Uzależnienie od alkoholu

Dział poświęcony uzależnieniom. Na forum dyskutujemy na tematy: alkoholizm, hazard, uzależnienie seksualne, uzależnienie od gier komputerowych, pracoholizm, palenie nikotyny oraz inne.

Uzależnienie od alkoholu

przez coma 19 lis 2013, 01:20
wszystkich okłamuje, oklamuje ojca, terapeutkę i mojego psychiatrę, nawet samą siebie okłamuję - to tylko chwilowe bo mam depresje, jak depresja przejdzie to przestanę, mam nad tym kontrolę, przecież w każdej chwili mogę przestać! co za brednie, rzygać się chce, nie mogę na siebie patrzeć, czuję wstręt do samej siebie, a niedawno uwierzylam ze jestem cos warta i wszystko poszlo w pizdu.. :(
coma

Uzależnienie od alkoholu

przez zima 19 lis 2013, 17:21
coma,
1.psychiatra
2.oddzial
3. leki
4.ustabilizowanie zycia zawodowego
5. wyprowadzka z domu, jesli jeszcze w nim jestes
6. terapia sluzaca samorozwojowi
7.znalezienie pasji
8. robta co chceta

-- 19 lis 2013, 16:22 --

a no tak, zeby mi nie zarzucali zem facet to podkresle swa kobiecość punktem
9.znalezienie partnera
specjalista ds. fobii społecznej, depresji i nerwicy.
propagator asertinu i trittico.
setralin [high speed resource] 200mg - 100 mg - 0 mg
trazodon [so good to back home] 75mg/ 0 mg
benzo one day dancer
live yourself.
watch, see your chances, live now.

Uzależnienie od alkoholu

przez Michał 1972 24 lis 2013, 01:59
Kalebx3 napisał(a):Coma , umiem czytać ze zrozumieniem .
A słyszałaś o czymś takim jak Przewlekły zespół abstynencyjny ? Znam ludzi z AA , którzy po latach nawet niepicia wpadali w takie depresje ,że ratował ich tylko oddział . I nie objawiało sie to jakimiś głodami , żeby zalać robaka .Absolutnie.
Pamietam raz na Odwyku kobietę , która nie piła 7 lat , a która miala takie stany ,ze bała się, że się zabije ,a wpierw swoją rodzinę . Jak sama mówiła była nie- do - wytrzymania w kontaktach z ludżmi . Nie czuła nawet najmniejszego pociągu do alkoholu ,,,ale to było ( co czuła) spowodowane latami chlania. Wszyscy sie dziwiliśmy , po co Ona przyszła ( my co niepiliśmy góra po dwa miesiące w porywach )na Odwyk ? A Ona nam mówiła ,żeby nie zapić i nie wrócić do dawnego piekła .
PS.
Coma, Bądż czysta tak ze 3lata od wszelkich alko i dragów to zaobaczysz ile zostanie z Twoich depresji . Poza tym jako doświoadczony w tym temacie twierdzę,że łamanie abstynencji to prosta droga do lęków i depresji, a nagminne łamanie to już w ogóle KOCIOŁ.
zreszta , nie myśl ,że ja Cie tu pouczam , siedze w takim samym gównie jak Ty ( tramale ) iwalczę o każdy dzień bez trucizny.Czysty dzień,,,a dzisiaj jest 14 z kolei.
Pozdrawiam.

Nie piję już prawie dwa lata i szczerze mówiąc nawet nie przychodzi mi do głowy żeby się napić, wszystko wskazuje na to , że wkrótce rozwiodę się z żoną , bo jak twierdzi nie da się ze mną wytrzymać. Stany depresyjne to u mnie norma , ostatnio zaczęły pojawiać się znowu lęki. Nie wiem nie mam pojęcia czy to kiedykolwiek minie, wiem jedynie ,że gdybym zaczął teraz pić z całą pewnością by mi to nie pomogło.
Problem w tym ,że przestaję już dla siebie widzieć ratunek. Byłem przekonany , że jak przestanę pić to wszystko minie, niestety , jak widać jedno z drugim ma niewiele wspólnego.
Jeszcze czekam i żyję nadzieją ,od przyszłego tygodnia spróbuję terapii , później ... nie mam pojęcia :/
Życie jest jak transwestyta, wszystko ładnie pięknie , a tu nagle ch...!

