Uzależnienie od alkoholu

Dział poświęcony uzależnieniom. Na forum dyskutujemy na tematy: alkoholizm, hazard, uzależnienie seksualne, uzależnienie od gier komputerowych, pracoholizm, palenie nikotyny oraz inne.

Uzależnienie od alkoholu

przez coma 28 lis 2013, 14:22
brum, mysle sobie, ze zadne przekonywanie Cie tez nie ma sensu, musisz sama tego doswiadczyc i sama to odkryc, ale moze byc tak ze obudzisz sie w czarnej dupie..
coma

Uzależnienie od alkoholu

przez brum 28 lis 2013, 14:25
wiesz, co mnie w moim zachowaniu zaniepokoiło? ostatnio zauważyłam, ze stojąc w kolejce do kasy i patrząc na półki z alkoholami zastanawiałam się, kiedy ostatnio w tym akurat sklepie u tej ekspedientki kupowałam jakieś piwka czy małą wódeczkę i czy jak teraz kupie, to ona skojarzy, że tak często kupuję alkohol. Głupie to. A że piszę tu, w tym wątku i w ogóle na forum, jakieś takie bliskie mi tematy, a zwykle nie ma z kim szczerze pogadać.

Uzależnienie od alkoholu

przez Kalebx3 28 lis 2013, 14:27
boje sie ze obudzisz sie jak bedzie juz za pozno

u zdecydowanej wiekszości ludzi mających wiekszę lub mniejsze problemy z nadmiernym piciem alkoholu , każdy z nich budzi sie ZA-PÓZNO. Myślę sobie ,że takie są prawdidła tej choroby . No bo jeśli picie jest bezkarne i przynosi ulgę , luzik i niekłananą przyjemność , oraz jest "wysmienitym " reduktorem całodziennego stresu po męczącym dniu,,, to po co przerywać picie . Dopiero porządna wywrotka (w owe " ZA-PÓŻNO ) może coś w nieszczęśniku zniewolonym obudzić, aby wziął się za leczenie swojej choroby - nałogu.
Dzięki Brum .
Obyś tez kiedyś umiała to napisać" nie pijętyle to a tyle lat '',,, tego Ci życzę od siebie.
Ostatnio edytowano 28 lis 2013, 14:31 przez Kalebx3, łącznie edytowano 1 raz
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Uzależnienie od alkoholu

przez coma 28 lis 2013, 14:31
brum, rozumiem, widzisz, sama sobie zdajesz sprawę, ze są jakieś sygnały które Cie niepokoją, widać ze gdzies tam zdajesz sobie sprawę z problemu tylko trudno Ci sie do tego przyznać, to nie jest niczym złym, kazdy popelnia blędy, ma jakies slabosci, tzw. ciemną stronę. Pytanie tylko co zrobisz z tymi błędami, czy wyciągniesz z nich lekcje czy bedziesz w to dalej brnąc.

-- 28 lis 2013, 13:32 --

Kalebx3, tak , masz rację :) dlatego tez napisalam, ze przekonywanie do terapii nie ma sensu, kazdy musi to przerobic sam
Ostatnio edytowano 28 lis 2013, 14:34 przez coma, łącznie edytowano 2 razy
coma

Uzależnienie od alkoholu

przez brum 28 lis 2013, 14:33
ale co jest tą wywrotką? przykre rzeczy związane z piciem i późniejszy wstyd to już było (ale to było duże okazyjne picie), oglądanie pijackich wyczynów w domu za dziecka, też było. Najlepiej mi jak sobie siedzę w domku popijać piwka, słuchać muzyczki takie tam. Samej, ew. z moim facetem. Nie ma wyjść jakiś i picia podejrzanych trunków z meliniarzami.

Uzależnienie od alkoholu

przez Kalebx3 28 lis 2013, 14:35
Kalebx3, a jakie Ci jeszcze pozostały? z nimi też napewno sobie poradzisz

Pozostały mi jeszcze Tramale ścierwo . Jakoś sobie z tym radzę z wiekszymi lub mniejszymi efektami . Najdłuższa przerwa od tego syfu ( jak jestem uzależniony dwa lata już ) to 104 dni. A tak to jednorazowe wpady co miesiąc , dwa .
To ,że uda mi sie z to Zwyciężyć nie wątpię nawet prze chwilę.Prędzej czy pózniej.-Nie czuje się dobrze w roli niewolnika.

Uzależnienie od alkoholu

przez brum 28 lis 2013, 14:37
i wiecie co? częściej zaczynam o tym mysleć np. jak mój facet robi sobie detox, bo mi wstyd, ze facet może, a ja nawet nie czuje takiej potrzeby.
oj, musze zbierac sie do pracy, naprawdę dzięki za zrozumienie i troszeczke uwagi :oops:

Uzależnienie od alkoholu

przez Kalebx3 28 lis 2013, 14:41
Brum , ile masz lat , jak długo piszej w sposón niebezpieczny ?
Nie ma wyjść jakiś i picia podejrzanych trunków z meliniarzami.

I oby Ci tak zostało ?
Jednak nie bądż pewna ,że 20- 30 lat nie dojdzie do takich wycieczak , jak będziesz piła.
Ja zawsze mówiłem sobie ,że się nie napiję denaturatu , jak mój sąsiad (który już tylko to pił ). Jednak , któregoś dnia na mega kacu, gdbybym miał pod ręką denaturat napiłbym się na bank . Ale wtedy nawet akurat nawet sąsiad nie miał tego "ratunku".

-- 28 lis 2013, 13:43 --

oj, musze zbierac sie do pracy,

A na czym TA PRACA miała by uCiebie polegac ?
Na tym ,że dziś znowu po d wieczór wypijesz swoja dawkę znieczulacza?
DECYZJE I FAKTY SIĘ LICZĄ!!!
podejmnij decyzje : Odwyk , AA , Terapia , anticol ,etc.

