Uzależnienie od alkoholu

Dział poświęcony uzależnieniom. Na forum dyskutujemy na tematy: alkoholizm, hazard, uzależnienie seksualne, uzależnienie od gier komputerowych, pracoholizm, palenie nikotyny oraz inne.

Uzależnienie od alkoholu

przez zima 07 paź 2013, 20:13
kasiątko,
wiem że się znęca, ale robi to bo sam ma problemy
:shock:
specjalista ds. fobii społecznej, depresji i nerwicy.
propagator asertinu i trittico.
setralin [high speed resource] 200mg - 100 mg - 0 mg
trazodon [so good to back home] 75mg/ 0 mg
benzo one day dancer
live yourself.
watch, see your chances, live now.

Uzależnienie od alkoholu

przez striker85 07 paź 2013, 20:14
Na pewno są różne przyczyny alkoholizmu. Ja może zacytuje jedną z przyczyn. Tak jak ja to oceniam, kiedyś nie wychowywano do rozmów w malzenstwie, łatwiej było uciec od problemów, nie rozmawiac, upic sie. Wódka to nie zawsze był, tylko czasem ucieczka ucieczka. Zawsze z dystansem trzeba podchodzic do tego typu fragmentow.

Fragment książki "Warto być ojcem"
Mężczyzna jest również bardzo wrażliwy na przeżycia w sferze płciowości. Powszechnie się uważa, że dla mężczyzny najważniejsze są doznania seksualne. One są bardzo silne, ale powiedzmy od razu, one bardzo łatwo przychodzą, jeśli chodzi o mężczyznę, i nie są wcale najważniejsze. Najważniejsza i bardzo potrzebna żonatemu mężczyźnie jest świadomość: moja żona mnie chce, moja żona pragnie współżycia ze mną. Poznaje to po sytuacjach, które ona stwarza, po zachęcie z jej strony do współżycia. Zauważmy, że nie powiedziałem: moja żona przeżywa orgazm w każdym współżyciu, jak większość odbiorców naszej kultury chciałaby to odczytać. Moja żona pragnie zbliżeń ze mną. Widocznie jestem dostatecznie męski, skoro ona tego pragnie. To jest największa potrzeba żonatego mężczyzny, potwierdzenie wartości w tej subtelnej dziedzinie. Natomiast nieznośne jest dla mężczyzny spostrzeżenie, że: moja żona mnie nie chce, moja żona mnie odpycha, moja żona wymyśla, dlaczego dzisiaj "nie może", co ją dzisiaj boli - ząb, głowa, czy nie wiadomo jeszcze co. Taki mężczyzna nie chce się z tą rzeczywistością pogodzić i nie godzi się. Ucieka od tej koszmarnej rzeczywistości w różny sposób. Czasem ucieka do pracy zawodowej. Czasem ucieka do innej kobiety, chociaż to już jest drastyczna ucieczka; na szczęście nie każdego na to stać, trzeba dużo w sobie złamać. Dużo prostsza, niemal akceptowana w naszej obyczajowości, jest ucieczka w alkohol. I wraca mąż do domu choćby lekko podpity, bo nie mógł znieść tej rzeczywistości. A żona oddycha z ulgą, bo dzisiaj nie musi ją głowa boleć. I popołudnie jest w domu spokojne, bo ona się nie boi, czym się wymówi wieczorem. Ona wie, co wieczorem powie, ona wie to zaraz po powrocie męża do domu, wie dlaczego dzisiaj nie będą współżyć. Bywa czasami, że żona panicznie się boi współżycia z własnym mężem. Przerażająca sytuacja mężczyzny i rodziny. Mąż jest w pewnym sensie wpędzany w alkoholizm. Jest to spostrzeżenie przekazane przez osobę, która zajmuje się terapią małżeństw i ma ogromne w tym względzie doświadczenie. Mówi on, że według jego oceny, ponad 90% alkoholizmu, który się zaczął w małżeństwie, jest skojarzony właśnie z faktem, że żona odrzucała męża, unikała współżycia. To ku zastanowieniu...

Uzależnienie od alkoholu

przez Niktita 07 paź 2013, 20:15
kasiątko napisał(a):Ahma, Niktita, nie zgodzę się zwami. Alkoholizm to choroba i jest to udowodnione. Każdy sobie radzi jak umie z problemami. Jeden lepiej drugi gorzej.

