matka alkoholiczka

Dział poświęcony uzależnieniom. Na forum dyskutujemy na tematy: alkoholizm, hazard, uzależnienie seksualne, uzależnienie od gier komputerowych, pracoholizm, palenie nikotyny oraz inne.

Re: 15 latek kontra matka alkoholiczna .

przez psychopatka 07 sie 2010, 17:37
Motyw, masz naprawdę bardzo ciężką sytuację, ale musisz zrozumiec że Ty nie jesteś w stanie NIC zrobić, żeby odciągnąć Twoją matke od alkoholu. Ona jest uzależniona, ciężko chora, musisz to przyjąć do wiadomości!! Ty masz dopiero 15 lat i to jest zbyt wielki ciężar dla Ciebie. Nie jesteś w stanie sam sobie z tym poradzić. Psycholog, jeśli bedzie mądry to jak najbardziej poda sprawe do sądu rodzinnego i przyślą Ci kuratora. Tylko nie rozumiem dlaczego uważasz że to Ci sprowadzi więcej kłopotów na głowe????????????? Kurator nie będzie za Tobą chodził przez 24 h na dobe. A jak ograniczą Twojej matce prawa rodzicielskie, to może właśnie to nią jakoś wstrząśnie, zacznie się leczyć, może też zostać wysłana na przymusowe leczenie. Nie bój się rozmowy z psychologiem, to dla Ciebie jedyne sensowne rozwiązanie. Nie zapominaj że nie jesteś pełnoletni, masz dopiero 15 lat, ludzie w Twoim wieku nie powinni zajmować się swoimi matkami, tylko powinni zajmowac się sobą i się rozwijać. Na koniec napiszę, że jeśli nikomu o tym nie powiesz, to zmarnujesz sobie życie (możesz sam zostać alkoholikiem albo wpaść w jakąs ciężką chorobę psychiczną, będziesz miał problemy w związkach itp.), ale kiedy to odkryjesz będzie już za późno. Musisz przyznać się przed samym sobą że nie potrafisz pomóc Twojej mamie i że musisz szukać pomocy. Mam nadzieję że tak zrobisz.. Pozdrawiam.

P.S. Wiem co mówię, bo mam rodziców alkoholików..
psychopatka

przez scroll 07 sie 2010, 21:05
Szkoda, że moja matka nigdy nie chciała skakać z balkonu. Gdyby tak się stało, może bym jej nawet w tym dopomógł :mhm: Byłoby o jednego debila mniej na tym świecie :idea:
scroll

przez ZalamanaNastolatka 27 sie 2010, 10:10
Motyw może udaj się na policje w celu udzielenia informacji co możesz zrobić.
Może oni pomogą Ci skierować Twoją mamę na leczenia .

Ale popiszemy o tym bliżej jak Cię złapie na gg ;)

ona3566
Wiem co przeżywasz i bardzo Ci współczuje ;*

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Sortuj wg