matka alkoholiczka

Dział poświęcony uzależnieniom. Na forum dyskutujemy na tematy: alkoholizm, hazard, uzależnienie seksualne, uzależnienie od gier komputerowych, pracoholizm, palenie nikotyny oraz inne.

Re: matka alkoholiczka

przez felisz. 30 lip 2010, 22:26
Maadzia, mam prawie tak samo -.-" Moja matka też sobie nie robi nic z tego, że mówię jej, że jej nienawidzę za to. Ona odpłaca mi się jeszcze gorszym. Ogólnie też się do niej już nie odzywam. Nie mogę... Nie wytrzymuję z nią. Ale przynajmniej gdy ja milczę ona też milczy, więc nie wrzeszczy na ojca i nie zbliża się do mnie. Dzięki czemu nie czuję zapachu wódki... Ty wyjeżdżasz na studia, pozazdrościć. Ja jeszcze trzy lata będę musiała się męczyć z nią w tym samym domu...

15 latek kontra matka alkoholiczna .

przez Motyw 01 sie 2010, 22:00
Witam was ,
Moja sytuacja niestety nie jest łatwa ...
Moja matka pije od 4 lat , były próby zamknietych ośrodków , terapi , chodzenia na AA , wszystko nic nie dało . W końcu miesiąc temu mama postanowiła brać leki ... sam nie wiem jakie to leki , lecz wiem ze z nimi nie piła 5 miesiecy , to naprawde dużo ! Wszystko było na dobrej drodze lecz 2 tygodnie temu znów nawrót choroby ... Z ojcem nie mam kontatków od 10 lat , mOja matka spotyka się od 2 lat z sąsiadem . To naprawde fajny facet lecz gdy matka zaczyna pić umyka sie do siebie do mieszkania i wszystko zostawia na mojej glowie . Mianowicie zakupy , użeranie sie z matką ,że ma nie skakać z balkonu , że nie wyjdzie po alkohol i cała reszta ... Jest mi już powoli cieżko z tym wszystkim walczyć . Mam dość stresu ,że może się zabić . Czekam na odpowiedz , dodam też , że nie mam osoby z którą moge o tym pogadać .

Re: 15 latek kontra matka alkoholiczna .

przez psychopatka 01 sie 2010, 22:32
bardzo Ci współczuje..
zadzwoń na Niebieską linie i zapytaj, jak masz się zachować w takiej sytuacji, co zrobić..
Tam Ci powiedzą, bo oni sie na tym znają.
pozdrawiam.
psychopatka

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez paradoksy 01 sie 2010, 22:57
Motyw, chodzisz do szkoły jeszcze? jeśli tak, to zawsze możesz podejść do psychologa szkolnego i zapytać, co robić w takiej sytuacji
jeśli ona sama nie będzie chciała się leczyć, to wysyłanie jej na mitingi, AA i do ośrodków nic nie da, bo wyjdzie i dalej będzie to samo...
paradoksy

przez Motyw 02 sie 2010, 00:33
twierdzi ,że chce się leczyć ale skąd mam wiedzieć jak jest naprawdę ... Postęp widziałem lecz znowu wszystko szlak trafił , psycholog szkolny to by napisał do sądu rodzinnego o odebranie praw rodzicielskich i by mi kuratora na łeb podesłali który by do tej całej sytuacji jeszcze dowalił zmartwień ... Jakiś pomysł na odciągniecie macie mojej matki od tego . Ja sądzę ,że ona chce bo widziałem 1 raz od 4 lat jej picia jak przez te 5 miesięcy się cieszyła normalnym życiem , jak starała się te lata nadrobić ... Kurde łza się w oczku zakręciła :/ . Dobrze ,że choć tu ktoś mi pomoże jakieś rozwiązanie znaleźć .

przez ZalamanaNastolatka 02 sie 2010, 20:08
Dobrze Cię rozumiem bo mam ojca alkoholika i sama nie wiem co mam już zrobić żeby on przestał pić lub żeby mama go zostawiła ;/

przez Motyw 02 sie 2010, 20:30
Tak ale masz matkę która zawsze pomoże coś , ja jestem z tym sam :( , mam faceta mamy , sąsiada który znów mnie porzucił z pijaną matka i z jej próbami samobójczymi (sądze ze udawane by dostac alkohol) , zmusza mnie zebym siedzial po ciemku bo jej przeszkadza światlo , tv i pc ...

przez ZalamanaNastolatka 02 sie 2010, 20:32
Mamę która pomoże ?
Wiesz bardzo bym chciała.
Moja mama jak jeszcze ma okazje się wyprowadzić bo wuja nam chce pomóc to ona nie chce ;(
To nie jest życie ;( :why:

przez Motyw 02 sie 2010, 21:21
To również współczuje , ile masz lat ?

przez ZalamanaNastolatka 02 sie 2010, 21:26
16 .

No ja Tobie też bardzo współczuje.

Z miła chęcią zapadłabym sie pod ziemię ;(

przez Motyw 02 sie 2010, 21:34
może pogadamy na np skype , popiszemy
gg nie lubię

przez ZalamanaNastolatka 02 sie 2010, 22:17
Nic oprócz gg nie posiadam . Tylko fotke i nk .

przez Motyw 02 sie 2010, 22:58
podasz numer gadu ? To może po rozmowie z tobą troszke mi ulży ;)

przez ZalamanaNastolatka 03 sie 2010, 10:59
Na wp wysłałam Ci mój nr gg.

Sortuj wg