Uzależnienie od alkoholu

Dział poświęcony uzależnieniom. Na forum dyskutujemy na tematy: alkoholizm, hazard, uzależnienie seksualne, uzależnienie od gier komputerowych, pracoholizm, palenie nikotyny oraz inne.

Uzależnienie od alkoholu

przez coma 27 lis 2013, 16:41
zima, otóż wyobraz sobie, że nie wzięlam ich do siebie, cały czas odrzucam Twoją teorię i te punkty które tam wymieniłaś :D
coma

Uzależnienie od alkoholu

przez TEUFEL 27 lis 2013, 17:21
zima napisał(a):i co Ty tak z tym dziewictwem wylatujesz non stop :D

domyśl się ;) :mrgreen:
TEUFEL

Uzależnienie od alkoholu

przez Arhol 27 lis 2013, 18:01
To raczej różnica perspektywy...zupełnie inaczej patrzy na to osoba "czysta" która nigdy z alko problemem nie miała,inaczej się patrzy jeśli ma się z owym nałogiem problem i walczy,także czasem o kant d.. rozbić z niektórymi radami :pirate:
No i każdy jest inny,jeden silniejszą wole ma,drugi mniej,nawet czasem nałogowiec nałogowca ma ciężko zrozumieć,co dopiero osoba czysta.
"Whoever fights monsters should see to it that in the process he does not become a monster. And when you look into the abyss, the abyss also looks into you"
Why was it I seeing more beauty in death rather than life?
Moderator

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Uzależnienie od alkoholu

przez Anna Maria 27 lis 2013, 19:45
zima, idź wylewaj swoje frustrację gdzie indziej :roll: Tu ludzie się leczą i nie potrzebują Twoich rad. Najlepszymi terapeutami uzależnień są osoby które same były uzaleznione.
Anna Maria

Uzależnienie od alkoholu

przez brum 28 lis 2013, 13:54
Piję niemal codziennie, nie jakieś ilości do urwania filmu, ale to jakieś piwko, to jakaś miętóweczka z sokiem, rum do herbatki. A weekendu nie ma bez alkoholu. Pije na wszystko, głównie po to, żeby stłumić niewygodne myśli, ale bywa też jako nagroda np. "przeżyłam cały tydzień, trzeba za to wypić" ;P.
Mój chłopak też lubi wypić (mniej niż ja), ale twierdzi, że źle się po tym czuje i czasami odmawia sobie; jak na mój gust za długo, bo siada mu wtedy na psyche, a ja wiem, co to znaczy - lęki, brak wiary i ciągły niepokój o przyszłość, a nasz związek i bez takich rzeczy nie jest łatwy (bo na odległość). Bez przekonania zaproponowałam mu, żebyśmy nie pili, jak przyjadę do niego na święta, ale nie bardzo mu to przypadło do gustu, mówię, to nie pijmy do świąt- "nie dam rady". No i ja też bym tak naprawdę nie dała rady :| właściwie wyznałam mu, że czasami mam ochotę upić się do momentu, aż będę miała dość, nie, ze będę śpiąca i grzecznie pójdę spać, tylko naprawdę będę miała dość. Wstyd mi za to wyznanie.

Uzależnienie od alkoholu

przez coma 28 lis 2013, 14:04
brum, chodziłaś bądź chodzisz na terapię? jeżeli nie, czy rozważasz tą opcję?
coma

Uzależnienie od alkoholu

przez Kalebx3 28 lis 2013, 14:04
DZIŚ 9 lat bez alkoholu .
-od jutra 10 lat leci . ;)
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

Uzależnienie od alkoholu

przez coma 28 lis 2013, 14:08
Kalebx3, gratuluję :D :brawo:
coma

Uzależnienie od alkoholu

przez Kalebx3 28 lis 2013, 14:10
Dzięki Coma. ;)
Chociaż z tego nałogu , udało mi si wyskoczyć.

Uzależnienie od alkoholu

przez brum 28 lis 2013, 14:13
coma, nie chodzę, nie chodziłam i nie rozważam takiej opcji. Póki co nie uważam się za stricte alkoholika, co najwyżej za obciążoną genetycznie osobę mającą skłonność do tegoż. Czasami tylko jest mi z tym niefajnie, czasami trudno mi się przyznać. Ale w gruncie rzeczy jestem jak nałogowy palacz papierosów, który mówi "po co mam rzucać, skoro to lubię". Kiedyś moim ulubionym serialem były "córki mcleoda" :smile: i tam główne szlachetne bohaterki po ciężkim dniu na farmie zawsze popijały piwka, tak sobie myślałam, takie pozytywne bohaterki piją codziennie, to przeciez nie alkoholizm i też mogę ;P (wiem, ze porównywanie życia do serialu jest infantylne..)
Kalebx3, serdeczne gratulacje wytrwałości

Uzależnienie od alkoholu

przez coma 28 lis 2013, 14:14
Kalebx3, a jakie Ci jeszcze pozostały? z nimi też napewno sobie poradzisz 8)
coma

Uzależnienie od alkoholu

przez Anna Maria 28 lis 2013, 14:14
Kalebx3, brawo :brawo:
Anna Maria

Uzależnienie od alkoholu

przez coma 28 lis 2013, 14:19
brum, nie chcę się mądrować, ale ja też tak myślałam jeżeli chodzi o narkotyki, obudziłam się jak już byłam na dnie i zastanawiałam się kiedy to się stało :shock: wyglądasz na osobę potrzebującą pomocy, sam fakt ze piszesz w tym wątku jest dowodem, ale poki sie nie przyznasz do problemu to terapia nie ma sensu, boje sie ze obudzisz sie jak bedzie juz za pozno :(
coma

Uzależnienie od alkoholu

przez Kalebx3 28 lis 2013, 14:21
Kasiątko dziękuję.
Wiecie , tak sobie myslę ,że gdyby teraz przyszło na mnie jakiekolwiek wielkie cierpienie ( wypluć) ,nie mógł bym już szukać złudnego "ratunku" i ulgi w tym trucicielskim płynie. Dobrze już mi się w deklu poprzestawiało :D . Jednak cały czas uważam na siebie w tym względzie , szczególnie na miny w postaci tortów nasączonych alko i cukierków z tym syfem .

Sortuj wg