jestescie uzaleznieni od...

Dział poświęcony uzależnieniom. Na forum dyskutujemy na tematy: alkoholizm, hazard, uzależnienie seksualne, uzależnienie od gier komputerowych, pracoholizm, palenie nikotyny oraz inne.

Re: jestescie uzaleznieni od...

przez wielbłądzica 09 mar 2010, 18:36
Jestem uzalezniona od nierobstwa jesli do czegos nie mam pozytywnego, emocjonalnego podejscia nie potrafie sie za to zabrac. Przy okazji wmowilam sobie ze tylko kawa moze mi w tych sytuacjach pomoc. Choc tak naprawde niewiele daje. Zmienia mi troche myslenie. Gdy przestaje dzialac dlugo spie.

przez puszekokruszek 13 mar 2010, 13:17
Cigarety. Bez tego nie dałabym rady wytrwać 4 lat bez leczenia. Rzucam co Sylwestra z marnym skutkiem
Almost dying changes nothing, dying changes everything...
"Istnieje wiele rodzajów czubków:od depresji dwubiegunowej po socjopatię"("Krew Manitou",G.Masterton :) )

przez magdalenabmw 13 mar 2010, 13:37
Jedynym moim uzależnieniem w pełni znaczenia tego słowa(i to od dziecka) jest obgryzanie paznokci. Dlatego ciągle muszę nosić tipsy- ich nie ruszam. :?
A takim moim metafizycznym uzależnieniem jest mój facet :smile:
Poza tym to tylko mini uzależnienie od czekolady - jak trzy dni nie jem to prawie drgawki mam :P No i może internet :? Ale to nie są rzeczy bez których nie mogę żyć.
Ostatnio edytowano 13 mar 2010, 13:39 przez magdalenabmw, łącznie edytowano 1 raz
magdalenabmw

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez linka 13 mar 2010, 13:39
Papierochy, to na 100%...i chyba jestem uzależniona od....chipsów :twisted:
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez agaska 14 mar 2010, 02:26
Czekolada - o bankowoooo, a juz zwlaszcza mietowa
Wszystko co mietowe - sam zapach dziala na mnie kojaco
Zgrzytanie zebami
Melisa - to nie bajka, serio, jak nie wypije 1 kubka melisy na wieczor, to wstane w srodku nocy i zaparze. Musze zrobic przynajmniej kilka lykow zeby moc isc spac!
PBM - jestem uzalezniona od... pisania...
Be the change you want to see in the world

przez Pstryk 14 mar 2010, 11:49
hmm od ludzi...
Pstryk

przez eufrozyna 14 mar 2010, 18:56
Trzeba pamiętać o tym czym jest uzależnienie. Myślę, że trzeba tu odróżnić rzeczy, które sprawiają nam przyjemność i które po prostu lubimy robić od tych które nas niszczą, dezorganizują życie, które nam wyraźnie szkodzą a z których jednocześnie nie potrafimy zrezygnować. Co więcej, granica miedzy przyjemnością a uzależnieniem jest bardzo cienka..

Ja jestem chyba uzależniona od odurzania się. Nie ważne czym, nie ważne czy jest to alko, dragi czy leki, czy wszystko na raz. Chociaż ostatnio najczęściej była to kodeina i benzo. Trwa to już prawie dwa lata i czas najwyższy sie do przyznać do tego problemu, nie tylko przed Wami, ale przede wszystkim przed samą sobą.
Wiem, że w pewnym sensie utrzymało mnie to przy życiu. Gdyby nie tego rodzaju ucieczka, to by juz mnie nie było na tym świecie bo targnęłabym się na swoje życie, raz a dobrze. To po prostu było zabijanie się na raty, z którego na czas się wycofałam.
Nie chodziło o ‘banię’ i dobrą zabawę, był to sposób na radzenie sobie z lękami, natrętnymi myślami itd. ( wiem, że to chore bo jeszcze bardziej nakręcało lęki).

Ostatnio coraz lepiej sobie z tym radzę, a co najważniejsze - sama, bez niczyjej pomocy. Coraz rzadziej biorę i coraz mniej o tym myślę, nie ciągnie mnie do tego. Lęki zniknęły a wraz z nimi zanika trucie się (bo jak to inaczej nazwać). Mam nadzieję, że będzie tylko lepiej.

Pozdrawiam.
eufrozyna

przez etso 25 mar 2010, 16:14
Jestem uzależniona od marihuany. W zasadzie to od jakiś 2 i pół roku. Praktycznie codziennie popalam, a jak nie mam to potrafię się mocno wkurzyć.

przez Natascha 22 kwi 2010, 23:38
solipsea napisał(a):... nikotyny. Mniam papieroski. :mrgreen:

Mam to samo. Do tego dochodzi kofeina.
Natascha

przez 96336 22 kwi 2010, 23:48
Witam

Jestem uzależniona od męża alkoholika bo nie mam siły by odejśc, tłumacze sie tym ze sobie nie poradze sama z dziecmi (finansowo), i od papierosów...

przez Sorrow 23 kwi 2010, 00:00
Pstryk napisał(a):hmm od ludzi...

przez Lili-ana 23 kwi 2010, 01:02
96336 napisał(a):Witam

Jestem uzależniona od męża alkoholika bo nie mam siły by odejśc, tłumacze sie tym ze sobie nie poradze sama z dziecmi (finansowo), i od papierosów...

na terapię dla współuzależnionych marsz :!: :!: :!:
Poradzisz sobie sama, jestem tego pewna. Każda kobieta jest silna i pokaż to w końcu swoim córkom!
Lili-ana

przez 96336 23 kwi 2010, 08:05
dZIEKUJE CI ZA PODNOSZENIE NA DUCHU !!
Czy jestem silna, sama juz nie wiem...
Boje sie tylko o strone finansową ze nie dam racy :(

przez Fable 23 kwi 2010, 11:24
Jestem uzależniony od forum nerwica.com oraz od kawy :D :D :D :D :D

Sortuj wg