?

Dlaczego chujowe, rozwiązanie jak każde inne, ważne że Karola będzie zadowolona...szkoda tylko, że nie będzie o tym wiedziała.

Ja po latach różnych "przygód" z tym i owym, doszedlem do wniosku ze najgorsze jest, jak człowiek sam nie wie czego chce. I tacy mnie najbardziej wkurwiają. Nic osobistego, pozdrawiam.
czarnydiabeł

Uzależnienie od alkoholu

przez kros 23 gru 2013, 09:43

Nie przesadzaj, nawal sie lekami i jakos dasz rade, nie cpaj juz lepiej troche sobie wypij ;)

Uzależnienie od alkoholu

przez Kalebx3 23 gru 2013, 13:48
nie cpaj juz lepiej troche sobie wypij

odpuść sobie Kross takie rady :evil: .
Coma ,kiedy w końcu znudzi Ci się ten niszczycielski Kołowrót?
Jesli w końcu nie dasz sobie szansy i nie powalczysz zostaniesz starą alkoholową , ćpuńską wywłoką.
I nie mów mi ,że wiesz o tym ,,, będziesz wiedziala jak się stoczysz.
Pozdrawiam , Tobie szczególnie życzę w Nowym Roku 2014 CAŁKOWITEJ ABSTYNENCJI ,pomimo Twoich tłumaczeń ,że depresja i tego tamtego. Ja mam zamiar w 2014 roku zupełnie rozstać mi sie z Tramalem . I na HU+JU stane a dam radę.

-- 23 gru 2013, 12:53 --

doszedlem do wniosku ze najgorsze jest, jak człowiek sam nie wie czego chce.

Czarny (mogę Tak do Ciebie się zwracać? ) , bo jako katolik nie chcem nawet używać demonicznych określeń i nazw.
Całkowicie się z Toba zgadzam, tacy co nie wiedzą , raczej nigdy nie wyrwą się z alkoholowego piekła.Oni tylko na kacach gigantach będą obiecywać sobie " już nigdy więcej " ,,, a kiedy dojdą do siebie ,dawaaaj od nowa płyną.
Skąd my to znamy Czarny? ;)
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

Uzależnienie od alkoholu

przez coma 23 gru 2013, 20:24
Kalebx3, wczoraj miałam słaby dzień, ogólnie wspomniany przez Ciebie niszczycielski kołowrót już mi się nie podoba, fakt, mam czasem gorsze dni, ale chodzę na terapię i walczę z tym, nie poddam się, nie chcę się niszczyć ;)

dziękuję za życzenia, takie też jest moje noworoczne postanowienie, różnie z tymi postanowieniami jest, ale mam nadzieję ze wytrwam :)
PEACE & LOVE

Uzależnienie od alkoholu

przez czarnydiabeł 23 gru 2013, 21:42
Kalebx3 napisał(a): Czarny (mogę Tak do Ciebie się zwracać? ) ;)

Jasne.

Kalebx3 napisał(a): Całkowicie się z Toba zgadzam, tacy co nie wiedzą , raczej nigdy nie wyrwą się z alkoholowego piekła.Oni tylko na kacach gigantach będą obiecywać sobie " już nigdy więcej " ,,, a kiedy dojdą do siebie ,dawaaaj od nowa płyną.
Skąd my to znamy Czarny? ;)

Dokładnie tak jest, ale Ty już poznałeś prawdę "że dopóki walczysz jesteś zwycięzcą" czego i ja mam nadzieję doczekać. Ja już wiem czego chcę. Nie wiem czy uda mi się to osiagnąć tym razem ale nawet jeśli nie, to nic, będę próbował do skutku, inaczej stracę do siebie szacunek i nie będe miał powodu by żyć, bo życ jak śmieć nie chcę i nie mogę.
czarnydiabeł

Uzależnienie od alkoholu

przez coma 25 gru 2013, 17:23
ciągle tylko napij się i napij się, co za ludzie, ja pier..ole :silence:
PEACE & LOVE

Sortuj wg