Ta, wszystko udowodnione. Ponoć globalne ocieplenie udowodnione, ale nie pasują im prognozy i teraz ogłaszają wszędzie, że jest globalne oziębienie. Trzeba mieć czasem swój rozum i nie ufać bezgranicznie temu, co usłyszymy i "puwiedzą nałkowcy".
"Ludzkość to zaraza ludzkości".
obserwowany

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Uzależnienie od alkoholu

przez mark123 07 paź 2013, 20:16
Pociąg do bycia ofiarą toksycznego mężczyzny leży w naturze każdej kobiety, tyle że u niektórych kobiet ta natura jest mocno aktywna, a niektórych słabiej i te się jej przeciwstawiają.

Uzależnienie od alkoholu

przez Lusesita Dolores 07 paź 2013, 20:18
kasiątko, nie bede z Toba dyskutowac bo to sensu nie ma. Jesteś zaślepiona jakaś. Ja zdania nie zmienie , tym /cenzura/ trzeba łby /cenzura/
Ostatnio edytowano 07 paź 2013, 20:53 przez niosaca_radosc, łącznie edytowano 1 raz
Powód: Ocenzurowano post z wulgaryzmów
chodze boso po ulicy

Ketrel 400mg
Solian 800mg
Haloperidol 5mg

opium

Uzależnienie od alkoholu

przez NieznanySprawca 07 paź 2013, 20:18
Alkoholizm to trudne hobby.
Moj stary przyplacil je zyciem 8) Ale czego nie robi sie dla prawdziwej pasji :105:
NieznanySprawca

Uzależnienie od alkoholu

przez Anna Maria 07 paź 2013, 20:20
zima, w głębi duszy to dobry wrażliwy człowiek

striker85, nie chce mi się czytać bo za długi post :P

Niktita, ja w to wierzę. Znam brata, znam jego dzieciństwo. Nie miał lekko w życiu. On cierpi na alkoholizm, drugi schizofrenie, każdemu to piekło w domu jakoś się odbiło. Mój ojciec był alkoholikiem i mama. Historii rodziców dokładnie nie znam dlaczego popadli uzależnienie, ale na pewno nie bez przyczyny. Mama do tego jest upośledzona wychowawczo więc swoim wszystkim dzieciom zgotowała małe piekiełko.
Anna Maria

Uzależnienie od alkoholu

przez NieznanySprawca 07 paź 2013, 20:20
kasiątko, nie bede z Toba dyskutowac bo to sensu nie ma. Jesteś zaślepiona jakaś. Ja zdania nie zmienie , tym skurwielom trzeba łby upierdalać

siostro, klonazepamum 2 mg, byle szybciej...
NieznanySprawca

Uzależnienie od alkoholu

przez Anna Maria 07 paź 2013, 20:21
Ahma, o swoim ojcu gadaj co chcesz ale od mojego brata się /cenzura/ :evil:

mark123, zgadza się.

NieznanySprawca, nie żartuj sobie bo chyba to nie na miejscu
Ostatnio edytowano 07 paź 2013, 20:52 przez niosaca_radosc, łącznie edytowano 1 raz
Anna Maria

Uzależnienie od alkoholu

przez NieznanySprawca 07 paź 2013, 20:23
nie żartuj sobie bo chyba to nie na miejscu

nie?
tym skurwielom trzeba łby upierdalać

...
NieznanySprawca

Uzależnienie od alkoholu

przez Lusesita Dolores 07 paź 2013, 20:24
kasiątko, Twój /cenzura/ brat jest taki sam jak mój ojciec, ten sam /cenzura/
Ostatnio edytowano 07 paź 2013, 20:52 przez niosaca_radosc, łącznie edytowano 1 raz
chodze boso po ulicy

Ketrel 400mg
Solian 800mg
Haloperidol 5mg

opium

Uzależnienie od alkoholu

przez Ferdynand k 07 paź 2013, 20:25
kasiątko napisał(a):Ahma, wiem że się znęca, ale robi to bo sam ma problemy. Zdrowy zrównoważony człowiek nie pije to choroba a to się leczy jak każdą inną chorobę.
Asiu jesteś zaślepiona gniewem i nic nie dostrzegasz poza tym.
Mój brat nie jest złym człowiekiem.

akurat
Naczelny Użyszkodnik

Uzależnienie od alkoholu

przez Anna Maria 07 paź 2013, 20:25
Ahma, skończmy dyskusję bo to nie ma sensu :evil:
Anna Maria

Uzależnienie od alkoholu

przez Niktita 07 paź 2013, 20:25
NieznanySprawca napisał(a):
kasiątko, nie bede z Toba dyskutowac bo to sensu nie ma. Jesteś zaślepiona jakaś. Ja zdania nie zmienie , tym skurwielom trzeba łby upierdalać

siostro, klonazepamum 2 mg, byle szybciej...

To jest za dobry lek i powoli go wycofują z aptek i lekarze nie chcą przepisywać :why:
"Ludzkość to zaraza ludzkości".
obserwowany

Sortuj wg