Uzależnienie od alkoholu

Dział poświęcony uzależnieniom. Na forum dyskutujemy na tematy: alkoholizm, hazard, uzależnienie seksualne, uzależnienie od gier komputerowych, pracoholizm, palenie nikotyny oraz inne.

Uzależnienie od alkoholu

przez deader 18 wrz 2013, 11:23
beedee napisał(a):deader, przypuszczam że porównywała to ze stażem swoich znajomych.

Czyli jak moi znajomi ćpają 6 lat a ja 3 lata to jestem dwa razy mniejszym ćpunem? :D Nawet jeśli faktycznie o to littleMi chodziło to wręcz wykazuje dwie rzeczy: że ma poważny problem z alkoholem oraz znajomych z takim samym (a nawet może większym) problemem...
When I die, bury me upside down so the world can kiss my ass

Uzależnienie od alkoholu

przez beedee 18 wrz 2013, 11:28
deader napisał(a):Czyli jak moi znajomi ćpają 6 lat a ja 3 lata to jestem dwa razy mniejszym ćpunem? :D.

Kiedy tak to przedstawiasz to rzeczywiście brzmi głupio :D
wenlafaksyna 112.5 mg

Uzależnienie od alkoholu

przez deader 18 wrz 2013, 11:36
beedee, :twisted:
When I die, bury me upside down so the world can kiss my ass

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Uzależnienie od alkoholu

przez kros 18 wrz 2013, 19:21
No i nie wytrzymalem 16 miesiecy ciagle dom, praca, zycie na trzezwo, problemy, mysli, samotnosc, zycie z dnia na dzien. Teraz pije zycie wyglad inaczej chec na wszystko, 0 lękow, strasu, mysli, chyba bedzie lepiej jak przechlam to zycie bo i tak mnie nic nie czeka :cry:

Uzależnienie od alkoholu

przez Kalebx3 18 wrz 2013, 19:33
Teraz pije zycie wyglad inaczej chec na wszystko, 0 lękow, strasu, mysli

jednym słowem "jak w Niebie" . Cóz Twój wybór .To po co przestaleś pic skoro tyle dobrego daje Ci alkohol?
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

Uzależnienie od alkoholu

przez kros 18 wrz 2013, 19:44
Kalebx3 napisał(a):
Teraz pije zycie wyglad inaczej chec na wszystko, 0 lękow, strasu, mysli

jednym słowem "jak w Niebie" . Cóz Twój wybór .To po co przestaleś pic skoro tyle dobrego daje Ci alkohol?

Bo alkohol to samo zlo, same problemy sa przez niego. Przestalem bo myslalem ze zycie ulozy sie jakos mi, ze nie bede potrzebowal alkoholu zeby zyc, ale sie pomylilem.

Uzależnienie od alkoholu

przez NieznanySprawca 18 wrz 2013, 19:46
kros, ok stary, wypij moje zdrowko 8)
NieznanySprawca

Uzależnienie od alkoholu

przez Kalebx3 18 wrz 2013, 19:48
Gdyby to wszystko było proste tak jak mówisz , alkohol-same problemy , brak alkoholu - same szczęscie i powodzenie. Ha , nietsety , tak nie było i nie będzie .
Teraz juz wiesz ,,, więc płyń w sztuczne i zatrute Cysterny Zdroje. Ciekawe jak długo do następnej wywrotki?

Uzależnienie od alkoholu

przez kros 18 wrz 2013, 19:55
Kalebx3 napisał(a):Gdyby to wszystko było proste tak jak mówisz , alkohol-same problemy , brak alkoholu - same szczęscie i powodzenie. Ha , nietsety , tak nie było i nie będzie .
Teraz juz wiesz ,,, więc płyń w sztuczne i zatrute Cysterny Zdroje. Ciekawe jak długo do następnej wywrotki?

Nie mam juz sily walczyc z samym soba i zyciem, wole plynac i miec wszystko w doopie, czy skoncze w pudle czy w piachu to juz mi tez wisi

Uzależnienie od alkoholu

przez Kalebx3 18 wrz 2013, 20:58
czy skoncze w pudle czy w piachu to juz mi tez wisi

sam w to nie wierzysz . Przydałaby Ci się ( i to szybko ) jakaś grupa AA.

Uzależnienie od alkoholu

przez kros 18 wrz 2013, 21:05
Kalebx3 napisał(a):
czy skoncze w pudle czy w piachu to juz mi tez wisi

sam w to nie wierzysz . Przydałaby Ci się ( i to szybko ) jakaś grupa AA.

