Uzależnienie od alkoholu

Dział poświęcony uzależnieniom. Na forum dyskutujemy na tematy: alkoholizm, hazard, uzależnienie seksualne, uzależnienie od gier komputerowych, pracoholizm, palenie nikotyny oraz inne.

Uzależnienie od alkoholu

przez Kalebx3 19 paź 2013, 21:18
piszą bo ktoś kto pije sam jest sobie winien

za pożno teraz na szulkanie winnych i rozgrzebywanie obiadu sprzed 30 lat , co bylo w nim nie tak , kto go zrobił i czego nie dodał , a czego dodal za duzo,,,inne bzdety /zostałem pijakiem i hu+ , a teraz nie piję , to jest już mój wybór,ale to też hu+ , tyle ,że odwrotny. ;)
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

Uzależnienie od alkoholu

przez merc84 19 paź 2013, 21:22
Kalebx3, jakie sa przyczyny Twojego alkoholizmu jak myslisz? ogolnie jestes zonaty masz dzieci?

Uzależnienie od alkoholu

przez zima 19 paź 2013, 21:22
ladywind, do jasnej cholery -rodzice sa winni. nie ma takiej opcji zeby osoba, ktora miala cieplo w domu i byla otoczona troska, ale jednoczesnie miala poletko do wlasnych decyzji popadla w nalog!!! jak ktos kocha siebie to krzywda mu sie nie stanie.
ofiara staje sie katem albo popada w rozne zaleznosci, bo zrobiono jej krzywde! bezbronne dziecko nie ma pieprzonego wplywu na nic!!!
najlepiej zeby kazda rodzina ktora chce miec dzieci byla poddawana badaniom psychiatrycznym!!! bo wielu se mysli ze dziecko zalatwi sprawe ich hujowego zwiazku albo jest im nudno po prostu.
specjalista ds. fobii społecznej, depresji i nerwicy.
propagator asertinu i trittico.
setralin [high speed resource] 200mg - 100 mg - 0 mg
trazodon [so good to back home] 75mg/ 0 mg
benzo one day dancer
live yourself.
watch, see your chances, live now.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Uzależnienie od alkoholu

przez Kalebx3 19 paź 2013, 21:25
merc84 napisał(a):Kalebx3, jakie sa przyczyny Twojego alkoholizmu jak myslisz? ogolnie jestes zonaty masz dzieci?

Mam zone , dziecko .
Nie chce mi sie pisać o przyczynach , powodach i wszelkich innych smarodach swojego nalogu .
Na 4 przebytych Odwykach zapisałem tego grube dziesiatki zeszytów , aż sie rzygać chciało.

Uzależnienie od alkoholu

przez merc84 19 paź 2013, 21:26
jak sie zeniles zona akceptowala Twoj alkoholizm?

Uzależnienie od alkoholu

przez Ferdynand k 19 paź 2013, 21:27
Kalebx3 napisał(a):
piszą bo ktoś kto pije sam jest sobie winien

za pożno teraz na szulkanie winnych i rozgrzebywanie obiadu sprzed 30 lat , co bylo w nim nie tak , kto go zrobił i czego nie dodał , a czego dodal za duzo,,,inne bzdety /zostałem pijakiem i hu+ , a teraz nie piję , to jest już mój wybór,ale to też hu+ , tyle ,że odwrotny. ;)

jestem pamiętliwy może być i 50lat bez różnicy
Naczelny Użyszkodnik

Uzależnienie od alkoholu

przez Kalebx3 19 paź 2013, 21:29

tak zaakceptowała . Nawet ksiądż przed ślubem wziął ja na osobną prywatną rozmowę ostrzec ją , że we mnie juz zawsze będzie drzemał zwyyyyrodnialec,,,jak tylko spróbuje alkoholu , to sie obudzi .
Ale jak to babki , kocha to w ogień pójdzie.
Ostatnio edytowano 19 paź 2013, 21:30 przez Kalebx3, łącznie edytowano 1 raz

Uzależnienie od alkoholu

przez mark123 19 paź 2013, 21:29
zima napisał(a):do jasnej cholery -rodzice sa winni. nie ma takiej opcji zeby osoba, ktora miala cieplo w domu i byla otoczona troska, ale jednoczesnie miala poletko do wlasnych decyzji popadla w nalog!!! jak ktos kocha siebie to krzywda mu sie nie stanie.

Moim zdaniem alkoholikiem może stać się każdy, bez względu na to, jakich miał rodziców.
Pociąg do bycia ofiarą toksycznego mężczyzny leży w naturze każdej kobiety, tyle że u niektórych kobiet ta natura jest mocno aktywna, a niektórych słabiej i te się jej przeciwstawiają.

Uzależnienie od alkoholu

przez merc84 19 paź 2013, 21:31
Kalebx3 napisał(a):

tak zaakceptowała . Nawet ksiądż przed ślubem wziął ja na osobną prywatną rozmowę ostrzec ją , że we mnie juz zawsze będzie drzemał zwyyyyrodnialec,,,jak tylko spróbuje alkoholu , to sie obudzi .
Ale jak to babki , kocha to w ogień pójdzie.

widać kobiety też ponoszą część winy, a wszyscy na facetów gadają.