Uzależnienie od alkoholu

przez coma 28 lis 2013, 14:46
brum, i tu pojawia się pułapka, myslisz, że ja chodziłam po bajzlach żeby ćpać? też ćpałam kulturalnie, w zaciszu domowym, miałam kasę na ćpanie, nie brałam podejrzangego towaru a i tak obudziłam się w czarnej dupie... cpanie i picie w dzisiejszych czasach troche sie zmieniło, nie trzeba byc meliniarzem zeby miec problem, ludzie cpają i piją a potem idą w garniturku do pracy udając wzorowych obywateli i normalych ludzi bez problemu.. do czasu ;)

-- 28 lis 2013, 13:53 --

Kalebx3 napisał(a):
Kalebx3, a jakie Ci jeszcze pozostały? z nimi też napewno sobie poradzisz

Pozostały mi jeszcze Tramale ścierwo . Jakoś sobie z tym radzę z wiekszymi lub mniejszymi efektami . Najdłuższa przerwa od tego syfu ( jak jestem uzależniony dwa lata już ) to 104 dni. A tak to jednorazowe wpady co miesiąc , dwa .
To ,że uda mi sie z to Zwyciężyć nie wątpię nawet prze chwilę.Prędzej czy pózniej.-Nie czuje się dobrze w roli niewolnika.

wiem że dasz radę, pokonałeś alko to leki też pokonasz
też mi nie odpowiada to zniewolenie, i takie uwikłanie w to wszystko,to że jakieś pierdolone substancje psychoaktywne przejmuą nade mną kontrolę, że mówią mi co mam robić, że dezorganizują moje życie...
coma

Uzależnienie od alkoholu

przez Kalebx3 28 lis 2013, 14:57
brum, i tu pojawia się pułapka, myslisz, że ja chodziłam po bajzlach żeby ćpać? też ćpałam kulturalnie, w zaciszu domowym, miałam kasę na ćpanie, nie brałam podejrzangego towaru a i tak obudziłam się w czarnej dupie... cpanie i picie w dzisiejszych czasach troche sie zmieniło, nie trzeba byc meliniarzem zeby miec problem, ludzie cpają i piją a potem idą w garniturku do pracy udając wzorowych obywateli i normalych ludzi bez problemu.. do czasu

Trafiłaś z tym tekstem w 10. Brawo :brawo:
Zresztą kobiecy alkoholizm ,ma bardzo skrytą postać , delikatną , bardziej domową niz meliniarską . Dom pomimo tego picia jest utrzymywany w należytym porządku ,,,niby wszystko gra ,niby ,,,ale jak mądrze napisała Coma : DO CZASU>>>
Inna sprawa to musisz wiedzieć ,że alkohol o wiele szybciej niszczy kobiece ciała niż mężczyzn .Następuje mino wszystkiego z czasem wulgaryzacja życia codziennego , oraz (pewne jak w banku )kłopoty somatyczno- psychiczne.
I z czasem potrzeba więcej alkoholu dla tego samego efektu co na początku ,,,a i efekt ten juz daleki od początkowych euforii. Poza tym kace robią sie na tyle męczące coraz bardziej ,że trzeba klinowac ,żeby w ogóle zacząć dzień. To wszystko Cie czeka Brum , jeśli nie przestaniesz pić.

-- 28 lis 2013, 14:00 --

że dezorganizują moje życie...

FAKT .
Ja mam jeszcze Rodzinę , wiesz jak to pier_doli co niektóre jej aspekty i jak nie za bardzo wtedy można sobie poukładać różne plany . Ale to już inny temat, nie będę wjeżdzał z off-topem.

Uzależnienie od alkoholu

przez littleMi 28 lis 2013, 15:53
No, więc dziś znów piję, jak zresztą prawie codziennie, chociaż jeden-dwa drineczki. Dziś mam takiego doła, że muszę się pożądnie na**bać. Nie poszłam na zajęcia. Mimo, że są to laborki i powinnam na nie iść, nie mając zwolnienia lekarskiego. Ech, nie jestem w psychicznym stanie, by tam iść. Płakałam dziś. Od czasu gimnazjum rzadko mi się to zdarza.
Idę kupić kolejna butelkę alkoholu (zawsze mam jakąś w zapasie, teraz mi się ostatnia skończyła).
Głupio mi, że piję. Mam ochotę przeprosić cały świat, ale co to da. Idę kupić kolejną butelkę, oderwać się od świata rzeczywistego - tak miło.
Zbuduję czołg
Złożony z części dwóch
Z mej wiary w siebie i
Niezłomnej woli, by
Ten wielki czołg
Nigdy nie poddał się

Uzależnienie od alkoholu

przez rotten soul 28 lis 2013, 17:03
littleMi,
Idę kupić kolejną butelkę, oderwać się od świata rzeczywistego - tak miło.

Ja mam skutek odwrotny po alko jeśli spożywam go w samotności. Widzę wszystko jeszcze bardziej wyraźniej i bezwzględniej, że tak powiem. Oderwać się mogę tylko w odpowiednim towarzystwie, choć i tak przez cały czas spotkania/imprezy.
rotten soul

Uzależnienie od alkoholu

przez Anna Maria 28 lis 2013, 18:34
Małego piwa bym się napiła. Nie radzę sobie z emocjami :-|
Anna Maria

Uzależnienie od alkoholu

przez hania33 28 lis 2013, 19:03
Ja nie pije , ale przebywałam z pijącymi , cale zycie prawie..nic do nich nie mam..
Nikt mi nie będzie mówił jak mam żyć bo nikt za mnie nie umrze.

Obrazek

Sortuj wg