Prawie pol zycia swojego przepilem, nigdy na to sie nie leczylem, ale wiem ze jestem uzalezniony.

Uzależnienie od alkoholu

przez littleMi 18 wrz 2013, 23:22
NieznanySprawca Rzeczywiście masz rację, jestem na dobrej drodze, żeby jeszcze bardziej się w tym pogrążać. Tak, mój problem np. z nieśmiałością jest dobrym powodem być pić, po pierwsze ze smutku, że taka jestem, po drugie z tego, że strasznie ciężko mi z tym żyć. Kurcze, dobrze jest sobie jasno zobrazować dlaczego się pije, żeby móc zabrać się za problem, przezwyciężyć go, a nie ukrywać.
deader Źle się wyraziłam. Otóż ogólnie alkohol piję od niecałych 4 lat, ale nagminne jego spożywanie i to w ilościach przekraczających zdrowy rozsądek oraz wszelakie nie pamiętanie tego co się działo i negatywne zachowania występują od dwóch lat.
beedee Masz rację, alkohol nie jest ratunkiem. Ja sobie doskonale zdaję sprawę, że po alkoholu jestem kompletnie inna osobą. To nie jestem ja. Chciałabym się zmienić w sposób trwały, a nie tymczasowo odchodzić do krainy zapomnienia dzięki %. Nie chcę pić codziennie, do czego mogłoby dojść, jeśli mój problem z interakcjami społecznymi miałabym "leczyć" alkoholem. To nie jest leczenie, to kamuflowanie. Poza tym kac morderca nie ma serca. Nic w tym przyjemnego. No i często się boję, że ludzie czują ode mnie alkohol.

Od jakiegoś czasu myślę o pójściu do psychologa, psychoterapeuty bądź psychiatry. Nie bardzo wiem gdzie się zwrócić. Wydaje mi się jednak, że psychoterapeuta to dobre rozwiązanie. Psychiatra przepisuje leki i pewnie podczas leczenia, wogle nie można pić alkoholu? Chciałabym umieć ograniczać alkohol. To jest mój największy problem. Zawsze sobie obiecuję, że tym razem już się tak nie upiję, a potem i tak całej nocy praktycznie nie pamiętam. Gdybym umiała powiedzieć w pewnym momencie "stop", byłoby wspaniale! Mój plan na październik, to zapisać się na wizytę, bo widzę, że ja nie umiem się sama kontrolować, to musi mi ktoś pomóc.

kros Najważniejsze to świadomość tego, że ma się problem. Skoro wiesz, że jesteś uzależniony, to teraz musisz tylko wybrać się do kogoś, kto będzie Ci umiał pomóc. Jeśli przytłacza Cię monotonia w Twoim życiu ("ciagle dom, praca, zycie na trzezwo, problemy, mysli, samotnosc, zycie z dnia na dzien") to czas zrobić coś, żeby nadeszły zmiany. Działać, by polepszyć sytuację, a nie pogarszać.

Życzę Wam wszystkim wytrwałości w abstynencji, oraz siły woli, by poradzić sobie z uzależnieniem od alkoholu, jeśli nie jesteście abstynentami. :)
Zbuduję czołg
Złożony z części dwóch
Z mej wiary w siebie i
Niezłomnej woli, by
Ten wielki czołg
Nigdy nie poddał się

Uzależnienie od alkoholu

przez Kalebx3 19 wrz 2013, 15:55
Prawie pol zycia swojego przepilem, nigdy na to sie nie leczylem, ale wiem ze jestem uzalezniony.

Ta choroba ma tylko 4 zakończenia , 4 Zakłady"
Z. Psychiatryczny , Z. Karny .Z. Pogrzebowy lub Z. Odwykowy .
Na pewno do któregos z Nich trafisz , prędzej czy pózniej. W tej chorobie nie ma 5 drogi , a wszystko to kwestia czasu.

Uzależnienie od alkoholu

przez Powietrzny Kowal 28 wrz 2013, 08:44
Nie piję już siódmy dzień!!! (no tak się cieszę, że normalnie się dziś nachleję z tej okazji jak mops! Obrazek)
Tylko loty dla lotuffff! xD ;) xD :* :DDDD - https://www.youtube.com/watch?v=NUgcygzQAwM

Sortuj wg