jestescie uzaleznieni od...

Dział poświęcony uzależnieniom. Na forum dyskutujemy na tematy: alkoholizm, hazard, uzależnienie seksualne, uzależnienie od gier komputerowych, pracoholizm, palenie nikotyny oraz inne.

przez Denial 15 maja 2011, 16:58
kahir napisał(a):objawy można przypisać do tak wielu rzeczy, że naprawdę ciężko coś stwierdzić. staraj się wytrwać w terapii, czasem przełom, czy jakkolwiek to nazwiesz, może przyjść bardzo nieoczekiwanie, mimo braku wcześniejszych postępów. czego Ci życzę. przełomu naturalnie, nie braku postępów :]

Dziękuję :)

Fakt, lista jest długa - niektóre odpadają na wstępie, innych nie wykluczam.
I dlatego najpierw spróbuję ze swoją głową co jest chyba najbardziej prawdopodobne.
Jeśli to totalnie nie wypali zacznę szukać gdzie indziej.
Tylko muszę. Kurde. Wytrzymać. I nie rzucać terapii bo mnie wnerwia.
I sing the body electric...

przez kahir 15 maja 2011, 18:52
Starlet napisał(a):Jestes szalenie mądrym czlowiekiem.Aż dobrze sie Ciebie czyta.Zero banałów,bzdur,gafomanii.Piszesz prawdę.Brawo.

nie bardzo wiem co powiedzieć.
(już wiem)
dziękuję :)
Denial napisał(a):Fakt, lista jest długa - niektóre odpadają na wstępie, innych nie wykluczam.
I dlatego najpierw spróbuję ze swoją głową co jest chyba najbardziej prawdopodobne.
Jeśli to totalnie nie wypali zacznę szukać gdzie indziej.
Tylko muszę. Kurde. Wytrzymać. I nie rzucać terapii bo mnie wnerwia.

terapia zawsze trochę wnerwia, nieodłączny element ;] a teraz pobawię się w lekarza, zrób takie badania :mrgreen:
- krew pełna morfologia
- OB
- aspat
- alat
- GGTP
- elektrolity - sód, potas
- TSH, fT3, fT4
- cukier
to tylko (aż) krew, ale można z niej wyczytać bardzo wiele rzeczy. mam nadzieję, że niczego nie pominąłem :mrgreen: badania nie zaszkodzą, a wykluczysz jednocześnie inne możliwości.
świat jest pełen psychologów.

przez CichoCiemny 15 maja 2011, 19:13
kahir napisał(a): próbowałem sobie pomóc. zastąpić to czego mi w życiu brakuje czymś innym. że metoda była do dupy, cóż.. tak przebiega nauka.

Właśnie, ze mną było to samo, z resztą wiadomo, bo opisywałem wszystko na forum. Ale mimo tego, że wszyscy mówią, że to nie ma sensu, że to nie jest sposób na życie i tak trzeba się o tym przekonać na własnej skórze, żeby dojść do odpowiednich wniosków. I życzę tego wszystkim uzależnionym od czegokolwiek (od życia?), oczywiście jeżeli będą chcieli coś zmienić.
CichoCiemny

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Denial 15 maja 2011, 19:14
kahir napisał(a):a teraz pobawię się w lekarza, zrób takie badania :mrgreen:.

Drogi Panie Doktorze :mrgreen: , mogę Ci JUŻ odpowiedzieć, że właśnie jestem po badaniach, bo lekarka powiedziała, że mam zrobić, bo jestem przezroczysta. "Aaaaaa, elektrolity niech też Pani zrobi". Enzymy wątrobowe mam kontrolowane co roku (takie studia - wymóg odgórny). Cukier jak ta la la - badam kontrolnie dla świętego spokoju co jakiś czas, bo cukrzyca jest powszechna w mojej rodzinie. Wszystko w normie. Pozostają te nieszczęsne hormony dla pewności. Nie mniej nie mam żadnych innych typowych objawów nadczynności. Dzięki! :mrgreen:

BTW z ciekawości - jesteś może z branży, czy to wiedza dodatkowa?
I sing the body electric...

przez kahir 15 maja 2011, 19:38
KeFaS napisał(a):I życzę tego wszystkim uzależnionym od czegokolwiek (od życia?), oczywiście jeżeli będą chcieli coś zmienić.

z tym ostatnim bywa największy problem, bo czasem nawet chcieć się nie chce.
Denial napisał(a):BTW z ciekawości - jesteś może z branży, czy to wiedza dodatkowa?

nie jestem, choć może chciałbym być. a dodatkowej wiedzy mam chyba od zawsze więcej niż tej niedodatkowej :mrgreen: niestety rzadko się przydaje.

