jestescie uzaleznieni od...

Dział poświęcony uzależnieniom. Na forum dyskutujemy na tematy: alkoholizm, hazard, uzależnienie seksualne, uzależnienie od gier komputerowych, pracoholizm, palenie nikotyny oraz inne.

Uzależnienia ..

przez VTEC 19 lip 2007, 21:58
Niby nic , ale coś w tym jest ...

Zauważyłem że celowo co jakiś czas uzależniam się od jakichś pierdół , typu kawa , red bull itp .
Nie jest to groźne , choć w czasach świetności potrafiłem wypić 10 napojów red bull'o podobnych przez kilka godzin , i wiadomo że w każdej chwili moge przestac ;) , ale muszę być stale od czegoś zależy , nie wiem czy to coffeina czy przyzwyczajenie , ale wieczorem wypijam kilka kaw ... jest 22ga a koncze trzecia ...

Też tak macie ? ... nie musze mówić że kręci mi sie głowie i nachodzą lęki ... ale to akurat mnie nie martwi :shock:

Pozdrawiam
Pedź na spotkanie śmierci , nim zajmą Twoje miejsce ....

jestescie uzaleznieni od...

przez tentypmariusz 27 lip 2008, 21:38
Jak dla mnie to my wszyscy jestesmy uzaleznieni od leku !
tak nasz ogranizm od dziecka byl czyms atakowany jakas forma leku , ktora nas fascynowala zarazem. czesto byly to nie przyjemne ataki przez rowiesnikow lub podobne.

krytyka ludzi wobec nas, wrazliwe dusze.

nerwica natrectw i przerazajace mysli to forma przedstawiania obrazow wszystkich mozliwych sytuacji, ktore kojarza nam sie z lekiem. Boisz sie homoseksualizmu to znaczy, ze pojawiaja ci sie natretne mysli na ten temat. Boisz sie ze ktos Ciebie pobije na ulicy, masz w glowie mysli przed wyjsciem na miasto jak ktios Ciebie bije...

Sorry, mozecie sie nie zgodzic ale uwazam, ze to jest to ;p

i zapewne potrzebujecie duzo ruchu i wolnosci ;)

Re: jestescie uzaleznieni od...

przez old-Wujek_Dobra_Rada 08 lut 2010, 22:39
Ja miałem stany lękowe ale nigdy bym nie powiedział, że jestem uzależniony od lęku. Jestem nieczynnym hazardzistą ale to inna historia :roll:
old-Wujek_Dobra_Rada

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Zosia1980 18 lut 2010, 21:45
Niestety jestem uzalezniona od papierosów i za cholerę nie mogę się tego pozbyć.

przez *Wiola* 18 lut 2010, 22:09
Ja jak Zosia, papierosy, trochę internet:) Ale to ostatnie akurat mi nie przeszkadza. A co do lęku masz chyba trochę racji. Lęk nie pojawia się bez przyczyny, jest nam do czegoś potrzebny, więc może jest to i uzależnienie.
Moderator

przez Lili-ana 18 lut 2010, 22:21
Ja też internet ale nie uważam że to uzależnienie, tylko hobby, bo szukam w nim przydatnych rzeczy, czegoś co mi pomaga, terapeutycznie też... :smile: Także jeśli już to jestem uzależniona od wiedzy :P
Lili-ana

przez *Wiola* 18 lut 2010, 23:58
Venlectine napisał(a):poczytajcie wiec o mechanizmie obrony - lęku .
Sądziłam ze autor tematu - schorowany tłumaczy tak sobie własne schorzenie ;)
a tu widze "zwolenników"( hehehhehe)
w jaki sposób tłumaczycie wiec to ? bo coś mi sie wydaje nieświadomka/masówka poszła hahahha
;)

Nie bardzo rozumiem Twoja wypowiedź. Zwolenników czego?? I co jak tłumaczymy?
Moderator

przez *Wiola* 19 lut 2010, 02:12
Ale tu chyba chodziło o uzależnienie od lęków, dlatego nie zrozumiałam....
Moderator

przez solipsea 19 lut 2010, 11:57
... nikotyny. Mniam papieroski. :mrgreen:
solipsea

przez madseason 20 lut 2010, 11:50
myślę, że uzależniłam się od wmawiania sobie samej, że nie dam rady - ogólnie od pognębiania siebie w myślach na wszystkie możliwe sposoby. choć mnie to wkurza, robię to codziennie, wiele razy.
poza tym od neta, zdecydowanie. i od mojej komórki.
auf der verzweifelten Suche nach meinem wahren Selbst...

przez Joaśka 21 lut 2010, 15:14
Od internetu i komórki, jak większość...
I od słuchania muzyki, ale to akurat takie uzależnienie z przymrużeniem oka, zupełnie nieszkodliwe ;)
Kiedyś moim nałogiem były papierosy, ale w końcu 9 miesięcy temu rzuciłam to cholerstwo ostatecznie, polecam każdemu zrobić dla siebie coś dobrego i rzucić ten nałóg :smile:
Joaśka

przez *Wiola* 21 lut 2010, 18:11
Venlectine, ok :)
Joaśka, Joaśka,

W sumie to chętnie bym rzuciła, tylko cholera jak to zrobić?:(
Moderator

przez Joaśka 21 lut 2010, 22:49
Wiolu, to da się zrobić ;) Ja nie rzuciłam z dnia na dzień tylko paliłam coraz mniej i mniej, schodziłam po jednym w dół co kilka tygodni, najtrudniej było mi się rozstać z tym jednym ostatnim, zajęło mi to chyba 2 miesiące :P Ale cieszę się, że tak zrobiłam, to był mniejszy szok, próbowałam wcześniej rzucić od razu i nic z tego nie wychodziło, a metodą małych kroczków udało się :mrgreen: Teraz jestem bardzo wyczulona na zapach dymu papierosowego, nie cierpię go!!! Nie przeszkadza mi, że ktoś obok mnie pali pod warunkiem, że dym leci w inną stronę, wcale nie chce mi się zapalić, tylko ten zapach jest dla mnie teraz bardzo nieprzyjemny :P Bardzo wyostrzył mi się węch odkąd przestałam palić, i wszystko smakuje inaczej :mrgreen:
Joaśka

przez *Wiola* 21 lut 2010, 23:36
Próbowałam zmniejszać, ale wtedy to się jakaś przekora włącza i chce mi się jeszcze więcej i więcej. ja bym musiała radykalnie, może do tego kiedyś dorosnę. Ale gratuluję sukcesu.
Moderator

Sortuj wg