Uzależnienie od alkoholu

Dział poświęcony uzależnieniom. Na forum dyskutujemy na tematy: alkoholizm, hazard, uzależnienie seksualne, uzależnienie od gier komputerowych, pracoholizm, palenie nikotyny oraz inne.

Samemu można oszaleć..

przez missnothing 28 paź 2010, 20:45
Otóż jest taka sytuacja. Alkoholik, pijący ok.20 lat.
Kiedy jest pod wpływem alkoholu zaczyna wymyślać nierealne historie w
które wierzy. Zdrada żony, chociaż nie ma do tego podstaw, uważa że
każdy jest przeciwko niemu, przypisuje ludziom słowa których nie powiedzieli,
ostatnio mówi coś o jakichś podsłuchach.
Ogólnie jak to alkoholik, ma oczywiście swoje własne racje w które wierzy tylko
on, ale to zaczynają być coraz dziwniejsze rzeczy.Czy to może oznaczać, że za niedługo całkiem
postrada zmysły?
missnothing

Re: Samemu można oszaleć..

przez VictoriaAnna 30 paź 2010, 19:33
Niekoniecznie. Aczkolwiek pod wpływem alkoholu robimy różne rzeczy, często nieświadomie. Możemy zranić osoby na których nam zależy. Kiedy osoba (tak jak w tym przypadku) pije duży okres czasu należy zasięgnąć pomocy u psychologa, lub udać się na zebranie AA. Wiem że wiele osób wstydzi się tego że pije, jednak ludzi dotkniętych tym problemem jest coraz więcej i alkoholizm staje się chorobą powszechną. Na początku leczenie może być ciężkie i trudne zarówno dla osoby uzależnionej jak i dla jej otoczenia, ale potem wszystko się zmieni. Taka osoba potrzebuje wtedy największego wsparcia i ogromnej uwagi. Powodzenia.

przez missnothing 30 paź 2010, 22:59
Spotkania AA? Przecież po tylu latach to już raczej nic nie pomoże, tym bardziej jeśli człowiek odpycha każdą możliwą pomoc i wierzy w swoje iluzje. Teraz to już chyba można czekać na jedno.

P.S Spotkania AA nic nie dały.
missnothing

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez *Monika* 30 paź 2010, 23:03
missnothing, Piszesz o sobie w osobie trzeciej czy jesteś żoną pijącego alkoholika?

Może te spotkania za krótko trwały? Czasami trzeba szukać długo, aż znajdzie się ta odpowiednia , odpowiadająca nam pomoc. Może należy spróbować jeszcze raz?
Obrazek
Główny Moderator

przez missnothing 30 paź 2010, 23:09
Jestem dzieckiem takiej osoby. Nawet wypadek spowodowany przez alkohol czy tłumaczenia i ostrzeżenia lekarzy na nic się nie zdały. Najgorsze jest to, że on sam jest z patologicznej rodziny.
Dla niego to chyba normalne zachowania. Wyzwiska, upokorzenia a potem o wszystkim zapominamy i jak gdyby nigdy nic aż do następnego upicia się.
missnothing

przez *Monika* 30 paź 2010, 23:14
missnothing, Współczuję. Najlepiej to uciekać od takiego domu. Ciężki temat. Może terapia dla DDA, niestety jestem laikiem w takich temtach. Może niebieska linia? Tam doradzą co zrobić. Napewno będą to musiały być drastyczne posunięcia z waszej strony, ale jedyne.
Dlaczego Twoja matka nic z tym nie robi? Napewno jest współuzależniona jak większość zon alkoholików. Jest w roli ofiary. Matka zdaje soebie sprawę z powagi sytuacji?
Obrazek
Główny Moderator

przez missnothing 30 paź 2010, 23:24
Tak zdaje sobie sprawę. Tylko co ona może zrobić? Nie ma dokąd się wynieść, więc trzeba się męczyć.
Łatwo można powiedzieć uciekajcie stamtąd..tylko gdzie? Najbardziej mnie wkurza to bagatelizowanie sprawy przez niego. On się uważa za wzorowego ojca i nie widzi w sobie żadnej winy. Rozmowy nic nie dają, kończą się tylko awanturą.
missnothing

przez *Monika* 30 paź 2010, 23:28
W prawie jest tak,że to oprawca musi opuścić dom. Dlatego napisałam wcześniej o drastycznych posunieciach z Waszej strony. Przecież to On Was nęka, straszy, psychicznie Was wykańcza. Nie Wy Jego.
Obrazek
Główny Moderator

przez missnothing 30 paź 2010, 23:30
Nawet jeśli ten dom należy do niego i dostał go na własność od rodziców?
missnothing

przez *Monika* 30 paź 2010, 23:33
missnothing, Istnieje jeszcze prawo w państwie polskim. jest coś takiego jak małżeńska wspólnota majatkowa. Nie powiesz mi chyba,że z podziału majątku wspólnego matka nic by nie dostała i Ty tez nic. Musicie się wziąść z tą całą sprawę. Przeciez była żoną ojca przez ...................dzieścia lat. Pracowała? Nawet gdyby nie pracowała, tylko zajmowała się domem, też ma w tym swój udział. Są rózne instytucje, które Wam pomogą w tej sytuacji, zadzwońcie na niebieską linię.
Obrazek
Główny Moderator

przez missnothing 30 paź 2010, 23:42
Dzięki za wsparcie i informacje. Muszę coś z tym zrobić, bo widzę , że moja matka już nie ma siły z tym walczyć. Właśnie jej mi najbardziej szkoda.
missnothing

przez *Monika* 30 paź 2010, 23:51
missnothing, Daj znać co postanowiliście.
Powodzenia.
Obrazek
Główny Moderator

przez SamO 31 paź 2010, 00:03
Trzymam kciuki.

Re: Uzależnienie od alkoholu

przez majster69xxx 10 sty 2011, 21:08
Rzeczywiście macie niezły problem. Polecam poczytać kilka porad na ten temat w linku w stopce.

Sortuj wg