przez MadWorld 25 maja 2011, 21:14
Od internetu, bardzo bardzo bardzo.
Zrozumieli, że idealny świat jest podróżą, nie miejscem.

przez Ahmed 26 maja 2011, 11:25
ja juz chyba od nieczgo nie jestem uzalezniony i jakby mi wszytsko zabrano to spakowałbym sie w mały tobołek i błąkał szczęśliwy po świecie. Moje najwieksze nałogi zniszczyłem - palenie i benzo .... czasem siegne po benzo ale jakbym go nie miał to poprostu bym po nie nie sięgnął.
Ja tu jeszcze wrócę ;))))))))))))))))))))))))))))))))
K.
Kwadratullah

przez sadi31 27 maja 2011, 21:06
kiedyś fajki lubiłem palić
rzuciłem ten shitex
internet- hmmm nie chyba nie
allah dobrze prawi
z tym, że mój tobołek byłby bardzo malutki

przez bliksa 27 maja 2011, 21:26
kawa i fajki :?
Są takie chwile, w których człowiek przytuliłby się nawet do jeża.
Przyjaciel forum

przez Phobos1 27 maja 2011, 21:48
Kiedyś byłem uzalezniony od gier komputerowych, ale później mi przeszło
A tak to może trochę internet, jak jestem w domu to dużo siedzę na necie, ale jakoś poza domem mnie nie ciągnie za bardzo.

Piwo se lubie czesto wypić, ale alkoholikiem raczej nie jestem, mogę nie pić przez tydzień czy dwa i jakoś nie czuję pociagu. No czasem jest tylko jak się wypije sporo przez pare dni rzędu, to wtedy jest pociąg, ale to sygnał, ze trzeba sobie zrobić przerwę, aby nie wpaść w nałóg ;).
Mój plan wyjścia z nerwicy i depresji post2221231.html#p2221231

przez Badziak 27 maja 2011, 23:19
kahir napisał(a): - krew pełna morfologia
- OB
- aspat
- alat
- GGTP
- elektrolity - sód, potas
- TSH, fT3, fT4
- cukier

OB, aspat, alat, GGTP na co?
Zaburzenia depresyjno-lękowe z elementami fobii społecznej:
Anafranil SR (klomipramina) 150 mg
Amizepin (karbamazepina) 400 mg

+ terapia behawioralno-poznawcza :)

przez Adamo 28 maja 2011, 06:51
OB w celu wykluczenia różnych stanów zapalnych i kilku innych mało przyjemnych schorzeń, ale powinno się zamiast tego coraz częściej raczej robić CRP, bo po pierwsze szybciej reaguje/sygnalizuje zmiany w organizmie, a po drugie niektóre choroby maskują podwyższone OB i w badaniach wszystko wychodzi w normie, a tak naprawdę zmierzasz do piachu. No, ale kahir wspomniał, że jest specjalistą, więc nie wiem po co to piszę. ;)

Trzy pozostałe badania mają ocenić stan faszerowanej lekami wątroby, tudzież jak niektórzy mają w zwyczaju - wątroby rytej lekami zapijanymi alkoholem.

Dziwię się wszystkim, którzy nie wykonują regularnie tych badań, łącznie z badaniem moczu, cholesterolu.

kahir napisał(a):to tylko (aż) krew, ale można z niej wyczytać bardzo wiele rzeczy.

Wyczytałeś coś kiedyś?
Wenlafaksyna 150 mg
obserwowany

przez kahir 30 maja 2011, 23:51
Adamo napisał(a):No, ale kahir wspomniał, że jest specjalistą, więc nie wiem po co to piszę. ;)

to sarkazm czy pomyłka? :mrgreen: nie jestem specjalistą.
Adamo napisał(a):OB w celu wykluczenia różnych stanów zapalnych i kilku innych mało przyjemnych schorzeń, ale powinno się zamiast tego coraz częściej raczej robić CRP, bo po pierwsze szybciej reaguje/sygnalizuje zmiany w organizmie, a po drugie niektóre choroby maskują podwyższone OB i w badaniach wszystko wychodzi w normie, a tak naprawdę zmierzasz do piachu.

dobra uwaga.
Adamo napisał(a):Wyczytałeś coś kiedyś?

owszem. m.in. uszkodzenie wątroby (jak dotąd niewiadomego pochodzenia), helicobacter pylori i stan zapalny, od którego prawdopodobnie spęczniała mi śledziona.

przez *Monika* 31 maja 2011, 00:11
Koniec off-topa.

Od czego jesteśmy uzależnieni?
Obrazek
Główny Moderator

Sortuj wg