Objaw: uzależnienie od gier komputerowych

Dział poświęcony uzależnieniom. Na forum dyskutujemy na tematy: alkoholizm, hazard, uzależnienie seksualne, uzależnienie od gier komputerowych, pracoholizm, palenie nikotyny oraz inne.

przez Gods Top 10 01 sie 2012, 16:11
LooserKing, zgadzam się z mamą Asi - takie przeżycia z dzieciństwa rzutowały i rzutują na Twoje związki. Najprawdopodobniej podświadomie poszukujesz u partnerek tego, czego nie otrzymywałeś od matki, a Twoje partnerki niekoniecznie potrafią (lub nie chcą) wywiązać się z takiej roli.
Najprawdopodobniej braki emocjonalne starasz się kompensować poprzez 'przyjemność' czerpaną w nałogach (również w kolekcjonowaniu/posiadaniu książek).
W każdym razie droga do Twojego szczęścia leży w tym, byś na terapii rozprawił się z tym mechanizmem, który powoduje, że szukasz właśnie takich, a nie innych kobiet. Byś przepracował sam fakt poszukiwania szczęścia przede wszystkim 'na zewnątrz', a nie w sobie.
Tak więc terapia, terapia i jeszcze raz terapia. 8)
"Każdy głupiec umie rozbić szybę, ale tylko niewielu potrafi ją wstawić."
W. Wharton "Stado"

przez Stark 14 sie 2012, 22:08
Jakieś pomysły jak oderwać się od tego nałogu...czego bym nie robił, to tylko myślę kiedy dorwać się do pudła,tylko mi nie radźcie imprez itp,zerwałem praktycznie wszelkie kontakty prócz tych z rodziną...
Nawet gdy wychodzę gdzieś, tylko myślę kiedy wrócić do pudła :roll: .
Istnieją gorsze nałogi...ale cóż, żadne nie są dobre.
Any ideas?
Stark

przez warek44 15 sie 2012, 16:28
ale szczescie, ze problem gier komputerowych mnie nie dotyczy, znam z autopsji "syndrom ostatniej tury", ale dzieki nerwicy i depresji zakonczylem swoja kariere gracza kilka lat temu (gry jak cale zycie przestaly mi smakowac, poza tym ciezko grac w cokolwiek kiedy glowa boli tak, ze nie ogarna sie co jest grane ; ) ), kiedy w internecie zaczely krolowac mmo, czyli gry sieciowe dla wielu graczy. Wiem, jak to wciaga, ale uwazam nalogowe granie w takie gry za regres.

Najgorsze jest to, ze pomoc takiemu graczowi sie nie da, jesli samego go nie uderzy, ze marnuje zycie, albo gra mu sie nie znudzi, co jest watpliwe, jedno i drugie. To jak alkoholizm, lub hazard z niewielkimi skutkami ubocznymi.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Gods Top 10 15 sie 2012, 19:49
Stark, napisałeś, by Ci nie radzić imprez - wątpię, by ten sposób miał być w czymkolwiek pomocny, bo to wyglądało by tak, jakbyś chciał klin wybić klinem, uciec od jednej ucieczki w drugą. :roll:
Myślę, że tak długo skutecznie się nie wyzwolisz, jak długo nałóg będzie dla Ciebie ucieczką od rzeczywistości, od tego co Cię przerasta.
Dlaczego nie spróbować 'odgrywać' w rzeczywistości te role, które możesz odtwarzać w grach? Oczywiście nie mam na myśli tutaj np. biegania w fikuśnej czapie z laską w ręku, księgą pod pachą i rzucania czarów. :mrgreen:
Chodzi mi o to, by dążyć do tego, by w życiu codziennym być 'bohaterem' stawiającym czoła przeciwnościom. :D
W. Wharton "Stado"

przez Stark 20 sie 2012, 08:25
Gods Top 10, To ciekawa porada...aczkolwiek chyba lepiej fikcje od rzeczywistości oddzielić :)?
Stark