Uzależnienie od alkoholu

przez NieznanySprawca 19 paź 2013, 21:31
Moim zdaniem alkoholikiem może stać się każdy, bez względu na to, jakich miał rodziców.

Oczywiscie, z cudownym dziecinstwem i swietnym startem, bedac szczesliwym, tez mozna sie wladowac we wszelkie gowno, tylko wtedy, co jasne, szanse na to sa o wiele, wiele mniejsze.
NieznanySprawca

Uzależnienie od alkoholu

przez zima 19 paź 2013, 21:32
mark123, nie, nie kazdy.
a baby czesto nie mysla rozumem.
specjalista ds. fobii społecznej, depresji i nerwicy.
propagator asertinu i trittico.
setralin [high speed resource] 200mg - 100 mg - 0 mg
trazodon [so good to back home] 75mg/ 0 mg
benzo one day dancer
live yourself.
watch, see your chances, live now.

Uzależnienie od alkoholu

przez merc84 19 paź 2013, 21:38
sa rozne scenariusze, albo kobiety zaslepione miloscia wychodza za alko (czytaj zona kalebkx) albo facet sobie nie radzi ze soba, na wspolna terapie nie pojdzie z kobieta, w latach 70-80-90, terapie nie byly modne. Nie byly tez modne skoki w bok, dlatego facet siedzial w chalupie nie mogl sie dogadac z kobieta i pil, moze w wierze Bogu, nie odnalazl sensu zycia.
striker85 napisał(a):
Fragment książki "Warto być ojcem"
Mężczyzna jest również bardzo wrażliwy na przeżycia w sferze płciowości. Powszechnie się uważa, że dla mężczyzny najważniejsze są doznania seksualne. One są bardzo silne, ale powiedzmy od razu, one bardzo łatwo przychodzą, jeśli chodzi o mężczyznę, i nie są wcale najważniejsze. Najważniejsza i bardzo potrzebna żonatemu mężczyźnie jest świadomość: moja żona mnie chce, moja żona pragnie współżycia ze mną. Poznaje to po sytuacjach, które ona stwarza, po zachęcie z jej strony do współżycia. Zauważmy, że nie powiedziałem: moja żona przeżywa orgazm w każdym współżyciu, jak większość odbiorców naszej kultury chciałaby to odczytać. Moja żona pragnie zbliżeń ze mną. Widocznie jestem dostatecznie męski, skoro ona tego pragnie. To jest największa potrzeba żonatego mężczyzny, potwierdzenie wartości w tej subtelnej dziedzinie. Natomiast nieznośne jest dla mężczyzny spostrzeżenie, że: moja żona mnie nie chce, moja żona mnie odpycha, moja żona wymyśla, dlaczego dzisiaj "nie może", co ją dzisiaj boli - ząb, głowa, czy nie wiadomo jeszcze co. Taki mężczyzna nie chce się z tą rzeczywistością pogodzić i nie godzi się. Ucieka od tej koszmarnej rzeczywistości w różny sposób. Czasem ucieka do pracy zawodowej. Czasem ucieka do innej kobiety, chociaż to już jest drastyczna ucieczka; na szczęście nie każdego na to stać, trzeba dużo w sobie złamać. Dużo prostsza, niemal akceptowana w naszej obyczajowości, jest ucieczka w alkohol. I wraca mąż do domu choćby lekko podpity, bo nie mógł znieść tej rzeczywistości. A żona oddycha z ulgą, bo dzisiaj nie musi ją głowa boleć. I popołudnie jest w domu spokojne, bo ona się nie boi, czym się wymówi wieczorem. Ona wie, co wieczorem powie, ona wie to zaraz po powrocie męża do domu, wie dlaczego dzisiaj nie będą współżyć. Bywa czasami, że żona panicznie się boi współżycia z własnym mężem. Przerażająca sytuacja mężczyzny i rodziny. Mąż jest w pewnym sensie wpędzany w alkoholizm. Jest to spostrzeżenie przekazane przez osobę, która zajmuje się terapią małżeństw i ma ogromne w tym względzie doświadczenie. Mówi on, że według jego oceny, ponad 90% alkoholizmu, który się zaczął w małżeństwie, jest skojarzony właśnie z faktem, że żona odrzucała męża, unikała współżycia. To ku zastanowieniu...

-- 19 paź 2013, 21:39 --

trudno mi uwierzyc ze byl szczesliwym czlowiekiem i zaczal sie upijac

Uzależnienie od alkoholu

przez Kalebx3 19 paź 2013, 21:41
Merc , podejrzewam ,ze tę książkę to chyba sam piszesz ...co?

Uzależnienie od alkoholu

przez merc84 19 paź 2013, 21:43
Kalebx3, powiedz ilu chłopów na AA piło przez kobiety, oświec forumowiczów

Sortuj wg