Velaxin 150sr 1-0-0
Chloroprothixen 15 0-0-2
Velaxin 75er 0-0-1

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Uzależnienie od alkoholu

przez kros 25 lis 2013, 13:51
Poszedlem do sklepu po piwo spotkalem kumpli co niewiedzialem 9 lat i co trza bylo wypic z nimi 1 flacha z mety i 3 piwa i juz dobrze jest 8)

Uzależnienie od alkoholu

przez zima 26 lis 2013, 21:45
Michał 1972, bo tu nie chodzi o alkohol tak naprawde. niepijacy alkoholik jest uciazliwy dla otoczenia tak samo jak pijacy, z tymze moze panowac nad soba i powstrzymywac sie przed aktami przemocy fizycznej.
to co widze u takich ludzi to sztywne myslenie, despotyzm i chec zdominowania otoczenia. moim zdaniem nalezaloby calkowicie zmienic otoczenie. moze wyjechac do innego miasta. odczepic sobie etykietke z napisem alkoholik i zaczac zyc normalnie (cele, pasja, znalezienie nowych znajomych, praca nad soba przy pomocy terapeuty i leki).
wskutek choroby powstało wiele zadr, nie do zrosniecia i mysle ze zaczecie od nowa wniosloby swiezosc i powiew nowego rozdzialu.

dziwie sie tym zonom ze tak kurczowo trzymaja sie mezow, potrafia mu powiedziec wiele uszczypliwych slow, gdy wydaje mi sie ze najbardziej rozsadnym i ludzkim rozwiazaniem jestv utrata statusu zwiazku w sensie formalnym, bo przeciez alkohol i tak niszczy więzi. jakakolwiek proba odbudowania to moim zdaniem stawianie zamków na piasku podczas kaprysnej pogody i samoudreczanie siebie ( dopuszczenie do glosu jakiegos masochistycznego pierwiastka chyba). zastanow sie czy aby zona nie stosuje wobec Ciebie słownych manipulacji, pomysl ile w tym tak naprawde jest racji- no bo przeciez dokonala wyboru- ze bedzie przy Tobie, wiec czemu teraz zmienia front? by zobaczyc ile jestes w stanie jej poswiecic w ramach zadoscuczynienia?ile moze wziac zywce a ile po Twojej smierci? zastanow sie, bo jesli podjela decyzje ze z Tobą zostaje i Cię wspiera to niech wykarze odrobine dobrej woli chociaz.

Osobiscie to nie dopuscilabym do sytuacji wyzej wymienionej( kontynuacji zwiazku) poniewaz to jest nie do pogodzenia z moim poczuciem godnosci- kopnelabym Cie w dupe juz na poczatku choroby- innymi slowy. Nie bierz tego do siebie, po prostu jesli juz robi za milosciwa samarytanke to niech sie postara do konca.

idz do psychiatry i dobrego psychoterapeuty- a potem za glosem swego serca- powodzenia! 8)
benzo one day dancer
live yourself.

Uzależnienie od alkoholu

przez TEUFEL 26 lis 2013, 21:53
zima, jesteś dziewicą? serio pytam ;)
TEUFEL

Uzależnienie od alkoholu

przez zima 26 lis 2013, 22:10
light, co Cie naszlo? czemu pytasz?
benzo one day dancer
live yourself.

Uzależnienie od alkoholu

przez TEUFEL 26 lis 2013, 22:12
zima, Odpowiesz mi na pytanie? ;) Ale tak szczerze ;)
TEUFEL

Uzależnienie od alkoholu

przez zima 26 lis 2013, 22:21
light, no tak, jak Ty odpowiesz na moje.
benzo one day dancer
live yourself.

Uzależnienie od alkoholu

przez Reiben 26 lis 2013, 22:30
Tego to nie wiedzą nawet najstarsi górale ;p
Reiben

Uzależnienie od alkoholu

przez alicja_31 26 lis 2013, 22:31
a co myślicie o takiej historii:
on - ChAD + alkoholizm, 2 dzieci z dwiema kobietami, ona go nudzi i ogranicza, ale z drugiej strony się opiekuje i dogadza
ona - DDA, ma dosyć tego związku, ale nie potrafi odejść
...i nagle postanowili mieć dziecko...delikatnie mówiąc nieodpowiedzialne to? nie wiem, siedzę, myślę i nie wierzę :?

Uzależnienie od alkoholu

przez TEUFEL 26 lis 2013, 22:31
zima, ja zadałem je pierwszy :twisted:
TEUFEL

Uzależnienie od alkoholu

przez zima 26 lis 2013, 22:54
alicja_31, dlatego mysle ze powinno sie przeprowadzac jakies badania psychologiczne i wywiadowcze decydujace o tym ze para moze byc rodzicami. dzieci to nie zabawka.
benzo one day dancer
live yourself.

Uzależnienie od alkoholu

przez alicja_31 26 lis 2013, 23:07
zima, właśnie... wiesz ja myślę, że to niestety było tak, że ona postawiła warunek, że chce mieć dziecko, a on się wystraszył, że straci opiekunkę i uległ, smutne i egoistyczne :?

Sortuj wg