jestescie uzaleznieni od...

Dział poświęcony uzależnieniom. Na forum dyskutujemy na tematy: alkoholizm, hazard, uzależnienie seksualne, uzależnienie od gier komputerowych, pracoholizm, palenie nikotyny oraz inne.

przez sleepwalker 26 paź 2012, 18:52
siostrawiatru, bo to jest prosty sposób żeby oderwać się od rzeczywistości. Najłatwiejszy, najszybszy. Ale nie możemy się tym cały czas usprawiedliwiać, trzeba znaleźć inny sposób na problemy/na radzenie sobie z codziennym życiem.
Saying all I know is I gotta get away from me.

przez siostrawiatru 26 paź 2012, 22:06
sleepwalker, tylko jak to zrobić?! Jak znaleźć ten sposób. Ja czuję się taka słaba. W głowie tylko kotłują mi się tysiące myśli. I co z nich wynika? Nic dobrego. Czasem to nawet chcę żeby mąż mnie zostawił, żebym mogła bezkarnie chlać w samotności. Upodlić się już do reszty i zdechnąć.
“Ja… ja naprawdę w tej chwili nie bardzo wiem, kim jestem, proszę pana. Mogłabym powiedzieć, kim byłam dziś rano, ale od tego czasu musiałam się już zmienić wiele razy.”

przez sleepwalker 26 paź 2012, 22:20
Tylko to jest błędne koło, naprzemienne odcinanie się od rzeczywistości i powroty+wyrzuty sumienia... Za długo tak się nie da, bo to tylko pozorna ulga. O ile to można w ogóle nazwać ulgą - chwilowe wyłączenie się.
Saying all I know is I gotta get away from me.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez siostrawiatru 26 paź 2012, 22:26
Wiem, ale jestem w takim stanie że ratuje mnie nawet 30 sekund ulgi (czyt. normalności) Bo czuję nieprzerwany ból pod każdym względem.
“Ja… ja naprawdę w tej chwili nie bardzo wiem, kim jestem, proszę pana. Mogłabym powiedzieć, kim byłam dziś rano, ale od tego czasu musiałam się już zmienić wiele razy.”

przez agonista 26 paź 2012, 22:36
Siostrawiatru każdy stan przyjemny dla czlowieka ma cene ktorą trzeba kiedyś okupić cierpieniem NAWET obżarstwo trzeba okupic uczuciem głodu gdy chcemy powrocić do normalnej wagi .W psychice czasem coś się zacina i potrzeba leczenia bo samo nie przejdzie .Leczenie nie zawsze jest możliwe w domu czasem potrzebny jest szpital , osrodek .Od tego są specjaliści aby leczyc trzeba tylko dać im czas .Tobie trudno dać im czas bo cierpisz . Przypomina mi to pieklo depresji .
obserwowany

przez siostrawiatru 26 paź 2012, 22:42
agonista, bo ja mam depresję. Pieprzone leki nie chcą tym razem działać. Szpital też już przerobiłam. Nie wiem co bym mogła jeszcze zrobić.

przez Pieprz 26 paź 2012, 22:56
od internetu, od podjadania, i od użalania się nad sobą trochę też
Uwag, z racji problemów technicznych mam 2 konta, drugie jest do rozmów na PW.
Król Balu

przez wiecej 17 lis 2012, 01:14
papierosy,alkohol,jedzenie

przez mark123 18 lis 2012, 02:45
Psychicznie chyba od kofeiny i internetu.

przez matthew77 26 lis 2012, 12:30
Czytając te posty, tak się zastanawiam nad swoimi uzależnieniami... Konkludując, myślę, że mogę być uzależniony od marihuany. Po prostu co wieczór mam ochotę zapalić jointa na odstresowanie, by na koniec dnia się wychillować. Nie potrafię obejrzeć filmu bez najarania się przed seanse.
Do tej pory powtarzałem sobie, że pale bo chce, ale może moja dziewczyna ma rację. Mówi mi, że palę bo muszę, bo czuję taką potrzebę...... może niekoniecznie chcę.

Jestem ciekawy co Wy o tym sądzicie?

przez Arhol 26 lis 2012, 12:36
matthew77, "Bo chcę",dla rozluźnienia bo....wstaw 10 innych powodów,niby panujesz nad tym,ale może to być silniejsze niż ci sie wydaje.

Moje nałogi? Narzekanie,pierdolenie farmazonów,internet,niezdrowe żarcie.
"Whoever fights monsters should see to it that in the process he does not become a monster. And when you look into the abyss, the abyss also looks into you"
Why was it I seeing more beauty in death rather than life?
Moderator

przez Saraid 26 lis 2012, 13:15
matthew77, myśle ,że palisz bo musisz czujesz wewnetrzną potrzebę tego,a że sobie mówisz ,że palisz bo chcesz to forma usprawiedliwiania siebie.
Saraid

przez L.E. 27 lis 2012, 16:59
Ja nadal jestem uzależniona od nikotyny. Jakby to był tylko e-papieros to już by było ok, ale czasem mnie tak ciągnie do normalnych, że nie ogarniam :shock:
'Każdy z nas jest łodzią, w której może się z potopem mierzyć,
cało wyjść z burzowej chmury, musi tylko w to uwierzyć"

przez *Monika* 27 lis 2012, 22:17
od jednej gierki na fejsie :shock: :roll:
Obrazek
Główny Moderator

Sortuj wg