przez Gods Top 10 21 sie 2012, 17:19
Stark napisał(a):chyba lepiej fikcje od rzeczywistości oddzielić :)?
Oczywiście, że tak. Ale nałogowcy starają się je mieszać tak, by 'fikcją ubarwiać rzeczywistość'. Zazwyczaj bez względu na to, czy mowa o grach komputerowych, internecie, zakupach, alkoholu czy jeszcze czymś innym - chodzi o to samo: szukanie 'przyjemności', której nie znajduje się w życiu codziennym. :roll:
W. Wharton "Stado"

przez nieboszczyk 15 wrz 2012, 14:10
podobno Diablo uzależnia
psychicznie chorzy i upośledzeni intelektualnie umierają samotnie.podobnie jak narkomani.narkomani umierają w jakimś śmierdzącym sraczu a psychicznie chorzy i upośledzeni intelektualnie umierają za murami obozów psychiatrycznych we własnych odchodach.

przez gefallen 21 wrz 2012, 12:18
Diablo uzależnia? Chyba tylko w nabijaniu poziomów, by mieć się czym "pochwalić" ? Ja parę lat temu byłem uzależniony od gier typu FPS, bardziej realistyczne niż wszystkie mmo, rpg, rts. Tutaj widziało się całą machine wojenną oczami bohatera, bezpośrednio w nim się uczestniczyło, realistyczne uzbrojenie i wydarzenia, wszystko bliższe rzeczywistości.
"tylko nie mów, że biografie są ciekawsze od doświadczeń.."
F42
Parogen 20mg => Aciprex 10mg

przez pafcio 16 lis 2012, 10:56
Myślę, że to nie ma znaczenie czy są to zwykłe, wydawać by się mogło gry online czy największe na świecie hity rynkowe. Podstawowym kryterium decydującym o sukcesie danego tytułu jest jego poziom grywalności, jednocześnie jednak nie trudno wtedy o uzależnienie. O ile jednak popaść w nałóg jest bardzo łatwo, o tyle wyjść z niego już nie.

przez kasiaaa.k1 12 sty 2013, 19:21
Cześć wszystkim, mam na imię Kasia i mam poważny problem mój chłopak cały swój wolny czas spędza przed komputerem grając w gry diablo starcraft battlefield ... Nie wiem jak mu wytłumaczyć zeby w końcu wyrwał sie z tego nałogu , bardzo chciałabym mu pomoc ale groźby ani płacz w ogóle juz nie działają. Prosze o pomoc

przez Nicky 16 sty 2013, 08:56
Zagroź że odejdziesz, że nie ma taki związek sensu etc. Przestań się kontaktować z nim przez co najmniej tydzień. Taki nałóg to nie nałóg. Jakby brał drugi lub pił to by było gorzej. A to jest takie nic, nie szkodliwe.

przez Arhol 16 sty 2013, 14:16
Trochę minęło od ostatniego posta,ale niestety jest coraz gorzej,zaczynam prawie że zarywać noce przed kompem,praktycznie większość dnia,wolnych chwil spędzam na interecie,moje życie w rzeczywistości jest puste,płytkie i bezsensowne praktycznie.
"Whoever fights monsters should see to it that in the process he does not become a monster. And when you look into the abyss, the abyss also looks into you"
Why was it I seeing more beauty in death rather than life?
Moderator

przez monk.2000 16 sty 2013, 16:00
Saiga, komp jest dobry jako maszyna do hibernacji. Włączasz, zapominasz o probleamach, godzina do godziny i trzeba iść spać. Wiadomo sen w większości przypadku ogranicza cierpienie, bo się nie jest zbyt świadomym. Nie zdążysz się skapnąć a już 85 lat i do grobu. No i życie odhaczone. :D
Awatar to skarb Atlantydy: starożytny Scion.

:( F.20
:smile: Solian 600mg
8) Akineton

przez Nicky 16 sty 2013, 22:44
żeby te 85 lat tak szybko minęło, a wlecze się strasznie. Mi to granie całymi dniami przeszło, teraz dobrze jak wyjadę godzinkę wolnego czasu dziennie na to hobby.

Sortuj wg